Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po drugiej stronie Atlantyku (2022)

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.10.2022 18:46

Wenecja wspaniala a Eiffel Tower jak w oryginale monumentalna. Fantastyczne zdjęcia

Zazdro !!

;)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.10.2022 16:26

tony montana napisał(a):Wenecja wspaniala a Eiffel Tower jak w oryginale monumentalna. Fantastyczne zdjęcia

Dziękuję :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.10.2022 17:04

Wielkie brawa dla Siostrzenicy za pomysł :idea: Zazdroszczę takiego spektaklu :oops:
Właśnie - Wenecja - co u licha? Miała być Ameryka i Vegas a nie jakieś Wenecje czy inne Paryże :roll: :oczko_usmiech:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.10.2022 17:08

Kapitańska Baba napisał(a):Wielkie brawa dla Siostrzenicy za pomysł :idea: Zazdroszczę takiego spektaklu :oops:

Powiedziała, że sami byśmy na taki nie wpadli :lol: .
Kapitańska Baba napisał(a):Właśnie - Wenecja - co u licha? Miała być Ameryka i Vegas a nie jakieś Wenecje czy inne Paryże :roll: :oczko_usmiech:

No bardzo mi się tam podobało to wróciłam na chwilę :oczko_usmiech: , ale już jadę dalej :smo:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4725
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.10.2022 21:03

wiola2012 napisał(a):Najgoręcej było 47 stopni, wcale nie w słońcu, tylko już po południu, ale na szczęście hotele stały przed nami otworem (dosłownie drzwi były pootwierane :D ), wchodzi się jednym wejściem, wychodzi po drugiej stronie, mijając niezliczone automaty do gier itp. Można nie tylko się schłodzić ale nawet zmarznąć :) . Potem wychodzisz na upał i zanim się roztopisz wchodzisz do innego hotelu. Upał jest naprawdę nieodczuwalny.

Patrząc na zdjęcia i czytając opisy mam wrażenie, że pokonaliście niezliczone ilości kilometrów. Odległości tam chyba są spore ?.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.10.2022 23:18

megidh napisał(a):Patrząc na zdjęcia i czytając opisy mam wrażenie, że pokonaliście niezliczone ilości kilometrów. Odległości tam chyba są spore ?.

Nie przeszliśmy tego dnia jakoś dużo kilometrów, około 10. Większa odległość jest pomiędzy nową a starą częścią, ale tę pokonany autobusem :) .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 24.10.2022 18:41

Po drugiej stronie Atlantyku

Las Vegas

Po kawie i śniadaniu idziemy skorzystać z hotelowego basenu, a potem na zwiedzanie. Obieramy przeciwny kierunek niż wczoraj.
Poprzedni wieczór nie uczynił nas niespodziewanie bogatymi. Mężowi się dostało, bo obiecywał wielką wygraną, a tu nic :mrgreen:.
Jeszcze dzisiaj ma szansę. Nie żebym go jakoś specjalnie namawiała, ale mógł nie obiecywać :wink: . Ja to od razu wszystko przegrałam, bo mam szczęście do innych rzeczy, ale do gier losowych wcale. Najlepiej szło siostrze w pokera, wspieraliśmy ją całym sercem, bo obiecała, że jak rozbije bank to się podzieli, ale niestety. Będzie próbowała dzisiaj :lol: .
A tak na poważnie, to jak popatrzyłam, jakie fortuny ludzie przegrywają, to aż gęsiej skórki dostałam 8O .

Czerwone kółeczko pokazuje okno naszego pokoju :) .

_1110851.jpg


"Tanie" sklepy

_1110860.jpg


Wchodzimy do środka, żeby poczuć odrobinę luksusu :lol: .
Wewnątrz ciekawa konstrukcja, w której mieści się restauracja.

41.jpg

41b.jpg


Kilka wieżowców

41c.jpg


Wchodzimy na włoską kawę :hearts:

42.jpg


W dalszej kolejności Nowy Jork.

44.jpg

46.jpg


Trafiamy na Wall Street, ale bawimy tam krótko. Podziwiamy Statuę Wolności

47.jpg

48.jpg

49.jpg

51.jpg


W hotelu Hakkasan zatrzymujemy się na dłużej, bo wystrój taki bardziej egzotyczny.

51a.jpg

51b.jpg

52.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

58.jpg

59.jpg


Inne spojrzenie na Nowy Jork w drodze do Excalibura.

60.jpg


Excalibur na zewnątrz i wewnątrz.
Oczopląsu można dostać.

61.jpg

63a.jpg

64.jpg

66.jpg

67.jpg

68.jpg


Prawie nad głową przechodniów prowadzi linia "metra".

69.jpg


Ale my wracamy pieszo.
:papa:



Ostatnio edytowano 31.10.2022 14:34 przez wiola2012, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.10.2022 11:17

Excalibur na zewnątrz i wewnątrz.
Oczopląsu można dostać.


Te czerwono niebieski daszki wymiatają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.10.2022 18:55

Kapitańska Baba napisał(a):
Excalibur na zewnątrz i wewnątrz.
Oczopląsu można dostać.


Te czerwono niebieski daszki wymiatają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Takie trochę "niepoważne", nie :lol: ?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.10.2022 19:41

Po drugiej stronie Atlantyku

Las Vegas- Fremont
Ostatni wieczór w mieście postanawiamy spędzić w jego starej części. Przed naszym hotelem znajduje się przystanek autobusowy. Wsiadamy w linię Deuce i po 40 minutach jesteśmy na miejscu. Kupiliśmy u kierowcy bilet 24 h, przyda się na powrót i jutro.
Ktoś by powiedział, że jesteśmy w "prawdziwym" Vegas, takim znanym z filmów, reportaży czy ludzkich opowieści.
Jest inaczej, zdecydowanie inaczej, ale bardzo mi się to miejsce podoba. Zgodzę się, że za dnia może być tu brzydko. Teraz jednak, jest super :D .

59.jpg

60.jpg

60c.jpg

60d.jpg

61.jpg


Idąc pod kopułą ma się wrażenie uczestnictwa w filmie SF. Jest ciasno, głośno, kolorowo ...

67.jpg

68.jpg

69.jpg

70.jpg

71.jpg

72.jpg

73.jpg

74.jpg

74a.jpg

79.jpg


Zewsząd dobiega muzyka, czasami grana na żywo.

76.jpg

77.jpg


Kusicielki :twisted:. Wzrok i mina tego Pana wskazywały, że dobrze wykonywały swoje zadanie :wink: .

75.jpg


Byliśmy, zobaczyliśmy, ale czy chciałabym w tej dzielnicy mieć hotel? Raczej nie.
Chociaż też są niczego sobie:
81.jpg


Linią pospieszną wracamy "do siebie".
Jak tu cicho i spokojnie :)

92.jpg

93.jpg

94.jpg


Przed Bellagio też pusto. Fontanny już nie tańczą, to i ludzi nie ma.
90.jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18335
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.10.2022 12:40

Muszę się przyznać , że "spokojnego" Las Vegas nie miałem okazji oglądać , a może wspomnienie zatarło się po tylu latach :wink:


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 30.10.2022 20:33

piotrf napisał(a):Muszę się przyznać , że "spokojnego" Las Vegas nie miałem okazji oglądać , a może wspomnienie zatarło się po tylu latach :wink:

Pozdrawiam
Piotr

W porównaniu do Fremont było „spokojnie” :D .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 31.10.2022 14:30

Po drugiej stronie Atlantyku

Nazajutrz, wcale nie w czesnym rankiem, po kawie i śniadaniu, wymeldowujemy się z hotelu. Bagaże zostawiamy u znajomego pana w przechowalni i udajemy się do wypożyczalni. Do wypożyczalni jest pół godziny marszu, postanawiamy zatem pojechać autobusem. Kilka przystanków i jesteśmy na miejscu. Korzystaliśmy z wypożyczalni Dollar. W Vegas są 2 o tej nazwie, więc wybraliśmy tę z lepszymi opiniami. Poprzez Expedię, w pakiecie, było korzystniej niż bezpośrednio.
Na placu nie ma jednak rezerwowanej przez nas czerwonej Corolli :| . Może i dobrze, bo okazało się, że dostaniemy na te kilka dni, chevroleta malibu. Samochód biały, czyściutki, pachnący nowością. Super!
Formalności trwały chwilę i możemy ruszać .
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2212
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.10.2022 14:47

wiola2012 napisał(a):Kusicielki :twisted:. Wzrok i mina tego Pana wskazywały, że dobrze wykonywały swoje zadanie :wink: .


Przecież pamiętajmy, co się dzieje w Vegas, zostaje w Vegas 8)

Feeria barw i neonów niesamowita 8O Ma coś w sobie jednak to miasto jak się ogląda na zdjęciach a co dopiero jak sobie wyobrażam na żywo ... :wink:

pozdrawiam, Michał
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 31.10.2022 17:16

majkik75 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Kusicielki :twisted:. Wzrok i mina tego Pana wskazywały, że dobrze wykonywały swoje zadanie :wink: .


Przecież pamiętajmy, co się dzieje w Vegas, zostaje w Vegas 8)

Dokładnie :lol:

majkik75 napisał(a): Feeria barw i neonów niesamowita 8O Ma coś w sobie jednak to miasto jak się ogląda na zdjęciach a co dopiero jak sobie wyobrażam na żywo ... :wink:

pozdrawiam, Michał

Ja czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałam i cieszę się, że dałam się skusić, żeby do Vegas przyjechać :D .
Długo mnie nikt nie musiał namawiać :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po drugiej stronie Atlantyku (2022) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone