Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.10.2010 19:44

longtom napisał(a):Ja też bym tam chciał :!: :!: :!: :cry: :cry: :cry:

No przecież właśnie tam byłeś :!: :!: :!: :D :D :D



Franz napisał(a):Ja tam wolę jednak budynki nieco starsze. :)
Ale... masz może zdjęcie tej pani przy fontannie już po tym jak została miss mokrej podkoszulki?
;)
:lol: Aż takie wredoty nie byliśmy, żeby w chwili klęski robić zdjęcie tej Pani :wink: Wystarczyło, że z sadystycznym uśmiechem :twisted: czekaliśmy, aż Ona mocno się zdziwi :wink: (wiem, byliśmy okropni :wink: )



Lidia K napisał(a): Wszystko bardzo ciekawe.
Ooo, to trafne określenie - to było ciekawe miejsce :D Pewnie dlatego, że inne od tych dotychczasowych :D



plavac napisał(a):Tak mi się nostalgicznie zrobiło - moje dziecko już takie duże ... :)
Chodzi o to, że pamiętam jeszcze tą niczym nie zmąconą ciekawość świata, gdy w podobny do Was sposób zwiedzaliśmy z kilkulatkiem paryskie La Villette - tak samo szeroko otworzone buzia i oczy :)A czasem zamknięte ze stachu :wink:

No to teraz to mi się nostalgicznie zrobiło - bo o ulotności chwil pomyślałam, i o tym, że czas to jednak brutalny jest, ale na szczęście pozostawia po sobie piękne chwile :D

plavac napisał(a):
Czytałem o Parku Narodów - podejrzewałem, że nie podarujecie go sobie :)
:lol: Można powiedzieć, że jesteśmy przewidywalni :lol: Wiesz, my początkowo też traktowaliśmy to miejsce jako czas zarezerwowany na rozrywki dziecięce, ale rzeczywistość nas pozytywnie zaskoczyła, bo się okazało, że tam dla każdego coś miłego :D



weldon napisał(a):Pewnie żelbet ...
A dokładnie: betonowa konstrukcja łupinowa

Chyba jednak dobrze, że się nie znam, dzięki temu widziałam kartkę papieru, która w jakiś magiczny sposób się trzymała :lol: bo inaczej musiałabym zobaczyć "brutalny" żelbeton :wink: :lol:

weldon napisał(a):Jakbyś była kiedyś w Warszawie, to obejrzyj Dworzec Ochota

Toż to bardzo słynny dworzec :D w stylu wiadomo jakim :wink: :lol:



Jacek S napisał(a):Znalazłem - ta ryba to samogłów (24:21)

Dzięki wielkie :D Bo to informacje z pierwszej ręki i do tego w języku ojczystym :D ale nie podejrzewałam, że samogłowy pływają w naszym Bałtyku. Ten faktycznie był mały. Wydaje mi się, że w Panoramie wykorzystali film właśnie z Lizbony.
A tak poza tym - to tak mi się sentymentalnie zrobiło jak Panoramę zobaczyłam :D :D :D




pozdrawiam serdecznie
:D
Ostatnio edytowano 21.10.2010 08:35 przez Tymona, łącznie edytowano 2 razy
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 19.10.2010 20:04

:( No właśnie,My tylko przejeżdzalismy przez tereny Expo.Mam kilka zdjęć tylko z autokaru. A oceanarium, nie moge przeboleć :cry:

Swietnie ,że wkleiłaś te zdjecia. Tez lubię robic zdjęcia fontann :)

:D :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.10.2010 20:11

Tymona napisał(a):musiałabym zobaczyć "brutalny" żelbeton :wink:

Gwoli ścisłości - nie istnieje coś takiego, jak "żelbeton".
Jest żelbet, stalbet, stalobeton, żelazobeton, ale nie żelbeton.

A, żebyś nie czuła się zawiedziona, wrzuć sobie do wyszukiwarki
takie nazwiska jak Le Corbusier, Ludwig Mies van der Rohe , Niemeyer.

Dzięki żelbetowi powstały konstrukcje i budynki, które przyćmią nawet papier japoński :lol:

Już uciekam, ale, jak Franz to (lepiej) ujął, ordnung cóś tam, cóś tam ... :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.10.2010 20:26

petris napisał(a): A oceanarium, nie moge przeboleć :cry:
W takim razie Petris specjalnie dla Ciebie :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek




weldon napisał(a):
Tymona napisał(a):musiałabym zobaczyć "brutalny" żelbeton :wink:

Gwoli ścisłości - nie istnieje coś takiego, jak "żelbeton".
Jest żelbet, stalbet, stalobeton, żelazobeton, ale nie żelbeton.

Ok, czuje się pouczona :lol: Zapamiętuję: "żelbetonu nie ma" :D Ale wiesz, teraz to mnie zastanawia, skąd się wzięło takie mylne określenie :? :D
Coś o Le Corbusier wiem, ale o pozostałych Panach to niekoniecznie :wink: Będę się doszkalać :D
Dzięki :D


pozdrawiam serdecznie
:D
Ostatnio edytowano 12.04.2011 12:24 przez Tymona, łącznie edytowano 1 raz
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 19.10.2010 21:48

Jacek S jak zwykle jest szybki i mogę jedynie coś dorzucić z ciekawostek o tej rybie, bo nazwę już poznałaś.

Jacek S Pozdrawiam. :)

Wiedza cytowana oczywiście:

"Największy złowiony okaz samogłowa ważył dwie tony i miał 3 metry długości!

Zwierzę, które waży 1000 kg, ma mózg wielkości orzeszka, ważącego tylko 4 gramy!

Samogłów to także prawdopodobnie najbardziej płodna ryba świata. Przeciętnej wielkości samica składa około 300 milionów jajeczek!

Jako słaby pływak samogłów jest często znoszony przez prądy. Pływa tuż pod powierzchnią wody (może jednak osiągać głębokość do 600 metrów), zdarzały się przypadki uszkodzenia kadłubów łodzi, a nawet statków, w czasie zderzenia z samogłowem.

Samogłów potrafi wydawać głos za pomocą zębów gardłowych.

Samogłów żyje raczej samotnie, pływając sobie swobodnie po oceanie. Czasem jednak zbierają się w grupy i pływają bokiem po powierzchni oceanu najwyraźniej opalając się w słońcu (stąd ich nazwa angielska - Sunfish).

Jak pisze National Geographic tylko samogłów rozrasta się od narodzin do dorosłości tak potężnie, że jego masa wzrasta 60 milionów razy! To oznaczałoby, że zdrowe ludzkie niemowlę, kiedy dorosłoby osiągnęłoby ciężar równy sześciu Tytanikom!".

Tymonka to trafił Ci się ciekawy okaz ryby. :)

Pozdrawiam. :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.10.2010 21:54

Umachałem się setnie!

Z Izraela do Portugalii i znowu do Izraela. I wszędzie każą mi łazić. :wink:
Chyba sobie odpocznę w Chorwacji. Ale czy ten weldon da odpocząć?
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 19.10.2010 22:02

Tymona super fajny ten odcinek! Ale moim ulubionym zdjęciem /a i nie tylko moim, bo mojego synka również! :wink: / jest zdecydowanie wesoły ananasek! :lol:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 19.10.2010 22:19

jan_s1 napisał(a):Umachałem się setnie!

Z Izraela do Portugalii i znowu do Izraela. I wszędzie każą mi łazić. :wink:
Chyba sobie odpocznę w Chorwacji. Ale czy ten weldon da odpocząć?


Jan_s1 tak, a kto zmusza do Francji pięknymi zdjęciami :?:, teraz to pokaż mi te mosty (nie te w Paryżu) jak połączyć te wszystkie istniejące relacje z tymi nowo powstającymi.

Teraz, to chyba najlepiej żeby z pracy zwolnili :wink:, to przynajmniej czas się znajdzie, aby odwiedzać te wszystkie miejsca (przynajmniej w relacjach).

Pozdrawiam.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 20.10.2010 09:22

Super odcinek.

Park Narodów odpuściliśmy ale jak kiedyś wyskoczymy na ten mus czekoladowy to chyba zostaniemy w Lizbonie dłużej niż jeden wieczór ;) .
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.10.2010 08:54

nomad napisał(a):to trafił Ci się ciekawy okaz ryby. :)


Coś tak właśnie podejrzewałam :D i faktycznie wszelkie informacje świadczą o tym, że to niesamowita ryba, która dodatkowo lubi się opalać :wink: :D



jan_s1 napisał(a):Umachałem się setnie!
(...) I wszędzie każą mi łazić. :wink:


Wiesz, w końcu życie nie jest pasmem bułek z masłem (jak ostatnio usłyszałam :lol: ) i nawet na wakacjach (szczególnie tych cudzych :wink: ) daje ostro w kość :lol:




Joanka23 napisał(a):Tymona super fajny ten odcinek! Ale moim ulubionym zdjęciem /a i nie tylko moim, bo mojego synka również! :wink: / jest zdecydowanie wesoły ananasek! :lol:


To się cieszę :D :D :D Dodam tylko, że każdy z nas ma takie zdjęcie - cztery niezłe ananaski :wink: :lol:




Aglaia napisał(a): Park Narodów odpuściliśmy ale jak kiedyś wyskoczymy na ten mus czekoladowy to chyba zostaniemy w Lizbonie dłużej niż jeden wieczór ;) .


eeeee, no zdecydowanie musicie na ten mus wyskoczyć :wink: :lol: i to przynajmniej na dwa - po jednym na każdy wieczór :D



pozdrawiam serdecznie
:D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 21.10.2010 09:06

jan_s1 napisał(a):Umachałem się setnie!

Z Izraela do Portugalii i znowu do Izraela. I wszędzie każą mi łazić. :wink:
Chyba sobie odpocznę w Chorwacji. Ale czy ten weldon da odpocząć?


A ja ... jeszcze po zaległym Paryżu ... "zelówki zdzieram" !

:? :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.10.2010 09:14

mariusz-w napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Umachałem się setnie!

Z Izraela do Portugalii i znowu do Izraela. I wszędzie każą mi łazić. :wink:
Chyba sobie odpocznę w Chorwacji. Ale czy ten weldon da odpocząć?


A ja ... jeszcze po zaległym Paryżu ... "zelówki zdzieram" !

:? :)
Jeżeli chodzi o mnie - to spokojnie możesz teraz oddać buty do szewca :wink: :lol:


pozdrawiam
:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.10.2010 11:35

Tymona napisał(a):Aż takie wredoty nie byliśmy, żeby w chwili klęski robić zdjęcie tej Pani :wink: Wystarczyło, że z sadystycznym uśmiechem :twisted: czekaliśmy, aż Ona mocno się zdziwi :wink: (wiem, byliśmy okropni :wink: )

Pewnie wiesz, że w Brukseli stoi Manneken Pis - rzeźba małego, sikającego chłopczyka (zresztą, zabawnie przebieranego na różne okazje).
Natomiast w którymś parku w Belgii (nie pamiętam już, w którym) była jego kopia. A dokładniej - rodzaj fontanny czy wodotrysku. Stała obok puszka na monety. Gdy się wrzuciło pieniążek, ciśnienie wzrastało, uruchamiał się mechanizm obrotowy i manneken wahadłowo sikał ze zwiększonym zasięgiem.
To była frajda widzieć, jak nieświadomi niczego spacerowicze płacili za ten niespodziewany prysznic. :lol:

A przecież mokra plama na scieżce ostrzegała... ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 22.10.2010 12:58

Franz napisał(a):To była frajda widzieć, jak nieświadomi niczego spacerowicze płacili za ten niespodziewany prysznic. :lol:

Znaczy się, że empatycznie rozumiesz , jaką przyjemność sprawiała nam obserwacja sytuacji fontannowej :wink: :D


Franz napisał(a):A przecież mokra plama na ścieżce ostrzegała... ;)
Ostrzegała :lol: wystarczyło tylko czytać znaki na niebie i ziemi (choć w tej sytuacji - bardziej na ziemi :lol: )

pozdrawiam
:D
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 26.10.2010 18:31

Proszę się nie obijać :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone