Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 26.07.2010 10:59

Po raz kolejny rozpływam się oglądając zdjęcia i marzę czytając relację....
A nasz wyjazd blisko, coraz bliżej :wink:
Lawendowy tryptyk-super pomysł!!!
Ostatnio edytowano 26.07.2010 11:01 przez Elizasz, łącznie edytowano 1 raz
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 26.07.2010 11:00

przepraszam za przypadkowe 2 posty pod rząd :oops:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 26.07.2010 11:19

Cinnamon - no nie zaskoczyłaś mnie :wink: , relacja, jak zwykle superowa i zdjęcia piękne :!: (chociaż nie wszystkie mi się otwierają).
Rewelacyjnie mi się Ciebie czyta i ogląda zdjęcia, szczególnie w taką pogodę jak dzisiaj...
czekam na cd. :papa:
marcek_pl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcek_pl » 26.07.2010 12:02

Cinnamon - bardzo ciekawa relacja :), tym bardziej nie mogę się doczekać mojego startu na Hvar, a to już w sobotę !!! :lol:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.07.2010 12:44

marcek_pl napisał(a):Cinnamon - bardzo ciekawa relacja :), tym bardziej nie mogę się doczekać mojego startu na Hvar, a to już w sobotę !!! :lol:


zrżera mnie zazdrość ;)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 26.07.2010 14:03

Piękny Twój Stari Grad! Uśmiechałam się, bo z mojego wyjazdu z 2005 mam trochę bardzo, bardzo podobnych ujęć. Poszukam kiedyś. Popołudniowe, podeszczowe (NAPRAWDĘ) miasteczko też było wówczas takie puste... :D

Bardzo sympatyczna ta Twoja opowieść rowerowa! Dzięki :D
A co do fotek lawendy, to też doskonale Cię rozumiem :lol: I też jestem poławiaczem tych widoków gdziekolwiek się trafią :D
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 26.07.2010 14:08

U-la jak tam cinnamongirlowe buty? :wink: 8) :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 26.07.2010 14:26

Eliza, Madzia nas zabije :lol: Skończyłam na superowych "gladiatorkach". I to dwóch parach :oops: :oops: :oops: Choć przyznaję, że chciałam coś takiego wyższego - tzn. na obcasie. No szpilki są... Ale żeby było jeszcze coś do biegania, to muszę poszukać. Bo lato jeszcze wróci, prawda? :D

MADZIA WYBACZ! Ale dzięki nam możesz wystąpić do producenta o wypłatę za lansowanie nowego modelu butów :lol: Będzie co najmniej na to fotocudo za dwie stówy, które od Ciebie odleciało :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2010 15:06

Nadrobiłam zaległości :D
Piękna Vrboska i Stari Grad. Twoje foty, jak zwykle, cudne!

Lawendowego bzika :wink: rozumiem, bo również posiadam :D Cały pokój mam w odcieniach lawendy. Próbowaliśmy też hodować ją w doniczkach, ale za dużo podlaliśmy i zgniła :(

Czekam na ciąg dalszy hvarskich przygód.

P.S. Dopisałam Twoją relację na pierwszą stronę Klubu Miłośników Wyspy Hvar
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 26.07.2010 17:36

Coś mi się dziewczyno zdaje, że rajcowie tych miasteczek powinni się zgłosić do Ciebie po fotki, co by ładnie skomponować foldery reklamowe własnego podwórka.
Strrrrrasznie mi się podoba Twoje oko.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.07.2010 07:20

maslinka napisał(a):Dopisałam Twoją relację na pierwszą stronę Klubu Miłośników Wyspy Hvar


miło mi :)

Crayfish - nie przesadzajmy na forum jest duzo lepszych fotek :)

U-la - nie zabije nie zabije ;) może jestem popędliwa, ale bez przesady ;)
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 27.07.2010 07:54

Cynamonowa koleżanko, dzięki za relację. Przypomniała się Podgora sprzed roku... A w sobotę kierunek Brela :)
Pozdrawiam.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.07.2010 10:01

Niespodzianka - koljny odcinek.

23 czerwca: Hvar - lawendowa wyspa

Jeszcze 2 dni na Hvarze i przyjdzie ten znienawidzony przez nas czas wyjazdu. Póki co po raz kolejny nie mogliśmy liczyć na pobudkę zgotowana przez wpadające przez okno promienie słoneczne. W sumie pogoda bardzo fajna na zwiedzanie a w końcu z takim zamiarem jechaliśmy na Hvar - chłodniej, nie leje się z nas ciurkiem tak jak to miał miejsce przy zwiedzaniu Riwiery Makarskiej. Co prawda myśleliśmy raczej o porannym plażowaniu i zwiedzaniu popołudniami i wieczorami, ale pogoda zweryfikowała nasze plany.
Tuż po śniadanku wyruszyliśmy w kierunku Hvaru starą drogą łączącą miasta Stari Grad-Hvar. I właśnie tej trasy będzie dotyczył ten odcinek.

Przede wszystkim tak jak rozczarowałam się drogą Sucuraj - Stari Grad tak i tutaj opis starej drogi jest lekko przesadzony. Znaczy się wiadomo Niemcy, Austriacy, czy Chorwaci którzy na co dzień maja doczynienia z autostradami i drogami równymi jak stół mogą trochę ponarzekać. Ale powiedzmy sobie szczerze - każdy wie jakie mamy drogi w Polsce. To, że politycy i drogowcy mówią, że 95% dróg w Polsce jest bardzo dobrej jakości to i tak my wiemy swoje. Dlatego tez stan drogi można z powodzeniem porównać do jednej z tysięcy dróg w Polsce, która łączy ze sobą małe miasteczka - jednym słowem jesteśmy na takich drogach wychowani i do nich przyzwyczajeni.

Za to jeśli chodzi o widoki roztaczające się dookoła, o przeżycia estetyczne związane z mijanymi krajobrazami, na wpół opuszczonymi wioskami to są to chwile niezapomniane i każdemu ze szczerego serca polecam przejechać się tą drogą nawet jeśli planuje odwiedzić Hvar w ramach wycieczki jednodniowej.

Trasa też jest oznakowana jako szlak rowerowy. Myślimy sobie suuuper. Już oczami wyobraźni widzę jak po 100m rzeżę, po 200 pluję krwią a po 300 padam martwa. Podczas gdy te wizje zaprzątaja moją głowę widzę pierwszych rowerzystów i to są w śród nich kobiety i jadą, nic im nie jest, uśmiech na twarzach. Pełen szacun. W sumie kilka takich grupek rowerowych mijaliśmy na trasie. Jeśli chodzi o turystów na czterech kółkach to mijaliśmy się to spotykaliśmy na punktach widokowych z polakami którzy wynajęli autko i postanowili przejechać się tą drogą i tak jak ja byli zachwyceni i co chwila gratulowali sobie pomysłu.

Zresztą co tu dużo pisać. Lepsze są zdjęcia;) . Dużo zdjęć :lol: . Z króciutkim komentarzem
Widok z punkt widokowego polecanego przez Kasię G.
Obrazek

Obrazek

Widok na Stari Grad - szkoda ze pogoda nie dopisała piękną grą świateł. Niestety słoneczko było trochę dalej w kierunku miasta Hvar
Obrazek

Nie chciałam nadwyrężać cierpliwości PM bo jeszcze by kazał mi iść piechotą skoro chcę się zatrzymywać co 100m:> wiec niektóre zdjęcia robione w czasie jazdy
Obrazek

A robienie zdjęć z auta gdzie obiekt fotografowany jest po stronie kierwcy wygląda czasami komicznie ;) dla postronnego obserwatora
Obrazek

I kolejny punkt widokowy rekomendowany przez Kasię
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Velko Grablje
Pierwotnie chcieliśmy tam zjechać autem ale podczas naszego postoju obserowaliśmy jeepa z napędem na 4 koła który miał problemy z wdrapaniem się po serpentynach więc pamietając o zapaszku sprzęgła daliśmy sobie spokój.
Obrazek

I tu większa wesja: http://img225.imageshack.us/img225/6641/h10pand.jpg

Obrazek

A potem było Brusje i pola lawendy... lawenda, kochana śliczna lawenda.

No i tu PM zmuszony był czekać równie długo jak to się miało w przypadku kotów.
No bo ja przecież musiałam znaleźć 2 pozostałe kadry do tryptyku. Meżczyżni czasami maja problemy ze zrozumieniem najprostrzych rzeczy.
Może ten...
Obrazek

nie moze jednak ten...

Obrazek

a może jakos w poziomie .... do kuchni
Obrazek

nie moze jednak ten... chyba ten ;)
Obrazek

Nie zajechaliśmy daleko. W przypadku PM nie były to ostatnie chwile stania w pełnym słońcu bo Madzia zauważyła kolejne pole lawendy. I takie jakby większe i zapragnęła w nie wejść... i zażądała postoju. Co tam roje pszczół - lawenda najważniejsza i najpiękniejsza w tym zakątku.
No i jak tu się nie zatrzymać:
Obrazek

Obrazek

Tu juz nie były krzaczki tylko okazałe krzeczory lawendy.
Obrazek

3 do tryptyku ;) krzaczor musi iść obowiązkowo
Obrazek

I tak romantycznie, zwiewnie...
Obrazek

Sama też oczywiście w krzaczory wlazłam ;) i zdjęcia mam. Żadna pszczoła mnie nie użarła wiec było dobrze.

Czas ruszać bo wole nie sprawdzać kiedy cierpliwość PM się kończy.
Ostatni rzut okiem z jadącego już samochodu - papa lawendko
Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.07.2010 10:23

Pięknie, fioletowo, lawendowo.
Sie rozmarzyłam...
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 27.07.2010 10:34

Cinnamon, swoimi lawendowymi fotkami przekonałaś mnie do czerwcowego Hvaru!!! Tam jest pięknie, hm.. 8O :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010 - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone