Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Luk42
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luk42 » 18.04.2012 08:50

Luk42 napisał(a):Witam wszystkich.
Jestem na tym forum nowym więc jeżeli coś będzie niezrozumiałe proszę o wybaczenie. Przeczytałem całe forum dwa razy i jest to bez wątpienia kopalnia wiedzy żeglarsko-motorowej. Wybieram się po raz pierwszy ze swoją rodziną (żona + synowie 4 i 6 lat) na Chorwację. Po czytaniu różnych informacji m.in. na tym forum kupiłem ponton Buscha 2,85 m klasa morska C oraz silnik Hondy 2,3 KM, wiem, że to mały silniczek ale wiadomo mało kasy i mało miejsca w samochodzie. Myślę pływać do 200 m od brzegu. Chcemy zobaczyć i pokazać naszym pociechom coś innego niż leżenie na plaży i zaliczanie sklepów z pamiątkami.
Uprawnienia młodszego sternika robimy za dwa tygodnie, a w Chorwacji wybieramy się w okolice Pagu na piaszczyste plaże daleko od cywilizacji (są takie).
Mam dwa pytania na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
1. Jakie wyposazenie ma mieć ponton?
- kotwica na linie 25-100 m
- woda do picia 2l/ osobą
- kamizelki ratunkowe - dla kazdego (ratunkowe a nie asekuracyjna)
- gaśnica
Daszek dorobię sam ale to nie wymóg.
co jeszcze???
2. W związku z tym, że ponton ma poniżej 3 m i silnik ma poniżej 5 KM to zrozumiałem, że nie muszę mieć winiety?

Czy ktoś może napisac co jeszcze do pontonu bo co do łódki to wyczytałem, chyba ,że to samo?
Boloh
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 11.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boloh » 18.04.2012 11:44

Koleżanki i Koledzy a teraz pytanie z innej beczki
Mianowicie jakimi środkami-detergentami myjecie tuby-pontony od wszelkiego zabrudzenia tak żeby czasem przez przypadek nie doprowadzić do odbarwień , pytanie również kieruje do tych którzy mają łódki-laminaty itp.-czyli środki na burty.
z góry dziękuję
Bolo
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 18.04.2012 14:12

Boloh, Rysio, Terenowiec, dzięki za pomocne rady, będąc laikiem dobrze jest spytać czasami ekspertów aby uniknąć nieoczekiwanych problemów :D.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.04.2012 14:30

Zgadza się tym bardziej, że z wodą nie ma żartów.

Boloh ja mój gumjak myję takim czymś + jak jest potrzeba to gąbka + myjka ciśnieniowa 160 ATM.
Argi
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Argi » 18.04.2012 18:43

CIF+szczotka, spłukać - gotowe.
Humorek
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Humorek » 18.04.2012 22:18

Bardzo mocno zabrudzony ponton czy kajak po spływie myję tym:
http://www.tenzi.sklep.pl/tenzi-truck-clean-p-40.html
plus Karcher 160 atm.
Nie ma skuteczniejszego środka
Boloh
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 11.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boloh » 19.04.2012 10:51

Dzięki Koledzy za rady .
pozdro Bolo
skrzypek43
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzypek43 » 20.04.2012 07:18

Witam wszystkich, kupiłem ponton i mam takie pytanko odnośnie zamocowania silnika do pontonu.Mam silnik tohatsu18 po założeniu silnika na pawęż parząc od tyłu widać dwa otwory do przykręcenia silnika śrubami ,mam teraz dylemat czy wiercić otwory na śruby czy nie,czy zdażyło się wam że się poluzował silnik w czasie pływania po falach jednak to duże wstrząsy.Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.04.2012 07:26

Na wodzie zdarzyć się może wszystko.
Kiedyś gdzieś czytałem, że małe silniki dla bezpieczeństwa warto zamocować linką do łajby, aby po niego nie nurkować... :wink:

Mam na myśli silnik mocowany na szybkozłącza.
mors6
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mors6 » 20.04.2012 11:55

Swój silnik do pływania w CRO mocuję dodatkowo łańcuszkiem do pawęży. Mam pewność, że przy poluzowaniu mocowania nie zgubię go w wodzie. Nie wygląda to superestetycznie ale daje pewność. Zawsze jak pamiętam przy wypływaniu sprawdzam dokręcenie i nie zdarzyło mi się popuszczenie na motylkach.
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 29.04.2012 17:03

Witajcie.
Nie będę się zbędnie rozpisywał, że wyboru pontonu ( Pro Marine 380 ) dokonałem dzięki Waszej nieocenionej pomocy i silnik również max mocy możliwej ( Yamaha 20 Autolube ) ale chodzi mi o kilka porad dotyczących w/w silnika.
-Mianowicie czy ktoś z Was posiada instrukcję do tego modelu?
-Czy po zakończeniu pływania, a przed demontażem silnika muszę jakoś z niego "spuścić" :) paliwo czy wystarczy odpiąć linię paliwową i poczekać aż wypali to co ma w układzie?
-Czy jest jakiś sprawdzony olej do tego silniczka?
To tyle chyba co mnie nurtuje na już :)
Silnika długo szukałem na polskim rynku, niestety prawie roczne poszukiwania nic nie dały. Jak była w miarę atrakcyjna cena to rocznik i stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, jak rocznik i stan mi odpowiadał to cena podcinała nogi. Z racji mojej pracy i tego, że często wyjeżdżam do Holandii postanowiłem poszukać tam jakiegoś motoru dla siebie (w Holandii pływanie jeszt bardzo rozpowszechnione).
Natrafiłem na stronę:
http://www.tweedehands-buitenboordmotoren.nl/
i swojego zakupu dokonałem właśnie u nich. Byłem u Nich na miejscu. Mają duży wybór silników używanych najczęściej z pierwszyh rąk. Prowadzą również serwis i każdy ze sprzedawanych silników jest przed sprzedażą przez Nich spradzany. Na silnik dostałem fakturę i gwarancję na 1 sezon. ( wiem, że odległość jest problemem do skorzystania z tej gwarancji ale liczy się sam fakt)
Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony z ich usług.
Zobaczymy jak całość zestawu zachowa się na wodzie.
Pierwsze wodowanie 1-05-2012 na jeziorze Pogoria w Dąbrowie Górniczej, a docelowo wyjazd do Trogiru 15-07-2012 (już nie mogę się doczekać)

PS. Na razie koledzy sprawdzają go na suchym lądzie :)
Obrazek

[/url]
Humorek
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Humorek » 29.04.2012 21:55

Gratuluję zakupu . 20 kucyków przy takim pontonie to już jest coś.
Będziesz miał sporo frajdy.Tylko bezwzględnie pamiętaj o zrywce.
Odepnij szybkozłączke i poczekaj aż się wypali.
Ja używam Castrola 2T
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 29.04.2012 22:52

Zrywka oczywiście jest.
Czyli po odpięciu linii paliwowej mam czekać aż silnik sam zgaśnie czy np ma zacząć przerywać?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.05.2012 09:28

Aż zgaśnie. Dobrze jest jeszcze w trakcie wypalania nacisnąć parę razy gruchę i nacisnąć na kulkę w zaworku linii od strony zbiornika którą będziesz miał odpiętą.
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 01.05.2012 17:56

Wszystko OK.
Sezon rozpoczęty :)
Sprzęt sprawdził się w 100%tach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 183
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone