Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.09.2010 17:04

Tymona napisał(a):Carminho...


Znam tą panią...nawet nie wiedziałem, że tak się nazywa :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 09.09.2010 17:18

Porto... - dobre wzmocnione winko :wink:... mniam :wink: :lol:

A i jeszcze wyjątkowo te łódeczki - barcos rabelos - do gustu mi przypadły :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.09.2010 19:48

Aniu i Aldonko - zdecydowanie dołączam do Waszego Kubu :wink: :D Ja też zazdraszczam :D i ja też chciałabym tam być (bardzo chętnie jeszcze raz) :D :D :D


Franz napisał(a):Nooo... nie licząc przeglądowych fotek z Lagwedocji, Aragonii, Katalonii, Asturii i Cantabrii oraz z jednej fiesty w Kraju Basków. ;)
Wiedziałam, wiedziałam, wiedziałam :wink: :lol:

Franz napisał(a): widzę że używasz hiszpańskiej nazwy rzeki Duero. W Portugalii ją zwą Douro
Wojtku - skąd Ty to wszystko wiesz :D I jak to dobrze, że czuwasz :D Nazwę wzięłam z przewodnika pwn-u o Portugali (tym bardziej mnie dziwi, że używają takiej nazwy). Chociaż przyznam, że coś mi w pamięci świtało, że w nazwie było "u" zamiast "e", ale ponieważ jestem ostatnią osobą, której ufam :lol: pomyślałam, że pewnie coś mi się znowu pomyliło :wink: Zaraz poprawię :D W końcu trzeba oddać królowi co królewskie :wink:


maslinka napisał(a):Porto już mi się podoba :D A co to będzie się działo, jak nasz poprowadzisz jego uliczkami... :D
Jak to co? To, co Maslinki lubią najbardziej :wink: :D


Jacek S napisał(a): Znam tą panią...nawet nie wiedziałem, że tak się nazywa :D
I to jest dowód na to, że uczymy się przez całe życie :D


Joanka23 napisał(a):Porto... - dobre wzmocnione winko :wink:... mniam :wink: :lol:
Joanka - my to jednak monotematyczne jesteśmy :lol:


pozdrawiam serdecznie
:D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 09.09.2010 22:49

Pycha :!: Porto znaczy się. Jedno i drugie :wink:
I nic więcej nie napiszę - bom okrutny :!: :D
Ale tak naprawdę to dlatego, że nie byliśmy w Porto - widzieliśmy tylko jego slumsy przy autostradzie.
Już wiem, że trzeba wrócić. Porto - na deser :wink:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 10.09.2010 09:27

Nadrobiłam zaległości i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :lol:

Mam też pytanie dotyczące tych namiotów, bo jak wiesz my mocno campingowi jesteśmy :lol: Zadowleni byliście z wynajętych namiotów i campingów, na których były ustawione?
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 10.09.2010 10:30

och :!: ach :!: ech :!:

eeeech też zazdraszczam :wink:


a ja mam jeszcze jedno pytanie techniczne, bo już myślimy o Portugalii na przyszły rok :wink: , powiedz mi Tymonko, jak to jest z wypożyczeniem samochodu w Hiszpanii i wyjeżdżaniem nim za granicę? Zgłaszaliście to w wypożyczalni? Czy tak cichaczem czmychnęliście?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.09.2010 10:30

Stanę na rzęsach żeby być na kolejnym poznańsko-wielkopolskim spotkaniu :) Na zlot jednak nie przyjadę.

Kręcę Jackowi dziurę w brzuchu o Portugalię. On tam już był więc słucha i zadał pytanie:[i] to jak w przyszłym roku zdradzisz Cro i Borje?[/b] Oczywiście, że nie, odparłam, pojedziemy i tu i tu :D Popukał się w głowę, czy to znaczy że się nie zgadza?? :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.09.2010 17:55

plavac napisał(a): Ale tak naprawdę to dlatego, że nie byliśmy w Porto - widzieliśmy tylko jego slumsy przy autostradzie.
Powiem krótko - jestem ciekawa jakie miejsca Wy odwiedziliście? Skoro na północy byliście, ale do Porto nie zajrzeliście, to gdzie byliście?????? A Porto według mnie warto odwiedzić :D


JoannaG napisał(a): Zadowleni byliście z wynajętych namiotów i campingów, na których były ustawione?
Wiesz Asiu - my byliśmy zadowoleni, ale nie mamy porównania z eurocampem. Te namioty są na pewno mniejsze, nie ma w nich "kuchni"(choć jest szafka na to przeznaczona). Kempingi orbituru są rozsiane po całym kraju, na każdym jest inna liczba namiotów (na tym było ich 5, jak byliśmy na płd. było ich 30szt.). To są duże kempy, ze sklepem, restauracją basenem i animacjami. Koło Porto było spokojniej, zapełnione było ok.1/3 miejsc, było dużo Portugalczyków, a ten koło Faro był bardziej gwarny i zdecydowanie międzynarodowy. Jak masz jakieś pytania - chętnie Ci pomogę. Jak chcesz , pisz na priv. :D



marsylia napisał(a): jak to jest z wypożyczeniem samochodu w Hiszpanii i wyjeżdżaniem nim za granicę? Zgłaszaliście to w wypożyczalni? Czy tak cichaczem czmychnęliście?
Czym prędzej odpowiadam (hihi Bartka musiałam spytać :wink: ) A więc - w każdej umowie są określone warunki wypożyczenia auta i tam jest napisane do jakiego kraju można, a do jakiego nie można. Teoretycznie nie ma problemu z przemieszczanie się po krajach UE (ale nie można pojechać do państw tych bardziej na wschodzie - w tym do Polski). Można auto wypożyczyć w jednym kraju, a oddać w drugim, ale trzeba za to zapłacić. :D marsylka - też oczywiście pisz na priv. :D


Aldonka napisał(a):Stanę na rzęsach żeby być na kolejnym poznańsko-wielkopolskim spotkaniu :)
No to trzymam za słowo - i do zobaczenia :D

Aldonka napisał(a):Kręcę Jackowi dziurę w brzuchu o Portugalię. On tam już był więc słucha i zadał pytanie: to jak w przyszłym roku zdradzisz Cro i Borje? Oczywiście, że nie, odparłam, pojedziemy i tu i tu :D Popukał się w głowę, czy to znaczy że się nie zgadza?? :)
No to ciekawe co z tego Wam wyjdzie :D

pozdrawiam serdecznie
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2010 18:32

Tymona napisał(a):No to ciekawe co z tego Wam wyjdzie :D :D

Tymonka tak w ramach małego OT :devil: .......a świta Ci cuś w głowie na next holiday ?
Tak z czystej ciekawości pytam bo nie wiem jakiego kierunku się czepić i szukam natchnienia w necie :P
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.09.2010 18:47

Piotrek_B napisał(a):
Tymona napisał(a):No to ciekawe co z tego Wam wyjdzie :D :D

Tymonka tak w ramach małego OT :devil: .......a świta Ci cuś w głowie na next holiday ?
Tak z czystej ciekawości pytam bo nie wiem jakiego kierunku się czepić i szukam natchnienia w necie :P
Oj, Piotruś - ja to Ci chyba nie pomogę, bo na razie wszystko wskazuje, że my do Crolandii :lol: na 2 tyg. pojedziemy (no dobra - i na bezdzietny tydzień do Paryża :wink: ) Ale co z tego wyjdzie? Wiesz, koniec końców może się okazać, że to ja będę natchnienia szukała :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2010 18:51

Tymona napisał(a):Wiesz, koniec końców może się okazać, że to ja będę natchnienia szukała :wink:

No sobie razem dodaliśmy natchnienia :lool:
Czyli do listopada trzeba na coś wpaść bo później, tak do lutego max pasuje zarezerwować jakiegoś żelaznego ptaka zanim ceny polecą w kosmos :wink:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 12.09.2010 19:59

Tymona napisał(a):
JoannaG napisał(a): Zadowleni byliście z wynajętych namiotów i campingów, na których były ustawione?
Wiesz Asiu - my byliśmy zadowoleni, ale nie mamy porównania z eurocampem. Te namioty są na pewno mniejsze, nie ma w nich "kuchni"(choć jest szafka na to przeznaczona). Kempingi orbituru są rozsiane po całym kraju, na każdym jest inna liczba namiotów (na tym było ich 5, jak byliśmy na płd. było ich 30szt.). To są duże kempy, ze sklepem, restauracją basenem i animacjami. Koło Porto było spokojniej, zapełnione było ok.1/3 miejsc, było dużo Portugalczyków, a ten koło Faro był bardziej gwarny i zdecydowanie międzynarodowy. Jak masz jakieś pytania - chętnie Ci pomogę. Jak chcesz , pisz na priv. :D


Na razie tyle mi wystraczy, dziękuję :D
Jak będziemy planować tamten kierunek to się odezwę :lol: Na pierwsze wakacje w piątke wybierzemy się raczej gdzieś bliżej :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.09.2010 09:53

Zaglądam w poszukiwaniu wpisów o Porto- część II, a tu pustka :roll:
Nic to, poczekamy :)
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 13.09.2010 10:53

Witam i ja nieśmiało.....
regiony Portugalii i Hiszpanii to moje marzenie, póki jednak pozostają jedynie w sferze marzeń, to poczytam sobie Twoją relację :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 13.09.2010 12:19

Tymona napisał(a):... na razie wszystko wskazuje, że my do Crolandii :lol: na 2 tyg. pojedziemy (no dobra - i na bezdzietny tydzień do Paryża :wink: )


Bardzo dobry plan. :lol: Życzę realizacji w 100%. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone