Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 18.07.2019 07:48

Witam
namo spoko gościu z Ciebie
widzialne twoje filmiki w necie i powiem Ci ze kozak z Ciebie jakich mało w polszy.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.07.2019 08:44

ruwado napisał(a):Namo - jak paczę na twoją O III - to chętnie bym tam swoją postawił i ten rok przemieszkał....

Ale cóż, niedługo na kilka dni wpadnę tylko nad mój ukochany Jadran..... Proza życia

Jak będziesz "paczył" na ukochany Jadran, to pamiętaj, że lepiej się patrzy. :papa:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2019 09:38

To bardziej prześmiewczo było.
"Paczę", "Co ja Paczę" funkcjonuje od jakiegoś czasu w slangu krajowym i chyba był to zamierzony wpis kolegi
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.07.2019 10:32

Garo&Justa napisał(a):To bardziej prześmiewczo było.
"Paczę", "Co ja Paczę" funkcjonuje od jakiegoś czasu w slangu krajowym i chyba był to zamierzony wpis kolegi

Wtedy taki wyraz bierze się w cudzysłów.
Czasem młodzież "paczy" i tak się uczy. :wink:
Ostatnio edytowano 18.07.2019 17:12 przez krutom, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2019 10:59

krutom napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):To bardziej prześmiewczo było.
"Paczę", "Co ja Paczę" funkcjonuje od jakiegoś czasu w slangu krajowym i chyba był to zamierzony wpis kolegi

Wtedy taki wraz bierze się w cudzysłów.
Czasem młodzież "paczy" i tak się uczy. :wink:


No tak czasem młodzież "paczy" i się uczy wraz.
A wraz w co się bierze?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 18.07.2019 12:08

Nadal nie widzę powodu, kontynuacji życia w Chorwacji!
Powody były w latach siedemdziesiątych. Chorwacja (Jugosławia) była standardem życia przed Polską, ale teraz stoi za Polską. Byłem student w tamtych latach chodziłem na narty w Zakopane; 15 dni - 200 USD!
Znam parę Polaków, którzy kupili nieruchomości w Chorwacji i przyjeżdżają na wakacje, ale mieszkają i pracują w Polsce.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 18.07.2019 12:41

mhy a ja bym np chciał się przeprowadzić na stałe do Chorwacji, gdzieś na wybrzeżu w niedalekiej odległości od Zadaru/Splitu/Dubrownika. Chciałbym rzucić pracę etatową, kupić dom i wynajmować "apartmani". Oczywiście, można to zrobić i w Polsce, ale chorwacki ( bardziej ogólnie - śródziemnomorski) klimat bardziej do mnie przemawia. Nie tracę nadziei, że kiedyś spełnie swoje marzenia :-)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.07.2019 17:12

PWojtek napisał(a):
krutom napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):To bardziej prześmiewczo było.
"Paczę", "Co ja Paczę" funkcjonuje od jakiegoś czasu w slangu krajowym i chyba był to zamierzony wpis kolegi

Wtedy taki wraz bierze się w cudzysłów.
Czasem młodzież "paczy" i tak się uczy. :wink:


No tak czasem młodzież "paczy" i się uczy wraz.
A wraz w co się bierze?

Bierze się do korekty, dopisuje literkę y i wychodzi "wyraz" :wink: :lol:
Już poprawiłem.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.07.2019 22:17

mirko napisał(a):Nadal nie widzę powodu, kontynuacji życia w Chorwacji!
Powody były w latach siedemdziesiątych. Chorwacja (Jugosławia) była standardem życia przed Polską, ale teraz stoi za Polską. Byłem student w tamtych latach chodziłem na narty w Zakopane; 15 dni - 200 USD!
Znam parę Polaków, którzy kupili nieruchomości w Chorwacji i przyjeżdżają na wakacje, ale mieszkają i pracują w Polsce.

Żeby zarabiać w Polsce wcale nie trzeba w niej mieszkać :idea:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2019 22:33

Habanero napisał(a):
mirko napisał(a):Nadal nie widzę powodu, kontynuacji życia w Chorwacji!
Powody były w latach siedemdziesiątych. Chorwacja (Jugosławia) była standardem życia przed Polską, ale teraz stoi za Polską. Byłem student w tamtych latach chodziłem na narty w Zakopane; 15 dni - 200 USD!
Znam parę Polaków, którzy kupili nieruchomości w Chorwacji i przyjeżdżają na wakacje, ale mieszkają i pracują w Polsce.

Żeby zarabiać w Polsce wcale nie trzeba w niej mieszkać :idea:


...również kiedyś się nad tym zastanawiałam. W chwili obecnej zdecydowanie jednak wybrałabym włoskie wybrzeże, np. liguryjskie, ewentualnie Toskanię. Świetne, sympatyczne klimaty, ludzie bardzo otwarci, pomocni, bezinteresowni. Brak wszelkich zmartwień, optymizm i radość z życia.

Ciao, Tutto bene?

Tego obecnie nie ma w Chorwacji...
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.07.2019 23:30

....wszystko się zmienia , więc może i to ,że Włosi zmienili podejście do Polaków; pracując poza Polską w młodości , mając Włochów ich za szefów, nigdy wcześniej ,ani potem nie spotkałem takich rasistów.
Wolę Chorwację.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 20.07.2019 12:00

mirko napisał(a):Chorwacja (Jugosławia) była standardem życia przed Polską, ale teraz stoi za Polską.


Właśnie, w mojej branży IT to atut. Tutaj nowością w internetach są rzeczy które w moim kraju są standardem. To co zarabia intensywnie kasę w Polsce tutaj jeszcze nie wdrożono. My Polscy kradniemy pomysły i rozwiązania z USA lub DE a ja tutaj zrobię im to co mamy w Polsce.

Nie pytajcie jak wygląda u nich Ceneo lub Allegro. Sam wygląd większości stron internetowych pozostawia wiele do życzenia.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.07.2019 21:33

Namo, ma ten atut, że jest z branży informatycznej. Może sobie pracować, gdzie chce.

Mnie wystarczyłoby, gdybym mógł żyć z wynajmu kwater. Sprzedałbym swoje nieruchomości w PL i wybudował gdzieś na wybrzeżu dom - dla siebie i na wynajem. jak bym miał pewność, że dam radę finansowo to zrealizować i prawnie i formalnie.

Wolę Cro, niż ITA.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 30.07.2019 21:58

Zapraszam na drinka

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2019 22:29

Jak ten piłkarz...noo jak mu tam..taki znany...z żoną..też nie pamiętam...że tacy celebranci...kurde...same ustawki...okulary takie same...lata 80'...

Deyna ..:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone