Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
laminat_
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) laminat_ » 14.07.2011 11:09

21 stopni mówię że lodowata w przenośni. Gdybym był nad Bałtykiem mówiłbym że gorąca. Ale jak byłem parę razy w Chorwacji zawsze miałem temperaturę wody pow 25C. Jak się wchodziło do wody do można było siedzieć i nie wychodzić cały dzień nie ruszając się w wodzie. A rok temu brrrr niestety ja wytrzymywałem tylko 10min i to w ciągłym ruchu.

Ja nie mierzyłem temperatury po prostu lokalna telegazeta ze stacji meteo.
Pierwszego dnia jak przyjechaliśmy miała 18C pod koniec wyjazdu 10 dni później doszła do 21 (choć odczucie cały czas to samo zimna) a na plaży tylko my się kąpaliśmy. Więc mogę spokojnie powiedzieć jak na Chorwację lodowata. Szkoda że kolega się zraził który był ze mną pierwszy raz w Chorwacji i już ciężko będzie mi go namówić pa powrót.

Podam że byłem pierwszy raz w okresie początek września i chyba ostatni raz biorę taki termin. Wcześniej zawsze brałem koniec czerwca początek lipca i pogoda nigdy mnie nie zawiodła. Dlatego się pytam jak z wodą w tym roku. Tydzień temu jak patrzyłem na pogodę meteo hr to też wida była 21-22 stopnie i się przeraziłem że klimat mocno się zmienił. TEraz po tygodniu widzę że już woda wzrosłą do 25-26 czyli lepiej. CO nie oznacza że zmiany klimatycznie zahaczają już Chorwację i czuje że tanich niespodzianek będzie coraz więcej.

Dodam tylko że mnie Chorwacja nie zraziła i mimo zimnej wody raczyłem się urokiem budowli, restauracji i całego serca Chorwacji.
Ale jednak jak człowiek się nie wymoczy to jakoś tak później w nim to siedzi przez cały rok.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 15.07.2011 10:10

Rok temu to rzeczywiście na przełomie lipca i sierpnia wejście do wody to było wyzwanie :D na całe dwa tygodnie może weszłam do wody dwa razy br......
A jak w tym roku?
Marcin Melanowicz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin Melanowicz » 15.07.2011 11:58

na plaży sw. Duch niedaaleko Mandre kąpiemy się praktycznie bez wychodzenia z wody po 5h - 6h w ciągu dnia - woda bardzo ciepła
hagi1212
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hagi1212 » 15.07.2011 18:26

Byłem między 7-14 lipca w Breli - każdy dzień taki sam, znalezienie chmurki graniczy z cudem, woda rano cieplutka, pod wieczór...mmmm... można spać w Jadranie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2011 15:10

Jestem w Primosten właściciel mówił że deszcz ostatni raz padał tu w kwietniu a tak na codzień to jest ponad 35 stopni woda ma jakieś 23 stopnie :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.07.2011 16:04

JackDaniels;) napisał(a):Jestem w Primosten właściciel mówił że deszcz ostatni raz padał tu w kwietniu a tak na codzień to jest ponad 35 stopni woda ma jakieś 23 stopnie :lol:

No, z tym kwietniem to naprawdę przesadził....chyba pamięć ma słabą... :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2011 16:12

W Borku na Peljescu, nie padało od 2 miesięcy. Takie mam info od tubylców :)
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 20.07.2011 10:11

a ja wyjezdzam w piatek - prognozy nie zapowaiadaja sie zbyt ciekawie;/ ale mam nadzieje ze sie nie sprawdza! ! ! !
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 20.07.2011 10:13

Krk. Coś ten tydzień pogodowo mało udany. Przed chwilą krótkotrwała burza, teraz przedziera się słoneczko ale jest bardzo pochmurno. Ciepło, 27'C.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 22.07.2011 08:27

Niestety wszystkie prognozy wskazują na pogodę "Bałtycką". W okolicach 20 stopni i deszczowo. Mam nadzieję że w sierpniu będzie lepiej.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 22.07.2011 08:28

Mam do was pytanko, 17.09 nadchodzi mój dzień sądu i się żenię, z kobietką planowaliśmy ok 20.09 lecieć na kanary ale teraz tak sobie myślę, że znów wolałbym odwiedzić CHORWACJĘ a nie jakieś tam kanary, tylko boję się o pogodę , czy powiedzmy od 20.09 do końca września też będzie ładna pogoda, słoneczko itp?
Mi się wydaję ,że tak(taki rejon ,że chyba do października jest ładnie co nie ) ale jako ,ze byłem tylko w sierpniu w CRO to wolę zapytać niż się nie miło rozczarować
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 22.07.2011 09:28

Teoretycznie powinno być jeszcze całkiem przyjemnie. Ale kilka lat temu znajomi byli w wakacje i lało im prze 8 dni pomimo że powinna być lampa. Tak że trudno powiedzieć na 100%.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 22.07.2011 10:32

to wiadomo , że takich rzeczy się nie przewidzi, tylko po prostu chciałem spytać jaki jest tam klimat bo wiem ,że w Grecji jest spokojnie do października upalnie a to chyba w sumie podobny klimat jak Chorwacja
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 22.07.2011 10:47

Ja byłem w Itali na początku października, podobna wysokość. Spokojnie można się było opalać a morze było cieplutkie jak bajka.
Slicku
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slicku » 22.07.2011 11:17

POGODA NA NAJBLIZSZY TYDZIEN DLA REJONU SPLITU
http://www.tvnmeteo.pl/pogoda/swiat,2/p ... 07-31.html

NIE WIE CZY MAM SIE SMIAC CZY PLAKAC
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pogoda - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone