Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.11.2010 02:06

Wszyscy zaczynają od ach och to ja będę oryginalny i zacznę od corridy, jak naszego forumowego matadora nie ma na posterunku.

Tymona napisał(a):neomanuleiński, miejscami neogorycki, gdzie indziej noeromański

erotomański? :lol:

A naprawdę... od kilku wieczorów sobie poprawiam humor Twoją Madziu relacją, czytając po parę odcinków :D

Już zanim zacząłem czytać, się domyślałem kto wymyślił esy floresy i fistaszki, tylko nie byłem pewny które z Twojej młodzieży :lol:

P.S. Parę lat temu o mało nie wylądowałem na kontrakcie w Portugalii, dokładnie w Evorze, ale mnie w końcu wiatry wywiały gdzie indziej. W Portugalii dotąd nie byłem.

P.S.2 Nomad jest wiarygodny.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 03.11.2010 12:12

Jak fajnie, że relacja wróciła na pierwszą stronę :lol: . Już zaczęłam się martwić, że nie będzie c.d.

Nam północna Portugalia ciągle sprawiała niespodzianki pogodowe - rano zazwyczaj pochmurno, około południa zaczynał się upał więc zawsze miałam stresa jak się ubrać :wink: .

W wolnej chwili wrzucę kilka fotek bo nasze drogi znowu się przecięły ale nie do końca - poza Palacio da Pena zawitaliśmy do Castello di Mauro i jeszcze jednej rezydencji (za nic nie mogę sobieprzypomnieć nazwy :oops: ale pamiętam, że jakiś plantator kawy tam urzędował i Cabo da Roca).
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 03.11.2010 13:09

Cześć Jalando :D :D :D Fajno, że zawitałaś w mych relacyjnych progach :D




Witam kolejnego nowego gościa :D
zawodowiec napisał(a):Wszyscy zaczynają od ach och to ja będę oryginalny i zacznę od corridy, jak naszego forumowego matadora nie ma na posterunku.
Po cichu Ci powiem, że ja mam u niego chody :lol:

zawodowiec napisał(a):
Tymona napisał(a):neomanuleiński, miejscami neogorycki, gdzie indziej noeromański

erotomański? :lol:
:lol: faktycznie - dobrze, że mi erotomański nie wyszedł :lol: ale przyznać się muszę, że trochę czasu mi zajęło, aż zrozumiałam "o co chodzi", bo ja z tych, którzy nawet nie wiedzą, że literki przestawiają :wink:

zawodowiec napisał(a):A naprawdę... od kilku wieczorów sobie poprawiam humor Twoją Madziu relacją, czytając po parę odcinków :D
Taaaak, bo ta moja relacja głównie do tego służy, żeby było śmiesznie :D No i cieszę się, że mam takiego konsekwentnego czytelnika :D





Aglaia napisał(a):Jak fajnie, że relacja wróciła na pierwszą stronę :lol: . Już zaczęłam się martwić, że nie będzie c.d.
Aglaia - żebyś się już więcej nie martwiła - to ja tu Ci uroczyście obiecuję, że na pewno skończę tę relację :D choć może się to faktycznie rozciągnąć w czasie :D Zostały mi jeszcze jakieś 4 - 5 odcinki :D

Aglaia napisał(a):Nam północna Portugalia ciągle sprawiała niespodzianki pogodowe - rano zazwyczaj pochmurno, około południa zaczynał się upał więc zawsze miałam stresa jak się ubrać :wink:
I to jest tam niesamowite. Niby jedziemy tam, gdzie podgoda powinna być sprecyzowana, a w Portugali się okazuje, że niekoniecznie.

Aglaia napisał(a):W wolnej chwili wrzucę kilka fotek bo nasze drogi znowu się przecięły ale nie do końca - poza Palacio da Pena zawitaliśmy do Castello di Mauro i jeszcze jednej rezydencji (za nic nie mogę sobieprzypomnieć nazwy :oops: ale pamiętam, że jakiś plantator kawy tam urzędował i Cabo da Roca).
Oj, to ja się bardzo cieszę, bo byliście tam, gdzie nas nie było :D A co tej rezydencji - to stawiam na Quinta da Regaleria, bo tam właścicielem był plantator kawy :D Oj, ten to też miał kawał domu :lol:




pozdrawiam serdecznie
:D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 03.11.2010 13:31

Jolanda napisał(a): Tymona......nie szata zdobi, nie szata... :wink:
nie wiedziec czemu 8O " Latający kufer" z baśni Andersena mi się przypomniał :D
:wink:

I tak dobrze, że nie nowe szaty cesarza, ale faktycznie - on w piżamie nie chodził. :lol:


Tymonko, Twój paradny strój (zresztą gdybyś nic nie powiedziała, nikt by niczego nie zauważył :!: ), a zwłaszcza słowo "piżama", przypomniały mi mój ubiegłoroczny krótki wypadzik do Łodzi z powodu pewnego bardzo miłego wydarzenia. :D :D :D

Otóż był to dzień w środku lipca, najgorętszy z całego roku. Plus minus 35 stopni w cieniu. 8O :D Późnym wieczorem przeszła gwałtowna burza i się ochłodziło - jeszcze gwałtowniej - tak z 20 stopni. :roll:

Gdy następnego dnia wracałam pociągiem do domu, wieczorem nałożyłam na siebie wszystko co miałam - więc było tak: długa spódnica z kreszowanej tafty, a pod nią rybaczki, 8O :lol: dwie koszulki z krótkim rękawem, PIŻAMA, :!: :!: :!: i na to jeszcze cieniutka wiatrówka, którą jakimś cudem miałam ze sobą. Rechot mam do dziś. :lol: :lol: :lol:


Fajna ta Twoja Portugalia, widziana Twoimi oczami i oczami Młodzieży, zresztą sama w sobie urokliwa. :D
Nie byłam, ale sporo czytałam, bo kiedyś mnie w te rejony niosło, z tym że nie zaniosło. :? Może kiedyś?... :D

Przepraszam za długi osobisty wtręt. :lol:

Serdecznie pozdrawiam
Jola
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 03.11.2010 14:10

Ja trzymam za słowo, że ciąg dalszy nastąpi :) .

Z mojej strony pozostałe atrkacje Sintry i okolicy

Castelo di Mauros (a właściwie widoczki stamtąd - jakoś nie mogę znaleźć fajnego zdjęcia samego zamku - na tym pierwszy coś widać). Zamek to już właściwie ruiny ale warto zobaczyć bo zupełnie inny niż pozostałe atrakcje Sintry

Obrazek

Obrazek

Ten gość od kawy (co go tak Tymona ładnie po portugalsku nazwała tylko trochę mi się spieszy i nie mam czasu skopiować :oops: ).

Obrazek

i Cabo da Roca

Obrazek

Obrazek
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 03.11.2010 14:38

Tymona napisał(a):
zawodowiec napisał(a):
Tymona napisał(a):neomanuleiński, miejscami neogorycki, gdzie indziej noeromański

erotomański? :lol:
:lol: faktycznie - dobrze, że mi erotomański nie wyszedł :lol: ale przyznać się muszę, że trochę czasu mi zajęło, aż zrozumiałam "o co chodzi", bo ja z tych, którzy nawet nie wiedzą, że literki przestawiają :wink:

To jeszcze raz ja, bo znowu mi się coś przypomniało. :lol:

W tym roku szukając informacji na temat Roztocza, na jednej ze stron internetowych natknęłam się na taki kwiatek - "Krasnobród (PL) - najcenniejszym zabytkiem miasta jest barakowy klasztor z 1699 r."

Fajne, nie? :lol:
Śmiałam się długo i stwierdziłam, że w takim razie w XX wieku zapewne królował neobarak. :lol:

Ech, te literówki. :wink: :wink: :wink:


Jeszcze raz pozdrawiam
Jola
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.11.2010 14:41

Jolanta M napisał(a):...stwierdziłam, że w takim razie w XX wieku zapewne królował neobarak.


A w XXI - Neo Barack ... :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.11.2010 17:45

i późne rokokoko :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 03.11.2010 18:56

Jola- wszelki duch... 8O Jakże się ciesz, że Cię widzę :D :D :D

Jolanta M napisał(a): Rechot mam do dziś. :lol: :lol: :lol:
Doskonale Cię rozumiem :lol: Ja też własnie dlatego o tym napisałam, bo to śmieszna sytuacja, jak się z przymusu w piżamie po ulicy chodzi :lol: Najważniejsze to sobie poradzić w każdej sytuacji :mrgreen:

Jolanta M napisał(a):Przepraszam za długi osobisty wtręt. :lol:
Jak to - przecież to własnie o te osobiste wtręty chodzi. Ja tam lubię jak relacja (kogokolwiek) prowokuje do różnorakich osobistych wycieczek :D



Aglaia napisał(a):i Cabo da Roca
To pewnie za tym kamieniem nie ma już nic :wink: :D


zawodowiec napisał(a):
weldon napisał(a):
Jolanta M napisał(a):...stwierdziłam, że w takim razie w XX wieku zapewne królował neobarak... Ech, te literówki
A w XXI - Neo Barack ... :wink:
i późne rokokoko :lol:
:lol: Ech, te literówki :wink: ale za to jakie inspirujące :lol:


pozdrawiam serdecznie
:D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 03.11.2010 19:30

Obrazek
Jak nie daleko pada jabłko od jabłoni.:wink: Panie jak widać nie zapominają o odpowiednim pokazaniu nogi. Tej samej. :wink:


Obrazek
Super mięciutka kanapka.

Sintra, to miejsce wymarzone by odpocząć od upalnej stolicy. Wpadła mi w oko.
:D

:papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 03.11.2010 19:43

Improwizacja godna pirata :wink:

Super odcinek, bardzo mi się podoba,miejsce naprawdę bajeczne a Majeczka oczywiście cała mamusia,
pozdrawiam i do zobaczenia :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.11.2010 09:35

Tymona napisał(a):odnalazłam swoją piżamę


Nagrodę w kategorii Innowacyjność 2010 zdobywa....Tymona!
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 05.11.2010 11:09

Tymono jakbyś nie napisała że część twojego stroju to piżama, to w życiu bym się nie domyśliła. A to oznacza że tak miało być, ważne że ciepło było. Fotki jak zwykle superowe a relacja po prostu boska. Cudownie jest zwiedzić Portugalię szkoda że tylko wirtualnie.
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 05.11.2010 12:41

Kraina Zieloności
miała sympatycznych gości

Czarna strzałą przyjechali
Sintrę zwiedzić zamierzali

A atrakcji mnósto było
- czasu im nie wystarczyło

Lecz i tak wiele widzieli
no i nam opowiedzieli


Pozdrawiam i życzę udanego wielkopolskiego spotkania :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.11.2010 13:07

Lidia K napisał(a):Sintra, to miejsce wymarzone by odpocząć od upalnej stolicy. Wpadła mi w oko
To zdecydowanie słuszny wniosek :D


Lidia K napisał(a):Jak nie daleko pada jabłko od jabłoni.:wink:

renatalato napisał(a):a Majeczka oczywiście cała mamusia,

...że tak powiem... wiele osób tak powiada :wink: choć głównie o pewne cechy charakteru chodzi :wink: :lol:


Jacek S napisał(a): Nagrodę w kategorii Innowacyjność 2010 zdobywa....Tymona!
jakże się cieszę - w końcu pierwszy raz udało mi się coś wygrać :lol: Kiedy relacja?


zmrol napisał(a):Tymono jakbyś nie napisała że część twojego stroju to piżama, to w życiu bym się nie domyśliła. A to oznacza że tak miało być,
Wiesz... dobrze, że sukienka zasłoniła brązowego misia, który był nadrukowany na bluzce od piżamy :lol:


sroczka66 napisał(a):Kraina Zieloności
miała sympatycznych gości

:lol: Sroczko - czy ja już Ci i mówiłam, że masz darrrrrrrrrrrrr? :D :D :D I szkoda, że Wam się jednak nie udała przyjechać, ale bardzo się cieszę, że na taki pomysł wpadliście, i że kolejnym razom nie mówicie :nie: :D



pozdrawiam serdecznie
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone