Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pożar w okolicach Split!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rami1331
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rami1331 » 19.07.2017 09:05

przed chwilą dostałem info od gospodarza u którego będę mieszkał od soboty w Podstranie, że już wszystko w normie. najgorsza była noc z niedzieli na poniedziałek.
ogień wczoraj jeszcze był widoczny w okolicach Žrnovnica.
Mam nadzieję że do piątku drogi dojazdowe do Splitu będą przejezdne - głównie chodzi mi o drogę D1.
Czy ktoś wie coś o przejezdności tej drogi?
penelopi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) penelopi » 19.07.2017 10:13

Witam, wybieramy się do Podstrany w sobotę będziemy na miejscu , czy sytuacja z pożarem opanowana?? jak z dojazdem?:) dziękuję z góry za odpowiedź.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.07.2017 10:28

Witam, wybieramy się do Podstrany w sobotę będziemy na miejscu , czy sytuacja z pożarem opanowana?? jak z dojazdem?:) dziękuję z góry za odpowiedź.
Góra
dodi79 napisał(a):08:44 Mam info od mojego miejscowego przyjaciela w Podstranie, że na dzień dzisiejszy jest ok. 2 dni temu było nieciekawie w Podstranie od strony Splitu ale na dzień dzisiejszy sytuacja jest podobno opanowana...

Penelopi - masz odpowiedź 3 posty wyżej , wystarczy tylko przeczytać.
Thenightwander
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thenightwander » 19.07.2017 10:45

Kastel Sucurac - prąd jest. Jestem tu od wczoraj, w sklepach i restauracjach jest światło, wiatraki działają, nawet wiertarka sąsiada (jak w Polsce) obudziła nas dziś rano. Samoloty przeciwpożarowe kursują cały czas, dzisiaj mieliśmy jechać do Splitu, jeśli się zdecydujemy, napiszę jak sytuacja.
jerc
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2017
pożary w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerc » 19.07.2017 11:24

Witam Wszystkich,po kilkunastu latach nie bywania w Chorwacji postanowiliśmy się wybrać na dwa tygodnie do miejscowości Drage (4km. od Pakostane w pobliżu Splitu i Zadaru)Wyjazd zaplanowany na drugą połówkę sierpnia,kwatera zamówiona(bez zadatku,na szczęście) a tu straszą potwornymi pożarami, ewakuacjami itd.Wiem że prasa często wyolbrzymia aby tylko mieć temat ale, z drugiej strony...?jechać na pogorzelisko i przeklinać pechowy pomysł albo zwijać się z powrotem .Nie chcę zmarnować urlopu na który tak długo czekaliśmy.Dzieci też się cieszą (niby już dorosłe i w Chorwacji jeszcze nie były) Wielu z nas obecnie tam z pewnością przebywa, może podpowiecie?Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: pożary w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.07.2017 11:38

Info o pożarach jest tu : pozar-blisko-w-okolicach-split-t52732.html więc po co kolejny podobny temat.
Pożary praktycznie są co roku (mniejsze lub większe) więc zawsze na to (w sezonie ) trzeba być przygotowanym.
Cacus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cacus » 19.07.2017 12:01

Lokalne media podają, że pożar w okolicach Splitu został opanowany (info od mieszkańców Krvavicy). Sytuacja wraca do normalnej.
robbie77
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robbie77 » 19.07.2017 13:20

Witam wszystkich Forumowiczów!
W nocy z 30/31.07 jadę z rodzinką do Kastel Stafilic - będę wdzięczny za wszelkie informacje z okolic... oczywiście to jest jeszcze sporo czasu ale lepiej będzie wiedzieć jaka jest sytuacja w okolicy... Z góry serdecznie dziękuje!
juvee
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 21.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) juvee » 19.07.2017 13:35

Witam. Małem wczoraj informacje z Podstrany ze juz jest wszystko opanowane. W piatek bede tam osobiscie takze napisze co i jak. :)
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 19.07.2017 19:58

marzena925 napisał(a):A my w nocy z piątku na sobotę wyjeżdżamy na Ciovo z 2 dzieci. Mam załamkę. Boję się w ogóle jechać :( :( :(


My wyjeżdżamy na Ciovo w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jęlsi będzie molżiwość daj proszę znać jak wygląda sprawa z dojazdem na Ciovo;)
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 20.07.2017 00:09

Wysłałem wczoraj maila do naszego gospodarza z Podstrany czy nie ucierpieli wskutek pożaru.
Odpisał dzisiaj że wszystko jest dobrze, dziękują za troskę, ich dom był bezpieczny, gorzej wygląda druga strona wzgórza bo ogień podszedł pod same domostwa ale na szczęście nikt nie ucierpiał.
Zapytałem z czystej życzliwości bo nawet przez myśl mi nie przeszło żeby nie jechać.
Pożary co roku nawiedzają Chorwację a że od lat jeździmy do tego pięknego kraju zdążyliśmy sie przyzwyczaić do tych pożarów jak i jego mieszkańcy.
Sama natura też potrzebuje takich rzeczy byle tylko ludzie przy tym nie ucierpieli.
Pisze do tych którzy jadą pierwszy raz żeby nie siali paniki, chorwacja jak i chorwaci są przyjaźnie i życzliwie nastawieni do polaków także jedźcie, odpoczywajcie i bawcie się dobrze :)
Konrad2005
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad2005 » 20.07.2017 09:05

Jak z Autostradą w dniu 20.07.2017 dojadę do Makarskiej bez problemu ? Ktoś jechał dzisiaj ?
misiu_m
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiu_m » 20.07.2017 09:11

Podłączam się pod temat. Wyruszam jutro na Ciovo, czy będzie problem z dojazdem ?
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 20.07.2017 09:28

Ja ruszam jutro ok. 15 do Splitu tak aby porannym promem przeprawić się na Soltę. Wygląda na to, że sytuacja jest opanowana więc nie obawiam się podróży. Zresztą tak jak ktoś pisał powyżej pożary zawsze były i będą, w Chorwacji zawsze gdzieś się pali. W przypadku ostatniego pożaru wszystko się to działo na przedmieściach dużego miasta co bezpośrednio mu zagrażało i wyglądało bardzo poważnie stąd też w mediach tyle informacji i nagłośnienia.
Ze swojej strony życze wszytkim wyjeżdżającym udanego wypoczynku w tym pięknym kraju oraz bezpiecznej podróży.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 20.07.2017 12:12

Ja miałem takie widoki przy plaży w Podgorze. Ogień z Tucepi i Górnej Podgory dotarł nawet do drzew przy plaży.
Oczywiście w czasie mojego pobytu nic sie nie działo.
Ostatnio edytowano 24.07.2017 13:19 przez pablos77, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pożar w okolicach Split! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone