Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróżowanie autobusami po Chorwacji - zniżki na bilety...

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
salmael
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2009
Podróżowanie autobusami po Chorwacji - zniżki na bilety...

Nieprzeczytany postnapisał(a) salmael » 28.05.2009 11:28

To mój pierwszy post, więc na początek witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Jadę w tym roku z żoną po raz pierwszy do Chorwacji, i po raz pierwszy w życiu "w ciemno" (lub jak niektórzy zaprawieni w bojach mówią "w jasno" :wink: ).
Wybraliśmy Brelę (przez tydzień) a potem szybki przeskok do Ciovo (Okrug Gornji) na kolejny tydzień (wylot powrotny o 9 rano z lotniska koło Trogiru - wolę mieć bliżej niż dalej). Obie miejscowości będą bazami wypadowymi do zwiedzania - Makarska, Dubrovnik, Trogir, Split, Primosten, Szybenik i Park Krka (takie mamy założenia, zobaczymy co z tego wyjdzie...)
Chcemy jeździć miejscowymi autobusami, udało mi się ustalić godziny odjazdów i ceny...no prawie. Pod poniżej podanym linkiem kryje się szczegółowy opis przejazdu Donja Brela - Dubrovnik.
KLIKNIJ W LINK
Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi w rozszyfrowaniu podanych zniżek na bilety? Dla mnie w miarę jasna jest jedynie "Povratna karta 25%" jednak chcielibyśmy wyjechać w piątek rano i wrócić w sobotę rano (powrót z Dubrovnika o 8 lub 9). Czy wtedy zniżka powrotna też obowiązuje, czy może jest ważna tylko w dniu przejazdu "TAM"? Co z pozostałymi zniżkami?
Dla ułatwienia powiem, że mamy już powyżej 26 lat, moja żona jest na studiach doktoranckich a ja umiem sam ulepić pierogi :lol:

Po drugie, gdzie kupuje się bilety? Czy wszędzie są kasy biletowe, czy daje się kierowcy odliczoną kwotę?

Po trzecie, pytanie chyba retoryczne, ale je zadam. Czy z Szybenika są jakieś stałe połączenia z parkiem Krka?

I już ostatnia rzecz - czy warto zaopatrywać się w mapy w Polsce, czy może na miejscu, np. w punktach informacji turystycznej (chodzi głównie o cenę...)

Dziękuję i pozdrawiam.
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 28.05.2009 12:54

Ja jezdzilem jakies 3 lata temu.
Nie odpowiem na Twoje pytania, ale podziele sie pewna istotna uwaga. Aby zakupic bilet musisz wczesniej zrobic rezerwacje na dany kurs. Rezerwacji dokonuje sie na dworcu.

Jak nie masz rezerwacji to mozesz nie pojechac :(

No chyba, ze przez te 3 lata cos sie zmienilo... .
salmael
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) salmael » 28.05.2009 14:20

Dzięki za wskazówkę, muszę jednak dopytać...Rezerwacja jest potrzebna jakby było za dużo chętnych czy w ogóle jest potrzebna żeby pojechać? Akurat ten autobus, który wskazałem pod linkiem, startuje dużo przed Brelą, w związku z czym faktycznie istnieje szansa, że nie będzie miejsc. Jak odbywa się rezerwacja? Wklepują w komputer, że tu i tu wsiada tyle i tyle osób? Tylko co to da, jak np. ze stacji startowej będzie komplet, wiadomo, że przewoźnik więcej by zarobił...
Vitto
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vitto » 28.05.2009 14:39

Ja w 2002 i 3 zjeżdziłem pół Dalmacji komunikacja miejscą i nigdy nie robiłem rezerwacji. Kupowało się tradycyjnie bilety u kierowcy lub na dworcu. W zeszłym roku byłem samochodem wiec z komunikacji miejskiej nie korzystałem, choć raz zrobiłem wyjątek - tak, zeby przypomnieć sobie studenckie czasy no i też bez rezerwacji normalnie kupiłem bilety u kierowcy i w drogę :)
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 28.05.2009 15:04

Rezerwacje robilem na dworcu autobusowym.

Przjechalem polskimi liniami do Zagrzebia. W autobusie poznalem Polke mieszkajaca od 20 lat w Chorwacji. Ona mi powiedziala wszystko co i jak i pomogla zdobyc rezerwacje i kupic bilet. Powiedziala, ze mialem szczescie, bo akurat jedna rezerwacja sie zwolnila. Gdyby nie to to musialbym polowac na nastepny autobus, gdzie bedzie wolne miejsce.

Ta Polka powiedziala mi abym w drodze powrotnej zrobil rezerwacje we wlasnym zakresie na tym dworcu z ktorego bede wracal, bo inaczej moge nie dostac miejsca.

No i tak faktycznie bylo. Na tydzien przed planowanym powrotem dokonalem rezerwacji miejsca we wskazanym autokarze.

Byc moze od tego czasu - a bylo to 3 lata temu - cos sie zmienilo.

Rezerwacja nie byla wymagana tylko na krotkie trasy. Moglem sobie z Vrsaru pojechac do Porecia (10 km) i wrocic kazdym dowolnym autobusem na tej trasie.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: Podróżowanie autobusami po Chorwacji - zniżki na bilety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.05.2009 16:34

salmael napisał(a):Dla ułatwienia powiem, że mamy już powyżej 26 lat, moja żona jest na studiach doktoranckich a ja umiem sam ulepić pierogi :lol:


To znaczy ani ułomni nie jesteście, ani dzieci już tez nie. Zatem jeździjcie bez zniżek :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 28.05.2009 17:31

Povratna karta --25%-- 160,00 kn

Bilet w obie strony jest ważni dla wszystkich.
Bilet powrotny ważny przez 30 dni.
Informacje uzyskane przez telefon.

pozdrawiam
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 28.05.2009 18:22

Również chciałbym zasięgnąć informacji dot. połączenia Dubrovnik - Vela Luka (Korcula).

Link : dubrovnik - vela luka

mianowicie czy w podanej cenie 105 Kun może zawarte być bilet/połączenie promowe (Orebic - Korcula) ?

.
salmael
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) salmael » 01.06.2009 09:20

mirko napisał(a):Povratna karta --25%-- 160,00 kn

Bilet w obie strony jest ważni dla wszystkich.
Bilet powrotny ważny przez 30 dni.
Informacje uzyskane przez telefon.

pozdrawiam


Pełna profeska :) Dzięki

PS...wylot za 2 dni... :hut:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 02.06.2009 09:41

kondi napisał(a):Również chciałbym zasięgnąć informacji dot. połączenia Dubrovnik - Vela Luka (Korcula).

Link : dubrovnik - vela luka

mianowicie czy w podanej cenie 105 Kun może zawarte być bilet/połączenie promowe (Orebic - Korcula) ?

.


Ja podróżowałam kilka lat temu w drugą stronę - z Korculi do Dubrownika. Było w cenie :D

A co do tych rezerwacji na "pksy", to potwierdzam (choć to też doświadczenia sprzed trzech lat) Na dalekie trasy lepiej kupić wcześniej. Nam się szczęśliwie udało, że po wylądowaniu na lotnisku pod Dubrownikiem, podjechałyśmy do dworca autobusowego i chciałyśmy od razu do Mostaru. Też się cudownie złożyło, że akurat dwa bilety na ostatni kurs tego dnia ktoś zwrócił i się na nie załapałyśmy. Ale lepiej wcześniej.
julawaz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julawaz » 06.07.2009 14:26

witam, a orientuje się ktoś może czy na przejazdy pociągami w Chorwacji należą się studentą jakieś zniżki? pozdrawiam
bejbe
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.08.2009
jakie sa ceny autobusow w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bejbe » 07.08.2009 11:35

witam!

Wybieram sie niedlugo do Chorwacji. Niestety autokarem,bez auta. Czy ktos moze mi powiedziec jakie sa mniej wiecej ceny autobusów w Chorwacji, zeby dostac sie z jednego miasta do drugiego,jakies przyklady, ile kosztowal przejazd?

Dziekuje

Pozdrawiam
adziorek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adziorek » 30.08.2009 21:22

Ja też mam pytanie o ceny... Patrzyłam na stronie autotrans.hr i ceny zwaliły mnie z nóg. Tragedia! Promy są taniutkie w porównaniu z tymi autobusami... Czy to jedyny przewoźnik w Dalmacji? Czy jeździć cokolwiek innego co było by tańsze np. bus? A może darować sobie autobusy i wybrać po prostu autostop? :)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007
Re: jakie sa ceny autobusow w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 31.08.2009 00:53

bejbe napisał(a):witam!

Wybieram sie niedlugo do Chorwacji. Niestety autokarem,bez auta. Czy ktos moze mi powiedziec jakie sa mniej wiecej ceny autobusów w Chorwacji, zeby dostac sie z jednego miasta do drugiego,jakies przyklady, ile kosztowal przejazd?

Dziekuje

Pozdrawiam

Baška Voda - Makarska ok. 6,50 kn, /r.2008/
Amfipriona
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amfipriona » 02.09.2009 10:44

julawaz napisał(a):witam, a orientuje się ktoś może czy na przejazdy pociągami w Chorwacji należą się studentą jakieś zniżki? pozdrawiam


http://euro26.pl/pl/podroze/chorwacja/w_droge_

forum/viewtopic.php?t=1049
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Podróżowanie autobusami po Chorwacji - zniżki na bilety...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone