Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2019 13:38

Statystyki twierdzą, że :
Załączniki:
e7309506-c6e5-4800-b514-7cee03059afa.png
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 24.06.2019 13:41

bigredone napisał(a):Statystyki twierdzą, że :

to są dane z 2018 roku ......
tak na marginesie mamy 2019
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 24.06.2019 13:58

SoftRM napisał(a):
bigredone napisał(a):Statystyki twierdzą, że :

to są dane z 2018 roku ......
tak na marginesie mamy 2019


No cóż taki urok statystyk, że najświeższe z reguły pochodzą z poprzedniego okresu sprawozdawczego.

Ogólnie jednak te dane pokazują stan faktyczny. Polska jest tanim krajem, jeśli chodzi o żywność, nawet biorąc pod uwagę naszą siłę nabywczą i rosnące ostatnio ceny żywności.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2019 17:13

SoftRM napisał(a):
bigredone napisał(a):Statystyki twierdzą, że :

to są dane z 2018 roku ......
tak na marginesie mamy 2019


No, trudno żeby były z bieżącego.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.06.2019 17:36

Ostatnim hitem o którym trąbią na okrągło jest cena pietruszki. 16zl za kilogram. Chyba zostane rolnikiem :oczko_usmiech:

Ja tez uwazam ze spożywka jest droższa w Cro. Mówie o Dalmacji bo tam zawsze sie byczymy :wink:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 27.06.2019 10:08

sito_zabrze napisał(a):Ostatnim hitem o którym trąbią na okrągło jest cena pietruszki. 16zl za kilogram. Chyba zostane rolnikiem


Rolnik to pewnie dostaje 2-3 zł za kilogram, więc raczej się nie dorobisz :)
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 04.07.2019 21:31

sito_zabrze napisał(a):Ostatnim hitem o którym trąbią na okrągło jest cena pietruszki. 16zl za kilogram. Chyba zostane rolnikiem :oczko_usmiech:

Ja tez uwazam ze spożywka jest droższa w Cro. Mówie o Dalmacji bo tam zawsze sie byczymy :wink:


bierz mnie na wspólnika otworzymy co na CRO będziemy dostarczać cebule i pietruszkę do Polski bo banany i pomarańcze się nie opła :papa: ca
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 10.07.2019 10:58

Od tygodnia mam roczną zgodę na pobyt w Chorwacji. Na komisariacie policji w Pagu wchodząc po lewej stronie jest urząd który zajmuje się takimi sprawami, okienko po prawej stronie. Pomagał mi Davor prowadząc godzinne dyskusje z urzędnikiem, dobrze im się dyskutowało bo on też jest pracownikiem ratusza w stolicy a mi już nogi wchodziły do du....

Żeby dostać zgodę potrzebowałem:
- paszport
- ubezpieczenie, ja pokazałem ważną jeszcze 2 miesiące kartę EKUZ, końcem lipca przedłożę chorwackie ubezpieczenie zdrowotne za 16 eur miesięcznie
- umowę najmu mieszkania
- wydruk historii rachunku, urzędnik z 25 stron wziął tylko pierwszą i ostatnią

Na rachunku powinna znajdować się kwota 12 000 kuna odpowiadająca przelicznikowi 1600 euro czyli około 7000 zł. Ta kwota musi być dostępna na koncie. Nie interesuje ich historia rachunku czy udokumentowane źródła dochodu, masz mieć 7 koła na rachunku i dzięki temu wiedzą, że przeżyjesz najbliższy rok :-) W moim przypadku wystarczył wydruk z rachunku a słyszałem, że w innych urzędach chcą jakiegoś notarialnego potwierdzenia salda.

Przy okazji dostałem też numer OIB (chorwacki NIP) a jak przyniosę zdjęcie 3x3,5 cm to dostanę tymczasowy chorwacki dowód osobisty.

bosana 5.jpg


Ostatnie kilka tygodni dało nam nieźle w kość, ten upał całkowicie odbierał chęci do pracy, mimo, że klimatyzacja pozwalała poczuć ulgę. Jakoś nawet vlogi mi nie wychodziły bo co dzień tylko plaża żeby znieść upał, coś zjeść, rybka z winem i do spania. Można napisać, że mam wczasy, Dalamacja pożarła mnie bez reszty.
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 10.07.2019 18:15

gratulacje !! powodzenia
linka.91
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 11.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka.91 » 10.07.2019 22:17

namo napisał(a):Od tygodnia mam roczną zgodę na pobyt w Chorwacji. Na komisariacie policji w Pagu wchodząc po lewej stronie jest urząd który zajmuje się takimi sprawami, okienko po prawej stronie. Pomagał mi Davor prowadząc godzinne dyskusje z urzędnikiem, dobrze im się dyskutowało bo on też jest pracownikiem ratusza w stolicy a mi już nogi wchodziły do du....

Żeby dostać zgodę potrzebowałem:
- paszport
- ubezpieczenie, ja pokazałem ważną jeszcze 2 miesiące kartę EKUZ, końcem lipca przedłożę chorwackie ubezpieczenie zdrowotne za 16 eur miesięcznie
- umowę najmu mieszkania
- wydruk historii rachunku, urzędnik z 25 stron wziął tylko pierwszą i ostatnią

Na rachunku powinna znajdować się kwota 12 000 kuna odpowiadająca przelicznikowi 1600 euro czyli około 7000 zł. Ta kwota musi być dostępna na koncie. Nie interesuje ich historia rachunku czy udokumentowane źródła dochodu, masz mieć 7 koła na rachunku i dzięki temu wiedzą, że przeżyjesz najbliższy rok :-) W moim przypadku wystarczył wydruk z rachunku a słyszałem, że w innych urzędach chcą jakiegoś notarialnego potwierdzenia salda.

Przy okazji dostałem też numer OIB (chorwacki NIP) a jak przyniosę zdjęcie 3x3,5 cm to dostanę tymczasowy chorwacki dowód osobisty.

bosana 5.jpg


Ostatnie kilka tygodni dało nam nieźle w kość, ten upał całkowicie odbierał chęci do pracy, mimo, że klimatyzacja pozwalała poczuć ulgę. Jakoś nawet vlogi mi nie wychodziły bo co dzień tylko plaża żeby znieść upał, coś zjeść, rybka z winem i do spania. Można napisać, że mam wczasy, Dalamacja pożarła mnie bez reszty.


Pięknie :hearts: Ja niestety muszę się zadowolić takim widokiem jedynie raz na jakiś czas.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 11.07.2019 08:08

namo,
Jestem ciekawy, jaki będzie twój dochód na życie w Chorwacji. Czy będziesz zatrudniony?
Dla normalnego życia w Chorwacji jedna osoba potrzebuje około 8000 kn!
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2019 09:36

Jeżeli jesteś na prawdę ciekaw to po prostu przeczytaj wątek.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.07.2019 09:38

namo napisał(a):Od tygodnia mam roczną zgodę na pobyt w Chorwacji. Na komisariacie policji w Pagu wchodząc po lewej stronie jest urząd który zajmuje się takimi sprawami, okienko po prawej stronie. Pomagał mi Davor prowadząc godzinne dyskusje z urzędnikiem, dobrze im się dyskutowało bo on też jest pracownikiem ratusza w stolicy a mi już nogi wchodziły do du....

Żeby dostać zgodę potrzebowałem:
- paszport
- ubezpieczenie, ja pokazałem ważną jeszcze 2 miesiące kartę EKUZ, końcem lipca przedłożę chorwackie ubezpieczenie zdrowotne za 16 eur miesięcznie
- umowę najmu mieszkania
- wydruk historii rachunku, urzędnik z 25 stron wziął tylko pierwszą i ostatnią

Na rachunku powinna znajdować się kwota 12 000 kuna odpowiadająca przelicznikowi 1600 euro czyli około 7000 zł. Ta kwota musi być dostępna na koncie. Nie interesuje ich historia rachunku czy udokumentowane źródła dochodu, masz mieć 7 koła na rachunku i dzięki temu wiedzą, że przeżyjesz najbliższy rok :-) W moim przypadku wystarczył wydruk z rachunku a słyszałem, że w innych urzędach chcą jakiegoś notarialnego potwierdzenia salda.

Przy okazji dostałem też numer OIB (chorwacki NIP) a jak przyniosę zdjęcie 3x3,5 cm to dostanę tymczasowy chorwacki dowód osobisty.

A reszta rodziny na jakich zasadach przebywa w Chorwacji ?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 13.07.2019 15:26

kaeres napisał(a):A reszta rodziny na jakich zasadach przebywa w Chorwacji ?


Jako bliska rodzina która przebywa z rezydentem. Małżonek i dzieci mogą przebywać z osobą posiadającą pozwolenie na pobyt. Wpisać ich trzeba na wniosku.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2019 00:34

Namo - jak paczę na twoją O III - to chętnie bym tam swoją postawił i ten rok przemieszkał....

Ale cóż, niedługo na kilka dni wpadnę tylko nad mój ukochany Jadran..... Proza życia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone