Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Propozycje trasy na tygodniowy rejs z Sibenik'a

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sampek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.05.2010
Propozycje trasy na tygodniowy rejs z Sibenik'a

Nieprzeczytany postnapisał(a) sampek » 04.05.2010 00:22

Witam serdecznie w lipcu wybieramy się na tygodniowy rejs katamaranem. Start/koniec Sibenik.
Zależy nam przede wszystkim na urokliwych dość dzikich miejscach, jak malownicze zatoki (bezpieczne kotwicowiska). Mógłby, ktoś rzucić swoje propozycje tak żeby większość noclegów była właśnie na jakiś kotwicowiskach w zatokach + coś w marinach (powiedzmy 3xzatoka 2x marina).
Chciałbym mieć jakiś plan do dyskusji ze skipperem.

Czy fizycznie możliwe jest w takim rejsie dotarcie z Sibenika do Hvaru i z powrotem?

z góry dziękuję za wasze informacje
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 05.05.2010 11:37

sampek napisał(a):Witam serdecznie w lipcu wybieramy się na tygodniowy rejs katamaranem. Start/koniec Sibenik.
Zależy nam przede wszystkim na urokliwych dość dzikich miejscach, jak malownicze zatoki (bezpieczne kotwicowiska). Mógłby, ktoś rzucić swoje propozycje tak żeby większość noclegów była właśnie na jakiś kotwicowiskach w zatokach + coś w marinach (powiedzmy 3xzatoka 2x marina).
Chciałbym mieć jakiś plan do dyskusji ze skipperem.

Czy fizycznie możliwe jest w takim rejsie dotarcie z Sibenika do Hvaru i z powrotem?

z góry dziękuję za wasze informacje


Zacznę od końca:
Z Sibenika na Hvar można dotrzeć w jeden dzień.
Wszystko zależy od tego ile godzin dziennie chcecie pływać.
Skoro ma to być koniec maja to woda raczej ciepła nie będzie, więc i czasu na taplanie w wodzie mniej stracicie :-)

Najlepiej wejdź sobie na Google Earth i przy pomocy linijki posprawdzaj jakie są dystanse między poszczególnymi miejscami.
Nie piszesz jakiej wielkości katamaranem będziecie pływać. Na pewno bezpiecznie możesz zakladac prędkości około 5kn. To daje około 30 mil dziennie (oczywiscie można tez pływac więcej). Na 6 dni można przyjąć 200 mil. W marinach najlepiej stawać co dwa, trzy dni dla podładowania akumulatorów i nabrania wody.

To czy dane kotwicowisko jest bezpieczne zależy od przewidywanej pogody, kierunku i siły wiatrów. Nie da się podać z góry takiej trasy.
Możesz ogólnie wytyczyć kierunek.
Ja bym sugerował rejs wokół wyspy Brac lub do Korculi. W obydwu przypadkach z zawinięciem do Hvaru.
Gdybyście byli nastawieni bardziej żeglarsko to w grę wchodzi np. trasa Hvar, Vis(Komiza), Korcula i z powrotem.
Pewne informacje o zatokach itp znajdziesz na mojej stronie www.
sampek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sampek » 05.05.2010 16:45

dzięki ślicznie za odpowiedź.
Nie wiem czemu piszesz o Maju:) napisałem że płyniemy w lipcu.
Płyniemy 40stopowym katamaranem (Lavezzi)

Troche się obawiam słabych wiatrów o tej porze roku.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 05.05.2010 17:03

sampek napisał(a):dzięki ślicznie za odpowiedź.
Nie wiem czemu piszesz o Maju:) napisałem że płyniemy w lipcu.
Płyniemy 40stopowym katamaranem (Lavezzi)
Troche się obawiam słabych wiatrów o tej porze roku.


Coś mi się musiało pomylić. W takim razie kąpiele oczywiście będą.

W lipcu może będzie wiało, może nie. W zeszłym roku nie było najgorzej.
W każdym razie przy standardowej pogodzie nie ma co liczyć na lepszy wiatr przed 11 (coś dla śpiochów).
A jak by nie wiało to w końcu silnik też będziecie mieli :)
Skoro to katamaran 40, to faktycznie lepiej un ikać marin, bo postój może trochę kosztować. No i nie w każdym miejscu się wciśniecie.
Ale podtrzymuję moje uwagi co do przebiegów i tras.
sampek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sampek » 06.05.2010 16:16

Dzięki za uwagi. Pdf ze strony też już zaczynam czytać "po poduszki". Fajnie ujęte przydatne informacje.!!!

Co do zatok, z Chorwacja miałem styczność raz będąc na wypoczynku i nurkowaniu na wyspie Hvar. Mam nadzieje, że nie będzie trudno znaleźć na innych wyspach takie zatoczki jak np. ta po lewej stronie wchodząc do Starego Gradu. Z lądu wyglądała super, bardzo dobrze osłonięta, niewielki tłok wieczorem.

LINK
Ela iii Darek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela iii Darek » 22.01.2013 09:49

Witaj - nie wiem czy odczytujesz jeszcze ten post ale jesli tak to interesuje nas jak udał się rejs z Sibenika? :-) My w tym roku mamy podobne plany także katamaranem i zastanaiwamy się co możemy wymysleć. jeśli jesteś w stanie w jakis sposób nam coś zrelacjonować byłoby fajnie tym bardziej że będzie dla nas to rejs dziewiczy już bez skippera i jak to w takich sytuacjach mamy pewne obawy :-)
pozdrawiamy

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Propozycje trasy na tygodniowy rejs z Sibenik'a
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone