Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

promy na wyspę Cres i Krk

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rapez
Croentuzjasta
promy na wyspę Cres i Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 09.08.2009 09:58

Witam. Czy ktoś wię gdzie mogę znaleźć czas kursowania promów z wyspy Krk na Cres z miasteczek Pinezici i Merag. Oraz z Zagoreje i Porozina. Proszę o wskazówki.
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 09.08.2009 11:37

Wyszukiwarkę połączeń Jadroliniji masz tutaj
A konkretne połączenia z Valbiska(Krk) do Merag(Cres) tutaj
W Pinezici nie ma przystani promowej ( a właściwie to nie było jak tam byłem 8 lat temu ... :D :D :D )
A resztę to już kombinuj sam ... :D
Pozdrav.
rapez
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 11.08.2009 15:49

wojan napisał(a):Wyszukiwarkę połączeń Jadroliniji masz tutaj
W Pinezici nie ma przystani promowej ( a właściwie to nie było jak tam byłem 8 lat temu ... :D :D :D )
Pozdrav.

Dokładnie nie oto mi chodzi. Jadąc do Mali Losinj mamy do wyboru dwie trasy. Mostem na Krk i dalej aby dostać się na Cres jedziemy przez Skrbcic koło Pinezici, jest jedna droga, która schodzi ostro do morza i tam jest prom, który dobija koło miasta Merag. Chodzi mi właśnie o czasy odplywów tego promu.

Druga alternatywna trasa, tak samo krajobrazowa to z drogi E751;D66 na trasę D402 do miejscowości (okolice) Zagorje. I z tamtąd jest prom do miejscowości (okolice) Porozina trasa D100 wyspa Cres. I szukam danych o kursach tych właśnie promów. Jeśli ktoś coś znajdzie to proszę podać na forum, z pewnością się przyda. Rok temu czekałem 3 godziny na taki prom, nie było jak zawrócić, taki był ruch. Zwłaszcza że pierszeństwo mają (z rana) dostawcy żywności i firmy kurjerskie i tubylcy, a wbrew pozorą potrafią załadować prawie cały prom i reszta musi czekać.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 11.08.2009 17:10

My jeździmy zawsze Valbiska - Merag albo Brestova - Porozina. Obydwie trasy obsługuje Jadrolinija. Innych połączeń, niestety, nie znam.
Pozdrawiam :)
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 12.08.2009 11:40

rapez napisał(a):
wojan napisał(a):Wyszukiwarkę połączeń Jadroliniji masz tutaj
Pozdrav.

Dokładnie nie oto mi chodzi.

Hmm ... A o co :?: :D Podać " na tacy " ? Proszę bardzo :D :D

rapez napisał(a):
Jadąc do Mali Losinj mamy do wyboru dwie trasy. Mostem na Krk i dalej aby dostać się na Cres jedziemy przez Skrbcic koło Pinezici, jest jedna droga, która schodzi ostro do morza i tam jest prom, który dobija koło miasta Merag.

Chodzi Ci pewnie o te okolice ?
Przystań promową zaznaczyłem na czerwono

Obrazek

Natomiast godziny kursowania promów do Merag na wyspie Cres uzyskane z wyszukiwarki połączeń zalinkowanej powyżej :D na dzień dzisiejszy przedstawiają się tak :

Obrazek
Obrazek

A co się dzieje na przystani na żywo można sobie zobaczyć tutaj

Szerokiej drogi :D
Pozdrav.
rapez
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 14.08.2009 11:50

wojan napisał(a):Hmm ... A o co :?: :D Podać " na tacy " ? Proszę bardzo :D :D
Szerokiej drogi :D
Pozdrav.

Dokładnie oto mi chodziło. Wojan dziękuje bardzo, z "taką tacą" będzie mi o wiele lepiej.
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.08.2009 13:19

rapez napisał(a): Wojan dziękuje bardzo

Nie ma za co :D polecam się na przyszłość :D
:papa:
Alga
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alga » 25.07.2015 23:57

Bardzo proszę o informację, czy z wyspy Krk, najlepiej z miasta Krk dostanę się promem na wyspę Cres? Czy na prom można wprowadzić zwierzęta (psa?) i czy faktycznie, koszt przepłynięcia w 1 stronę to około kilka kun? Jeśli nie z miasta Krk, to z jakiego innego?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2015 00:01

Wszystko jest napisane powyżej :!:

Z miasta Krk nie ma promów na wyspę Cres
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2015 19:17

Alga napisał(a):Bardzo proszę o informację, czy z wyspy Krk, najlepiej z miasta Krk dostanę się promem na wyspę Cres? Czy na prom można wprowadzić zwierzęta (psa?) i czy faktycznie, koszt przepłynięcia w 1 stronę to około kilka kun? Jeśli nie z miasta Krk, to z jakiego innego?

http://www.putovnica.net/en/transport/p ... adrolinija

:papa:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi