Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 26.10.2010 21:02

LRobert napisał(a):Proszę się nie obijać :lol:
Ależ ja się nie obijam :lol: Tylko mi komputer na kilka dni zabrali, ale właśnie oddali i niczym pszczółka nadrabiam zaległości :D


pozdrawiam serdecznie :D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 26.10.2010 21:21

Tymona napisał(a): nadrabiam zaległości :D


Uffff ... 8)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 27.10.2010 14:41

Będzie cedeen juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.10.2010 14:46

Tymona napisał(a): Tylko mi komputer na kilka dni zabrali...

Patrząc na regularność wpisów ... 19, 20, 21, 22, 23 ...

to ...

... coś kręcisz :?









:lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.10.2010 15:14

weldon napisał(a):
Tymona napisał(a): Tylko mi komputer na kilka dni zabrali...

Patrząc na regularność wpisów ... 19, 20, 21, 22, 23 ...

to ...

... coś kręcisz :?

Normalnie por. Borewicz :!: :!: :!:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.10.2010 20:06

weldon napisał(a):
Tymona napisał(a): Tylko mi komputer na kilka dni zabrali...

Patrząc na regularność wpisów ... 19, 20, 21, 22, 23 ...

to ...

... coś kręcisz :?

:lol:

Nie przypuszczam, gdy nie mieliśmy dostępu do internetu któregoś roku podczas Świąt - codziennie odwiedzaliśmy moją siostrę i robiliśmy zdjęcia kolejnym ekranom z ulubionej relacji, pisaliśmy szybko posty, a dopiero w domu na tv oglądaliśmy zdjęcia z relacji żeby ja przeczytać. Ulcia wtedy w tempie karabinu maszynowego produkowała relację z wejścia na Maja Jezerce.
Magda na pewno coś wymyśliła, żeby nie tracić kontaktu z nami.:lol: :lol: :wink: :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.10.2010 08:35

Na komórce (w komórce) ciężko pisać porządną relację :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.10.2010 19:21

Nic nie kręcę :D komputem mi zabrali, ale kontakt z Wami miałam, jak do pracy trafiałam :D
A teraz zamiast pisać relację - cierpię grypowe katusze i generalnie nie wiem, jak się nazywam - aaaaapsik :wink:
Mam nadzieję, że rychło ozdrowieję :)


pozdrawiam serdecznie
i bardzo się cieszę, że zaglądacie i czekacie
:D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.10.2010 20:07

Zdrowiej, zdrowiej.

Niby czas do polegiwania zawsze dobry, ale szkoda taką piękną jesień w łóżku przeleżeć.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.10.2010 08:30

Tymona napisał(a): aaaaapsik


Na zdrowie!
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 29.10.2010 14:28

Witaj Madziu "po latach" :):):)

Dziś nadrobiłam straty i tak po krótce się "ustosunkuję" wreszcie. Tak bardzo miło wrócić do Portugalii... Ech :)

Sto lat temu się tu odezwałam:

U-la napisał(a): Tymonka! Czytam, ocham, acham i się chichram, ale się ustosunkuję w wolnym czasie. Na jednym z porciakowych zdjęć masz sąsiedztwo budynku w którym mieszkałam i z którym wiąże się romantyczno-refleksyjno-obrzydliwa historyjka, przy której do teraz pluję po monitorze
Ale to kiedyś potem napiszę.


Na co Madzia:

Tymona napisał(a): A na którym zdjęciu "mieszkałaś /łyście" A czemu chcesz się ustosunkować? Przecież właśnie to zrobiłaś Aaaaa, no chyba, że o Porto !!!!! tak, tak ustosunkowuj się koniecznie, jestem ciekawa jak Wy odebrałyście to miasto


Obrazek

Tu z prawej strony w tę uliczkę - tam jest mój pensjonat :) Fajne miejsce - bo pokoiki są w takiej dłuuuuugiej, chuuuudej rurze korytarza - kilka pięter w górę po jednym pomieszczeniu z jednej strony schodów.

Zawsze chciałam chwilę pomieszkać na jakiejś starówce w mieszkaniu z balkonem - żeby tak rano wyjść rozczochraną, w stroju wieczorowym ;) z filiżanką kawki w ręku.
I tu się udało :D Wychodzę. Wstaje dzień. Blady świt. Cisza taaaka faaajna wakacyjna. Aż tu nagle jakiś tambylec nadchodzi - słychać kroki na bruku. No i musiał tak obrzydliwie charknąć (może kulturalniej będzie napisać- odkaszlnąć i splunąć :D ), że padłam ze śmiechu, bo mi czar poranka tak prysł :twisted: :lool:
Oni tam generalnie mają straszny ten nawyk plucia. Chyba to powietrze oceaniczne jakieś takie :D :D :D

Porto mi się bardzo podobało. Choć spodobało mi się na dobre dopiero po drugim podejściu - zeszłorocznym. Chyba jednak mam większą słabość do klimatu Lizbony - znaczy się porciakiem nie jestem :D. A Lizbona to dla mnie najprzyjemniejsza stolica jaka do tej pory zobaczyłam.
Za to jest coś porciakowego czego nijak Lizbona nie potrafiła zastąpić. Białego porto z tonikiem. W knajpie stolicznej ;) osobno podali mi tonik i osobno porto (na dodatek czerwone!!!) Za to już w Algarve wiedzieli o co chodzi :D

Ja chcę więcej o jedzeniu!!! Nigdzie nie zjadłam tylu owoców morza, ile w Portugalii. I to po cenach, o jakich gdzie indziej tylko pomarzyć można :) Cataplany z knajpki Sardinha w Peniche to będę do końca życia wspominać. I jak podawali nam codziennie na dwie osoby taki gar tych cudów morskich z warzywami, z którego by się 6 osób spokojnie najadło :)

Baaardzo mnie zachwycił odcinek Majusiowo-Tymonkowy!!! No i paluszek rzecz jasna!!! Prześliczne! Nie kasuj tych fotek Madzia, tylko im zrób płytki!!! Coś cudnego - pierwsze próby fotkowe!!!
I jeszcze chciałam dodać, że chyba jestem rówieśniczką Majuśki :D - bo to samo co ona w Bathalii, robiłam w bazylice w Nazarecie, w Izraelu :D Też tam się nie mogłam oprzeć światełkom na posadzce, a dzięki tej "stracie czasu"...w drzwiach spotkałam serdecznego przyjaciela z Albanii, niewidzianego od 3 lat :)

Oczywiście równie cudna jest relacja Maluszków z "jerzowego zamku" :D Mi się też tam nie chciało iść :oops: :D
Twoja Lizbona jest oczywiście przepiękna!
Taki mam teraz chaos myśli: ja tam się poruszałam trochę metrem, ale więcej tramwajami. No i Alfama, i Belem, i Park Narodów - ech... :D
A w Parku Narodów mi się podobała taka fontanna, pod którą się wchodziło jak pod wodospad :D:D:D i jeszcze było takie miejsce, gdzie z podłoża wylatywała co jakiś czas para wodna - cudownie chłodziła - trzeba było tylko skakać po płytkach i szukać gdzie teraz to coś zacznie wylatywać :D

Bardzo mi miło z Wami tutaj. Ale się rozpisałam. Przepraszam :) Całusy dla Was!
Zdrowiej!!!
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 30.10.2010 14:05

U-la proszę, ustosunkowuj się częściej na tymże forum, bo jak Ciebie poczytam to mi się zaraz humor poprawia :D . Pozdrawiam Cię serdecznie.

Ps. Moja Andaluzja na razie czeka, ale mam nadzieję, że się doczeka :lol:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 30.10.2010 14:10

Ewa Zuber napisał(a):U-la proszę, ustosunkowuj się częściej na tymże forum, bo jak Ciebie poczytam to mi się zaraz humor poprawia :D . Pozdrawiam Cię serdecznie.

Ps. Moja Andaluzja na razie czeka, ale mam nadzieję, że się doczeka :lol:


Wiadomo, że czeka i na mnie też.... :D
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 30.10.2010 14:37

Aśka, oby tylko Kris to nasze tempo wytrzymał :D :D :D
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 30.10.2010 22:28

Ewa Zuber napisał(a):Aśka, oby tylko Kris to nasze tempo wytrzymał :D :D :D


Nie bój żaby....nie ma wyjścia chłop albo jedzie albo... jedzie bo przecież bez niego to...to życie byłoby szare i do d...
Z pewnoscią dla mnie....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone