Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten, Pakostane, a może Vodice? Pimp my holiday!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maroski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2015
Primosten, Pakostane, a może Vodice? Pimp my holiday!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maroski » 29.07.2015 13:38

We wrześniu planuję urlop w Chorwacji. Początkowo planowałem jechać jak najbliżej czyli KRK, bo tak łatwiej na pierwszy raz. Jednak miałem obawy, że wrzesień tam jest trochę gorszy niż w Dalmacji. Dlatego też po kilku nocach na forum i nie tylko postanowiłem wybrać się do Pakostane, Tribunj, Primosten lub Vodic. Nie ukrywam, że najbardziej ciągnie mnie do Primosten. Widok półwyspu zwala mnie z nóg. Jednak ważniejsze dla mnie są plaże, głównie ze względu na mojego zgrabnego pięciolatka, który ma zdolność robienia sobie krzywdy na każdym kroku. Chociaż Primosten w tej kwestii chyba nie wypada źle, biorąc pod uwagę tą znienawidzoną niwelację plaż.
W Pakostane podobno są świetne plaże dla dzieci (długo płytko) i chyba jest spokojnie co widzę na kamerze z tej miejscowości.
Dodatkowo marzy mi się apartament z widokiem, bo w Polsce na to nigdy nie było szans.
Wysłałem już kilka zapytań, żeby rozeznać temat, ale odpowiedzi nie napawają mnie optymizmem. Apartamenty w Primosten: 60-85 Euro od 5 września przy 10 nocach to dla mnie lekkie nieporozumienie, szczególnie biorąc pod uwagę to co można wyczytać na forum. W grę wchodzi wyjazd w ciemno, ale przeraża mnie szukanie spania po 13-14 godzinach jazdy.

Właściwie czego ja od Was chcę :D :?:
Po pierwsze: która z wymienionych miejscowości będzie najlepsza (bezpieczna) dla małego kaskadera?
Po drugie: jak to jest z tymi cenami? Domyślam się, że zapytania z maili traktują z lekką zwyżką, nie wspominając o tym, że większość kwater jest obsługiwana przez pośredników.
Po trzecie: może są jakieś inne miejsca, których nie wynalazłem a możecie polecić w rejonie Dalmacji środkowej i północnej? Myślałem o Vinisce, bo uwielbiam spokój, ale boję się, że we wrześniu spokój tam może oznaczać bujanie się autem po innych miejscowościach za byle bułką.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
W ramach podziękowań obiecuję fotorelację z mojej wielkiej wyprawy :)
zaneta82
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 13.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaneta82 » 29.07.2015 14:34

witam
wczoraj wrocilismy z pakostane w pozostalych miejscowosciach nie bylam
samo pakostane ma to do siebie ze wszedzie jest blisko my mieszkalismy "prawie" na koncu miejscowosci a do centrum mielismy spacerkiem 10 minut
w centrum na plazy bylo mnostwo dzieci i tam jest plaza z drobniejszym kamieniem na lewo od centrum jest troche grubszy na prawo drobniejszy apartamentow z widokiem na morze bylo duzo mysle ze we wrzesniu nie bedzie z tym problemu ja kwatere zamawialam bezposrednio od gospodarza
Maroski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maroski » 29.07.2015 21:53

Właśnie z tym bezpośrednim zamawianiem to chyba jest problem. Większość zapytań, nawet tych, które wydawało mi się, że wysyłam do gospodarzy, szło do pośredników. To plus to co piszesz skłania mnie coraz mocniej do jechania w ciemno.
Właśnie dostałem kolejne odpowiedzi z cenami od 55 do 75 euro. Chyba mnie nie stać na wcześniejszą rezerwację :P
szymon.p
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymon.p » 29.07.2015 22:06

Osobiście mogę polecić Vodice. We wrześniu miasteczko tętni życie. Mogę również polecić apart. bez pośredników w cenie 35 euro za 3 osoby (od września) z widokiem na morze (oddzielna sypialnia, pokój dzienny z aneksem i spory taras) wszystkie koszty wliczone w cenę. Troszkę dalej od plaży ale coś za coś. W razie zainteresowania proszę pisać na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Maroski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maroski » 30.07.2015 22:15

Pewnie, że jestem chętny. Każda propozycja się przyda. Jeśli tylko nie jest kilometr do plaży, czy centrum to czemu nie.
Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2015 21:16

Jedź tam, gdzie wybrałeś, to najlepszy wybór :P
We wrześniu na miejscu nie będzie najmniejszego problemu z wolnymi kwaterami.

Tam (w Primosten) jest takie małe rondo z fontanną, przy nim są dwie agencje obok siebie.
Tą po lewej zaatakuj najpierw, możesz powiedzieć, że chcesz zapłacić maksymalnie 40 euro (czy ile tam chcesz zapłacić), ma być czysto i przede wszystkim NIE MA MOWY, żeby po drugiej stronie głównej drogi.

Vodice... odpuść.
Ania_mama
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania_mama » 03.08.2015 00:48

Witam
Ja właśnie jutro zaczynam pakowanie do Primostenu wyjazd 4.08 najpierw jedna noc na zwiedzanie jezior a od 5.08 -12.08 nocleg w Primostanie Ale ciężko było coś znaleźć (2 dorosłych +dziecko 2 latek) aż w końcu udało się na booking.com jak dla mnie super miejscówka przy samej plaży z widokiem na morze :) ale cena mega... Ale chyba teraz Chorwacja poszła o 100% w górę ze względu na to co się dzieje na świecie... ludzie na gwałt szukają noclegów i to właśnie w Chorwacji rezygnując z wszelkiego rodzaju last minut.... może we wrześniu będzie taniej ale obawiam się ze nie koniecznie... dam znać jak będzie pozdrawiam i powodzenia w szukaniu a nie jest łatwo... w ciemno bym się bała z dzieckiem bo może być problem.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 03.08.2015 07:17

My byliśmy z dwulatką końcem lipca ( w ciemno ). We wrześniu jedź spokojnie :D
Misia28
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misia28 » 04.08.2015 14:24

A ja Ci polecę Tribunj, spokojnie,fajna plaża z kamykami dla dzieci -Bristak.Do tego pyszne lody.piękna starówka, a do głośniejszych Vodic 20 minut spacerkiem.Jak chcesz namiary na super miejscówkę to pisz na PW,w lipcu płaciliśmy 38 Euro,apartament 3 osobowy,czyściutko,kuchnia super wyposażona,taras no i super gospodarze,którzy serwowali nam rybkę,winko.,palacinki i młodemu soki. :D
Maroski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maroski » 06.08.2015 15:21

No i mam zamieszane! Każdy powie co innego :)
Chodzi mi po głowie myśl, żeby jechać ile dam radę. Jeśli będę zmęczony to zjadę na Pakostane, jeśli nie, to pojadę dalej. Przy dwunastu godzinach jazdy te pół godziny dodatkowej jazdy może już robić różnicę.
Tak w ramach ciekawostki dodam, że w odpowiedziach z Pakostane dostałem oferty z cenami 35-50 euro. Oczywiście celowałem w ten sam standard.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 06.08.2015 15:31

Maroski napisał(a):No i mam zamieszane! Każdy powie co innego :)
Chodzi mi po głowie myśl, żeby jechać ile dam radę. Jeśli będę zmęczony to zjadę na Pakostane, jeśli nie, to pojadę dalej. Przy dwunastu godzinach jazdy te pół godziny dodatkowej jazdy może już robić różnicę.
Tak w ramach ciekawostki dodam, że w odpowiedziach z Pakostane dostałem oferty z cenami 35-50 euro. Oczywiście celowałem w ten sam standard.


Za dużo kombinujesz. Gdzie nie pojedziesz będzie dobrze. Masz dobre oferty z Pakostane to tam jedź i zapomnij o innych miejscach. Pojedziesz tam za rok. Ja chętnie bym wrócił do Pakostane, ale zawsze jest pokusa żeby zobaczyć coś nowego.
beti.ka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti.ka » 06.08.2015 16:56

Ja też jadę do Pakostane;))) zobaczymy jak będzie, z tego co czytam na forum, to same pozytywne opinie o tej malej miejscowości. W sumie, oby tylko nie padało, bo na północy różnie to bywa. Moje wakacje w Pakostane nie będą pewnie należały do zbyt udanych, bo pech chciał, że skręciłam stopę na tydzień przed wyjazdem i pewnie zabardzo nie pospaceruje ani nie pozwiedzam, ale przynajmniej będę na plaży popijać karlovacko;p
Pozdrawiam;)
Maroski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maroski » 07.08.2015 10:40

A czy znacie apartamenty Brancin? Na forum nie ma żadnych opinii o nich. Zajmują się też nurkowaniem i sprzedażą ryb.
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 17.08.2015 14:08

jarod napisał(a):
Maroski napisał(a):No i mam zamieszane! Każdy powie co innego :)
Chodzi mi po głowie myśl, żeby jechać ile dam radę. Jeśli będę zmęczony to zjadę na Pakostane, jeśli nie, to pojadę dalej. Przy dwunastu godzinach jazdy te pół godziny dodatkowej jazdy może już robić różnicę.
Tak w ramach ciekawostki dodam, że w odpowiedziach z Pakostane dostałem oferty z cenami 35-50 euro. Oczywiście celowałem w ten sam standard.


Za dużo kombinujesz. Gdzie nie pojedziesz będzie dobrze. Masz dobre oferty z Pakostane to tam jedź i zapomnij o innych miejscach. Pojedziesz tam za rok. Ja chętnie bym wrócił do Pakostane, ale zawsze jest pokusa żeby zobaczyć coś nowego.



też jadę we wrześniu z 2 dzieci (1 i 4 lata) w ciemno do Pakostane, myślę, że w okolicach ulicy Vlatka Maceka coś spokojnie znajdziemy :)
martaksc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaksc » 17.08.2015 14:26

Kusicie tym Pakostane :D Misia28 proszę na priv o tą miejscówkę :) heh.... a miało być Duce :D ( jeszcze myśle) Ktoś coś poleca jak najbliżej morza i plaży "pod dzieci" ?? Proszę o PW
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Primosten, Pakostane, a może Vodice? Pimp my holiday!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone