Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.04.2019 21:12

Z ciekawości, jak potoczą się dalej sprawy, będę uważnie śledzić.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 15.04.2019 21:19

Pivko napisał(a):jaka to praca która możesz robić zdalnie bez żadnego kontaktu z klientem?


Sprzedaż dóbr cyfrowych w internecie.

wikol napisał(a):wynajął więc zawsze jest droga otwarta by wrócić


Też tak myślałem. Jakbym coś kupił i chciał się stąd zwinąć to nie musiałbym nikogo błagać żeby to wziął, bo wiadomo, że łatwiej kupić niż sprzedać.

anakin napisał(a):Dzieci też mają takie zdanie?


Tak, mają 9 i 12 lat, wiedzą kim jest stary, co robi i po co to robi. Też je irytowało kiedy stara zamiast zapłacić w szkole za obiady odbierała od kuriera kolejne buty w kolejnej promocji z Zalando. Całe wakacje przesiedzą ze mną nad zatoką w czasie gdy nie realizują obowiązku szkolnego.

yzedef napisał(a):Jechałeś przez Austrię ? :lol: :lol:


Nie, ale przejazd przez Węgry w dzień to dramat. Ruch lewostronny jakiego nigdy nie widziałem.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 15.04.2019 21:31

No to teraz spot OCP na Pagu zrobisz:)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.04.2019 21:36

namo napisał(a):
anakin napisał(a):Dzieci też mają takie zdanie?


Tak, mają 9 i 12 lat, wiedzą kim jest stary, co robi i po co to robi. Też je irytowało kiedy stara zamiast zapłacić w szkole za obiady odbierała od kuriera kolejne buty w kolejnej promocji z Zalando. Całe wakacje przesiedzą ze mną nad zatoką w czasie gdy nie realizują obowiązku szkolnego.

...no...a teraz im na pewno te obiady wykupi...
...i na pewno pozwoli na wyjazd waszych córek za granicę...
pozdro
fly
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.04.2019 22:04

Hej, moralizatorzy :)
Pękam ze śmiechu z niektórych.
Nie znacie Mikołaja ani jego losów życiowych.
Nałogi są różne. Pracoholizm, zakupoholizm, groholizm, itd.
Nie nam oceniać kto i z jakiego powodu się rozchodzi.
Z punktu widzenia cromaniaka jest to ciekawa historia bo każdy z nas prędzej czy później zamieszkać w Chorwacji by chciał.
Ja będę śledził z tego właśnie punktu widzenia.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.04.2019 22:13

Ten temat to będzie chyba hicior na ten rok....

Podziwiam autora, z jedną rzeczą absolutnie się nie zgadzam....życzę dużo szczęścia, dobrych wyborów i śledzę bardzo ciekawą historię.....
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.04.2019 22:18

kaeres napisał(a):Nie nam oceniać kto i z jakiego powodu się rozchodzi.

Zacytuj fragment w którym się na ten temat wypowiedziałem.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.04.2019 22:23

kaeres napisał(a):Hej, moralizatorzy :)
Pękam ze śmiechu z niektórych.
Nie znacie Mikołaja ani jego losów życiowych.
Nałogi są różne. Pracoholizm, zakupoholizm, groholizm, itd.
Nie nam oceniać kto i z jakiego powodu się rozchodzi.
Z punktu widzenia cromaniaka jest to ciekawa historia bo każdy z nas prędzej czy później zamieszkać w Chorwacji by chciał.
Ja będę śledził z tego właśnie punktu widzenia.

...są tylko na razie dwie strony tego wątku więc nie będzie to trudne dla Ciebie kolego kaeres by je przejrzeć/przeczytać i zauważyć że nikt nie ocenia i nie moralizuje. Piszesz że pękasz ze śmiechu... na a ja wręcz wprost przeciwnie... płaczę...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.04.2019 22:25

Nożyce się odezwały.
Nie kłóćmy się. A nóż będziemy w podobnym położeniu. Wówczas może nam się tą przygoda przydać :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.04.2019 22:30

kaeres napisał(a):Nożyce się odezwały.
Nie kłóćmy się. A nóż będziemy w podobnym położeniu. Wówczas może nam się tą przygoda przydać :)

... no powiedz mi do czego?
...no i kto tu się kłóci?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.04.2019 22:32

kaeres napisał(a):Hej, moralizatorzy :)
Pękam ze śmiechu z niektórych.
Nie znacie Mikołaja ani jego losów życiowych.


Ja nie znam, ale niestety pewnie jak i niektórzy, odebrałam troszkę prześmiewczy sposób przedstawiania pewnych sytuacji... W senie- dzieci zabezpieczone finansowo - nie potrzebują opieki na codzień ojca ? , wypadało by się rozejść z żoną - rozumiem, że było to luźne podejscie do sprawy, ale zdradzając takie szczegóły ze swojego życia, trzeba liczyć się ze słowami krytyki...
Można by i napisać - z pewnych względów wyjeżdżam sam, bez tych szczerości, nie było by takich komentarzy :wink:

Piszę to jako rozwódka :smo: no teraz już od 5 lat mężatka, nie jest to żaden atak z mojej strony, różnie w życiu się układa, ale tak jak napisłałam na wstępie, taki sposób pisania- może zwyczajnie sczczery, może mieć różny skutek :wink:
W każdym razie będę śledzić wątek, cudownie móc pracować w każdym miejscu świata, a dla mnie Bosana też byłaby idelna :lol:
Gdy wrócę na Pag, to tylko tam :hearts:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 15.04.2019 22:58

Podziwiam odwagę i kibicuję, żeby ten nowy etap Twojego życia przyniósł Ci radość i spełnienie. Zrobiłeś coś, przynajmniej w pewnej części, o czym wielu z nas marzy. Ty pokazujesz, że da się, przy dużej determinacji. Fajnie, jeśli co jakiś czas odezwiesz się i podzielisz z nami wrażeniami z perspektywy mieszkańca a nie wakacjowicza :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.04.2019 23:39

wiolek_lp napisał(a):
kaeres napisał(a):Hej, moralizatorzy :)
Pękam ze śmiechu z niektórych.
Nie znacie Mikołaja ani jego losów życiowych.


Ja nie znam, ale niestety pewnie jak i niektórzy, odebrałam troszkę prześmiewczy sposób przedstawiania pewnych sytuacji... W senie- dzieci zabezpieczone finansowo - nie potrzebują opieki na codzień ojca ? , wypadało by się rozejść z żoną - rozumiem, że było to luźne podejscie do sprawy, ale zdradzając takie szczegóły ze swojego życia, trzeba liczyć się ze słowami krytyki...
:


Też nie znam namo, ale w jego oczach , a oczy ponoć nie kłamią , zauważyłem ból i chęć zmiany.
To, że zrobił pierwszy krok, jakże trudny, może być początkiem nowego, lepszego życia, dla niego i jego najbliższych.
Trwanie w toksycznym związku, może okazać się dla dzieci jeszcze większą traumą niż rozstanie. Może na Pagu odnajdzie swoją drogę.
Życie pisze różne scenariusze, a wydaje mi się, że Mikołaj ma na nie pomysł, a jeżeli nie, to na Pagu będzie mógł się mu dokładnie przyjrzeć i w spokoju pomyśleć .
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 16.04.2019 00:05

namo napisał(a):
anakin napisał(a):Dzieci też mają takie zdanie?


Tak, mają 9 i 12 lat, wiedzą kim jest stary, co robi i po co to robi. Też je irytowało kiedy stara zamiast zapłacić w szkole za obiady odbierała od kuriera kolejne buty w kolejnej promocji z Zalando. Całe wakacje przesiedzą ze mną nad zatoką w czasie gdy nie realizują obowiązku szkolnego.


W sumie mógłbym bez komentarza,ale......
niecierpię piepszenia :!:
Skoro "stara" taka zła,to tym bardziej powinieneś być przy dzieciach...
Tak ,to nawet nie będziesz łikendowym tatusiem...
.ówno cię obchodzą dzieci,to forum też.
Rzuciłeś ten temat ,bo chodzi o "subskrybentów"z których"
żyjesz"...
Nie bez powodu poruszyłeś sprawy rodzinne ,a nie musiałeś- to jasne :!:
Nie warto ci poświęcać więcej czasu, bo niechcący móglbym cię zbawić :?
Btw.
egoizm i samousprawiedliwianie ze wskazaniem ,że dzieci mentanie cię przewyższają...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.04.2019 07:44

W Chorwacji cudzoziemcy potrzebują tych dokumentów:
- zezwolenie na pobyt
- pozwolenie na pracę
Bez tych dokumentów mogą być problemy !!!
Dla obywateli UE
Ostatnio edytowano 16.04.2019 07:59 przez mirko, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone