Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.06.2013 07:56

Ten z NS? :mrgreen:
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 29.06.2013 10:29

KrzysiekBB napisał(a):Ja zarejestrowałem w ubiegłym tygodniu. Zarejestruj w PZŻ.

Dzięki.
Możesz napisać ile to trwało i jak wyglądało? Jakich chcieli dokumentów?
Jakie opłaty?
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 29.06.2013 15:22

Zarejestruj w Starostwie jako pływadło wędkarskie koszt 17zł, rejestracja od ręki. Wystarczy specyfikacja riba.


Pzd be-ja
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 29.06.2013 17:57

be-ja napisał(a):Zarejestruj w Starostwie jako pływadło wędkarskie koszt 17zł, rejestracja od ręki. Wystarczy specyfikacja riba.
Pzd be-ja


Ee, chyba nie - jak rejestrowałem ponton 1,5 roku temu, to sprawdzali jaki mam silnik.
Od chyba 15KW nie można tak rejestrować - jako łódkę wędkarską, tylko w PZŻ.
Wyraźnie sprawdzali moc silnika.

No chyba, że się coś zmieniło i masz sprawdzone inne doświadczenia, to chętnie tak zrobię.

No chyba, że zarejestrować jako łódź wiosłową, bez silnika?
KrzysiekBB
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 29.06.2013 19:55

Zadzwoń do PZŻ w Warszawie, wszystko Ci powiedzą. Potrzebna faktura lub umowa kupna sprzedaży i dotychczasowe dokumenty. Resztę dowiesz się telefonicznie.Rib jako łódź wędkarska rejestrowana w starostwie... abstrakcja. Mi to zajęło 2 tygodnie. Gdzie dotychczas był zarejesyrpeany twój rib?
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 29.06.2013 20:07

W PZŻ w Warszawie.
Zajmę się tym w poniedziałek. Chcę pływać w sierpniu, powinienem zdążyć z papierami.
Zaatakuję ich od rana telefonicznie.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 20:08

CroMarek napisał(a):W PZŻ w Warszawie.
Zajmę się tym w poniedziałek. Chcę pływać w sierpniu, powinienem zdążyć z papierami.
Zaatakuję ich od rana telefonicznie.


Dasz radę:) u nas teraz pustki w urzedach. Ludzie gdzieś wybyli i nawet korków nie ma :roll: :roll:
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 30.06.2013 08:57

Nie będę się upierał może coś zmienili, mam Hondę IE 3,8m + Yam 25hp zarejestrowany jako łódź wedkarską Urzędzie M. St. Warszawa- Biuro Ochrony Środowiska, i nie robili problemów, ale to kilka lat temu.
Nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzić w Starostwie.
Po ZŻ pływa masa Ribów i to dość sporych rozmiarów z silnikami o dużej mocy rejestrowanych jako "Sprzęt pływający do połowu ryb" w . B.O.Ś (MA-WAR)
Pzd be-ja
KrzysiekBB
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 30.06.2013 23:13

CroMarek napisał(a):W PZŻ w Warszawie.
Zajmę się tym w poniedziałek. Chcę pływać w sierpniu, powinienem zdążyć z papierami.
Zaatakuję ich od rana telefonicznie.

Jeśli jest przerejestrowanie a nie pierwsza rejestracja, to jest zawsze szybciej. Będziesz musiał dostarczyć oryginały wszystkich dokumentów, więc zrób sobie skany. Wysyłałem to kurierem. Jednak tak jak już pisałem , wszystkiego dowiesz się telefonicznie.
Marek masz PW ode mnie.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 30.06.2013 23:50

Dzięki,
Jutro rano lecę do US opodatkować umowę, potem wstąpię do Starostwa i zadzwonię do PZŻ.
No i jeszcze muszę przerejestrować przyczepę.
KrzysiekBB
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekBB » 01.07.2013 18:47

Marku, jak poszło z rejestracją riba?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2013 18:49

CroMarek napisał(a):Dzięki,
Jutro rano lecę do US opodatkować umowę, potem wstąpię do Starostwa i zadzwonię do PZŻ.
No i jeszcze muszę przerejestrować przyczepę.

To jest ten rib z Nowego Sącza?
Jeżeli tak, to piękny sprzęt; pływałem nim.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 02.07.2013 09:00

KrzysiekBB napisał(a):Marku, jak poszło z rejestracją riba?


1. US
- wypełniłem PITy podatku od umowy KS, podałem ceny z umowy i przeszło
- zapłaciłem, dostałem kwitki z potwierdzeniem wpłaty i dokładnym opisem za co
- na umowie nie przybijali żadnych pieczątek typu "zapłacono podatek"

Uwaga: należy opodatkować umowę do 14-tu dni po jej zawarciu - wg daty na umowie

2. PZŻ
miła pani telefonicznie poinformowała mnie co i jak oraz przesłała instrukcje z wykazem potrzebnych dokumentów:

W celu zmiany wpisu w polskim rejestrze jachtów morskich uprzejmie proszę o przesłanie do Biura PZŻ:
- wniosek o zmianę wpisu w rejestrze (w załączeniu),
- oryginał do wglądu lub notarialnie uwierzytelniona kopia dokumentu za zakup jachtu,
- w przypadku posiadania umowy kupna-sprzedaży należy przedstawić dowód opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych,
- stary certyfikat jachtowy,
- kopia dowodu osobistego – w przypadku zakupu na osobę fizyczną,
- kopie dokumentów firmy (zaświadczenie o nadaniu nr NIP, REGON, wpis do ewidencji działalności gospodarczej, KRS).
W celu zmiany dotychczasowej nazwy należy dodatkowo wypełnić wniosek o zatwierdzenie nazwy.


Opłata za te czynności - 30pln, czas operacji do 4 tygodni, w praktyce (wg miłej pani) do trzech.

Dostałem arkusz Excel'a z "zajętymi" nazwami jachtów.
Nie można rozbudować "zajętej" - istniejącej nazwy o cyfry, np: jak już jest "Alfa", to nie można wybrać nazwy "Alfa 2". Prawo do "numerowania" kolejnych jednostek mają właściciele pierwotni.

Posłałem kurierem dokumenty i teraz tylko pozostaje czekać.
Jeszcze tylko w Starostwie muszę przerejestrować przyczepę.

@KrzysiekBB - Dzięki za informacje.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 02.07.2013 09:02

FUX napisał(a):To jest ten rib z Nowego Sącza?
Jeżeli tak, to piękny sprzęt; pływałem nim.

@FUX - nie, to nie to, nie wiem, o jakim sprzęcie piszesz.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2013 09:10

Znajomy fajny zestaw sprzedał w ostatnich dniach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 245
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone