Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po Byczą Krew do Egeru, edycja 2017.

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Po Byczą Krew do Egeru

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.06.2016 12:10

Roxi napisał(a):
Dzięki za obecność!
:papa:


To ja dziękuję ... :mrgreen: ,
fajnie spędziliście długi weekend ... :mrgreen:

będę wypatrywać Twojej Cro ... :oczko_usmiech: :papa:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Po Byczą Krew do Egeru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 22.06.2016 12:25

Dziwna sprawa z tymi biletami, kilka lat temu można było kupić bez muzeum, bo myśmy z tego skorzystali. Może tak kombinują tylko przy obcokrajowcach?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Po Byczą Krew do Egeru

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 22.06.2016 12:40

A może 2 w 1? Zawsze nocujemy w Egerze po drodze do Chorwacji i z powrotem. W tym roku również urlop łączony Omiś (7 dni) + Eger (4 dni).
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Po Byczą Krew do Egeru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.07.2016 09:11

mysza73 napisał(a):będę wypatrywać Twojej Cro ... :oczko_usmiech: :papa:


Do września jeszcze tyyyyle czasu :|

Pudelek napisał(a):Dziwna sprawa z tymi biletami, kilka lat temu można było kupić bez muzeum, bo myśmy z tego skorzystali. Może tak kombinują tylko przy obcokrajowcach?


No może...
Sprawa dziwna i mało sympatyczna. Dla pewności dwa razy pytaliśmy co i jak. Niestety... Może kiedyś jeszcze się uda ;)

jan ostrzycki napisał(a):A może 2 w 1? Zawsze nocujemy w Egerze po drodze do Chorwacji i z powrotem. W tym roku również urlop łączony Omiś (7 dni) + Eger (4 dni).


Ja tam bym nie skracała pobytu w Cro dla 4 dni w Egerze, a jak już coś to 3 dni wystarczą ;)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21028
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Po Byczą Krew do Egeru

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.07.2016 17:14

Nadgoniłem na sam koniec...fajnie pokazana część Węgier ,której nie znam...Pozdrawiam Adrian
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Po Byczą Krew do Egeru

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 13.07.2016 10:00

Poza opisywaną zmianą z biletami na zamek, jest też zmiana zasad parkowania przy basenach w Egerze.

Poszerzono strefę płatnego parkowania przy basenach. Do tej pory zwykle można było zaparkować za darmo całkiem blisko basenów. Obecnie wszędzie parkomaty i intensywne kontrole biletów. To info dla tych co podobnie jak my, nałogowo jeżdżą do Eger. Parkując "na pamięć" można się naciąć. Co prawda nie widziałem odholowywania aut, tylko karteczki włożone za szybę, ale zawsze to jakaś nieprzyjemność. Parkomaty działają tylko na bilon HUF i EUR, co przy węgierskich nominałach jest upierdliwe. Zamiast wsadzić jeden banknot 1000-2000 HUF trzeba mieć drobniaki w sporej ilości.

Parkowanie przy basenach w Mezokoweds oczywiście też płatne. Stoją tam parkomaty wyłącznie na bilon, ale tu już można kupić bilet parkingowy razem z biletem na basen w kasie basenu.

Parkowanie przy basenach w Bogasc oczywiście też płatne. Jest tam biletomat i szlaban. Pobierasz bilet i potem płacisz w automacie. Tu jest lepiej, bo automat przyjmuje banknoty HUF i bilon HUF i EUR.

Parkowanie przy basenach w Bukkszek wygląda na darmowe - nie widziałem obsługi ani żadnych urządzeń do pobierania opłat.

Baseny poza Egerem nie są już znacząco tańsze jak kiedyś. Bywało, że o 30-50%, Teraz różnica prawie nie jest widoczna.

Baseny w Eger, Bogasc, Mezokoweds fajne. Co roku nieco lepsze - coś tam dodają z atrakcji.

W tym roku nie sprawdzałem Egerszalok i Demjen. Poprzednio było drogo i mało fajnie (w Demjen np. dopłaty za korzystanie ze zjeżdżalni)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Po Byczą Krew do Egeru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.07.2016 10:42

ajdadi napisał(a):Nadgoniłem na sam koniec...fajnie pokazana część Węgier ,której nie znam...Pozdrawiam Adrian


Dzięki za wizytę :papa:

jan ostrzycki napisał(a):Poza opisywaną zmianą z biletami na zamek, jest też zmiana zasad parkowania przy basenach w Egerze.


Dzięki za info, może się komuś przyda.
Nam udało się za każdym razem zaparkować za darmo całkiem blisko basenów (5 minut spacerkiem), ale pewnie w tej chwili i tam wprowadzili płatne parkowanie.

Z tymi bilonami to też nieźle wymyślili. Dodatkowo nie ma szans żeby wymienić bilon np w kasie przy basenach. Panie są twarde jak stonki. Nie można i koniec.

Przy takiej deszczowej środzie jak dziś w Gliwicach, aż chciałoby się wrócić... choć na chwile do Egeru :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.05.2017 19:50

Po Byczą Krew do Egeru, edycja 2017.

Tak wiem... wiem, że gdzieś w relacji z 2016 roku pisałam, że do Egeru pewnie zbyt szybko nie wrócimy, a tutaj proszę taka niespodzianka. :oczko_usmiech:
I znowu był to całkowicie rodzinny wyjazd, uzupełniliśmy skład z poprzedniego roku o moją kolejną bratanicę ( czyli razem już trzy bratanice 8O ) i sąsiadów... do Egeru pojechał istny babiniec- 7 bab i 3 męskie pierwiastki. :mrgreen:

Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywała, uzupełnię relację o to, czego rok temu zabrakło- będzie np widoczek z minaretu i kilka kadrów z zamku.

Zainteresowanych zapraszam i na początek taki dwuminutowy, filmowy skrót. ;)

Ostatnio edytowano 22.05.2017 13:24 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.05.2017 08:46

Oczywiście jestem zainteresowana, chętnie popatrzę na to co oglądaliśmy zapewne w tym samym czasie, a szczególnie no to czego zobaczyć nie zdążyliśmy :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2017 09:08

Ja też popatrzę....popołudniu :twisted:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.05.2017 09:10

piekara114 napisał(a):Ja też popatrzę....popołudniu :twisted:


Beata Ty zmień tą pracę :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 22.05.2017 09:49

Nie może mnie w Egerze zabraknąć :wink: :D
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 22.05.2017 10:50

Oczywiście jestem. :D
....W Egerze byłem w dzień jak na rynku stały food-auta. 8)
Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.05.2017 12:25

Beata W. napisał(a):Oczywiście jestem zainteresowana, chętnie popatrzę na to co oglądaliśmy zapewne w tym samym czasie, a szczególnie no to czego zobaczyć nie zdążyliśmy :wink:


My już chyba wszystko w tym roku odhaczyliśmy... no prawie wszystko, zostały nam tylko podziemia przy Bazylice. ;)

piekara114 napisał(a):Ja też popatrzę....popołudniu :twisted:


Znakomicie, bo zdjęcia pojawią się pewnie dopiero popołudniu. ;)

krakusowa napisał(a):Nie może mnie w Egerze zabraknąć :wink: :D


Sie wie! :mrgreen:

GOLDEN napisał(a):....W Egerze byłem w dzień jak na rynku stały food-auta. 8)


My też kilka razy mijaliśmy ten samochodzik. :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 22.05.2017 12:35

Popatrzę co tam w Egerze w tym roku słychać. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Po Byczą Krew do Egeru, edycja 2017. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone