Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prowansja

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.10.2011 11:07

Crayfish napisał(a):Łosz Ty 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Muszę przetrawić te cudeńka.
B.A.J.K.A. 8O

czemu ja dopiero teraz tu trafiłem .. ?

Fatamorgana napisał(a):Bo Wojtek naprodukował tyle materiału, że się pogubiłeś. :D

Bo wtedy wrzucałem raptem po kilka fotek i wątek się kończył, zanim się ktoś zorientował, że taki wątek się w ogóle pojawił. :lol:

A tę Prowansję muszę zupełnie zmienić. Zamiast zwykłej sekwencji czasowej, wprowadziłem rejonizację. ;) Ale też to była jedna z pierwszych moich relacji, więc nie wiedziałem, że robię błąd. Kiedyś trzeba to wszystko przeredagować...

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.10.2011 23:58

Wojtek- trzeba książkę z tego napisać i już!
Spiąć to wszystko jakoś w całość.

Nie umniejszaj swoich osiągnięć. Masz tego więcej niż niejeden podróżnik.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 15.10.2011 00:29

Gdyby wątek nie został odkopany, nie wiem, czy bym go w ogóle znalazła. A tak? Prowansja zachwyca! 8O Dziwna jedna koleżansia po powrocie stamtąd stwierdziła: - Szału nie było. Nie warto.
I jak tu wierzyć ludziom? :wink:

Dzięki, Wojtek. Prowansja dodana do 'ulubionych' :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 15.10.2011 14:40

Pięknie, ja kilka dni temu dostałam smsa od koleżanki, nauczycielki z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły, która właśnie spędza swoje jesienne ferie na Lazurowym Wybrzeżu (ci to mają dopiero dobrze, ferie w takim okresie, kiedy ciepło nad Morzem Śródziemnym, ech...). Teraz ta relacja odkopana... ślicznie tam.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.10.2011 17:09

Fatamorgana napisał(a):Wojtek- trzeba książkę z tego napisać i już!
Spiąć to wszystko jakoś w całość.

:lol:
Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto, wolę je zużyć na podróże. ;)

mahadarbi napisał(a):Prowansja zachwyca! 8O Dziwna jedna koleżansia po powrocie stamtąd stwierdziła: - Szału nie było. Nie warto.

Mnie Prowansja zachwyciła. Może nawet bardziej, niż sąsiednia Langwedocja. Chociaż takie porównania zawsze są ryzykowne, o ile nie bezsensowne. :P

helen napisał(a):Pięknie, ja kilka dni temu dostałam smsa od koleżanki, nauczycielki z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły, która właśnie spędza swoje jesienne ferie na Lazurowym Wybrzeżu (ci to mają dopiero dobrze, ferie w takim okresie, kiedy ciepło nad Morzem Śródziemnym, ech...). Teraz ta relacja odkopana... ślicznie tam.

Pojechałoby się znowu. Eech...

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 15.10.2011 17:16

Franz napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Wojtek- trzeba książkę z tego napisać i już!
Spiąć to wszystko jakoś w całość.

:lol:
Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto, wolę je zużyć na podróże. ;)


W jakie błoto? Nie nie wytrzymam :roll: To ONI by Ci płacili a nie odwrotnie :lol: Zaliczka, dobre warunki umowy, kilka transzy, potem kilka wznowień i masz na kilka swoich wielkich podróży :!:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2011 17:02

mahadarbi napisał(a):To ONI by Ci płacili a nie odwrotnie :lol:

Pozwolisz, że pozostanę realistą. ;) 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.10.2011 20:58

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):To ONI by Ci płacili a nie odwrotnie :lol:

Pozwolisz, że pozostanę realistą. ;) 8)

Pozdrawiam,
Wojtek



:) No i w ten sposób Wojtek pozostanie "nasz" , nie będziemy się nim musieli dzielić ze światem.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 17.10.2011 09:47

Franz napisał(a):Mnie Prowansja zachwyciła. Może nawet bardziej, niż sąsiednia Langwedocja. Chociaż takie porównania zawsze są ryzykowne, o ile nie bezsensowne. :P



A to rzeczywiście ryzykowne :wink: .

Ja z Langwedocji pamiętam dużo większy spokój - zdecydowanie mniej turystów. Chociaż Prowansję mam bardziej na świeżo a w Langwedocji to było dość dawno więc może i tam coś się zmieniło - w zeszłym roku zahaczyliśmy tylko o Nimes i Villeneuve les Avignon, które też jest już w Langewdocji (i w sumie dużo tam spokojniej niż w sąsiednim Avignon a nie mniej ciekawie). I chyba uważany za atrakcję Prowansji Pont du Gard to też już Langwedocja :lol: .
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 17.10.2011 11:07

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):To ONI by Ci płacili a nie odwrotnie :lol:

Pozwolisz, że pozostanę realistą. ;) 8)


Zupełnie niezrozumiała, jak dla mnie, skromność, ale ok. Masz prawo :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.10.2011 22:39

mahadarbi napisał(a):Zupełnie niezrozumiała, jak dla mnie, skromność, ale ok. Masz prawo :wink:

helen napisał(a)::) No i w ten sposób Wojtek pozostanie "nasz" , nie będziemy się nim musieli dzielić ze światem.

Poza tym wszystkim - mogę podróżować dla przyjemności, a nie dla zarobku. ;)

Aglaia napisał(a):Ja z Langwedocji pamiętam dużo większy spokój - zdecydowanie mniej turystów. Chociaż Prowansję mam bardziej na świeżo a w Langwedocji to było dość dawno więc może i tam coś się zmieniło

Ja też Prowansję mam bardziej świeżo w pamięci. W Langwedocji bylem w poprzednim życiu - abstrahuję teraz od kilku miejsc odwiedzonych również później, a opisywanych "po północnej stronie Pirenejów", natomiast w obu tych regionach napotkałem zarówno miejsca tętniące gwarem, jak i prawdziwie kojące spokojem.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 17.10.2011 23:14

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Zupełnie niezrozumiała, jak dla mnie, skromność, ale ok. Masz prawo :wink:

helen napisał(a)::) No i w ten sposób Wojtek pozostanie "nasz" , nie będziemy się nim musieli dzielić ze światem.

Poza tym wszystkim - mogę podróżować dla przyjemności, a nie dla zarobku. ;)


A wiesz, ile przyjemności sprawia (ponoć) połączenie obu tych bytów? :roll: :wink: A Ty masz ku temu predyspozycje.

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.10.2011 11:17

mahadarbi napisał(a):A wiesz, ile przyjemności sprawia (ponoć) połączenie obu tych bytów? :roll: :wink: A Ty masz ku temu predyspozycje.

Niewątpliwie mam predyspozycje do podróżowania i zwiedzania. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 18.10.2011 19:12

No i weź tu, człeku, dyskutuj z Wojciechem! :roll: :wink: DO OPISYWANIA miejsc masz jeszcze większe :!:

Pozdrawiam,
Anka
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 19.10.2011 08:57

Powiem tak, byłem, ale zaledwie dotknąłem tej pięknej krainy.
Malownicze krajobrazy, przez które jedziesz, to jedno.
Ale harmonia ich z zapachami, które się tam roznoszą, kręci w głowie.
Po tych doznaniach nie sposób nie dojść do przekonania, że trzeba tam wracać.
(polecam boczne drogi - tam widać całe piękno Prowansji).


Pozdrawiam

Tomek
Ostatnio edytowano 19.10.2011 12:39 przez Transalp, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Prowansja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone