Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia, Madera, Azory

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2012 15:55

weldon napisał(a):Idąc w teren i biorąc aparat, powinno się mieć również takie przydatne akcesoria, jak monopad
(ewentualnie kijek od biedy starczy), woreczek z grochem, nożyczki, może jakiś nożyk ...
:D

Przyzwoitej wielkości kozik zwykle towarzyszy mi w plecaku. W zeszłym roku zadzwonił na bramce w banku w Albanii, a kilka dni temu zawahałem się, czy jest sens kupować bilet wstępu, gdy zaraz za kasą zobaczyłem wykrywacze metalu i prześwietlanie bagażu jak na lotnisku.

darek1 napisał(a):Franz, no co Ty. Co Ty cholery robisz. Życie Ci nie miłe. Złaż z płotu. Tego jeszcze brakowało, żeby szukać Cię w wodzie i karawan organizować.

OK, przekonałeś mnie. Już wracam na ścieżkę. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.05.2012 16:00

Franz napisał(a):Przyzwoitej wielkości kozik zwykle towarzyszy mi w plecaku.

Przypomniałeś mi naszą przygodę w czasie zwiedzania Hagia Sophi :(
Też miałem bardzo przyzwoitego szwajcara.

Miałem.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2012 17:41

weldon napisał(a):Przypomniałeś mi naszą przygodę w czasie zwiedzania Hagia Sophi :(
Też miałem bardzo przyzwoitego szwajcara.

Miałem.

Oopss...

Albańczykom wystarczał mój strój turysty i twarz cudzoziemca.
A teraz w Toskanii byłem zdziwiony, że dwunastocentymetrowe ostrze nie stanowiło zagrożenia. Widocznie tylko bomby i granaty wyłapywali. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 00:46

Znikają płotki ograniczające i nie mogę się oprzeć ciekawości, by nie podejść na skraj urwiska. Skośny trawiasty stok kończy się pionowym urwiskiem, wyglądającym jak przekładane ciasto. Stąd kierujemy się znów do przeciwległego klifu, gdzie ilość naturalnych barw jest jeszcze większa - wspaniały spektakl geologiczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 00:48

Teraz zakręcamy w stronę hacjendy, przechodząc w jej bezpośredniej bliskości. W zasadzie to już koniec szlaku. Trasa tu zatacza niewielką pętlę, by niedaleko stąd złączyć się z wariantem dojściowym. Ale tuż nad nami wznosi się najwyższy punkt w okolicy i nie wygląda specjalnie odstraszająco. Zatem ruszamy w górę po zastygłych czerwonych falach - najpierw prawym brzegiem, potem zakos na lewą stronę i wkrótce ukazuje się fantazyjny ogon najbardziej na wschód wysuniętego skrawka Madery.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.05.2012 10:52

Jak chodzę po takich klifach/urwiskach (kilka razy się trafiło) to cieszę się z widoków, wrażeń ale kiedy później oglądam zdjęcia to pojawia się refleksja i ulga, że na szczęście nic się nie urwało.
Jak ostatnio tu zaglądam to...martwię się o Ciebie!


O górach nic nie powiem bo nie mam żadnych doświadczeń.
Brrrrr.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 13:42

Jacek S napisał(a):Jak chodzę po takich klifach/urwiskach (kilka razy się trafiło) to cieszę się z widoków, wrażeń ale kiedy później oglądam zdjęcia to pojawia się refleksja i ulga, że na szczęście nic się nie urwało.
Jak ostatnio tu zaglądam to...martwię się o Ciebie!

Każdy ma swój poziom akceptowalnego ryzyka. Zdarza mi się, że balansuję na jego granicy, ale tu akurat pełne bezpieczeństwo było w każdym momencie zachowane. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.05.2012 13:55

Franz napisał(a):ale tu akurat pełne bezpieczeństwo było w każdym momencie zachowane. :)

... bo byłeś pod kontrolą ! ;) :)

Skały wyglądają jakby jeszcze cały czas płynęły ... pięknie w barwie i w formie.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 14:58

mariusz-w napisał(a):... bo byłeś pod kontrolą ! ;) :)

Bea ma do mnie spore zaufanie. Nigdy od niej nie słyszę niepotrzebnych uwag. 8)

mariusz-w napisał(a):Skały wyglądają jakby jeszcze cały czas płynęły ... pięknie w barwie i w formie.

Zgadza się. Byłem już w różnych wulkanicznych rejonach - każdy ma swoją specyfikę.

Pozdrawiam,
Wojtek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 11.05.2012 15:06

Franz napisał(a):...przekładane ciasto.

Obrazek


Nie jestem fanem słodkości, ale takie to mi się nawet podoba. :wink:

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 15:20

longtom napisał(a):Nie jestem fanem słodkości, ale takie to mi się nawet podoba. :wink:

Ja akurat jestem łasy na ciasto, o ile nie jest zbyt słodkie, ale zdecydowanie wolę te wulkaniczne ciasta. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.05.2012 15:40

Franz napisał(a):Obrazek

Wygląda, jakby ceglany mur się rozpuścił i spłynął po stoku :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 16:37

weldon napisał(a):Wygląda, jakby ceglany mur się rozpuścił i spłynął po stoku :)

A ja się rozpływam nad urodą wielobarwnych, fantazyjnych dziwów natury. :o

Ceglany mur... :?

;) :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 18:13

Tak to wygląda z góry:

Obrazek

W lewym górnym rogu Estreito, nieco poniżej środka Casa do Sardinha, u dołu wierzchołek, na który się wdrapujemy.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.05.2012 22:44

Dobry wieczór .
Chciałem tylko zapytać , czy któreś z Was zbiera może kamienie :?: :wink:



Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia, Madera, Azory - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone