Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poszukiwane idealne miejsce na wakacje dla rodziny 2+3

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dembu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2015
Poszukiwane idealne miejsce na wakacje dla rodziny 2+3

Nieprzeczytany postnapisał(a) dembu » 07.05.2015 15:41

Witam Wszystkich.
Pisze po raz pierwszy i proszę o wyrozumiałość.

W tym roku chcemy pojechać do Chorwacji, jeszcze nie mamy do końca sprecyzowanego terminu wyjazdu, ponieważ może to być lipiec lub sierpień.
Drugim nie sprecyzowanym elementem wyjazdu jest miejsce pobytu.

Jesteśmy rodziną 2 + 3 (12 lat, 5 i 3)

Proszę o zaproponowanie miejsca w Chorwacji godnego polecenia.
Jedynym z Naszych kryterium jest plaża przyjazna dla dzieci, ze spokojnym spadkiem morza.
Kolejny to spokojna miejscowość, z w miarę jak na tę porę lata nie zatłoczoną plażą.

Idealnie by było, gdybyście mogli polecić apartament (jak rozumiem 2 pokoje) bardzo blisko morza, ze nie wygórowaną cenę.


Dziękuję za wszelkie informacje :)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 07.05.2015 20:20

dembu napisał(a):Witam Wszystkich.
Pisze po raz pierwszy i proszę o wyrozumiałość.

W tym roku chcemy pojechać do Chorwacji, jeszcze nie mamy do końca sprecyzowanego terminu wyjazdu, ponieważ może to być lipiec lub sierpień.
Drugim nie sprecyzowanym elementem wyjazdu jest miejsce pobytu.

Jesteśmy rodziną 2 + 3 (12 lat, 5 i 3)

Proszę o zaproponowanie miejsca w Chorwacji godnego polecenia.
Jedynym z Naszych kryterium jest plaża przyjazna dla dzieci, ze spokojnym spadkiem morza.
Kolejny to spokojna miejscowość, z w miarę jak na tę porę lata nie zatłoczoną plażą.

Idealnie by było, gdybyście mogli polecić apartament (jak rozumiem 2 pokoje) bardzo blisko morza, ze nie wygórowaną cenę.


Dziękuję za wszelkie informacje :)


zadałeś kryteria wykluczające się nawzajem, zwłaszcza, że rozpoczynasz poszukiwania w maju

no, ale może bardziej doświadczeni ci doradzą....
dembu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dembu » 08.05.2015 09:50

Witam,

Przeszukiwaliśmy tysiące stron www, i ciężko coś znaleźć dlatego napisałem na forum.
Wiem, że pora poszukiwań późna, ale wierzę, że na forum zajdą się osoby, które były kilkakrotnie i wiedzą na co zwrócić uwagę.
My po prostu chcemy wypocząć z dziećmi :)
Dlatego zależy nam na bliskości do morza, a bardziej plaży, na której można wypocząć z dziećmi, oraz na tym, żeby morze było ze spokojnym spadkiem i jeszcze jak by to była spokojna miejscowość to będą to idealne wakacje dla rodziny :)

Pozdrawiam
dembu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dembu » 11.05.2015 17:32

Witam,

po wielu poszukiwaniach i przeczytaniu prawie całego forum padł wybór na NIN, dzielnica Zdrijac.

W związku z tym czy polecacie jakieś sprawdzone kwatery z odległością nie więcej niż 100m do plaży.


BTW / nie mogę odpowiadać na priv wiadomości - nie mam uprawnień.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.05.2015 22:22

dembu napisał(a):BTW / nie mogę odpowiadać na priv wiadomości - nie mam uprawnień.

Nie szkodzi, tu też możesz napisać "dziękuję", wiesz?... :roll:

dembu napisał(a):po wielu poszukiwaniach i przeczytaniu prawie całego forum padł wybór na NIN, dzielnica Zdrijac.

Niezły jesteś. 8O Mnie nie udało się przeczytać prawie całego forum przez ponad 3 lata... Coś słabo mi idzie, jak widać... :roll: Ale gdyby mi się to kiedyś udało, podejrzewam, że być może doszłabym do nieco innych konkluzji...

dembu napisał(a):W związku z tym czy polecacie jakieś sprawdzone kwatery z odległością nie więcej niż 100m do plaży.

Jeśli już dobrze znasz forum, to wiesz także, że są odpowiednie wątki z pytaniami o apartamenty, np.:
apartament-wakacje-2014-2015-t43837-1440.html
O szczegóły związane z miejscowością można zapytać np. tu:
nin-t37613.html
Lub też poszukać samodzielnie info w relacjach i zadać autorowi pytanie, np. tu:
nin-i-okolice-2012-t39948.html#p1097487
Możesz też zajrzeć na stronę miasteczka tu:
http://www.nin.hr/hr/smjestaj/privatni-smjestaj/
i znaleźć pomocny plan miasta z nazwami ulic:
http://www.nin.hr/hr/nin/plan-grada
bądź sprytnie wykorzystać ten wątek:
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
a na forum zadać pytanie dotyczące konkretnego wybranego apartamentu (bez linku).

Aha, tam gdzie piasek, tam są ludzie - z masą maluchów. To a propos niezatłoczonych plaż.

Jak już tam będziecie, zróbcie sobie wycieczkę na Pag - Dubrava, Sveta Marija, Sv. Marko, Filino etc. Tak dla porównania.

Powodzenia.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 14.05.2015 13:19

dembu napisał(a):Witam,

po wielu poszukiwaniach i przeczytaniu prawie całego forum padł wybór na NIN, dzielnica Zdrijac.

W związku z tym czy polecacie jakieś sprawdzone kwatery z odległością nie więcej niż 100m do plaży.


BTW / nie mogę odpowiadać na priv wiadomości - nie mam uprawnień.


Ooo jak będziecie w sierpniu to może się spotkamy hihihihi....
Bardzo ładne miasteczko na półwyspie i długa płytka plaża ...

https://plus.google.com/photos/115533183258746714586/albums/5644083227781612977/5644083298000207986?banner=pwa&pid=5644083298000207986&oid=115533183258746714586
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.05.2015 13:57

fotograf123 napisał(a):... ładne miasteczko na półwyspie i długa płytka plaża ...


I na tym raczej kończy się fajność tego miejsca. Mi Nin zupełnie nie podchodzi. Szczególnie to bajoro wokół :mrgreen: Plażę określiłbym raczej jako błotnistą :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 14:00

Faktycznie bajorko błotne. Będzie zonk, bo miało być idealne...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.05.2015 14:32

ołowiany napisał(a):Faktycznie bajorko błotne. Będzie zonk, bo miało być idealne...

E tam, nie dramatyzujcie. :wink:
Na pierwszy raz ujdzie. Mogli przecież trafić gorzej. :mrgreen:
Plażowałam kiedyś w Zdrijacu i wprawdzie wkurzało mnie wydłubywanie piachu ze wszystkiego i więcej niż jedno popołudnie tam nie zabawiłam, to jednak mojej trzylatce się w miarę podobało. Choć była też oczywiście zachwycona Paškimi plażami, zwłaszcza tymi za Bošaną.
Ważne tylko, żeby jadąc byli świadomi, że to coś zwane piaskiem nie do końca przypomina piasek nadbałtycki. Więcej w tym żwiru i bardziej się klei.
Nazwa plaża piaszczysta działa jak wabik na ludzi jadących pierwszy raz do Chorwacji, nie zdających sobie sprawy, że porządna kamienisto-żwirowa plaża może mieć więcej plusów niż ten tzw. piasek. Nie mniej jednak dzieci się w tym pobawią, rodzice maluchów będą spokojniejsi bo płytko, a w międzyczasie mogą sobie zobaczyć na czym polega urok innego rodzaju plaż i okolic, jeśli będzie im się chciało kuperki ruszyć z miejsca.
I tyle. Dramatu nie będzie.
renewa04
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) renewa04 » 14.05.2015 15:03

Moje dzieci po pierwszych wakacjach w Chorwacji (miały wtedy 8 i 3 lata) powiedziały, że nigdy więcej piasku tylko żwir i kamyczki.
Przeczytawszy "prawie" całe forum nie można było chyba nie zauważyć takich relacji:
wrzesniowy-hvar-czyli-nadia-i-lena-na-wakacjach-t39336.html?hilit=nadia%20i%20lena
szlakiem-korczulanskich-plaz-czerwiec-2013-t42642.html?hilit=szlakiem
oczywiście takich super relacji na forum jest mnóstwo, ale te akurat najbardziej przypadły mi do gustu.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.05.2015 15:21

Albo te na stałym lądzie:
zaostrog-makarska-banja-luka-zagrzeb-z-9mczna-coreczka-t47155.html
ponoc-gdy-tam-pojedziesz-to-nie-szukasz-wiecej-brela-t44027.html
Jednak te wszystkie wspomniane wyjazdy były poza sezonem, co się przekłada na luzy na plażach.

Poza tym wielu ludzi przed pierwszym wyjazdem naprawdę niepotrzebnie boi się:
- kamieni na plaży (bo dzieci będą totalnie przeorane i posiniaczone :mrgreen: )
- jazdy dalej niż do północnej Dalmacji (bo za długo i za daleko :? )
- wysp i promów (utkniemy i już nie wrócimy :roll: )
- wynajmowania niesprawdzonych przez kogoś apartamentów (bo przecież wszędzie mogą oszukać 8O )
- odludzi (bo po bułki rano trzeba pojechać :mrgreen: )
- Pagu (bo tam nic ni ma :oczko_usmiech: )

No ale po co my się tak produkujemy, jeśli autor nawet tu nie zagląda. :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2015 16:00

ołowiany napisał(a):Faktycznie bajorko błotne. Będzie zonk, bo miało być idealne...


A tak to błotko wygląda
Obrazek
Tu masz mój opis plaży w Nin

Mikromir napisał(a):Poza tym wielu ludzi przed pierwszym wyjazdem naprawdę niepotrzebnie boi się:
- kamieni na plaży (bo dzieci będą totalnie przeorane i posiniaczone :mrgreen: )


13-miesięczna panna na tych strasznych kamieniach, sińców na koniec nie miała. Polecam się nie bać :mrgreen:
Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.05.2015 16:21

No to dla pełniejszego obrazu wkleję jeszcze kilka zdjęć z innego końca Nin-Zdrijac:

aP7140645.JPG


aP7140649.JPG


aP7140670.JPG


aP7140661.JPG


aP7140673.JPG


I lecę pakować dziecię wyjeżdżające nad Bałtyk :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2015 17:23

Mikromir, Twój piach to taki piachowaty, bo w moje części Ninu bliżej mu do gliny było która zresztą podwarstwą nińskiego piasku była :D


Nad Bałtyk to polaru i kaloszy nie zapomnij spakować dziecku - z przyzwyczajenia jeszcze je ominiesz :wink:
dembu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dembu » 14.05.2015 22:55

Witam,

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, wyjazd.

Dziękuję za bardzo dużo informacji, jak poczytam to na pewno odpowiem :).

Jeszcze raz dziękuję.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Poszukiwane idealne miejsce na wakacje dla rodziny 2+3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone