Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 13.09.2019 23:11

Mikołaj, zazdroszczę niemiłosiernie...

W PL u mnie teraz leje, a Wy macie raj.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.09.2019 07:23

ruwado napisał(a):W PL u mnie teraz leje, a Wy macie raj.

Jeżeli ten raj to piękna pogoda, to 300km od usera na południe, również raj :wink: błękitne niebo nad Beskidami i od rana ciepełko + piękny widok na góry.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 15.09.2019 16:52

ruwado napisał(a):a Wy macie raj


Teraz faktycznie, ... jest raj. Temperatura skoczy niewiele powyżej 30 stopni w dzień, wieczory też przyjemne. Nie ma już tego skwaru który w sezonie odbierał chęci do pracy. Tak się nastawiłem, że w sezonie "połknę tą Chorwację" a rzeczywistość pokazała słabość organizmu. Nie dziwie się czemu tutaj robi się fjakę. Nawet w klimatyzowanym pomieszczeniu nie dało się pracować, głowa nie dawała rady. Pozostawało tylko wziąć piwko i iść na plażę.

Na przyszły sezon muszę być przygotowany, odłożyć kasę bo nie porobisz jak jest ciepło. Dodatkowo goście/znajomi co mnie odwiedzali sprawiali, że razem z nimi byłem na urlopie. Miło było i ciszyłem się z każdych odwiedzin i towarzystwa ale ... nie porobisz w sezonie. Dopiero od dwóch tygodni udaje mi się wziąć za robotę.

Kilka dni temu odwiedził nas partol policji. Pytali jak nam się żyje, czy mamy kasę na życie, ile zarobiłem w ostatnim miesiącu. Chcieli też wiedzieć jakie mam plany, na jak długo zostaję i kto ze mną przebywa w mieszkaniu ... po czym pojechali.

Dzieci mają już dostęp do platformy szkoły online. Nie spodziewałem się ale bardzo im się spodobał ten sposób na chodzenie do szkoły. Mają zajęcia w formie konferencji wideo, interaktywne lekcje, dyktanda i klasówki. Fajne, dobrze im idzie.

Dzień leci za dniem, każdego delektuję się i nie mogę doczekać się odbioru auta z Polski.

w carbonie (1).jpg
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 18.09.2019 11:40

namo napisał(a):
Kilka dni temu odwiedził nas partol policji. Pytali jak nam się żyje, czy mamy kasę na życie, ile zarobiłem w ostatnim miesiącu. Chcieli też wiedzieć jakie mam plany, na jak długo zostaję i kto ze mną przebywa w mieszkaniu ... po czym pojechali.


w carbonie (1).jpg



Nieźle czyli są kontrole :roll: :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.09.2019 19:01

namo napisał(a):... nie porobisz w sezonie. Dopiero od dwóch tygodni udaje mi się wziąć za robotę...
Wpadłeś między wrony kracz jak i one :smo:
Lokalsom gorąc nie straszny, kują skały pod fundamenty, leją asfalt a Ty wymiękasz :hut: :oczko_usmiech:
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 21.09.2019 17:02

Dziś słyszałem pierwszy raz kosiarkę spalinową od ... chyba zeszłego roku. Zdałem sobie sprawę, że nowobogaccy sąsiedzi z Twardorzeczki nie będą już mnie gwałcić w sobotę rano swoim festiwalem trawnikowym.

Dość roboty na ten tydzień, idę leżeć.

fjaka.jpg
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 27.09.2019 15:51

Czas odwieźć Fiata Tipo do Polski.

fiatem tipo przez austrię.jpg
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 29.09.2019 13:23

Skoda Octavia wróciła do Chorwacji

skoda octavia 3 rs w pagu.jpg
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 16.10.2019 20:06

Za hajs z Youtube baluj!

miniaturka.jpg
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 28.10.2019 14:05

wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013
Wynajem długoterminowy domku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 13.12.2019 20:56

Cześć. Chodzi mi od dłuższego czasu po głowie jeden pomysł. Można powiedzieć, że narazie to same głośne myślenie, ale do rzeczy. Czy ktoś z Was mieszkał przez jakiś okres czasu czy to na PAGu czy innej wyspie? Na przykład cały sezon w domku gdzieś nad wodą. Nawet nie myślę o zakupie domku bo to nie wchodzi w grę. Trzeba wrócić po sezonie do pracy i zarabiać na kolejne wycieczki :) A może już ktoś z Was tak robił? Zapewne ceny wynajmu były by dużo mniejsze ale wolę zapytać bardziej doświadczonych od siebie, pozdrawiam!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.12.2019 22:03

No przecież namo właśnie tak mieszka od kilku mcy.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Re: Wynajem długoterminowy domku

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 15.12.2019 13:50

wojak10 napisał(a):Zapewne ceny wynajmu były by dużo mniejsze


Chorwaci mają bzika na punkcie sezonu i chcą z niego wycisnąć ile tylko się da. Jak chcesz wynająć dom na dwa miesiące wakacyjne to nie ma problemu. Cena za dobę może być nieznacznie niższa niż w wynajmie tygodniowym. Tak czy siak i tak będą mieli obłożenie. Poznałem Chorwata który w sezonie wynajmuje 2 piętra domu a sam z rodziną na ten czas idzie mieszkać do zaadaptowanego garażu, po sezonie wraca na pięterko.

Moja umowa jest tak skonstruowana, że płacę 400 euro + media każdego miesiąca w ciągu roku. Nie zależnie czy przebywam w apartamencie czy nie. Na szczęście nie mam jak dotąd potrzeby wracać do Polski.

12 x 400 euro to 4800 euro. Wątpię żeby ten apartament zarobił tyle w sezonie więc Davor jest do przodu i ktoś mu pilnuje obiektu bo on mieszka w Zagrzebiu. Jak trzeba coś załatwić na miejscu to też może na mnie liczyć.
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 15.12.2019 15:36

Ja posiadam mieszkanie na wyspie Pag....Sama korzystam z niego 2 razy w roku,przez reszte roku moge wynajac...
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 15.12.2019 21:00

Tami chciałem Ci wysłać PW ale jakieś problemy są więc napisałem maila :)
Mój aktualny mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone