Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 17.06.2009 08:58

Obraz na zywo ze Splita też nie zachęca

Obrazek
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 17.06.2009 09:02

możesz podac linka do takiej kamerki?
Olab35
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olab35 » 17.06.2009 09:27

jak dobrze , ze ja jadę od 27 czerwca mam nadzieje ze potem juz bedzie tylko słonko:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2009 09:32

Mariusz_M napisał(a):Ja zawsze opieram się o te prognozy:
http://www.accuweather.com/world-foreca ... |&metric=1
Zawsze co roku sobie drukuję przed wyjazdem i.... niestety zawsze się sprawdzały. .


Pierdoły,bery i bojki ;)
W odpowiednim dziale ,jest wątek poświęcony wrześniowi ubiegłego roku,założony pod koniec sierpnia...m.in na podstawie tego portalu miał byc ów wspomniany wyżej deszczowy armagedon.Było 28-33 stopni bez kropli deszczu.(do 13.09)
KrystekX
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 25.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrystekX » 17.06.2009 09:49

Przeglądając różne prognozy najgorszy ma być podobno 21,22,23 czerwca -18 stopni i deszcz, potem stopniowa poprawa pogody aż do całkowitej "żarówy" 33 stopnie..28 czerwca.
Jak dla mnie to gites bo zaczynam plażowanie od 27 czerwca :)
Aaa takie prognozy dla Makarskiej, innych rejonów nie sprawdzałem.
Pozdrawiam!
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 17.06.2009 09:53

natuchna napisał(a):możesz podac linka do takiej kamerki?


Strona Chorwackiego instytutu meteo
i po lewej na dole są odnośniki do kamery w Splitcie i Zagrzebiu.

A tu masz inną kamerkę ze Splitu - lepsza bo obraz ruchomy.

A tu masz temeperaturę Adriatyku "z kosmosu"
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 17.06.2009 10:09

cholerka, ja też jade w niedzielę, namówiłam znajomych ( że pogoda pewna itp), tylko dwa tygodnie urlopu....najwyżej będziemy więcej zwiedzać.Liczę jednak na to ,że te prognozy jeszcze się zmienią, bo faktycznie codzinnie są inne- mam na uwadze Orebić.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 17.06.2009 10:12

lubczyk38 napisał(a):....najwyżej będziemy więcej zwiedzać.

i tu się zgadzam :)
wygląda na to że początek ( jedziemy 19 czerwca) spędzimy intensywnie na zwiedzaniu a potem patelnia 8)
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 17.06.2009 10:12

prognozy długoterminowe to z reguły bzdury
na 2-3 dni, tak, ale na 15...Dajcie spokój.

Ale rozumiem, też się kiedyś stresowałam możliwością klapy pogodowej w Cro. Przeszło mi. Są rzeczy bardziej istotne na urlopie :)

Pozdrav.
KrystekX
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 25.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrystekX » 17.06.2009 10:26

Iwona_PB napisał(a):Ale rozumiem, też się kiedyś stresowałam możliwością klapy pogodowej w Cro.
Pozdrav.


Kiedyś przeszedłem podobnego "stresa" w Bułgarii - obiecywałem bezchmurne niebo i upał - 2 sierpnia środek lata :) Zajeżdzamy no i co?? ...zachmurzone niebo i deszcz... Wzrok żony w tym momencie - bezcenny.
Dlatego czynnik pogodowy jest najważniejszy dla nas tym bardziej że jedziemy pierwszy raz do CRO :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.06.2009 10:37

Iwona_PB napisał(a): Są rzeczy bardziej istotne na urlopie :)

Amen.

Chorwację patelnię zaliczyła, Chorwację płynącą deszczem i zimną zaliczyłam...i za każdym razem bawiłam się świetnie. Co prawda to prawda obiecałam sobie, że po zeszłorocznym wrześniu (druga połowa) więcej w tymże miesiącu nie pojadę ale to głównie ze względu na dziecko. No może raz mi za fajnie nie było kiedy to znajomi, którzy z nami pojechali zarzucali nam, że pogoda nie jest katalogowa. No cóż trafiliśmy w chłodniejszy front, przez parę dni temperatura nie przekroczyła 25 stopni i dwa całe razy popadało. Echhh. Wszystkim się nie dogodzi.

Tak jak tu Ktoś już powiedział: pewne jest tylko to, że jutro jest czwartek, z pogodą pewności nie ma.

A tak na marginesie - dlaczego ten wątek jest tutaj, w samochodach, a nie w pogodzie, hmmm.
natalina1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalina1 » 17.06.2009 11:33

No ładnie,jadę 19czerwca, koło Puli, a prognoza tak kijowa, że nie wiem.Dzieciaki cały sprzęt do pływania spakowały,a na miejscu, to mnie chyba zjedzą :( :( :(
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 17.06.2009 12:06

natalina1 napisał(a):No ładnie,jadę 19czerwca, koło Puli, a prognoza tak kijowa, że nie wiem.Dzieciaki cały sprzęt do pływania spakowały,a na miejscu, to mnie chyba zjedzą :( :( :(

Też jadę do Puli w tym czasie ,ale woda jest cipła 23-24 także mozna sie kąpać.Nie pękaj bedzie dobrze ,front z azorów jest już w hiszpanii potem + 7 dni i jest w Chorwacji
piwo34
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwo34 » 17.06.2009 12:18

Na razie jest nieźle:)) Euro drożeje, benzyna drożeje, pogoda się psuje a w sobotę wyjazd:))
natalina1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalina1 » 17.06.2009 12:19

Ja to normalnie jakiegoś rozstroju dostanę,uparłam się jak osioł na tą Chorwację, pierwszy raz tam jadę, a tu takie numery :x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone