Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poszukiwane idealne miejsce na wakacje dla rodziny 2+3

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2015 23:03

Mikromir napisał(a):No ale po co my się tak produkujemy, jeśli autor nawet tu nie zagląda. :mrgreen:

Jednak zaglądnął :wink:
Więc produkcja się przydała... :papa:
renewa04
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) renewa04 » 15.05.2015 09:43

Mikromir, wyobraź sobie to samo dziecko w czarnym piasku Teneryfy 8O my zdecydowanie wszelkim piaskom i piachom w kolorach innych niż biały mówimy zdecydowane "NIE". Patrząc na jakość tego piasku to Bałtyk jest super. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i dziecko będzie miało fajny wyjazd :)

Może autor wątku przemyśli jednak na spokojnie czy jest sens jechać tyle kilometrów, żeby skorzystać z "uroków" piaszczystej plaży w Chorwacji jeśli nasz rodzimy piasek jest zdecydowanie przyjemniejszy. Powtórzę jeszcze raz jeśli Chorwacja to tylko żwirki i kamyczki. A relację ArliJ przytaczałam głównie z powodów: długiej podróży z małymi dziećmi, kamienistych plaż, przepraw promowych oraz radości bijącej z jej zdjęć :)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 15.05.2015 10:19

Jak już o Ninie jest mowa, to być może wybierzemy się tam na pół dnia plażowania. Tak żeby dzieci trochę piasku i płycizny poznały. Pytanie, którą plaże wybrać ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2015 10:31

woojtekg napisał(a):Jak już o Ninie jest mowa, to być może wybierzemy się tam na pół dnia plażowania. Tak żeby dzieci trochę piasku i płycizny poznały. Pytanie, którą plaże wybrać ?

Tam, gdzie Ci się uda zaparkować.
Moje zdjęcie piasku jest z tej plaży. Byliśmy na plażowaniu po zwiedzaniu Zadaru, czyli właśnie na jakieś pół dnia. W pewnym momencie skarpa spowodowała, że plaża znalazła się w cieniu. Bardziej w lewo była plaże FKK - to było w 2010 roku, więc może coś się zmieniło
nin.JPG
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 15.05.2015 10:42

Dziękuje za informacje.
Myślałem jeszcze o tej przy Hrvatskih gradova, ale ta twoja chyba ciekawsza.
My tez chcieliśmy to połączyć z wycieczką do Zadaru.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.05.2015 12:45

woojtekg napisał(a):Myślałem jeszcze o tej przy Hrvatskih gradova

Przy Hrvatskich Gradova interesujący jest tylko wschodni kraniec plaży (zdjęcia na poprzedniej stronie), na odcinku od niego do samej laguny na zachodnim końcu dzielnicy brzeg jest umocniony kamieniami, nieciekawie na plażowanie.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 15.05.2015 12:57

Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.05.2015 14:45

woojtekg napisał(a):Miałem na myśli to

[url https://www.google.pl/maps/place/Nin,+C ... f0!6m1!1e1 [/url]

Jeśli Ci się uda znaleźć miejsce parkingowe, to ok. W sezonie parking przy samej lagunie jest płatny i często zapchany.
dembu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dembu » 21.05.2015 13:46

Witam,

przeczytałem wszystkie odpowiedzi dziękuję bardzo.
Chylę czoła - jednak kamyczki nie są takie złe w Chorwacji.

Każdy ma prawo do omyłki.
Wiem, że Chorwacja Nas mile zaskoczy niezależnie czy to będą kamyczki czy piasek/błotko

Wiem też że bardzo późno się obudziliśmy, ale takie życie.

Tak czy inaczej szukam :)
Miejsce na pewno NIN, ewentualnie Zadar, w każdym razie w tych okolicach.

Nawet gdybym nic nie znalazł online to jedziemy w ciemno :)
Raz się żyje :)

Pozdrawiam.
dembu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dembu » 21.05.2015 14:36

Mam jeszcze 1 pytanie czy coś takiego jak Kampingi (Domki) są godne uwagi.
Jeżeli tak to jakie w tych okolicach polecacie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2015 17:28

dembu napisał(a):Mam jeszcze 1 pytanie czy coś takiego jak Kampingi (Domki) są godne uwagi.
Jeżeli tak to jakie w tych okolicach polecacie.

Tak, godne uwagi
>>> mobil-home-dalmacja-t45814.html#p1436149
>>> wynajem-przyczep-na-campingach-t1449-15.html

W okolicach Ninu - Zaton >>> holiday-village-zaton-t27217.html
zzoid
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zzoid » 23.05.2015 00:00

polecam zaton.hr
rewelacyjny, także dla dzieci.

w tym roku szukaliśmy podobnej jakości i ceny we Włoszech i nie udało się.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.05.2015 08:59

zzoid napisał(a):polecam zaton.hr
rewelacyjny, także dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci pewnie są, ale co do plaży i wody wrażenia bywają mieszane:
zaton-holiday-resort-2013-t41963.html#p1213428
Spokoju i braku tłoku w sezonie bym się nie spodziewała.

dembu napisał(a):Tak czy inaczej szukam :)
Miejsce na pewno NIN, ewentualnie Zadar, w każdym razie w tych okolicach.

Zadar to duuuże miasto - nie ma się co pakować, jeśli ktoś szuka spokoju, raczej tylko do zwiedzenia. Można spróbować na południe od niego - poczytaj o Bibinje, omiń kategorycznie Sukosan. Na północ od Zadaru - te wszystkie Kozina i inne nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, szczególnie plaże, ale zawsze możesz się przespacerować na google streetview. Z miasteczek w tej okolicy Nin wydaje się najbardziej klimatyczny,z bogatą historią.
Generalnie okolice, które wybrałeś są takie trochę mało ciekawe w porównaniu w miejscami dalej na południe (więc na pewno nie nazwałabym ich idealnymi :wink: ). Za to rzeczywiście w ciemno może byłaby tam większa szansa coś niedrogiego znaleźć niż na zapchanej Makarskiej Riwierze. Najłatwiej początek lipca / koniec sierpnia. Jakoś omijasz Pag, a on jest wart zastanowienia, oczywiście nie każda miejscowość... :roll:
Przyglądałeś się też ciekawszym okolicom poniżej Szybenika? Sporo tam kameralnych miejscowości.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 24.05.2015 09:49

Trochę późno zacząłeś poszukiwania jak na 5 osobową rodzinę.
Ja pierwszy raz jechałam z dziećmi w wieku 3,5- 5-8 lat. Do Igrane. Miejscowość fajna tylko trzeba się nachodzić w górę :wink: Dlatego nie polecam. Sami, bez dzieci byśmy tam pojechali. Dzieciom ten pseudo piach na chusteczkę się zda. Nie przypomina on naszego, bałtyckiego. Moje na kamykach bawiły się przednio.
Są ładniejsze miejsca w Chorwacji. Polecam następnym razem Riwierę Makarską. Tylko poszukiwania trzeba zacząć wcześniej. Albo wyspy.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 25.05.2015 02:46

Mikromir napisał(a):
zzoid napisał(a):polecam zaton.hr
rewelacyjny, także dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci pewnie są, ale co do plaży i wody wrażenia bywają mieszane:
zaton-holiday-resort-2013-t41963.html#p1213428
Spokoju i braku tłoku w sezonie bym się nie spodziewała.

dembu napisał(a):Tak czy inaczej szukam :)
Miejsce na pewno NIN, ewentualnie Zadar, w każdym razie w tych okolicach.

Zadar to duuuże miasto - nie ma się co pakować, jeśli ktoś szuka spokoju, raczej tylko do zwiedzenia. Można spróbować na południe od niego - poczytaj o Bibinje, omiń kategorycznie Sukosan. Na północ od Zadaru - te wszystkie Kozina i inne nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, szczególnie plaże, ale zawsze możesz się przespacerować na google streetview. Z miasteczek w tej okolicy Nin wydaje się najbardziej klimatyczny,z bogatą historią.
Generalnie okolice, które wybrałeś są takie trochę mało ciekawe w porównaniu w miejscami dalej na południe (więc na pewno nie nazwałabym ich idealnymi :wink: ). Za to rzeczywiście w ciemno może byłaby tam większa szansa coś niedrogiego znaleźć niż na zapchanej Makarskiej Riwierze. Najłatwiej początek lipca / koniec sierpnia. Jakoś omijasz Pag, a on jest wart zastanowienia, oczywiście nie każda miejscowość... :roll:
Przyglądałeś się też ciekawszym okolicom poniżej Szybenika? Sporo tam kameralnych miejscowości.


Spróbujcie tutaj:
http://www.trazimsmjestaj.com/en/search/owner.1889

Polecam ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Poszukiwane idealne miejsce na wakacje dla rodziny 2+3 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone