Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż w Krainę Baśni ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.09.2010 19:54

ZABAWA W SZUKANIE KAMIENI

- Asia są fale!
- Mamo fale są!
...i już ich nie było, polecieli...

Fale faktycznie pojawiły się już na następny dzień w południe. I się zaczęło: skakanie, przeskakiwanie, fikołki, stanie na rękach itp. - jednym słowem super zabawa z falami :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Tak spokojnego morza jak w dniu przyjazdu, już nie widzieliśmy...

Zgodnie z poradami z forum zakupiłam Młodemu przed wyjazdem maskę i rurkę do wody. Niestety w miejscu gdzie plażowaliśmy zobaczenie tego prawdziwego podwodnego świata graniczyło z cudem... w tym miejscu królowały dzieci! - większość z Was na pewno wie co to oznacza. :lol: :lol: :lol: Nawet jeżowce zwiały. Gdyby nie te kamyki w wodzie buty można by było sobie odpuścić. :lol: Nam ten harmider akurat nie przeszkadzał, bo sami byliśmy z 10latkiem, ale jak ktoś ceni sobie spokój, to do Podgory radzę wybrać się w innym miesiącu. :wink: :lol: Już na koniec sierpnia zauważyliśmy, że średnia wieku zdecydowanie się zwiększa. :wink:

Jedynym zwierzątkiem, które udało nam się upolować był krab.

Obrazek

Jakiś masochista, że się tam zapuścił. :wink:

Aha! Jeszcze Młody wyłowił śliczną muszelkę, ale niestety w środku była małża. Teraz możecie się ze mnie śmiać, nabijać, no ale ja kazałam mu zwrócić ją morzu... jakoś nie jestem miłośnikiem zabijania nawet takich malutkich stworzonek choćby dla najładniejszej muszelki... Żałuję tylko, że nie zrobiłam zdjęcia. :(

Tak więc, ponieważ żywego podwodnego świata było do oglądania tyle co "kot napłakał", Młody ruszył na połów kamieni :wink:
Wśród wielu różnych: czerwonych, zielonych itp. znalazł nieduży biały kamyczek w kształcie niedźwiedzia (oczywście mz :wink: ), który wyjątkowo mi się spodobał!
Mój Promyczek wspaniałomyślnie mi go podarował w prezencie. :D
Kamyczek wylądował w kieszonce mojej torebki i tak towarzyszył nam w każdym naszym kroku poznawania Chorawcji...
Wrócił też z nami do Polski oczywiście i aktalnie opatrzony napisam Podgora 2010, znalazł swoje miejsce na komodzie koło kamienia z Fuji-san...

Podczas połowu kamyczków nasz synek przyleciał za szczególną zdobyczą:
- Patrzcie jaki kolorowy kamień znalazłem! Z jednej strony gładki i biały, a z drugiej czerwony i szary i chropowaty!
Patrzymy - ja z matczynym podziwem :lol: - dopóki nie sprowadził nas na ziemię mój mąż:
- Przecież to kawałek kafelki z tynkiem - super zdobycz! :wink: Chyba zabierzemy ją do Polski. :wink:
Takich "zdobyczy" jeszcze parę się znalazło... :wink:

A teraz ponieważ jesteśmy na plaży, to pokaże Wam jeszcze nasze miejsce przy skale. Przy okazji widać ten "żwirek" w Podgorze, o którym piszą w biurach podróży :lol:

Obrazek

Oraz góra skały z drzewami, które dawały zbawienny cień na plaży tak gdzieś do godz. 14.30 - jak dla nas super, bo o tej godz. mniej więcej schodziliśmy z plaży...
Obrazek

A już tak na sam koniec dzisiejszego odcinka, chyba wszystkim, którzy byli w Chorwacji, znany widoczek :D
Obrazek
Ostatnio edytowano 28.02.2012 19:33 przez Joanka23, łącznie edytowano 6 razy
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.09.2010 19:59

jantar1 napisał(a):można podprostować :wink:


Dzięki Jantar1! Od razu lepiej :lol:... ale tak jak uprzedzałam na początku, takich "rozhuśtanych " zdjęć, a to na jedną a to na drugą stronę, będzie więcej :wink: :lol:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 10.09.2010 20:25

Hej Asia :D Focie śliczniuchne, aaaa kramik z owocami pyszotka :mrgreen: aż mi ślinka cieknie, mniam ... :oczko_usmiech:

Pozdrówki :smo:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.09.2010 21:08

Joanka23 napisał(a):
A już tak na sam koniec dzisiejszego odcinka, chyba wszystkim, którzy byli w Chorwacji, znany widoczek :D
Obrazek

Żałuję, że na powyższym zdjęciu nie było również mojego męża. Cóż branża co nieco inna, ale mentalność poznaniaka pozostaje... Zaserwowałby na plaży oprócz winogron i nektarynek na pewno zimne karlovacko, vinko, rakiję ewentualnie, ewentualnie kawkę, dla Pań, etc... nawet w miniaturowych kubeczkach czy buteleczkach. :papa: W przyszłym roku na Żitnej na pewno będzie full wypas... :papa:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.09.2010 21:29

Jolanda napisał(a):Hej Asia :D Focie śliczniuchne, aaaa kramik z owocami pyszotka :mrgreen: aż mi ślinka cieknie, mniam ... :oczko_usmiech:


Dzięki Jola! - kramik robił faktycznie furorę :wink: - bardzo fajny patent z tymi podpływającymi łódeczkami mają :lol:

majeczka napisał(a):Żałuję, że na powyższym zdjęciu nie było również mojego męża. Cóż branża co nieco inna, ale mentalność poznaniaka pozostaje... Zaserwowałby na plaży oprócz winogron i nektarynek na pewno zimne karlovacko, vinko, rakiję ewentualnie, ewentualnie kawkę, dla Pań, etc... nawet w miniaturowych kubeczkach czy buteleczkach. :papa: W przyszłym roku na Żitnej na pewno będzie full wypas... :papa:


A wiesz, że z takim asortymentem pływającej, obwoźnej łódeczki tam nie widziałam... - nie wiem jak w innych miejscach, trzeba by było sprawdzić - a nuż znalazłaś jakąś niszę rynkową?... :wink: :lol:,; chyba, że czegoś nie zrozumiałam i macie już to obczajone a tylko my się na to nie natknęliśmy? :lol:
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 10.09.2010 22:05

Ja również melduję się w czytelni, oczywiście popijając winko ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.09.2010 22:23

Joanka23 napisał(a):
A wiesz, że z takim asortymentem pływającej, obwoźnej łódeczki tam nie widziałam... - nie wiem jak w innych miejscach, trzeba by było sprawdzić - a nuż znalazłaś jakąś niszę rynkową?... :wink: :lol:,; chyba, że czegoś nie zrozumiałam i macie już to obczajone a tylko my się na to nie natknęliśmy? :lol:

Joanka, niestety nie znalazłam żadnej niszy rynkowej... Ot co, mój mąż już dziś kombinuje jak by tu podesłać naszym znajomym chorwatom, a zwłaszcza ich dzieciom patent na zarobkowanie... Wyszczególniamy, proponujemy i podsuwamy co niektóre tematy, jednak są one raczej przyjmowane bez większego entuzjazmu... Cóż, południowcy... :wink: :wink: :wink: :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.09.2010 22:50

No, no Aśka, foteczki bardzo ładne :lol: :lol: :lol:


Pozdrawiam :lol:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 11.09.2010 20:06

twister07 napisał(a):Ja również melduję się w czytelni, oczywiście popijając winko ;)


Cześć Aga!... i oczywiście smacznego!...

...nie chcę być natrętna, ale ja bym Twoją relację też chętnie poczytała :wink: ...kiedy planujesz wznowienie?
majeczka napisał(a):... Wyszczególniamy, proponujemy i podsuwamy co niektóre tematy, jednak są one raczej przyjmowane bez większego entuzjazmu... Cóż, południowcy... :wink: :wink: :wink: :papa:


Jak to mówią próba frajer :wink: ... - a nuż za którym razem jakiś pomysł chwyci - trzymam kciuki! :D ...
renatalato napisał(a):No, no Aśka, foteczki bardzo ładne :lol: :lol: :lol:


Widzę, że wspomagacze z pierwszej strony działają na wyobraźnie :wink: :lol: ... aż żałuję, że więcej trunków nie uwieczniłam na zdjęciach :wink:
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 11.09.2010 21:09

Zasiadam, czytam i czekam na c.d.

Pozdrawiam
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 11.09.2010 22:37

Cześć Jarek!

Skoro mówisz, że czekasz to zaraz coś wrzucę :wink:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 11.09.2010 22:57

PARĘ SŁÓW O POGDORZE

Podgora bardzo przypadła nam do gustu. Jest to bardzo, ale to bardzo malownicza miejscowość - faktycznie można by rzec, że bajkowa.

Tak jak wspominała CinnamonGirl, nie brak tu starych domków, które harmonijnie dopasowane są do aktualnie oferowanych usług turystycznych. Jedno drugiemu nie przeszkadza a kapitalnie się uzupełnia. Te stare dalmatyńskie domy, strome uliczki /o uliczkach jeszcze kiedyś napiszę/, stwarzają niesamowitą atmosferę tego miejsca.

Podgora to również romantyczna promenada:

Obrazek
/w oddali widoczny pomnik - skrzydło mewy/

z kamiennym bulwarem , ciągnącym się wzdłuż brzegu.
Obrazek

Port jest pełen trawlerów i innych łodzi rybackich oraz jachtów:

Obrazek

Domki wypoczynkowe są pełne pięknej śródziemnomorskiej roślinności a podwórza czasami i owoców: pomarańcz, cytrusów i mandarynek.

Obrazek

Moje zdjęcia w życiu tego nie oddadzą, ale nocą jest tu równie pięknie:
Obrazek
Ostatnio edytowano 28.02.2012 19:36 przez Joanka23, łącznie edytowano 5 razy
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 11.09.2010 23:01

Bardzo uroczy plagiat :wink: Asiu :lol:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 11.09.2010 23:03

renatalato napisał(a):Bardzo uroczy plagiat :wink: Asiu :lol:


hehehe - brawo! właśnie o tym mówiłam CinnamonGirl... :lol:

Ale umówmy się - oryginału nic nie przebije! :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.09.2010 23:08

Jestem i ja! ( już dawno jestem,tylko się nie odzywałem :lool: )

Ładna ta Podgora...... :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podróż w Krainę Baśni ;) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone