Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.09.2010 09:41

Tymona napisał(a):Witaj Woko :D Podpisuję się wszystkimi dziesięcioma palcyma :wink: pod tym, jak to pięknie Plavac napisał :D


Nie może być. Nie wierzę. :lol:
Myślałem, że Plavac żartuje z tą lornetką. :wink: Czy taka 6x50 wystarczy :?:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 21.09.2010 12:29

jaaakie piękne te plaże :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
i jakie puste - marzenie :hearts:

p.s.
jak dla mnie to Maja pięknie wcina obiadek - spryciula :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

aaaaa miałam jeszcze dodać, co do tej zimnej wody, że jak byliśmy w Kadyksie, gdzie już Ocean się buja na falach ;), była tam najcieplejsza woda w Hiszpanii... :roll:
Ostatnio edytowano 21.09.2010 12:54 przez marsylia, łącznie edytowano 1 raz
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 21.09.2010 12:38

Piękne miejsca, pięknie opisane, pięknie pokazane... :)

...no i kurteczka... ten Atlantyk..., czyli kolejna sprawa..., tzn. czy on nie może być cieplejszy :?: :wink: :lol: bo my tak lubimy ciepłe wody... :)

pozdr
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.09.2010 17:12

woka napisał(a): Myślałem, że Plavac żartuje z tą lornetką. :wink:
Plavac nigdy nie żartuje - jest zawsze śmiertelnie poważny :wink:



marsylia napisał(a):jak dla mnie to Maja pięknie wcina obiadek - spryciula
Dokładnie - spryciula :lol: po jednej łyżce, z którą tylko pozowała zaniechała czynności jedzenia :lol:

marsylia napisał(a):aaaaa miałam jeszcze dodać, co do tej zimnej wody, że jak byliśmy w Kadyksie, gdzie już Ocean się buja na falach ;), była tam najcieplejsza woda w Hiszpanii... :roll:
Marsylia - byliście w Kadyksie - ta ja Ciebie będę molestować o małe zdjątko :D :D :D Ba tam taaak ładnie, niestet ja tylko teoretycznie to wiem, już dwukrotnie Kadyks nam nie wyszedł, tak sobie pomyślałam, że chyba nas nie lubi :wink: :lol:



janusz.w. napisał(a):...no i kurteczka... ten Atlantyk..., czyli kolejna sprawa..., tzn. czy on nie może być cieplejszy :?: :wink: :lol: bo my tak lubimy ciepłe wody... :)
No to może jakoś tak bardziej na południe, i tak bardziej w środku :wink: Tam już można myśleć o wejściu do wody - Marsylka też mówi, że w takim Kadyksie, który co prawda do innego kraju należy, już woda ciepła jest :D



pozdrawiam
:D
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 21.09.2010 17:22

Tymona napisał(a): Tam już można myśleć o wejściu do wody - Marsylka też mówi, że w takim Kadyksie, który co prawda do innego kraju należy, już woda ciepła jest :D


Polemizowałabym :) Choć pewnie to zależy od pory, w której się te okolice nawiedza. Na przełomie maja i czerwca upał już był paskudny, a w El Puerto de Santa Maria nogi z trudem się dało zamoczyć. A trochę wyżej, w okolicach Huelvy to nawet w sierpniu wlezienie do wody było nie lada wyzwaniem.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.09.2010 17:26

I bądź tu człowieku mądry :wink: :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.09.2010 17:57

Ja sobie też poczytałem i na 13-tej stronie się zameldowałem
(nomen omen XIII Zlot za pasem :wink: )
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.09.2010 18:45

Janusz Bajcer napisał(a):Ja sobie też poczytałem i na 13-tej stronie się zameldowałem
(nomen omen XIII Zlot za pasem :wink: )


Kiedy, gdzie, jak?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.09.2010 18:52

FUX napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ja sobie też poczytałem i na 13-tej stronie się zameldowałem
(nomen omen XIII Zlot za pasem :wink: )


Kiedy, gdzie, jak?


Jestem w szoku 8O 8O na prawdę nic nie wiesz o Zlocie :?: :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.09.2010 18:56

Już znalazlem; termin nie pasuje... :?
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 21.09.2010 20:10

woka napisał(a):
Tymona napisał(a):Ale nie pisałam, że mimo całego uroku tamtych plaż, mają one jedną wadę :wink: mianowicie nie da się w tym ich oceanie popływać :lol: albo ze względu na temperaturę, która nawet największych temperaturowych twardzieli dość szybko z wody wyciąga, albo ze względu na ogromniaste fale, które piękne są... oj, piękne :hearts: i można na nie patrzeć, patrzeć i się zapatrzeć :D ale raczej nie należy do nich wchodzić (no chyba, że w piance i z taką specjalną deską pod pachą :wink: )


Ależ psze Pani .. wiemy o tym. :wink:
Z tego też wzgledu nikt nad Atlantyk, na wczasy "morskie" nie jedzie.

Kiedyś zdziwiłem się, jak w TV obejrzałem (jakiś tam) program na temat zamożnych ludzi ( coś w tym rodzaju). Tak czy siak - na wybrzeżu portugalskim wybudowali sobie niezłe "rancza". Po co u licha w takim miejscu .... do tej pory nie mogę pojąć.


Przepraszam Tymono,że wcinam się w Twoją relację, ale to nie może być tak jak piszecie, skąd tyle tysięcy ludzi na plażach Atlantyku?
Obrazek
to jest wycinek tysięczny z plaży woda jak ugotowana trzeba było udać się do hotelu, aby ochłodzić sie w basenie.,ale to nie moja opowieśc, Przepraszam Tymonko.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.09.2010 20:34

kd napisał(a):Przeglądałam ofertę ichnich kempingów- Orbitur. Łóżka , krzesła, stoliki i lodówka są. Ale co z talerzami , sztućcami , pościelą ... Są , czy braliści z Polski?
KD !!!!! - przepraszam, że wcześniej Ci nie odpisałam, ale jakoś mi umknęłaś :oops: za to szybciutko odpowiadam w namiotach orbituru kuchni nie ma, nie ma wyposażenia. My w jakimś supermarkecie kupiliśmy jednorazowe naczynia, ale z domu też jakieś drobiazgi zabieraliśmy, kuchenka była niepotrzebna, bo z założenia jedliśmy "na mieście" :wink: (poza śniadaniami i kolacjami). Co do pościeli i ręczników - można je wypożyczyć za dodatkową opłatą - w cenniku jest info. Poza orbiturem są też inne kempingi - widziałam w internecie :wink: Jak masz jakieś pytania - mój mejl jest w profilu :D


Januszu - witaj na 13tej stronie :D :D :D

Fuxie - a już miałam nadzieję zobaczyć tajemniczego czwartego "ktosia" pakostańskich wakacji :D


petris napisał(a):to jest wycinek tysięczny z plaży woda jak ugotowana trzeba było udać się do hotelu, aby ochłodzić sie w basenie.,
czyli morał może być jeden - to wszystko zależy od tego: "gdzie?" i "kiedy?" :D Ja też niedługo wkleję zdjęcia z decydowanie ludniejszej plaży :D


pozdrawiam
:D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.09.2010 20:42

Tymona napisał(a):
Fuxie - a już miałam nadzieję zobaczyć tajemniczego czwartego "ktosia" pakostańskich wakacji :D


Jeszcze byś się rozczarowala i miałbym Cię na sumieniu... :wink:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 22.09.2010 13:34

Zapisuję się do czytelni bo Portugalia to zdecydowanie moje klimaty.

Byłam dwa lata temu i ciągle pozostaję oczarowana.

Czy będę mogła czasem coś wtrącić :oops: ? Nie umiem tworzyć takich fajnych relacji (a może się boję, że mi nie wyjdzie :roll: ) ale może moje informacje komuś się przydadzą.

Akurat Porto odpuściliśmy (może to był błąd :roll: ).

W północnje Portugalii jest jedno fantastyczne miejsce, niezbyt popularne wśród turystów: http://www.worldheritagesite.org/sites/coavalley.html

Trzeba trochę wyobraźni żeby te naskalne rysunki obejrzeć ale warto.

Guimares, Bragi i Coimbry nie masz co żałować - pierwsze i trzecie może zrobiły na mnie słabe wrażenie bo akurat strasznie lało (a była połowa lipca) ale w Portugalii jest wiele piękniejszych miejsc. Schody w Bom de Jesus rzeczywiście rewelacja ale poza tym Braga też trochę rozczarowuje.

Dla mnie zdecydowanym faworytem są klasztory, atlantyckie wybrzeże (kilometry pustych plaż) i wioski w centrum kraju. Poza tym bardzo spodobała mi się wschodnia Portugalia (okolice Evory) ale ja uwielbiam gorąco więc klimat tam dla mnie idealny.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 23.09.2010 09:18

FUX napisał(a): Jeszcze byś się rozczarowala i miałbym Cię na sumieniu... :wink:
Rozumiem :wink: skoro to dla mojego dobra :lol:

Aglaia napisał(a):Czy będę mogła czasem coś wtrącić :oops: ? Nie umiem tworzyć takich fajnych relacji (a może się boję, że mi nie wyjdzie :roll: ) ale może moje informacje komuś się przydadzą.
Aglaia - zapraszam, jak tylko masz ochotę. Portugalia na naszym forum to temat mało zbadany, więc według mnie wszystkie głosy mile widziane :D Z tego co napisałaś - wiele tam widzieliście, zwiedziliście, więc wiele możesz nam pokazać :D (No chyba, że jednak zdecydujesz się na swoją relację, bo rejony które odwiedziliście faktycznie zasługują na osobne wyróżnienie - szczególnie ta wschodnia strona :D)

pozdrawiam
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone