Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 05.07.2013 15:37

Czy ktoś z kolegów może mi podpowiedzieć, jaki siłownik jest w Ribie Eagle 500 w tylnej bakiście?
Właściwie - jaka sprężyna gazowa, bo to się samo podtrzymuje po otwarciu?
Nie mam oryginału, kiedyś się zepsuł, został zemontowany przez pierwszego właściciela i przepadł bez wieści.

W serwisie dealera na Polskę podają cenę, ale nie mają parametrów sprężyny, ani tej części fizycznie w magazynie.
Jedynie zmierzyłem, że po rozłożeniu pomiędzy końcami mocowań jest ok. 370mm.
Nie bardzo mogę zmierzyć rozstawu mocowań po zamknięciu bakisty, bo jestem trochę większy od hobbita i się nie mieszczę ;-)

A może ktoś ma coś podobnego w swoim okręcie?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2013 17:16

Zabierz siłownik do jakiegoś sklepu, który nimi handluje.
Ew. jeżeli masz blisko, to na autozłom i dopasuj długość.
Lub jedź na giełdę samochodową. Tam zapewne ktoś będzie stał z rzeczonymi siłownikami.
Taki lajf.
:wink:

P.S. Nie przesadź z moca siłownika. Raczej celuj w te, które maja mniejszy parametr.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.07.2013 22:02

CroMarek napisał(a):Nie mam oryginału, kiedyś się zepsuł, został zemontowany przez pierwszego właściciela i przepadł bez wieści.


FUX napisał(a):Zabierz siłownik do jakiegoś sklepu, który nimi handluje.
Ew. jeżeli masz blisko, to na autozłom i dopasuj długość.


FUX, czas na nowe bryle 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.07.2013 08:00

Nie cfaniakuj... :mrgreen:

Jak inaczej dobrać, jak napisy starte? :roll:
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 06.07.2013 22:16

FUX napisał(a):Nie cfaniakuj... :mrgreen:

Jak inaczej dobrać, jak napisy starte? :roll:


@Fux
Ty kpisz, czy o drogę pytasz?
Jakie napisy starte? Przecież napisałem wyraźnie, że starego siłownika nie ma, bo się stracił.
;-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2013 07:42

Ja Rysiowi odpisywałem. :mrgreen:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 08.07.2013 11:32

globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 19.07.2013 11:45

Uprzejmie pytam Was, gdzie mogę zamieścić informację o sprzedaży (link do allegro) zestawu (ponton + silnik).
Jak się okazało, liczba osób zainteresowanych pływaniem jest większa, niż przewidywałem.
Mimo że ważę prawie 100kg to płynę w ślizgu ale w 3 osoby to już niewykonalne, niestety.

http://www.youtube.com/watch?v=IAGXWCROLiU&feature=youtu.be
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.07.2013 12:05

globtrotuar napisał(a):Uprzejmie pytam Was, gdzie mogę zamieścić informację o sprzedaży (link do allegro) zestawu (ponton + silnik).

W dziale Giełda, zanim zamieścisz ogłoszenie przeczytaj regulamin giełdy



:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2013 12:08

globtrotuar napisał(a):Uprzejmie pytam Was, gdzie mogę zamieścić informację o sprzedaży (link do allegro) zestawu (ponton + silnik).
Jak się okazało, liczba osób zainteresowanych pływaniem jest większa, niż przewidywałem.
Mimo że ważę prawie 100kg to płynę w ślizgu ale w 3 osoby to już niewykonalne, niestety.

http://www.youtube.com/watch?v=IAGXWCROLiU&feature=youtu.be


W tym dziale: gielda-f31.html
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 19.07.2013 12:18

W dziale Giełda, zanim zamieścisz ogłoszenie przeczytaj regulamin giełdy




:)

Uprzejmie dziękuję, nie znalazłem wcześniej działu, bo ze względu na nasłonecznienie mało co już widzę na ekranie.
Ostatnio edytowano 19.07.2013 14:28 przez globtrotuar, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2013 13:27

mirko napisał(a):UWAGA NA BURE


Trochę dziwi mnie fakt że ktoś na Ražanacu utknął bo do miejscowości Ražanac jest niespełna 4 km, więc w 10 minut płynięcia osiągalny jeśli ktoś ma sprawny sprzęt dostosowany do warunków morskich. Sam wielokrotnie wracałem z Ražanaca do Vinjeraca ponad 11 km i nigdy nie miałem problemu z powrotem choć trzeba przyznać że około godz. 16-17 fala na Velebitskim robiła się spora i płynięcie w ślizgu stawało się problematyczne aczkolwiek możliwe :) Widocznie tych 2 nie zareagowało w porę na zmieniające się warunki.

Gdyby ktoś się w ten rejon wybierał to podpowiem że z Ražanaca rozsądnie jest się właśnie ewakuować najlepiej przed godz. 16 bo później od północnego zachodu zaczyna mocno wiać a fala w normalnych warunkach dochodzi do 2 m. Da się po tych falach płynąć małymi pontonami ale wyłącznie z falą czyli właśnie w kierunku Starigradu lub Vinjeraca. W przeciwnym kierunku czyli np Tribanja czy Karlobagu zdecydowanie odradzam.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 19.07.2013 16:11

Jeszcze ze dwa lata i też sobie kupie taki ponton sztywny jak ma Rysio. Póki co zabawiać muszę się moim maleństwem do 240kg i 5km elektykiem :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2013 16:16

Niedzwiad napisał(a):Jeszcze ze dwa lata i też sobie kupie taki ponton sztywny jak ma Rysio. Póki co zabawiać muszę się moim maleństwem do 240kg i 5km elektykiem :mrgreen:


Chyba 0,5 km 8) Do 5 km to musiałbyś mieć kable grubsze niż od spawarki i te 240 kg to miałbyś akurat na akumulatory :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 19.07.2013 16:22

Rysio napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):Jeszcze ze dwa lata i też sobie kupie taki ponton sztywny jak ma Rysio. Póki co zabawiać muszę się moim maleństwem do 240kg i 5km elektykiem :mrgreen:


Chyba 0,5 km 8) Do 5 km to musiałbyś mieć kable grubsze niż od spawarki i te 240 kg to miałbyś akurat na akumulatory :D



A nie wiem. Sprawdzę jutro nad Zegrzem ale chyba 5km. Tyle było napisane. 800pln kosztował. No i śmiga na akumulatorze od vectry diesla hehhehe...może nie zapitala jak Twój ale zawsze to coś niż machanie wiosłami. Mielismy z chłopakami kiedyś poliestrówkę 3m. Nówkę sztukę , białą. To nam jakieś pajace ukradli;/;/;/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 246
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone