Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prowansja

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.03.2013 16:07

CROberto napisał(a):Wojtku dopiero dziś "przewracałem" karty tej Twojej zaczarowanej krainy - cudnie..... 8)

Cieszę się, że Ci się podoba. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.05.2013 22:20

Przybliżona mapka naszych przejazdów po Prowansji:

ProvMapa.jpg
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2013 17:37

Dzięki za linka Wojtek, nie da się ukryć, że to piękne strony. Szkoda, że nie wszystkie zdjęcia się ładują

Gdybyś jednak Wojtku miał polecić jakieś miejsce wypadowe na trzy dni na trasie Perpignan - powiedzmy Avignon (ale później jechałbym na Lyon chyba) to koło jakiego miejsca mogłoby to być? (wiesz, chodzi o zobaczenie jak najwięcej atrakcyjnych miejsc, miasteczek, trochę łatwych tras w górach z dziećmi - o ile "łatwe tam są w Alpach Prowansalskich), bardziej zależy mi jednak na .... małych uroczych miasteczkach, pięknych polach, kościółkach ... to, co lubię najbardziej

Mówię o lipcu, trzy lub cztery dni - taka Prowancja ew. Langwedocja w pigułce
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.12.2013 18:38

tony montana napisał(a):Dzięki za linka Wojtek, nie da się ukryć, że to piękne strony. Szkoda, że nie wszystkie zdjęcia się ładują

Fotki ładowane do polecanego wówczas fotosika. A efekt - jak widać...

tony montana napisał(a):Gdybyś jednak Wojtku miał polecić jakieś miejsce wypadowe na trzy dni na trasie Perpignan - powiedzmy Avignon (ale później jechałbym na Lyon chyba) to koło jakiego miejsca mogłoby to być? (wiesz, chodzi o zobaczenie jak najwięcej atrakcyjnych miejsc, miasteczek, trochę łatwych tras w górach z dziećmi - o ile "łatwe tam są w Alpach Prowansalskich), bardziej zależy mi jednak na .... małych uroczych miasteczkach, pięknych polach, kościółkach ... to, co lubię najbardziej

Mówię o lipcu, trzy lub cztery dni - taka Prowancja ew. Langwedocja w pigułce

Jeśli na Lyon z kierunkiem na Freiburg, to jednak raczej nie Prowansja. Chyba, że jesteś skłonny nadłożyć drogi?

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2013 18:50

tony montana napisał(a):Gdybyś jednak Wojtku miał polecić jakieś miejsce wypadowe na trzy dni na trasie Perpignan - powiedzmy Avignon (ale później jechałbym na Lyon chyba) to koło jakiego miejsca mogłoby to być? (wiesz, chodzi o zobaczenie jak najwięcej atrakcyjnych miejsc, miasteczek, trochę łatwych tras w górach z dziećmi - o ile "łatwe tam są w Alpach Prowansalskich), bardziej zależy mi jednak na .... małych uroczych miasteczkach, pięknych polach, kościółkach ... to, co lubię najbardziej


Franz napisał(a):Jeśli na Lyon z kierunkiem na Freiburg, to jednak raczej nie Prowansja. Chyba, że jesteś skłonny nadłożyć drogi?

Pozdrawiam,
Wojtek


Tak, mówię właśnie o tym kierunku "powrotnym" do Trójmiasta, wiem, że dalej - MOGĘ NADŁOŻYć, jakoś ta Prowansja mnie pociąga...), choć zastrzegam, że na maxa uparty na nią nie jestem ;) po prostu jeśli zwycięży na wakacje opcja hiszpańska to chciałbym trochę liznąć prawdziwej Francji bo kilka razy w Paryżu to NIC...

Jeśli "po mojej drodze" znajdują sie jakieś fajne miejsca wypadowe na inny region na trzydniowe zwiedzanie z wracaniem za każdym razem do tego samego miasta/pensjonatu na wieczór (i nie jest to Prowansja) to jest to OK
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.12.2013 21:03

tony montana napisał(a):Jeśli "po mojej drodze" znajdują sie jakieś fajne miejsca wypadowe na inny region na trzydniowe zwiedzanie z wracaniem za każdym razem do tego samego miasta/pensjonatu na wieczór (i nie jest to Prowansja) to jest to OK

Jestem przekonany, że Langwedocja również przypadłaby Ci do gustu, a masz ją bardziej po drodze. Langwedocję (między innymi) pokażę w głównym wątku francuskim. Wkrótce również jej przygraniczny fragment pojawi się Po Obu Stronach Pirenejów - jak tylko opuszczę hiszpańską Katalonię.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2013 21:09

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Jeśli "po mojej drodze" znajdują sie jakieś fajne miejsca wypadowe na inny region na trzydniowe zwiedzanie z wracaniem za każdym razem do tego samego miasta/pensjonatu na wieczór (i nie jest to Prowansja) to jest to OK

Jestem przekonany, że Langwedocja również przypadłaby Ci do gustu, a masz ją bardziej po drodze. Langwedocję (między innymi) pokażę w głównym wątku francuskim. Wkrótce również jej przygraniczny fragment pojawi się Po Obu Stronach Pirenejów - jak tylko opuszczę hiszpańską Katalonię.

Pozdrawiam,
Wojtek



Ok

A okolice Avignonu na ten przyklad (poza samym A. Oraz Arles) rozumiem tez obfituja w piekne miejsca?

Jesli zas Langwedocja to jakie miejsce polecalbys na trzy cztery dni jako baza wypadowa na zwiedzanie okolic autem (bo pewnie dlugo to po kolei wszystko bedziesz opisywal a ja jestem troche w goracej wodzie kapany) ;) i znany z czestego zmieniania zdana co do destynacji hihihi
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.12.2013 21:33

tony montana napisał(a):A okolice Avignonu na ten przyklad (poza samym A. Oraz Arles) rozumiem tez obfituja w piekne miejsca?

Jak najbardziej.

tony montana napisał(a):Jesli zas Langwedocja to jakie miejsce polecalbys na trzy cztery dni jako baza wypadowa na zwiedzanie okolic autem (bo pewnie dlugo to po kolei wszystko bedziesz opisywal a ja jestem troche w goracej wodzie kapany) ;) i znany z czestego zmieniania zdana co do destynacji hihihi

Widziałeś tę mapkę?
Wygląda na to, że będę musiał przejrzeć ponad połowę fotek z Francji, żeby Ci uczciwie odpowiedzieć. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2013 22:00

Franz napisał(a):Widziałeś tę mapkę?
Wygląda na to, że będę musiał przejrzeć ponad połowę fotek z Francji, żeby Ci uczciwie odpowiedzieć. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Tak, naturalnie, że widziałem, te 19 stron wątku "zrobiłem" za jednym razem - z tej mapki jednak chyba tylko jeden czy dwa punkty na razie pokazałeś 8O :roll:

Wojtku, nie mogę Cię prosić o przeglądanie setek zdjęć, idź swoim rytmem spokojnie, ja sobie wiedzę także z innych źródeł będę na bieżąco uzupełniał, bo o ile o innych rejonach Europy już jako taką mam - to tutaj jestem greenhorn :)

Z kolei, gdy byłem dziś w Empiku to sensowne propozycje widziałem dwie: moja ukochana seria Wiedzy i Życia za złotych: UWAGA 135.90 8O 8O 8O 8O oraz bardzo gruby Pascal bodajże za 80 PLN, ja natomiast na razie potrzebuję "tylko" info o dwóch, góra trzech krainach Frankreich :)

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.12.2013 16:08

tony montana napisał(a):Wojtku, nie mogę Cię prosić o przeglądanie setek zdjęć, idź swoim rytmem spokojnie

Jest tak wiele pięknych miejsc, że trudno mi się na konkretną propozycje zdecydować. W tej sytuacji zacząłem się zastanawiać wyłącznie nad miejscami, które na mnie wyjątkowe wrażenie wywarły. I tu kilka punktów mógłbym wymienić: Perpignan, Carcasonne, zamki katarów, Cirque de Navacelle, St. Guilheme-le-Desert, Pont du Gard. Jest wiele pięknych wąwozów, począwszy od Gorges du Tarn, chociaż te prowansalskie są ładniejsze.

Jest też przecudne Rocamadour, ale to już bardziej na północy, poza granicami Langwedocji. Problem może stanowić fakt, że chciałbyś zwiedzać, bazując na jednym miejscu noclegowym - ja jednak zdecydowanie preferuję stałe przemieszczanie się, gdyż wtedy o wiele łatwiej zwiedzać.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2013 17:29

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Wojtku, nie mogę Cię prosić o przeglądanie setek zdjęć, idź swoim rytmem spokojnie

Jest tak wiele pięknych miejsc, że trudno mi się na konkretną propozycje zdecydować. W tej sytuacji zacząłem się zastanawiać wyłącznie nad miejscami, które na mnie wyjątkowe wrażenie wywarły. I tu kilka punktów mógłbym wymienić: Perpignan, Carcasonne, zamki katarów, Cirque de Navacelle, St. Guilheme-le-Desert, Pont du Gard. Jest wiele pięknych wąwozów, począwszy od Gorges du Tarn, chociaż te prowansalskie są ładniejsze.

Jest też przecudne Rocamadour, ale to już bardziej na północy, poza granicami Langwedocji. Problem może stanowić fakt, że chciałbyś zwiedzać, bazując na jednym miejscu noclegowym - ja jednak zdecydowanie preferuję stałe przemieszczanie się, gdyż wtedy o wiele łatwiej zwiedzać.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dziękuję, przejrzę te miejsca, które wypisałeś, Perpignan i Carcasonne oczywiście nazwy mi znajome, reszta nie.

Bez dzieci przemieszczanie się i noclegi każdy w innym miejscu jest łatwe (vide moja Szkocja), jednak pakować cały majdan całej rodziny codziennie jest upierdliwe ;)

:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.12.2013 17:47

Przetestowane rozwiązanie na włóczęgę lub wieloetapowy dojazd to spakowanie tzw. bagażu podręcznego.
Zamiast targania kilku walizek, biorę do ręki jedna torbę, młodzież drugą i po zawodach.
Z ekstrasów to torba z aparatem i komp.
Koniec.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2013 22:07

FUX napisał(a):Przetestowane rozwiązanie na włóczęgę lub wieloetapowy dojazd to spakowanie tzw. bagażu podręcznego.
Zamiast targania kilku walizek, biorę do ręki jedna torbę, młodzież drugą i po zawodach.
Z ekstrasów to torba z aparatem i komp.
Koniec.


No, ale przecież my tak robiliśmy np podczas podróży do Włoch (Drezno, Kiefersfelden, Asyż), mieliśmy jedną sporą podróżną torbę zaś w niej rzeczy dla wszystkich na te trzy dni, kosmetyki, aparat, plecak, koniec. :)

Tu bardziej chodzi o to że reszta rodziny uważa to za męczące tak przenosić się z miejsca na miejsce z nocy na noc

:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.12.2013 22:14

Leniwce... :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.12.2013 22:57

FUX napisał(a):Przetestowane rozwiązanie na włóczęgę lub wieloetapowy dojazd to spakowanie tzw. bagażu podręcznego.
Zamiast targania kilku walizek, biorę do ręki jedna torbę, młodzież drugą i po zawodach.
Z ekstrasów to torba z aparatem i komp.
Koniec.

Kiedy mój syn miał cztery lata, zaczęliśmy jeździć po całej Europie z namiotem. Dzieciaki z frajdą uczestniczyły w czynnościach rozstawiania biwaku i zbierania drewna na ognisko.

tony montana napisał(a):Tu bardziej chodzi o to że reszta rodziny uważa to za męczące tak przenosić się z miejsca na miejsce z nocy na noc

Nie każdy to lubi, fakt.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Prowansja - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone