Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Helski - to jest to!

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.09.2013 13:36

jan_s1 napisał(a):15.

Zapraszam.

"Jak często można się powtarzać"... ;)

Cudnie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 11.09.2013 14:42

anakin napisał(a):...mi się naj widzi..... 15-ste. :mrgreen:


A już myślałem, że będzie jednomyślność jak nigdy. Ale u nas jednomyślności nie było, nie ma i nie będzie. Czasem to dobrze, czasem nie bardzo. W tym wypadku dobrze. :D



Franz napisał(a):
jan_s1 napisał(a):15.
Zapraszam.


Cudnie. 8)


Jednak 15? :)
Rzeczywiście pięknie tam. Zamiast pić piwo, poszedłem nad zatokę z aparatem. Żeby nie było, że jestem abstynent, po powrocie nadrobiłem zaległości. :oczko_usmiech:
To się nazywa godzić przyjemne z przyjemnym. :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.09.2013 14:48

jan_s1 napisał(a):15.
Obrazek

Dół zdjęcia sprawia, ze można je uznać za zrobione zimą, taki delikatny lód.
Dla mnie też 15.

Rzadko przeglądam spisy treści w tematach forum, stąd moje spóźnienie w taaaaakim wątku :wink:

Teraz będę tutaj regularnie zaglądać.

:hut:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.09.2013 15:06

kaszubskiexpress napisał(a):Teraz będę tutaj regularnie zaglądać.

:hut:


Będę Cię sprawdzać. :lol:

Nie jestem tylko pewien, czy ja będę regularnie kontynuował wątek. Postaram się. :wink:

Nie chciałbym tu (broń Boże! :wink: ) wywoływać dyskusji o wyższości Adriatyku nad Bałtykiem, które to dyskusje przelewały się, jak morskie fale, z pewną cyklicznością przez nasze forum, nie przynosząc żadnych widocznych efektów. Po prostu każdy z tych akwenów służy do czego innego: Adriatyk do moczenia się (hm, zabrzmiało wieloznacznie :wink: ), a Bałtyk do kontemplacji, oraz do wykonywania głębokich wdechów i wydechów, chociaż te ostatnie jako nieistotne można pominąć. :sm:

I o czym tu dyskutować? :oczko_usmiech:

W międzyczasie poprawiona fotka z nad zatoki:

14a.
Obrazek


Pora pokazać kawałek Bałtyku. Pewnie niektórzy już zapomnieli, jak on wygląda. :wink:

Przejście od zatoki do otwartego morza zajmuje w Kuźnicy kilka minut. Fale morskie wielokrotnie przerywały wydmy łącząc sie z zatoką. Mnie to na szczęście ominęło - w przeciwnym razie musiałbym tam zostać... :mrgreen:

16.
Obrazek


17.
Obrazek


18.
Obrazek
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 18.09.2013 15:08

I pomyśleć, że kiedyś byłam zadowolona ze swoich fotek z Darłówka... :oops: :roll:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.09.2013 15:13

jan_s1 napisał(a):
I o czym tu dyskutować? :oczko_usmiech:



Te se siedzem
i sie wohom...
:D
dynamiczne 17 albo 18.

Byłoby 17 ale ten ciemny trójkąt chmur w PG trochę psuje całość.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 18.09.2013 15:18

longtom napisał(a):
jan_s1 napisał(a):
I o czym tu dyskutować? :oczko_usmiech:



Te se siedzem
i sie wohom...
:D
dynamiczne 17 albo 18.

Byłoby 17 ale ten ciemny trójkąt chmur w PG trochę psuje całość.


Jak dynamiczne, to jedynie 17. Niezależnie od szarości. Gdzie niby ta dynamika na 18?
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 18.09.2013 15:22

Zdjęcia z Kuźnicy prawdziwe, nikt nie wycięty :wink: :D .....W tym roku po 15.08 prawie nikogo w Kuźnicy już nie było. Nawet kajciarzy paru zaledwie. Chyba już pakowali tornistry, chociaż pogoda była plażowa ....pozdrawiam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.09.2013 15:42

no wiec ...
zdecydowanie 16 :)
bo tak :) bo jest spokojne i czyste :)

17 - przecięłabym poziomo na pół na wysokości dołu kałuży pod falami i wtedy byłyby dla mnie dwa fajne zdjęcia, jako jedna za dużo jak dla mnie się dzieje ... za dużo dynamizmu nerwowego :)

18 - jak wyżej ... bo nie wiem na czym się skupić ... na patyku??? a może na chmurach??? :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.09.2013 16:09

mama_Kapiszonka napisał(a):I pomyśleć, że kiedyś byłam zadowolona ze swoich fotek z Darłówka... :oops: :roll:


Bywa, że jestem z niektórych moich fotek zadowolony tuż po zakończeniu obróbki. Potem, w miarę oglądania z dnia na dzień coraz bardziej zaczynam kręcić nosem. :)



longtom napisał(a):Byłoby 17 ale ten ciemny trójkąt chmur w PG trochę psuje całość.


Popatrz, a ja go specjalnie zostawiłem, żeby było bardziej dramatycznie: z prawej coś nadciąga. :wink:


AdamSz napisał(a):Zdjęcia z Kuźnicy prawdziwe, nikt nie wycięty :wink: :D


A cóż ja miałbym wycinać? :roll:
No, czasem wytnę linię energetyczną, żeby Tomek nie grymasił. :lol:


Bea.ta napisał(a):zdecydowanie 16 :)
bo tak :) bo jest spokojne i czyste :)


Rzeczywiście wydaje mi się spokojne i w miarę klarowne.
Co do 17 i 18, to ten temat już przerabialiśmy. Mamy w oku różne ogniskowe. :wink: :)
W rezultacie dla mnie wcale za dużo na nich się nie dzieje. 8)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.09.2013 16:19

jan_s1 napisał(a):Co do 17 i 18, to ten temat już przerabialiśmy. Mamy w oku różne ogniskowe. :wink: :)

no i wysokością spojrzenia ... też się różnimy - w sensie .... wysokością statywu :)

jan_s1 napisał(a):W rezultacie dla mnie wcale za dużo na nich się nie dzieje. 8)

musi spokojniejszy jesteś ode mnie ;) albo ja spokoju więcej potrzebuję :)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 19.09.2013 13:44

Hej Janek. Kadrowo podoba mi się ostatnie, szkoda, że jakość na niebie posypała się. Ja bym do tego rawa wrócił. W 17 b.fajny światłocień i te odbicia (widać, że je lubisz), ale - dla mnie - trochę za ciasno na górze, chciałoby się więcej przestrzeni, coby ten jod pełna piersią wdychać :wink:

Pzdr
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.09.2013 14:07

Rafał K napisał(a): Kadrowo podoba mi się ostatnie, szkoda, że jakość na niebie posypała się. Ja bym do tego rawa wrócił.


Kogo ja widzę? Kopę lat. :D
Jak doskonale wiesz, niebo w zależności od rodzaju chmur, pory dnia, rodzaju światła i czego tam jeszcze może być łatwe, albo trudne. To akurat sprawiło mi sporo kłopotów (przede wszystkim ziarno). Spróbuję jeszcze coś z nim pokombinować.
Pozdrawiam.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 03.10.2013 19:47

Port w Kuźnicy. Niby nic specjalnego, ale… rano można tam nabyć wiaderko fląder za 10 polskich złotych. To wielka pokusa np dla biednego emeryta, który już innych pokus teoretycznie mieć nie powinien. :wink:
Obrabiałem (ja to wszędzie obrabiam, jak nie zdjęcia to flądry :) ), soliłem, smażyłem i zbierałem pochwały. I tak na okrągło. Patrzę dziwnym wzrokiem na ludzi, którzy nad morzem konsumują schabowego.

19.
Obrazek


20.
Obrazek


21.
Obrazek


Jak już nie było nic do smażenia, chodziłem się opalać. Miejsca było pod dostatkiem. :D

22.
Obrazek


Niektórzy woleli imprezować. Trzeba przyznać, że sceneria niczego sobie…

23.
Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2013 20:21

jan_s1 napisał(a): ale… rano można tam nabyć wiaderko fląder za 10 polskich złotych. To wielka pokusa np dla biednego emeryta, który już innych pokus teoretycznie mieć nie powinien. :wink:

taniocha 8O
jan_s1 napisał(a):Patrzę dziwnym wzrokiem na ludzi, którzy nad morzem konsumują schabowego.

hmm, ten, tego, też jadałem schabowego nad morzem, ale zwykle z łososia :lol: , w każdym bądź razie tak się nazywała potrawa

Ładne podświetlenie tego portu, i ten płaszcz chmur nadciągający lub odchodzący :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Półwysep Helski - to jest to! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone