Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polisa ubezpieczeniowa 2014

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.04.2014 13:43

Od zawsze mam wykupione tylko OC - bo muszę. Gdybym zliczył ile wydałem na pokrycie szkód przez te jakieś 30 lat jeżdżenia samochodami to by wyszło może ze 3tyś a może i nawet tyle by nie było. Daje to jakieś 100zł rocznie i ta polisa wydaje mi się najlepsza.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.04.2014 13:48

to zależy kto i jak bardzo lubi ryzyko, ja jeżdżę z dzieckiem wiem wychodzę z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony;-)
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 17.04.2014 13:49

powiem tak ,generalnie korzystałem z wielu firm ubezpieczeniowych a ubezpieczenia te dotyczyły różnych rzeczy i stwierdzam że jak przyszło do wypłaty odszkodowania nie ważne z jakiej polisy tozawsze była to droga przez mękę .W tym temacie nic nie zmienia sie od lat a mam zawsze wrażenie że firma chce tylko wypłacić groszę na zamknięcie gęby....ot taki kraj ...
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.04.2014 13:53

może i masz rację, ja do tej pory miałem 2 wypłacane odszkodowania za zalane mieszkanie. 1 moje własne ubezpieczenie - bezproblemowo. 2 ubezpieczenie spółdzielni (była ubezpieczona w firmie o której piszemy) - koszmar! tym bardziej, że spółdzielnia sama przyznała się do winy i nie uchylała się od odpowiedzialności.
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 17.04.2014 13:59

moje doswiadczenia dotyczyły głownie ubezp. samochodowych i zawsze próbowali się wymigać.Żona miała kiedyś wypadek i korzystała z firmy która zajmuje się odszkodowaniami a właściwie ich wyciągnięciem z ubezpieczalni no cóż a te wszystkie ubezpieczenia mam chyba bardziej dla luzu psychicznego ....
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.04.2014 14:07

obyśmy nie musieli z nich korzystać :D
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 17.04.2014 14:10

Dlatego podstawa przy ubezpieczeniu - kieruj się zakresem a dopiero później ceną.
W przypadku Assistance samochodu i Koszów Leczenia czarno na białym w ogólnych warunkach widać co pokrywa ubezpieczyciel a w przypadku skorzystania z polisy odbywa się to najczęściej bezgotówkowo ubezpieczyciel-szpital/firma świadcząca usługi assistance- więc nikt nas nie oszuka. W ramach wolnego czasu polecam poczytać warunki ubezpieczenia bo lepiej wiedzieć za co się płaci.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.04.2014 14:17

masz całkowitą rację, trzeba czytać OWU i nie patrzeć wyłącznie na cenę. mnie raczej chodzi o to, że jedne firmy wywiązują się ze swoich zobowiązań bezproblemowo - a z innymi trzeba się szarpać
Sebcio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebcio » 17.04.2014 14:55

osobiście polecam TU Europa można kupić ubezpieczenie podróżne czasowe, a także ubezpieczenie assistance samochodu (też czasowe) z holowaniem do 150 km
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13024
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.04.2014 15:22

Nie mam zastrzeżeń do PZU i Warty.
Ekspresowo, bez kombinacji.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2532
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 17.04.2014 15:31

do OC i AC dostałem dobre Asistance - do 400 km holowania w EU + inne pierdoły. - w dobrej cenie
Takie rzeczy w Warcie
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.04.2014 15:38

FUX napisał(a):Nie mam zastrzeżeń do PZU i Warty.
Ekspresowo, bez kombinacji.

Nie mam zastrzeżeń do Allianza.
Nie tak dawno , moje drugie auto zaliczyło "dzwona" nie z mojej winy i Allianz stwierdził szkodę całkowitą auta. 8O
Na wypłatę smalcu czekałem 2 tyg.
Koszt naprawy auta we własnym zakresie zamknął się w 1/3 tego co dostałem z odszkodowania.

Chwalę Pana , że gość co mi "przy dzwonił" miał auto ubezpieczone w Allianzie.
Ekspresowo, bez kombinacji.
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 17.04.2014 16:19

Ja w 2013r auto ubezpieczyłem w sospzmot ale nie musiałem z tego pakietu korzystać.
Teraz mam samochód ubezpieczony w PZU + AC i dorzucili gratis jakieś Asistance.

Jest dużo firm świadczących owe ubezpieczenia tylko żeby te firmy rzetelnie się wywiązywały z umowy jak my z płaceniem za takie przyjemności.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.04.2014 20:35

Co sądzicie o PZU Pomoc w Drodze Europa ?
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 17.04.2014 21:22

Lechoo napisał(a):Co sądzicie o PZU Pomoc w Drodze Europa ?


W zeszłym roku miałem awarię w Austrii. (assistance w PZU na Europe).
Przyjechała laweta, zawiozła do warsztatu, ale ponieważ już go zamykali, więc naprawa na następny dzień, więc telefon do PZU, załatwili hotel i transport taxi do hotelu. Następnego dnia też mogliśmy skorzystać z taksówki, ale dla pośpiechu zamówiliśmy ją sami (nie było daleko do warsztatu). Po kilku godzinach samochód naprawiony i pojechaliśmy dalej.
Assistance na cały rok na Europę kosztowało coś ok. 130 zł (holowanie do 150 km).
W tym roku jest w ofercie też do 1000 km - cena chyba coś ok. 200 zł za rok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polisa ubezpieczeniowa 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone