Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Przeprowadzka do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 15.04.2019 13:35

Taka relacja nie z wakacyjnego wypadu ale realizacji planów które kotłowały się w głowie za każdym razem kiedy trzeba było wracać. Seria zdarzeń doprowadziła do tego, że od 14 kwietnia 2019 roku mieszkam w Chorwacji, na wyspie Pag w miejscowości Bosana.

Zaczęło się od tego, że pojechałem w zeszłym roku na spontanie do Chorwacji końcem sierpnia, pierwszy tydzień spędziliśmy na Pelješacu, drugi pół u Marijany a kiedy nie mogła nas dłużej trzymać trafiliśmy na 3 dni do Aprtmani Milas. Właścicielem jest Davor, rewelacyjny człowiek z którym spędziliśmy świetnie czas, komunikując się wyłącznie po angielsku. Nadeszła jesień a ja musiałem zrobić coś ze swoim życiem, napisałem Davorowi o swoich planach, pomagał mi nawet szukać czegoś do wynajęcia. Jak większość Polaków nie mam na koncie odłożonej bańki więc rozglądałem się nad wynajmem. Nie szło nic sensownego znaleźć, więc zaproponowałem, że wynajmę mniejszy apartament właśnie od niego. Zgodził się! W cenie kawalerki mam apartament w Chorwacji nad paską zatoką.

W kwietniu okazało się jeszcze, że wypadałoby się rozejść z żoną. Nie poruszajmy tego wątku na forum, nie chcę o tym pisać. Pozew złożony, dzieci zabezpieczone finansowo więc można jechać.

W ten sposób od wczoraj mieszkam tutaj, będę realizował portal z noclegami, serię vlogów i poradników. Postaram się wykorzystać tą resztkę mojego życia najlepiej jak tylko się da.



Nie robiłem zdjęć, kręciłem filmy. Wrzucę na początku to z promu, na którym byłem tylko ja o 5:45 w połowie kwietnia.

na promie.jpg
Ostatnio edytowano 30.04.2019 12:49 przez namo, łącznie edytowano 2 razy
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.04.2019 14:15

Ło kur**.
Grubo pojechałeś z informacją na forum. Pamiętam Wasz vlogi z yt.
Rodzinka całkiem się kochająca. No ale nigdy nie widać co siedzi w środku.
Rozumiem, że pracę masz zdalną dlatego nie ważne gdzie mieszkasz ?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 15.04.2019 16:38

kaeres napisał(a):Rozumiem, że pracę masz zdalną dlatego nie ważne gdzie mieszkasz ?


Tak, już od kilku lat pozbywałem się klientów którzy preferują współpracę osobistą. Rozwijałem te źródła dochodu które można obsłużyć komputerem podpiętym do internetu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2019 18:13

Zostawiam ślad, aby sprawdzać jak udała się przeprowadzka do Chorwacji. :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.04.2019 18:24

namo napisał(a):
kaeres napisał(a):Rozumiem, że pracę masz zdalną dlatego nie ważne gdzie mieszkasz ?


Tak, już od kilku lat pozbywałem się klientów którzy preferują współpracę osobistą. Rozwijałem te źródła dochodu które można obsłużyć komputerem podpiętym do internetu.


Pozazdrościć :mrgreen:

Ja gdybym wygrał w lotto to od razu gasze światło w RP :oczko_usmiech:
Tyle ze ja szukalbym lokum gdzieś na lądzie, niekoniecznie w nadmorskiej mieścinie. Myśle ze jakieś 20-30km od lini brzegowej by stykło
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.04.2019 18:28

Chłopie, trzymam kciuki i zazdraszczam....:)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.04.2019 18:35

...tu nie ma co zazdrościć ,... ale życze powodzenia.
pozdro
fly
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.04.2019 19:15

Mikołaj , trzymam kciuki i czekam na rozwój Twojej relacji


Pozdrawiam
Piotr
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.04.2019 19:30

Powodzenia, spełniaj marzenia i bądź wytrwały.
Trzymam kciuki.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 15.04.2019 20:08

Z ciekawością czekam na rozwój wydarzeń. ;)
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 15.04.2019 20:31

Odważna życiowa decyzja. Tak podobno zaczyna się realizować marzenia. Wytrwałości i powodzenia :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.04.2019 20:40

namo napisał(a): dzieci zabezpieczone finansowo więc można jechać.

Dzieci też mają takie zdanie?
Będę pewnie w zdecydowanej mniejszosci, ale ja Ci kibicował nie będę.
I mam nadzieję, że się na tym Pagu nie spotkamy nigdy.

Dyskutować na ten temat nie zamierzam, bo to Twoje życie.
Wyraziłem jedynie swoje zdanie.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 15.04.2019 20:42

Tak spytam z innej beczki, jaka to praca która możesz robić zdalnie bez żadnego kontaktu z klientem?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.04.2019 20:48

Na stałe bym się nie wyprowadził z Polszy.
Ale kolega narazie wynajął więc zawsze jest droga otwarta by wrócić. Nie postawił wszystkiego na jedną kartę.
Fajny pomysł na odreagowanie ale czy bym chciał tam być do końca życia. Chyba nie. Jednak jeziora, góry nasza Polska jest piękna...
Co do resztki życia o której pisze autor. To młody człowiek, nie jest emerytem 60+
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 15.04.2019 21:08

Jechałeś przez Austrię ? :lol: :lol:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone