Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.05.2012 22:13

Zrobienie patentu nie boli a i koszt niewielki mając na uwadze korzyści jakie osiągniesz. Powiem Ci że patrząc z perspektywy czasu i doświadczeń, wolałbym nie kupić sprzętu i go wypożyczyć niż trząść dupą że mnie ustrzelą. Na Paskim Zalewie z policją mijałem siě czasem i 2 razy dziennie.
waszka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) waszka » 17.05.2012 22:25

moral napisał(a):
admin1 napisał(a):Jaki długi jest ten ponton?


Nie doczekałem się odpowiedzi od właściciela ale na oko to jest 310 na pewno nie mniej. Rozumiem, że chodziło o <=3 a >3 to winietka konieczna? a jak winietka to i papier ;).

Pytanie jednak dalej moje pozostaje: Jakie kary grożą jak by mnie złapali na takim czymś bez patentu?


Pływanie na wiosłach : bez patentu i winiety .
Pływanie z jakimkolwiek silnikiem - nawet elektrycznym - obowiazkowy patent .
Winieta czyli oplata za korzystanie z morza : poniżej 3 m długosci i z silnikiem poniżej 5,5 kw bez opłaty .Wszystko powyżej 3,00 m z silnikiem musi byc winieta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2012 11:36

Niech, to będzie ostrzeżeniem dla nas wszystkich.

Wszyscy na pewno pamiętaja - na Chorwackich wodach w ślizg można wchodzić 250m od brzegu.

Pozdrawiam.
moral
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) moral » 19.05.2012 14:56

zna ktoś może gdzie na dolnymśląsku można szybko zrobić kurs i egzamin? (sternik motorowodny) tak abym dał rady do 7 lipca (wyjazd do Chorwacji).
Długo się czeka na papier?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.05.2012 16:40

Oddział Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego we Wrocku.
Pytaj u zegarmistrza na Pułaskiego lub poszukaj w necie.
Wątpię, czy do lipca zdążysz.
Tam kwitu na piękne oczy nie dostaniesz. Kilka weekendów musisz na praktykę poświęcić i co nieco na teorię.
Nie idź na skróty; mszczą się w najmniej odpowiednim momencie.

Przy okazji motorowodniakom przypominam, że prowadzenie czegokolwiek pływającego z silnikiem na dwóch gazach, skutkuje utrata prawa jazdy...
Tedeus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tedeus » 21.05.2012 22:06

Zaczyna się sezon więc na forum padają pytania co kupić. Jeżeli ktoś jest
zainteresowany pontonem hsm 320 [ma równo rok] to proszę o e-maila
na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Nie wystawiałem go jeszcze na allegro.
skrzypek43
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzypek43 » 22.05.2012 06:18

Witam wszystkich jadę do chorwacji na Pag do miejscowości Pag 2 czerwca akurat jet to sobota czy w sobotę wykupię winiete w kapitanacie ? jak to jest czynne? Pozdrawiam
skrzypek43
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzypek43 » 22.05.2012 08:47

raw napisał(a):Witajcie, szukam uchwyt (plastik) do ławeczki pontonu,jeśli ktoś wie gdzie można coś takiego kupić ?
Obrazek


zobacz tu:http://www.pontony-kajaki.pl/index.php/pontony-akcesoria.html
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2012 09:45

skrzypek43 napisał(a):Witam wszystkich jadę do chorwacji na Pag do miejscowości Pag 2 czerwca akurat jet to sobota czy w sobotę wykupię winiete w kapitanacie ? jak to jest czynne? Pozdrawiam


http://www.portir.com/croatia-poslovni- ... valja.html
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 22.05.2012 09:54

skrzypek43 napisał(a):Witam wszystkich jadę do chorwacji na Pag do miejscowości Pag 2 czerwca akurat jet to sobota czy w sobotę wykupię winiete w kapitanacie ? jak to jest czynne? Pozdrawiam


Porty są czynne non stop, więc i kapitanat musi pracować. Ja kiedyś kupowałem w niedzielę i nie było najmniejszego problemu.

pozdrav K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2012 10:00

MorskiPas napisał(a):
skrzypek43 napisał(a):Witam wszystkich jadę do chorwacji na Pag do miejscowości Pag 2 czerwca akurat jet to sobota czy w sobotę wykupię winiete w kapitanacie ? jak to jest czynne? Pozdrawiam


Porty są czynne non stop, więc i kapitanat musi pracować. Ja kiedyś kupowałem w niedzielę i nie było najmniejszego problemu.

pozdrav K


Tylko najpierw należy znaleźć Kapitana Kapitanatu, co nie zawsze jest łatwe :wink: . Przerabiałem to w Ploće. :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2012 10:50

Krzysiu, to nie do końca tak. W Novaliji na Pagu są wyznaczone godziny otwarcia biura a tym samym możliwości zakupu winiety. Niestety nie zwróciłem uwagi jakie to godziny, ale mam pewność że tak jest bo osobiście pocałowałem klamkę i musiałem jechać następnego dnia. Na drzwiach jest owszem numer kontaktowy, ale nie sądzę żeby ktoś przyszedł tylko po to by winietę wypisać.

Edit - http://www.datoteka.com/croatia-zute-st ... arpag.html lucka w Pagu.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 22.05.2012 12:04

To pewnie zależy od wielkości i popularności portu. Ja kupowałem w Korczuli, a tam jest spory ruch. Nawet musiałem chwilę poczekać, bo akurat cumowało coś dużego i kapitan osobiście odbierał cumy.

Jadąc na Pag mostem, można by zboczyć do Zadaru. Tam w zakładce "Informacije" piszą, że jest czynne 24 godziny.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2012 13:11

Z pewnością jest jak piszesz. Pierwszy link do luckoj w Novaliji jest określony jako "LUČKA KAPETANIJA SENJ - Novalja" więc pewnie Senj będzie dla niej całodobowy zaś ta z miasta Pag jest określona jako "LUČKA KAPETANIJA ZADAR Pag" więc bazowym portem będzie Zadar. W przypadku Korculi masz "LUČKA KAPETANIJA - Korčula". http://www.portir.com/croatia-poslovni- ... rcula.html
skrzypek43
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzypek43 » 22.05.2012 19:59

Rysio napisał(a):Z pewnością jest jak piszesz. Pierwszy link do luckoj w Novaliji jest określony jako "LUČKA KAPETANIJA SENJ - Novalja" więc pewnie Senj będzie dla niej całodobowy zaś ta z miasta Pag jest określona jako "LUČKA KAPETANIJA ZADAR Pag" więc bazowym portem będzie Zadar. W przypadku Korculi masz "LUČKA KAPETANIJA - Korčula". http://www.portir.com/croatia-poslovni- ... rcula.html


To jest to dzięki za pomoc Pozdrawiam http://www.mppi.hr/default.aspx?id=7568
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 186
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone