Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 20.01.2017 22:54

Janusz Bajcer napisał(a):
anka581 napisał(a):Znalazłam informacje , że jeśli kierownica jest na wysokości 130 cm to trzeba kupić winiety, wiec jak to wygląda w praktyce ?

A gdzie takie ciekawe informacje można wyszukać :?:

Proszę nie śmiać się z koleżanki. :oczko_usmiech: A tak serio to chodzi o wys. nad przednią osią. Winieta za 30e/tydz.(Słowenia) W Cro opłaty też zależą od wys. auta ale całościowo. Powyżej 1.90m. masz 2 kategorię. Mój Trafic ma 1,93 i :evil: Był plan aby z 2 worki ziemniaków wrzucić ewentualnie powietrze spuszczać przy bramkach. :D
Ostatnio edytowano 20.01.2017 23:13 przez Miril, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.01.2017 23:13

Janusz Bajcer napisał(a):
anka581 napisał(a):Znalazłam informacje , że jeśli kierownica jest na wysokości 130 cm to trzeba kupić winiety, wiec jak to wygląda w praktyce ?

A gdzie takie ciekawe informacje można wyszukać :?:

Np. tutaj :lol:

Anno, cennik winiet słoweńskich, w zależności od kategorii pojazdu masz tutaj

Rzeczywiście 130 cm ma znaczenie. Chodzi o drugą klasę drogową 2B, do której zaliczają się, dwuśladowe pojazdy silnikowe
o wysokości pojazdu nad przednią osią 1,30 m lub więcej, o maksymalnej dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3.500 kg, z przyczepą lub bez niej.

Obrazek

Lista wybranych modeli sklasyfikowanych jako 2B
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.01.2017 23:25

A że tak zapytam z ciekawości. Ten kalkulator z pierwszej strony działa w ogóle? Bynajmniej mi nie działa, ani w pracy, ani w domu. Systemy W7 i W10.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2017 23:38

Trajgul napisał(a):A że tak zapytam z ciekawości. Ten kalkulator z pierwszej strony działa w ogóle? Bynajmniej mi nie działa, ani w pracy, ani w domu. Systemy W7 i W10.

Pytaj autora kalkulatora w PW.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 21.01.2017 10:34

Miril i walp dziękuję za odpowiedzi. Właśnie takie informacje znalazłam w internecie. Zeszły rok osobówka a teraz chyba Trafic ,więc stąd moje pytanie .
Wg. tabeli będzie trzeba płacić , a w praktyce może być różnie z tego co piszecie
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 21.01.2017 10:43

Miril napisał(a):[quote="](Słowenia) W Cro opłaty też zależą od wys. auta ale całościowo. Powyżej 1.90m. masz 2 kategorię. Mój Trafic ma 1,93 i :evil: Był plan aby z 2 worki ziemniaków wrzucić ewentualnie powietrze spuszczać przy bramkach. :D[/quote][/quote]

Też takim się wybieram z wypozyczalni - 8 osób ....może "siądzie " te 3 cm ? ciekaw jestem :?
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 21.01.2017 11:07

My też w 8 osób (4 +4 - dzieciaki 11,12,13,14 lat) ,więc może się obniży.
A na bramkach tylko sprawdzają , czy jak?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.01.2017 12:09

Wasze "siądzie/ nie siądzie" w Słowenii raczej nic wam nie da :oczko_usmiech: :mrgreen: . Tam jest powyżej 130cm nad przednią osią.
walp dał linka gdzie jest lista aut zakwalifikowanych do kategorii 2B i Trafic tam jest.
W Chorwacji na bramkach jest wysokość samochodu (do 190cm lub pow. 190cm) i tam to wychodzi różnie. Kiedyś wracaliśmy ze znajomymi którzy jechali Traficem właśnie i na automatycznych bramkach w Lučko policzyli im za osobówkę a na obsługowej w Macelj już za auto pow.190cm.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 21.01.2017 13:24

No to generalnie jak ominę autostradę to nie płacę czy muszę.
Bo teraz zaczynam się zastanawiać czy na osobówkę w zeszłym roku ,omijając Ptuj musiałam płacić
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.01.2017 13:40

anka581 napisał(a):No to generalnie jak ominę autostradę to nie płacę czy muszę.
Bo teraz zaczynam się zastanawiać czy na osobówkę w zeszłym roku ,omijając Ptuj musiałam płacić


Jeżeli w Słowenii omijasz autostrady i drogi szybkiego ruchu, jadąc np. sławnym objazdem M-L-P, wtedy nie musisz kupować winiety. Właśni dlatego większość z nas wybiera objazd :oczko_usmiech: :mrgreen:
Sumoując:
Jadąc tak, potrzebna winieta:
https://goo.gl/maps/3pcPRMktM742
Jadąc tak niepotrzebna:
https://goo.gl/maps/QZntwxwUB8S2
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 21.01.2017 15:46

dids76 napisał(a):Wasze "siądzie/ nie siądzie" w Słowenii raczej nic wam nie da :oczko_usmiech: :mrgreen: . Tam jest powyżej 130cm nad przednią osią.
walp dał linka gdzie jest lista aut zakwalifikowanych do kategorii 2B i Trafic tam jest.
W Chorwacji na bramkach jest wysokość samochodu (do 190cm lub pow. 190cm) i tam to wychodzi różnie. Kiedyś wracaliśmy ze znajomymi którzy jechali Traficem właśnie i na automatycznych bramkach w Lučko policzyli im za osobówkę a na obsługowej w Macelj już za auto pow.190cm.


Będę jechał przez Słowację i Węgry ...Węgry wyższa stawka - tu nie ma wątpliwości , natomiast Chorwacja chyba na bram
kach są jakieś czujniki które mierzą więc jak pusty Traffic ma 193 cm to jest chyba szansa że te 3 -4 cm "siądzie" przy 8 osobach :-) ( bramki automatyczne ) .
Na pewno ktoś tak już jechał to może sie wypowie ...
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 21.01.2017 16:26

mmmariuszekkk napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
mmmariuszekkk napisał(a):na Pag to najszybciej bedzie na Ostrave-Brno-Wieden-Graz-Zagrzeb. , jak najlepiej wyjechać by uniknąc zatorów ew. korków.
.


Cześć
od kilku lat jeżdżę w piątek na noc . W Ostrawie jestem w granicach godz. 20. Na granicy SLO-HR 5-6 rano bez korków.
Raz jechałem w poniedziałek w trakcie dnia i też było ok.
Najbardziej chyba narzekają Ci turyści którzy podróżują w weekendy w trakcie dnia - jest sporo stania po drodze do HR.
To czego się obawiam w tym roku to przejazdu przez Czechy ale mam nadzieję, że do wakacji nasi sąsiedzi się ogarną z wykopkami. :arrow:


Tzn o której w piątek wyjeżdżasz? bo mi wypada urlop od 7 lipca (piatek) także też prawdopodobnie bede jechał w czwartek na noc lub w piątek. Ale to znów w sobotę rano bede w Chorwacji, więc moga być jednak korki.


Godzina 18-19 z Katowic, tyle że 30 czerwca na noc. O godzinie 5-6 rano jeszcze nigdy nie trafiłem na korki, na granicy Slo-HR.
kubatbg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatbg » 24.01.2017 11:20

Witam serdecznie kolegów i koleżanki

Z góry uprzedzę, że jestem konkretnym laikiem bo to ma być nasz pierwszy wypad na Chorwację także nie irytujcie się niektórymi pewnie dla doświadczonych forumowiczów banalnych pytań ale...

planujemy wakacje w Makarska, mieszkanie mamy wynajęte od 31 lipca (poniedziałek)
wyjazd z Tarnobrzega planuje ok 20, jedziemy citroenem kombi z lpg

Którą trasę najlepiej wybrać, gdzie najlepiej tankować (podobno Węgry sa bardzo drogie jeśli chodzi o lpg) mamy jakas aplikacje gdzie na trasie będę miał stacje z lpg?

z góry dziękuje za pomoc !
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2017 11:35

kubatbg napisał(a):Którą trasę najlepiej wybrać, gdzie najlepiej tankować (podobno Węgry sa bardzo drogie jeśli chodzi o lpg) mamy jakas aplikacje gdzie na trasie będę miał stacje z lpg?

Witaj,

tankowanie LPG:
lpg-w-chorwacji-i-krajach-tranzytowych-t32910-750.html?hilit=gdzie%20tankowa%C4%87#p1776426
lpg-na-trasie-czechy-austria-slowenia-chorwacja-t9948-1650.html?hilit=gdzie%20tankowa%C4%87

dojazd:
trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-dyskusja-t32901-990.html?hilit=dojazd%20z%20polski
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.01.2017 13:34

kubatbg napisał(a):...
Którą trasę najlepiej wybrać, gdzie najlepiej tankować (podobno Węgry sa bardzo drogie jeśli chodzi o lpg) mamy jakas aplikacje gdzie na trasie będę miał stacje z lpg?

Linki przydatne podał już Walp.
Chcę tylko potwierdzić, że na najbardziej prawdopodobnej trasie Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja LPG najdroższy był zawsze na Węgrzech.
Do zaplanowania tankowania przydaje się:
http://www.mylpg.eu/stations/

PS: Jedziecie DO Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone