Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 09.11.2010 23:09

Fajowo i już 8)

Odpływy odsłaniają różniaste dno, czasem mało sympatyczne - tutaj - kapitalne .
Kolory - antidotum listopadowych :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 10.11.2010 00:05

...leje deszcz :?
...jakieś marne 4 stopnie na termometrze :?
dramat... :? :lol: :wink:

A tu taka porcja słońca :D 8O :!: bosko... :)
Z komandosów się uśmiałem, zdjęcia miasteczkowo - kamieniczkowo - plażowe - rewelacja :!:

pozdr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.11.2010 00:47

Analogicznie do okresowych rzek - tu taka okresowa wyspa. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.11.2010 08:32

Tak i ja pojawiam się i znikam...
:wink:
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 10.11.2010 13:28

Tymono, ja Ci bardzo dziękować :wink: :)
Siedzę na balkonie, okutana w koc, ręce mam zgrabiałe, widok taki nieteges i jeszcze zamglony, a u Ciebie tak pięknie, cieplutko, błękitno. Milusio tu, pozwól, że się rozgoszczę :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 10.11.2010 19:56

dangol napisał(a):Ta plażowa wyspa to dla mnie byłaby idealna :D, zwłaszcza w drodze powrotnej :wink:
Danusiu - i Ty wilku morski mówisz, że lepiej piechotą :lol:



mariusz-w napisał(a):A co tam ...ważne, że wróci !
:lol: widać, że szkolona :wink: dobrze ją wytresowali :lol:



Joanka23 napisał(a): Wyspa - niewyspa też bajer :D - a Wy koniec końców tą motorówką przed 18-tą się zebraliście, czy połapaliście się na tyle wcześnie, co jest grane, żeby powrót też z bambetlami na głowie zaliczyć? :)
Połapaliśmy się wcześniej, że można na piechotę, ale wtedy woda była tak gdzieś do kolan, dlatego wiedzieliśmy, że w razie jakby co... to wpław :wink: więc pozwoliliśmy sobie zostać dłużej. Ale jak już postanowiliśmy wracać, doszliśmy na brzeg od strony zatoki (plażowaliśmy od strony otwartego oceanu), to mocno się zdziwiliśmy, bo nie przypuszczaliśmy, że ta woda to tak zupełnie wyparuje :lol: I te ostatnie zdjęcia - właśnie są z tego powrotu na piechotę :D



plavac napisał(a): Odpływy odsłaniają różniaste dno, czasem mało sympatyczne - tutaj - kapitalne
Faktycznie - dno było czyste, pozostała masa fikuśnych muszelek, no i czasem jakiś krab przed nami zmykał albo zakopywał się w tym mokrym piachu :D


janusz.w. napisał(a): Z komandosów się uśmiałem,
No bo komandosi byli tego warci :lol: ech, to angielskie wychowanie :wink: :lol:



Franz napisał(a):Analogicznie do okresowych rzek - tu taka okresowa wyspa. ;)
No popatrz - czego to ludzie nie wymyślą :wink: A może niejaki Copperfield macza w tym palce :lol:



Jacek S napisał(a):Tak i ja pojawiam się i znikam...
:wink:
Jako ta plaża :lol:



Aguha napisał(a):Siedzę na balkonie, okutana w koc, ręce mam zgrabiałe, widok taki nieteges i jeszcze zamglony
Agata - to co Ty robisz na tym balkonie - szybko do chałupy!!! :wink: :lol:



pozdrawiam serdecznie
:D (tych czytających po cichu także :D )
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 10.11.2010 22:31

Tymona napisał(a):... to mocno się zdziwiliśmy, bo nie przypuszczaliśmy, że ta woda to tak zupełnie wyparuje :lol: ...


... i pomyśleć, że są miejsca na Ziemi, gdzie podczas pływów woda "wyparowywuje" nawet na 19 metrów :!: 8O


Tymona napisał(a):pozdrawiam serdecznie
:D (tych czytających po cichu także :D )


To chyba też o mnie. :)

Piękne zdjęcia Tymonka. :)

Pozdrawiam.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.11.2010 10:39

Ładne zdjęcia, sympatyczne miejsce (może nie specjalnie na nas czekające :wink:) ale ciekawe.

Hmm, a jak dzieci zareagowały gdy im wraz ze znikającą wodą zniknęła okazja przepłynięcia się łódką :?

Podejrzewam, że zdjęcia są robione czymś większym niż mały kompakcik. Zdradź Magdziu czym Bartek robił zdjęcia. :?:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.11.2010 08:57

Coś nam się zaczęło wydawać, że my to raczej nie zobaczymy boskich plaż Ilhy de Tavira i już chcieliśmy dezerterować z plażowania


Cześć, Tymona - cały czas Was śledzę konsekwentnie planując kolejne wakacje :@)

Mam pytanie pomocnicze: czy w rejonie Algarve wybrzeże wymusza poszukiwanie plaż i płaskich zejść? Czy to w większości wybrzeże klifowe? Bo trochę nie skumałem tego z relacji ...

I inne - jak z dojściem do plaży na campingu Orbituru? spokojnie nóżkami, czy za daleko? A jak basen? Czynny, czysty i ciepły?

I generalnie odnośnie tenda bengali - czy w namiotach są naczynia, sztućce, ręczniki, pościel?

Jeśli za bardzo OT, to może na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl ? (chociaż myślę sobie, że wartość forum w tym, że jest szczegółowo i o wszystkim, a nie banialuki z folderu).
Miałbym jeszcze pytania o Orbitur - cholernie to dla mnie ważne, bo mam zgryz ze spakowaniem się w 4 osoby do samolotu - po prostu nie wiem, co brać, a co będzie na miejscu.

Pozdrowienia, podziękowania, gratulacje i głębokie ukłony :wink:
Krystof
Ostatnio edytowano 12.11.2010 08:58 przez Krystof, łącznie edytowano 1 raz
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 12.11.2010 08:58

Jaki cudny odcinek na listopadową szarówkę :D .

W Algarve na popas na plaży wybraliśmy Monte Gordo - prawie pod hiszpańską granicą - jedyny plus tego miejsce to długa piaszczysta plaża, poza tym typowy kurort.

Potem przez Tavirę i Sagres przenieśliśmy się na drugą stronę czyli w okolice przylądka św. Wincentego - tam już jest zdecycydowanie bardziej klimatycznie ale strasznie wieje i woda zimna.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 12.11.2010 09:17

Tymona napisał(a):
Aguha napisał(a):Siedzę na balkonie, okutana w koc, ręce mam zgrabiałe, widok taki nieteges i jeszcze zamglony
Agata - to co Ty robisz na tym balkonie - szybko do chałupy!!! :wink: :lol:


Jestem z Pamiątką na spacerze :lol: leje, więc się wietrzymy, a ja przy okazji zwiedzam Portugalię i aż mi się cieplutko robi w duszy :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.11.2010 14:48

to se k.... polatałem :evil:

moje niekupione bilety do Lizbony wzrosły dziś z 560 do 1500 za osobę :evil: :evil: :evil:

dziękuję za uwagę, Krystof
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 12.11.2010 15:44

Krystof napisał(a):
Mam pytanie pomocnicze: czy w rejonie Algarve wybrzeże wymusza poszukiwanie plaż i płaskich zejść? Czy to w większości wybrzeże klifowe? Bo trochę nie skumałem tego z relacji ...



Jak bilety poszybują w dól to może się przyda :wink:

Ja co prawda nie Tymona ale odpowiem - z moich doświadczeń wynika, że "to zależy" - w Monte Gordo gdzie byliśmy jest płasko jak stół i dostęp do plaży bezproblemowy ścieżką przez piniowy lasek albo wprost z deptaku.

Im bliżej przylądka św. Wincentego tym bardziej klifowo. My akurat znaleźliśmy tam taką plażę gdzie bez problemu można było na nóżkach potuptać z całym majdanem plażowym ale jak się znudziło plażowanie można było pochodzić po okolicznych skałkach i jak ktoś lubi się pomęczyć żeby znaleźć odosobnioną plażę to jak się trochę po tych skałach połaziło, w górę i w dół to można było znaleźć. Ale z plażowym majdanem a w szczególności z małymi dzieciaczkami to raczej niewykonalne.

Niektóre plaże dostępne tylko od strony morza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2010 15:50

Krystof napisał(a):to se k.... polatałem :evil:

moje niekupione bilety do Lizbony wzrosły dziś z 560 do 1500 za osobę :evil: :evil: :evil:

Nie pękaj - twardym trza być, nie mientkim :lol:
Bilety mają to do siebie, że raz ida w górę a raz w dół.
Dziś są po tyle a za miesiąc mogą być równie dobrze ponizej 500 pln.
Poza tym np. tanie linie, póki co, mają teraz sezon zimowy.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo, trzeba "skanować" net każdego dnia :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.11.2010 19:11

nomad napisał(a):... i pomyśleć, że są miejsca na Ziemi, gdzie podczas pływów woda "wyparowywuje" nawet na 19 metrów :!: 8O
:lol: normalnie magia jakaś czy coś :lol:



Lidia K napisał(a): Hmm, a jak dzieci zareagowały gdy im wraz ze znikającą wodą zniknęła okazja przepłynięcia się łódką :?
Były tak zaaferowane, że woda zniknęła..., że pojawiło się mnóstwo muszelek i tych uciekających krabów..., że pojawiły sie wielkie kałuże..., po których mogły do woli skakać..., że łódki przestały być ważne :wink:

Lidia napisał(a):Podejrzewam, że zdjęcia są robione czymś większym niż mały kompakcik. Zdradź Magdziu czym Bartek robił zdjęcia. :?:
Lidio - a czemu akurat Bartek? :lol: Tak się składa, że w naszej drużynie to ja robię za radosnego pstrykacza :wink: w poprzednim odcinku tylko 4 fotki robił Bartek. A aparat to NikonD70. Muszę przyznać, że ja się nie znam na wklejaniu zdjęć na forum tak, zeby była jak najmniejsza strata jakości, w związku z czym jakoś tych fot w relacji jest o niebo gorsza od oryginałów. No cóż... :(


Aguha napisał(a):Jestem z Pamiątką na spacerze :lol: leje, więc się wietrzymy, a ja przy okazji zwiedzam Portugalię i aż mi się cieplutko robi w duszy :)
:lol: tak własnie podejrzewałam, że to Juniorowe spacerki :lol: pamiętam, pamiętam - na podobne "chodziliśmy: :D



Aglaia - fajno, że czuwałaś :D :D :D



Krystofie - najpierw wykażę się empatią i :evil: :evil: :evil: lkdhgfhwtahiugh :evil: :evil:

Mimo wszystko mam nadzieję, że podejdziesz do sprawy tak jak Piotrek radzi :D :D :D i nie odpuścisz. Jaki przelot planowałeś?

Aglaia napisał(a):
Krystof napisał(a):Mam pytanie pomocnicze: czy w rejonie Algarve wybrzeże wymusza poszukiwanie plaż i płaskich zejść? Czy to w większości wybrzeże klifowe? Bo trochę nie skumałem tego z relacji ...
Ja co prawda nie Tymona ale odpowiem - z moich doświadczeń wynika, że "to zależy" - w Monte Gordo gdzie byliśmy jest płasko jak stół i dostęp do plaży bezproblemowy ścieżką przez piniowy lasek albo wprost z deptaku.
Moje doświadczenia sa takie same - tak jak Aglaia mówi - "to zależy" :wink: Wybrzeże Algarve jest mocno urozmaicone. Im dalej na zachód, tym bardziej klifowo. Do plaży "wyspy" zejście było bezproblemowe, bo prawie do brzegu prowadził asfalt zakończony parkingiem. W Quariteirze - bezproblemowe dojście, ale niestety długie. Nam przejście od kampu na plażę zajęło ok20 minut, co w mocnym upale było średnią przyjemnością, dlatego mysmy się tylko raz skusili. Stwierdzilismy, że jak już mamy sie wpakowac do samochodu, to po prostu jedziemy za każdym razem gdzie indziej. (w Porto było bliżej, ale podejrzewam, że tamte rejony akurat mniej Was interesują ). W relacji pokażę Wam jeszcze dwie plaże - bardziej klifowe, ale do nich zejście zrobione było z kulturalnych schodów (nie wiem, czy jesteście "wózkowi" :wink: ?).

Krystof napisał(a): A jak basen? Czynny, czysty i ciepły?
Basen czysty, czynny, woda trochę zimna, ale dziecikom to wcale nie przeszkadzało, bo upał też był niezły, i ta chłodna woda to raczej przyjemna była. Jest też brodzik dla maluszków.

Krystof napisał(a):I generalnie odnośnie tenda bengali - czy w namiotach są naczynia, sztućce, ręczniki, pościel?
W namiotech nie ma naczyń, talerzy, sztućców. Ręczniki i posciel (+koce) mozna wypożyczyć (ceny niestety nie pamietamy :( ) Na tym polu też działa też Eurocamp - mają fajne bungalowy.

Krystof napisał(a):Miałbym jeszcze pytania o Orbitur - cholernie to dla mnie ważne, bo mam zgryz ze spakowaniem się w 4 osoby do samolotu - po prostu nie wiem, co brać, a co będzie na miejscu.
Pytaj ile wlezie - mam nadzieję, że będę umiała Ci/Wam pomóc :D



pozdrawiam serdecznie
i przepraszam za pewnie masę błędów, ale pisze z jakiegoś dziwnego komputera, który mnie wcale nie słucha :evil:

:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone