Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pożar w okolicach Split!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomtom_85
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomtom_85 » 20.07.2017 11:58

Pożar był / jest w okolicach Splitu - ktoś ma dokładną informację, w którym miejscu? Jutro, tzn. w piątek wybieram się do Kaštela i nie wiem jak wygląda tam sytuacja. Napisałem do właściciela z pytaniem, czy jest bezpiecznie, jednak póki co czekam na odpowiedź.
Cacus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cacus » 20.07.2017 12:48

Nie siejcie już paniki!
Wszystko jest już normalnie.
Autostrada przejezdna
Chorwaci już o tym zapomnieli - oni żyją dniem dzisiejszym i jutrem, a nie tak jak my, Polacy... Było minęło, żyjemy dalej. :smo:

Więc spokój i bez obaw jedziecie na swój upragniony urlop! :hut:
Ostatnio edytowano 22.07.2017 06:45 przez Cacus, łącznie edytowano 1 raz
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 20.07.2017 12:56

Macie podane informacje a pytacie dalej.. Wszystko zostało już napisane, że sytuacja opanowana, nic się nie dzieje. Czytajcie co pisze wyżej :)
Thenightwander
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thenightwander » 20.07.2017 16:00

Potwierdzam. Miałem się odezwać, Split i Kasztele w porządku, pożarów brak. Wczoraj w Splicie momentami dało się jeszcze wyczuć swąd jakby dużego grilla, ale dzisiaj nie czuć już nic. Pytałem też mieszkańców, mówili że to jeden z największych pożarów jakie pamiętają, ale ze już został całkowicie opanowany. Tak wiec nie bać się, jechać, cieszyć się wakacjami :) Pozdrawiam z antycznej, słonecznej Salony.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2017 19:43

...smutne, ale podobno oprócz ogromnych strat były również ofiary śmiertelne. Ogień strawił kilka domów i samochodów. Jadąc autostradą oprócz widocznego dymu, swąd spalenizny czuliśmy bardzo długo i bardzo daleko za Splitem.

p.s. podobno na chwilę obecną wszystko jest opanowane
Karol Deauville
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol Deauville » 21.07.2017 08:08

pakotomasz napisał(a):
marzena925 napisał(a):A my w nocy z piątku na sobotę wyjeżdżamy na Ciovo z 2 dzieci. Mam załamkę. Boję się w ogóle jechać :( :( :(


My wyjeżdżamy na Ciovo w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jęlsi będzie molżiwość daj proszę znać jak wygląda sprawa z dojazdem na Ciovo;)


My jesteśmy od przedwczoraj na Ciovo, dokładnie Okrug Gornji i jest spokój. Po drodze spalone drzewa i miejscami po zjeździe z autostrady przy samej drodze ale nic się nie pali. Oglądaliśmy wczoraj ichne "fakty" i mówili że ogień opanowany.
Na chwilę obecną w okolicach Trogiru ognia niet.
Za to ludzi w ..uj i do Trogiru trza płynąć by wodna taxi :lol:
Karol Deauville
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol Deauville » 21.07.2017 08:21

majeczka napisał(a):...smutne, ale podobno oprócz ogromnych strat były również ofiary śmiertelne. Ogień strawił kilka domów i samochodów. Jadąc autostradą oprócz widocznego dymu, swąd spalenizny czuliśmy bardzo długo i bardzo daleko za Splitem.

p.s. podobno na chwilę obecną wszystko jest opanowane


Tak. Wczoraj w TV pokazywali 2 auta doszczętnie spalone. O ofiarach w ludziach może nie zrozumiałem bo jednakowoż języka za bardzo nie znam.
Fakt, że nie wieje już zbyt silny wiatr ale cieplusio jest i słonecznie. Ale tak jak powyżej pisałem, nic w "naszej" okolicy się nie pali.
Chociaż wczoraj ok. 17-tej 2 samoloty gaśnicze nabierały wodę z morza, ale jak pokazywali w TV gdzieś tam były niewielkie zaczątki ognia wyżej w górach.
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 21.07.2017 09:03

Juz jest spokojnie. Tylko widoki nie mile. Jechalem wczoraj do Mostaru i tam tez jest ok. Nie radzę jechać tam w południe. Wczoraj temperatura 45 stopni.
Karol Deauville
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol Deauville » 21.07.2017 09:35

dareks20 napisał(a):Juz jest spokojnie. Tylko widoki nie mile. Jechalem wczoraj do Mostaru i tam tez jest ok. Nie radzę jechać tam w południe. Wczoraj temperatura 45 stopni.


Oooo. A u nas w Okrugu Gornjim 32-35* i lekki wiaterek. Da się wytrzymać nawet przy łażeniu i zwiedzaniu.
juvee
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 21.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) juvee » 21.07.2017 15:20

Witam. Jestem od dzisiaj w Podstranie. Jak wjezdzalismy do Splitu to widać było że ogień był bardzo blisko. Na wzgórzach duże obszary spalone. Aktualnie żadnych pożarów nie ma i oby nie było. Jeżeli chodzi o objazd autostrady w Słoweni to w Ptuj przejazd przez most nowy bez problemu. Ale slowency ciągną autostradę do samej granicy Chorwackiej. Myślę że za dwa lata to na pewno już będzie trzeba kupować winete na autostradę i czyli koniec z objazdem :(. Pozdrawiam wszystkich i szerokiej drogi do Chorwacji :)
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 21.07.2017 15:46

Oooo. A u nas w Okrugu Gornjim 32-35* i lekki wiaterek. Da się wytrzymać nawet przy łażeniu i zwiedzaniu.[/quote]
Też jestem na ciovo i tu jest przyjemna temperatura. Tam w Mostarze żona była bliska omdleniu.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.07.2017 16:22

juvee napisał(a):...Ale slowency ciągną autostradę do samej granicy Chorwackiej. Myślę że za dwa lata to na pewno już będzie trzeba kupować winete na autostradę i czyli koniec z objazdem :(.
Jakiś przymus na winietę i przejazd autostradą szykują :?: Słowenia to wolny kraj. :idea: 8)
Cacus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cacus » 22.07.2017 06:48

Jak na razie po pożarach w Splicie pozostały już tylko przykre widoki :(
Załączniki:
2017_Split_poz_2.jpg
2017_Split_poz_1.jpg
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 22.07.2017 21:14

Karol Deauville napisał(a):
pakotomasz napisał(a):
marzena925 napisał(a):A my w nocy z piątku na sobotę wyjeżdżamy na Ciovo z 2 dzieci. Mam załamkę. Boję się w ogóle jechać :( :( :(


My wyjeżdżamy na Ciovo w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jęlsi będzie molżiwość daj proszę znać jak wygląda sprawa z dojazdem na Ciovo;)


My jesteśmy od przedwczoraj na Ciovo, dokładnie Okrug Gornji i jest spokój. Po drodze spalone drzewa i miejscami po zjeździe z autostrady przy samej drodze ale nic się nie pali. Oglądaliśmy wczoraj ichne "fakty" i mówili że ogień opanowany.
Na chwilę obecną w okolicach Trogiru ognia niet.
Za to ludzi w ..uj i do Trogiru trza płynąć by wodna taxi :lol:


Dziękuje Ci bardzo za info :wink: Jutro wieczorem ruszamy, więc na spokojnie 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.07.2017 21:31

Dziś byłam w Splicie, wszystko ok. Tv chorwacka nadawała, że obyło się bez ofiar w ludziach. Generalnie to się tak paliło nad Splitem w Zrnovnica a nie w samym Splicie. Widzieliśmy ten pożar z Braca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pożar w okolicach Split! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone