Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pogoda w czerwcu

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wojtek
pogoda w czerwcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 19.04.2002 18:09

Cześć, mam zamiar wybrać się pierwszy raz do Chorwacji i rozważam 2 ostatnie tygodnie czerwca, zależy mi na ciepłym klimacie i co najważniejsze nie chciałbym truchleć wkładając nogę do morza tak jak ma to miejsce nad Bałtykiem. Czy Adriatyk też potrzebuje czasu, żeby się nagrzać po zimie?
BarT

Nieprzeczytany postnapisał(a) BarT » 19.04.2002 21:32

Ja tez sie wybieram tam w tym okresie i nie mam bladego pojecia jakiej pogody sie spodzieac :)
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 20.04.2002 00:14

Wojtek napisał(a): zależy mi na ciepłym klimacie i co najważniejsze nie chciałbym truchleć wkładając nogę do morza

Trzy lata temu pojechałem po raz pierwszy do Chorwacji. Wyjeżdzaliśmy z Polski 17 czerwca - temperatura nad Bałtykiem wynosiła około 22 stopni (o temperaturze morza nie wspominam...), bezchmurne niebo, doskonałe nastroje - wyjeżdzamy na urlop.
Za Łodzią zaczeło padać i padało z przerwami aż do granicy Chorwackiej. Na granicy około południa temperatura 13-14 stopni, siąpi deszcz - nastroje fatalne - co my robimy, dlaczego się tu pchamy ?
Dalej było nieco lepiej temperatura podniosła się do 20 stopni, przestało padać...Dopiero około godziny 22 udaje nam się dotrzeć do wybrzeża w Trogirze. Na ostatnich kilkunastu kilometrach temperatura skacze do 27 stopni. Tak było przez następne 2 tygodnie :)))
Wojtek napisał(a): Czy Adriatyk też potrzebuje czasu, żeby się nagrzać po zimie?
Adriatyk potrzebuje nieco czasu ale już teraz temperatury są w granicach 15-16 stopni. Jeśli chcesz się przekonać jak to wyglądało w ostatnich latach zajrzyj tutaj
Pozdrowienia
Tomek
mac1
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac1 » 20.04.2002 16:35

Wojtek napisał(a):Cześć, mam zamiar wybrać się pierwszy raz do Chorwacji i rozważam 2 ostatnie tygodnie czerwca, zależy mi na ciepłym klimacie i co najważniejsze nie chciałbym truchleć wkładając nogę do morza tak jak ma to miejsce nad Bałtykiem. Czy Adriatyk też potrzebuje czasu, żeby się nagrzać po zimie?


Ja byłem dwa razy w czerwcu w 2000 i 2001 roku. W roku 2000 było ciepło ok. 25-30 st. i morze ok. 20 st.
Natomiast w 2001 wystąpiły anomalia pogodowe. Było tak zimno przez kilka dni (ok 15 st.), że nie wiedzieliśmy co ze sobą począć. Padał deszcz. Pozostałe dni też nie były też rewelacyjne. Miejscowi mówili że nie pamiętają tak zimnego czerwca.
Swoją drogą i w lipcu można trafić w nieciekawy układ prądów atmosferycznych.
Ale z mojej strony życzę wam udanego wypoczynku i dużo słońca :D
Pozdrawiam
Maciek
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 21.04.2002 22:58

nawet teras jest jus cieplo,
w powietrzu kolo 24 stopni w splicie oczewiscie. temperatura morza 16,5 stopni. baza danich jest na adresia mojego institutu (nie jestem wlascicielem tylko pracownikem nau..) www.izor.hr
ja sie zawsze kampie w morzu na paczantku maja bo morze tedi jusz ma powizej 18. leon

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
pogoda w czerwcu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone