Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 17.09.2010 22:30

PIotrekB to gdzie żeś Waść bywał? 8)
Tymona w życiu bym nie pomyślała, że w Portugalii tak bywa z pogodą :oops: ale człek uczy się przecież całe życie, nie :) :wink:
Nawet nie masz pojęcia, jak Ci zazdroszczę tego przepięknego, boskiego wręcz widoku na bezkres oceanu!!!! To jest to, czego mimo niezwykłego piękna, brakuje mi w Chorwacji........
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 17.09.2010 23:35

Wiedziałaś, jak ukarać okrutnika - ten fragment z jedzeniem obiadku był nie do zniesienia :D
Takie same kładki są także w hiszpańskiej części zachodniego wybrzeża Atlantyku, a i na północy też , z tym że służą do wygodnego dojścia na plażę z parkingów usytuowanych wysoko ( i daleko od wody ) na wydmach. Podziwiałem jakość wykonania. Choć pewnie słona bryza też nieźle konserwuje drewno.
A co do "skwarków zdradliwych" - i wspomnianego powyżej ciepła dającego w 4 litery :) - właśnie dlatego ruszyliśmy do Iberii w marcu.
Moja lepsza Połowa Pomarańczy nie przepada za skwarem.

Pewnie o cieple jeszcze napiszesz i to nie raz :wink:
Pozdrawiam 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2010 10:11

Elizasz napisał(a):PIotrekB to gdzie żeś Waść bywał? 8)

Zachciało mi sie Izraela na przełomie VII/VIII :roll:
plavac napisał(a):A co do "skwarków zdradliwych" - i wspomnianego powyżej ciepła dającego w 4 litery :) - właśnie dlatego ruszyliśmy do Iberii w marcu.

Jakbym tak mógł to by było super ale jeszcze moje dzieci chodzą do szkoły i mam do wyboru tylko te 2 niefortunne letnie miesiące :?

Tymonka.....nie zabijesz za OT ? :P
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.09.2010 12:04

Piotrek_B napisał(a): ja Ci zazdraszczam takiej pogody w wakacje :lol:
To może Ty nie zazdraszczaj tylko na wakacje tam pojedźcie :wink: :D Ach, ja oczywiście nic nie mówię, że o tej wysokiej temperaturze mógłbyś zacząć bardziej szczegółowo opowiadać :wink:


Elizasz napisał(a):
Nawet nie masz pojęcia, jak Ci zazdroszczę tego przepięknego, boskiego wręcz widoku na bezkres oceanu!!!! To jest to, czego mimo niezwykłego piękna, brakuje mi w Chorwacji........
Ja tak sobie porównywałam Cro i Portugalię - to doszłam do wniosku, że w Cro można zrobić pożytek z Jadranu - kąpać się ile wlezie :wink: , a w Portugalii - mają piękne plaże, nawet te najzwyklejsze ( bo tam, gdzie byliśmy, to była taka ich przeciętna plaża :wink: )



plavac napisał(a):Takie same kładki są także w hiszpańskiej części zachodniego wybrzeża Atlantyku, a i na północy też , z tym że służą do wygodnego dojścia na plażę z parkingów usytuowanych wysoko ( i daleko od wody ) na wydmach.
Faktycznie - te też do tego służyły :D

plavac napisał(a): A co do "skwarków zdradliwych" - i wspomnianego powyżej ciepła dającego w 4 litery :) - właśnie dlatego ruszyliśmy do Iberii w marcu.
Moja lepsza Połowa Pomarańczy nie przepada za skwarem.
Dobrze, że macie taka możliwość :D (a jak dziecię ze szkoły trochę zdezerteruje, świat się nie zawali :wink: chociaż oficjalnie - ja tego nie powiedziałam :wink: :lol: )

plavac napisał(a):Pewnie o cieple jeszcze napiszesz i to nie raz :wink:
A to prawda :D


Piotrek_B napisał(a):Tymonka.....nie zabijesz za OT ? :P
a właśnie, że zabiję, zamorduję, uduszę i ukatrupię - za tego typu pytaniaaaaaaaa!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Przeca ja po to spis treści robię, żeby o wiadomo której części niejakiej Maryny mogliśmy/ście pogadać :D


pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2010 12:57

Tymona napisał(a):To może Ty nie zazdraszczaj tylko na wakacje tam pojedźcie :wink: :D Ach, ja oczywiście nic nie mówię, że o tej wysokiej temperaturze mógłbyś zacząć bardziej szczegółowo opowiadać :wink:

Już świta wstępna kuńcepcja, jeszcze tylko jakiś godny tytuł realacji i będzie start :sm:
Ale........Panie mają pierwszeństwo - więc kontynuuj :mrgreen: :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.09.2010 15:45

Tak ca. godzinę temu na ten watek wpadłem.
Wszystkie komentarze na ach, ech były, więc nic innego mi nie pozostaje, aby do nich sie przyłączyć...
Wycieczka wielce oryginalna.
Ten zakątek Europy jest brany przez nas na przyszly rok, podobnie jak Czarnogóra i ew. Grecja z Turcją.

Czas pokaże...
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 19.09.2010 14:33

Tymona napisał(a):Nomadzie... (i to nie jest z mojej strony kokieteria :D )
:D


Tymonka łaskawość, to też Twoja cecha, są też i inne przyciągające. :)

Fajne zdjęcia i ujęcia, i to dopiero początek.
Tymonka nawet ta plażowa kładka ciekawa, tak jak wyjątkowo przedstawiona na zdjęciu.

Pozdrawiam.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.09.2010 19:45

FUX napisał(a):Wszystkie komentarze na ach, ech były, więc nic innego mi nie pozostaje, aby do nich sie przyłączyć...
Z tego wynika, że faktycznie - chyba nie masz innego wyjścia :wink:


Nomadzie - a ja po raz kolejny dziękuję za dobre słowo Obrazek



pozdrawiam serdecznie
Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.09.2010 20:56

Tymona napisał(a):Ale nie pisałam, że mimo całego uroku tamtych plaż, mają one jedną wadę :wink: mianowicie nie da się w tym ich oceanie popływać :lol: albo ze względu na temperaturę, która nawet największych temperaturowych twardzieli dość szybko z wody wyciąga, albo ze względu na ogromniaste fale, które piękne są... oj, piękne :hearts: i można na nie patrzeć, patrzeć i się zapatrzeć :D ale raczej nie należy do nich wchodzić (no chyba, że w piance i z taką specjalną deską pod pachą :wink: )


Ależ psze Pani .. wiemy o tym. :wink:
Z tego też wzgledu nikt nad Atlantyk, na wczasy "morskie" nie jedzie.

Kiedyś zdziwiłem się, jak w TV obejrzałem (jakiś tam) program na temat zamożnych ludzi ( coś w tym rodzaju). Tak czy siak - na wybrzeżu portugalskim wybudowali sobie niezłe "rancza". Po co u licha w takim miejscu .... do tej pory nie mogę pojąć.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 19.09.2010 20:59

Piękne te plaże. Chyba nie musiałabym wchodzić do wody. Mogłabym tak leżeć i leżeć i patrzeć na te fale i patrzeć. Ale się rozmarzyłam... Dzięki za impuls do marzeń :wink:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 19.09.2010 22:04

woka napisał(a): Po co u licha w takim miejscu .... do tej pory nie mogę pojąć.


Zachody słońca ...
Bryza od oceanu rozwiewająca włosy ukochanej ...
Świst wiatru na kieliszku czerwonego wina ...
Cisza mglistego poranku ...

... a jak się dobrze wpatrzeć w lornetkę, to widać Amerykę ! :wink:

Takie tam ... 8)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 20.09.2010 08:11

plavac napisał(a):... a jak się dobrze wpatrzeć w lornetkę, to widać Amerykę ! :wink:


O, kurde. Tego nie wiedziałem.
W takim razie, może i ja zdecyduję się na Portugalię. Zawsze to bliżej żeby zobaczyc ląd zza wielkiej wody. :wink: :lol:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 20.09.2010 10:42

Tymona napisał(a):Ale nie pisałam, że mimo całego uroku tamtych plaż, mają one jedną wadę :wink: mianowicie nie da się w tym ich oceanie popływać :lol: albo ze względu na temperaturę, która nawet największych temperaturowych twardzieli dość szybko z wody wyciąga, albo ze względu na ogromniaste fale, które piękne są...


Popatrzeć też można :D , tym bardziej, że
Tymona napisał(a):....zamiast palącego słońca czujecie miły powiew oceanicznego wiatru, przez co wydaje się ono wcale nie grzać, wcale nie opalać :lol: .

Gdyby nie ten powiew, to pewnie nie dałoby sie na plaży wytrzymać bez kąpieli :wink:

Pozdrawiam i czekam na c.d. :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.09.2010 20:31

Witaj Woko :D Podpisuję się wszystkimi dziesięcioma palcyma :wink: pod tym, jak to pięknie Plavac napisał :D



Aguha napisał(a):Piękne te plaże. Chyba nie musiałabym wchodzić do wody. Mogłabym tak leżeć i leżeć i patrzeć na te fale i patrzeć. Ale się rozmarzyłam... Dzięki za impuls do marzeń :wink:

sroczka66 napisał(a):Gdyby nie ten powiew, to pewnie nie dałoby sie na plaży wytrzymać bez kąpieli :wink:

Aguha (znaczy sie Agnieszka? ) i Sroczko - macie rację - cały urok tych plaż właśnie w takim zapatrzeniu, i tym wietrze, a jadąc tam trzeba być świadomym, że kąpiele owszem, ale w basenie :wink: :lol:



pozdrawiam
i uprzejmie donoszę, że cden się robi :D
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 21.09.2010 09:07

Witaj ! Świetna relacja i niewykluczone , kierunek naszych przyszłorocznych wakacji. Niecierpliwie czekamy na ciąg dalszy.
Przeglądałam ofertę ichnich kempingów- Orbitur. Łóżka , krzesła, stoliki i lodówka są. Ale co z talerzami , sztućcami , pościelą ... Są , czy braliści z Polski?
Pozdrawiam . K
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone