Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia, Madera, Azory

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 23:21

piotrf napisał(a):Chciałem tylko zapytać , czy któreś z Was zbiera może kamienie :?: :wink:

Wprawdzie kilkanaście kamyków z gór jakimś dziwnym trafem znalazło się w moim domu, ale w zasadzie ich nie zbieram.
Czyżbyś miał jakąś propozycję? ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.05.2012 17:15

Moje dziecko zbierało kiedyś i trochę nas tym zaraziło . . .

Zastanawiam się tylko ile kamyczków wróciłoby ze mną :lol:


Pozdrawiam
Piotr
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.05.2012 18:06

Cześć Wojtku.
Dopiero co cytowałem Twoje zdjęcie"ekipa przy pracy..."Bea z plecakiem...
i to mocno wypchanym... :) :wink:

Pozdrowionka.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.05.2012 18:10

Franz napisał(a):Teraz zakręcamy w stronę hacjendy.

Obrazek



Muszę przyznać że wracam do tej fotki kolejny raz...
PRZEMAWIA do mnie... uff...... mogło by to być moje miejsce na ziemi...
Oszałamia.
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 14:51

piotrf napisał(a):Moje dziecko zbierało kiedyś i trochę nas tym zaraziło . . .

Zastanawiam się tylko ile kamyczków wróciłoby ze mną :lol:

Czasami zabiorę jakiś kamyk, bo mi się bardzo spodobał. Ale potem w domu już nie wygląda tak ciekawie, jak na szlaku...

CROberto napisał(a):Muszę przyznać że wracam do tej fotki kolejny raz...
PRZEMAWIA do mnie... uff......
<...>
Oszałamia.

Zgadzam się - miejsce wyjątkowej urody.

CROberto napisał(a):mogło by to być moje miejsce na ziemi...

Ba! Gdybyż tam jeszcze tabuny turystów sie nie przewalały... ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 13.05.2012 18:02

Na Maderę dużo osób jeździ zimą, poza sezonem... a latem? Pogoda pewniejsza? Ludzi więcej? Ja wciąż nie wiem, gdzie się wybrać w tym roku, mam do dyspozycji tylko przełom lipca i sierpnia (z przewagą sierpnia). Może Madera to dobry pomysł. Wojtku, piękne te zdjęcia :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 21:39

helen napisał(a):Na Maderę dużo osób jeździ zimą, poza sezonem... a latem? Pogoda pewniejsza? Ludzi więcej? Ja wciąż nie wiem, gdzie się wybrać w tym roku, mam do dyspozycji tylko przełom lipca i sierpnia (z przewagą sierpnia). Może Madera to dobry pomysł. Wojtku, piękne te zdjęcia :)

Najgorsza pogoda jest od listopada do lutego. W lecie jest pięknie, ale też i najdrożej. Coś za coś...

My z kolei na lato zawsze wybieramy podróż samochodem i pełną swobodę, pełen luz. W zimie próbujemy urwać mrozom i śniegom odrobinę wiosny. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 14.05.2012 16:49

Franz napisał(a):Najgorsza pogoda jest od listopada do lutego. W lecie jest pięknie, ale też i najdrożej. Coś za coś...

My z kolei na lato zawsze wybieramy podróż samochodem i pełną swobodę, pełen luz. W zimie próbujemy urwać mrozom i śniegom odrobinę wiosny. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja bym chciała w tyle miejsc na raz... na planowanie wyjazdu autem jakoś nie mam czasu i siły, za dużo pracy i szkolnych wyjazdów do ogarniania (trzeci przede mną w ciągu 2 miesięcy). Nie, autem w tym roku odpada. Mam ochotę gdzieś polecieć i już, tak z jedną walizką ;) i pewnie wylądujemy znowu na Minorce, bo znajome kąty i niewiele planować trzeba, ale nie wykluczam możliwości zdrad wszelakich.

Madera tak kusi swoimi kolorami, poczytam sobie tak... na wszelki wypadek i tu i na Kanarkach. Pracuję na dwóch etatach, myślę, że zasłużyłam sobie na odrobinę szaleństwa, jeśli chodzi o te wyższe ceny. Wciąż oglądam ten wątek od nowa, krajobraz jest bajeczny. :)

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 14.05.2012 16:59

piotrf napisał(a):Moje dziecko zbierało kiedyś i trochę nas tym zaraziło . . .

Zastanawiam się tylko ile kamyczków wróciłoby ze mną :lol:



Kilka 8O kilo mam. :D

Obrazek

Obrazek

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.05.2012 19:18

helen napisał(a):Ja bym chciała w tyle miejsc na raz... na planowanie wyjazdu autem jakoś nie mam czasu i siły, za dużo pracy i szkolnych wyjazdów do ogarniania (trzeci przede mną w ciągu 2 miesięcy). Nie, autem w tym roku odpada. Mam ochotę gdzieś polecieć i już, tak z jedną walizką ;) i pewnie wylądujemy znowu na Minorce, bo znajome kąty i niewiele planować trzeba, ale nie wykluczam możliwości zdrad wszelakich.

Mnie się właśnie wykroił najbardziej szalony wypad z wszystkich dotychczasowych. Jeszcze nie mialem czasu mapy otworzyć.

longtom napisał(a):Kilka 8O kilo mam. :D

Piękne kamienie...

Pozdrawiam,
Wojtek
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 22.05.2012 07:10

helen napisał(a):
Franz napisał(a):Najgorsza pogoda jest od listopada do lutego. W lecie jest pięknie, ale też i najdrożej. Coś za coś...

My z kolei na lato zawsze wybieramy podróż samochodem i pełną swobodę, pełen luz. W zimie próbujemy urwać mrozom i śniegom odrobinę wiosny. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja bym chciała w tyle miejsc na raz... na planowanie wyjazdu autem jakoś nie mam czasu i siły, za dużo pracy i szkolnych wyjazdów do ogarniania (trzeci przede mną w ciągu 2 miesięcy). Nie, autem w tym roku odpada. Mam ochotę gdzieś polecieć i już, tak z jedną walizką ;) i pewnie wylądujemy znowu na Minorce, bo znajome kąty i niewiele planować trzeba, ale nie wykluczam możliwości zdrad wszelakich.

Madera tak kusi swoimi kolorami, poczytam sobie tak... na wszelki wypadek i tu i na Kanarkach. Pracuję na dwóch etatach, myślę, że zasłużyłam sobie na odrobinę szaleństwa, jeśli chodzi o te wyższe ceny. Wciąż oglądam ten wątek od nowa, krajobraz jest bajeczny. :)

Pozdrawiam


A może pomyśl o Lanzarote lub Fuerteventurze?
Wyspy nie duże, ale piękne (zwłaszcze wg mojej opinii Lanzarote).
Fuerteventura to głównie plaże i maksymalny wypoczynek. Na Lanzarote i po zwiedzasz wynajętym autem (ceny paliw niższe niz w Polsce - za wynajem płaciłem 25E na dzień) i poleżysz na urokliwych plażach.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 22.05.2012 19:40

wawerek napisał(a):
helen napisał(a):
Franz napisał(a):Najgorsza pogoda jest od listopada do lutego. W lecie jest pięknie, ale też i najdrożej. Coś za coś...

My z kolei na lato zawsze wybieramy podróż samochodem i pełną swobodę, pełen luz. W zimie próbujemy urwać mrozom i śniegom odrobinę wiosny. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja bym chciała w tyle miejsc na raz... na planowanie wyjazdu autem jakoś nie mam czasu i siły, za dużo pracy i szkolnych wyjazdów do ogarniania (trzeci przede mną w ciągu 2 miesięcy). Nie, autem w tym roku odpada. Mam ochotę gdzieś polecieć i już, tak z jedną walizką ;) i pewnie wylądujemy znowu na Minorce, bo znajome kąty i niewiele planować trzeba, ale nie wykluczam możliwości zdrad wszelakich.

Madera tak kusi swoimi kolorami, poczytam sobie tak... na wszelki wypadek i tu i na Kanarkach. Pracuję na dwóch etatach, myślę, że zasłużyłam sobie na odrobinę szaleństwa, jeśli chodzi o te wyższe ceny. Wciąż oglądam ten wątek od nowa, krajobraz jest bajeczny. :)

Pozdrawiam


A może pomyśl o Lanzarote lub Fuerteventurze?
Wyspy nie duże, ale piękne (zwłaszcze wg mojej opinii Lanzarote).
Fuerteventura to głównie plaże i maksymalny wypoczynek. Na Lanzarote i po zwiedzasz wynajętym autem (ceny paliw niższe niz w Polsce - za wynajem płaciłem 25E na dzień) i poleżysz na urokliwych plażach.


Myślę, myślę i o nich... :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.05.2012 13:08

wawerek napisał(a):A może pomyśl o Lanzarote lub Fuerteventurze?
Wyspy nie duże, ale piękne (zwłaszcze wg mojej opinii Lanzarote).
Fuerteventura to głównie plaże i maksymalny wypoczynek. Na Lanzarote i po zwiedzasz wynajętym autem (ceny paliw niższe niz w Polsce - za wynajem płaciłem 25E na dzień) i poleżysz na urokliwych plażach.

Na każdej z nich za wynajęcie auta na tydzień płaciłem około 100euro. Przy czym, to było w miesiącach zimowych - wtedy jest najtaniej.

helen napisał(a):Myślę, myślę i o nich... :)

Każda z Wysp Kanaryjskich jest inna i każda jest warta złożenia wizyty. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.05.2012 15:44

Jest niezbyt wysoki, ale bardzo urozmaicony - sprawia wrażenie rzuconych w ocean czerwonych głazów z zielonymi porostami. Wchodzimy na pierwszą kulminację, skąd za niewielkim siodełkiem daje się wspiąć na kolejną. Najpierw jednak uwieczniamy się za pomocą samowyzwalacza - nie wiadomo, czy później będzie gdzie aparat postawić. To co - jeszcze kawałek do przodu? Jasne!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.05.2012 15:45

Trochę po nierównych głazach, potem odcinek szerokiej ścieżki i już wdrapujemy się na drugi wierzchołek. Widzę, że dałoby się pójść jeszcze trochę w tamtą stronę. Bea zostaje już na szczycie, a ja schodzę nieco niżej, na skraj gwałtownego obrywu do samej wody. To koniec - dalej już nie pójdę. Przede mną wąziutka Ilheu de Cevada, a tuż za kolejnym przesmykiem Ilheu de Farol z latarnią morską.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia, Madera, Azory - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone