Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kozakowski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozakowski » 07.02.2022 00:39

Chcę tylko poruszyć temat dla posiadaczy albo dla tych którzy mają zmiar kupić łódź żeby sprawdzali czy w dokumentach zakupu jest kartka z certyfikatem CE i numerem .
Dla obecnych którzy mają zarejestrowane w starym systemie też jest czas do końca roku na przerejestrowanie i pewnie takie same przejścia jak u mnie.
Ja rejestrowałem w pzmin.
Próbowałem online w reja24 ale bez tych załączników nie zarejestrowali.więc zrobiłem to osobiście.
Mogłem spróbować w starostwie bo też przez system reja24 mogą rejestrować może nie byliby tacy skrupulatni tylko wystarczyłaby tabliczka.nie wiem może warto spróbować
kozakowski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozakowski » 07.02.2022 00:42

Jeżeli ktoś ma zamiar rejestrować lub przerejestrować łódź to chyba jest jeszcze czas do sezonu to zrobić bo potem wyjazdy i czas się skurczy .mi to chwilę zajęło plus 4 wizyty w Warszawie
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 09.02.2022 07:54

Ja rejestruję za 1000zł jak sprowadzam łódz robię opis techniczny i cyk 30dni i po problemie dowodzik jest
kozakowski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozakowski » 09.02.2022 08:12

Nie każdy ma takie doświadczenie z rejestrowaniem jak kolega.
A pytanie jak omijasz certyfikat CE jeśli go nie masz na papierze tylko wybity na łodzi bo rzaden rzeczoznawca tego nie chciał zrobić
kuchpat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchpat » 09.02.2022 10:44

baunty napisał(a):
kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Ponieważ w tym roku zmieniłem sprzęt postanowiłem, że już nie odpuszczę i w tym roku wybiorę się do Chorwacji.
Korzystając z zimowego letargu, będę miał na pewno kilka pytań do doświadczonych w tej materii kolegów i koleżanek i mam nadzieję że wspólnie uda nam się na nie odpowiedzieć rozgrzewając trochę przy tym wyobraźnię i tęsknotę za ciepłymi chwilami na wodzie :-) :papa:

I od razu pytanie nr.1 Które rozwiązanie waszym zdaniem jest lepsze - rejestracja na POL czy na PL ?

Jaki sprzęt:
- Marka i model
- typ i moc silnika
- wymiary "sprzętu"
- zdjęcie "sprzętu"


Sorka za chwilę ciszy, ale byłem na kilku dniowym wyjeździe na ferie.

Kupiłem BRIG-a FALCON-a 450 DELUX z silnikiem MERCURY 60 HP.
Wymiary jak nazwa sugeruje to 450cm na niecałe 200cm
Co do zdjęcia to tak na szybko takie robocze wrzucam jeszcze zrobione przy zakupie
image (2).jpg
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.02.2022 11:09

kuchpat napisał(a):
baunty napisał(a):
kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Ponieważ w tym roku zmieniłem sprzęt postanowiłem, że już nie odpuszczę i w tym roku wybiorę się do Chorwacji.
Korzystając z zimowego letargu, będę miał na pewno kilka pytań do doświadczonych w tej materii kolegów i koleżanek i mam nadzieję że wspólnie uda nam się na nie odpowiedzieć rozgrzewając trochę przy tym wyobraźnię i tęsknotę za ciepłymi chwilami na wodzie :-) :papa:

I od razu pytanie nr.1 Które rozwiązanie waszym zdaniem jest lepsze - rejestracja na POL czy na PL ?

Jaki sprzęt:
- Marka i model
- typ i moc silnika
- wymiary "sprzętu"
- zdjęcie "sprzętu"


Sorka za chwilę ciszy, ale byłem na kilku dniowym wyjeździe na ferie.

Kupiłem BRIG-a FALCON-a 450 DELUX z silnikiem MERCURY 60 HP.
Wymiary jak nazwa sugeruje to 450cm na niecałe 200cm
Co do zdjęcia to tak na szybko takie robocze wrzucam jeszcze zrobione przy zakupie
image (2).jpg


Skoro jest zarejestrowany , to nie ma sensu tego zmieniać.

Pytanie wynikało m.in. z kwestii, która została później poruszona - certyfikat CE.
Dotyczy to głównie łódek sprowadzonych z USA - od zeszłego roku są z tym pewne problemy.
Kolejną sprawą są silniki stacjonarne i automatyczny system gaśniczy w komorze silnika, ale Ciebie to nie dotyczy.
Trzeba było odpisać mimo wyjazdu -bo logowałeś się po kilka razy dziennie :) - i byłoby już dawno po temacie, a tak to pewien user ( chyba nie wiedząc skąd wynikają te pytania :D ) , próbował trochę fermentu tu narobić. Dodatkowo uroilo mu się, że zadawanie istotnych w tej kwestii pytań, to "przesłuchanie" :D
Zastanów się na biminii i ewentualną pompowaną poduszką wypełniającą pokład przed sterówką - zrobisz mini pokład słoneczny.

PS na jakiej przyczepce jest sprzęt?
Ostatnio edytowano 09.02.2022 12:16 przez baunty, łącznie edytowano 2 razy
kuchpat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchpat » 09.02.2022 11:21

baunty napisał(a):
Morski Pas napisał(a):
baunty napisał(a):
kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Ponieważ w tym roku zmieniłem sprzęt postanowiłem, że już nie odpuszczę i w tym roku wybiorę się do Chorwacji.
Korzystając z zimowego letargu, będę miał na pewno kilka pytań do doświadczonych w tej materii kolegów i koleżanek i mam nadzieję że wspólnie uda nam się na nie odpowiedzieć rozgrzewając trochę przy tym wyobraźnię i tęsknotę za ciepłymi chwilami na wodzie :-) :papa:

I od razu pytanie nr.1 Które rozwiązanie waszym zdaniem jest lepsze - rejestracja na POL czy na PL ?

Jaki sprzęt:
- Marka i model
- typ i moc silnika
- wymiary "sprzętu"
- zdjęcie "sprzętu"


Co to? Przesłuchanie?

Nie ma co. Miłe powitanie nowego kolegi na forum.

Przestań tu trollować i szukać zaczepki :D
Ochłoń trochę :)
Zamiast bawić się w "moralizatora" to daj przykład zachowaniem, a nie czepianiem się :D
To chyba tyle dyskusji z Tobą, ponieważ szkoda na nie czasu :papa:


Kuchpat, rejestrować możesz przez Reja24, Starostowie, bezpośrednio w PZŻ i nie wiem jak jest teraz po zmianie przepisów rejestracyjnych w PZMiNW.
Ja dotychczas rejestrowałem w PZŻ z pewnych względów, aby ocenić, czy w Twoim przypadku ma to sens, potrzebne są parametry łodzi.

PS z powyższymi instytucjami można się skontaktować bezpośrednio i otrzymać potrzebne informacje.


Koledzy bez nerwów - w końcu to temat wakacyjny :-)

Co do konkretów to pytałem o tą rejestrację na POL czy na PL z następującej przyczyny. Kupiony RIB był zarejestrowany dotychczas w PZMiNW przez dwóch ostatnich właścicieli, ale jeszcze na starym "dowodzie" - taka tekturka :D - w którym nie było parametru "Kategoria projektowa". W związku z tym faktem postanowiłem kontynuować rejestrację u nich, ale zobaczyłem że na nowym wniosku zaczął ten parametr właśnie występować i tu zaczęły się schody.

Nijak do gościa z PZMiNW nie trafiała żadna argumentacja:
- że ostatnich dwóch właścicieli miało ten sprzęt u nich zarejestrowany
- że certyfikat zapewne był im okazany, ale że parametr "Kategoria projektowa" nie występował więc go nie wpisali
- że zestaw był certyfikowany u nich dwa razy i są na tych certyfikatach parametry (wys. fali, itd.) dla kategorii "C"
- że w końcu na tabliczce znamionowej jest wbita kategoria "C"

Siedział, patrzył na mnie i po pewnym czasie zaczął przypominać uszatego jegomościa z jednej znanej bajki - tylko tamten powtarzał "...daleko jeszcze ?.." a ten " ...certyfikat CE.." :P

Ostatecznie złożyłem u nich ten wniosek i z tego co wiem dowód rejestracyjny już czeka na mnie, ale zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej było go zarejestrować w starostwie na PL - tam już są nowe dowody z długością i mocą silnika (kategoria też występuje), ale podobno dla nich wystarczy zdjęcie z tabliczki znamionowej i nie czepiają się o jakieś żadne durne certyfikaty CE producenta

Macie jakieś doświadczenia w tej materii ? - chodzi mi zarówno o kwestię rejestracji jak i samego podejścia Chorwatów (zakup ubezpieczenia czy winiety) - czy oni w ogóle na ten parametr zwracali Wam uwagę ?
Ostatnio edytowano 09.02.2022 11:40 przez kuchpat, łącznie edytowano 2 razy
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 09.02.2022 11:23

kuchpat napisał(a):
Sorka za chwilę ciszy, ale byłem na kilku dniowym wyjeździe na ferie.

Kupiłem BRIG-a FALCON-a 450 DELUX z silnikiem MERCURY 60 HP.
Wymiary jak nazwa sugeruje to 450cm na niecałe 200cm
Co do zdjęcia to tak na szybko takie robocze wrzucam jeszcze zrobione przy zakupie
image (2).jpg


Kapitalny sprzęt. Będzie śmigał po Jadranie jak ta lala. Myślisz montować do niego bimini ?
kuchpat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchpat » 09.02.2022 11:38

LUKASQ napisał(a):
Kapitalny sprzęt. Będzie śmigał po Jadranie jak ta lala. Myślisz montować do niego bimini ?


Dzięki, mam nadzieję że tak będzie - dotychczas miałem gumę 360cm i 25KM za rufą i już było fajnie choć używałem jej tylko w Polsce :)

Co do bimini to na pewno coś trzeba będzie założyć - raczej nie jestem fanem smażenia się jak frytka :-), ale najpierw rozglądam się za Roll Bar-em na tył i dopiero w tedy będę starał się coś dobrać odnośnie bimini.

Przy okazji jak by ktoś miał jakiś fajny Roll Bar na sprzedaż w przyzwoitej cenie to prośba o info na priv. :lol:
kuchpat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchpat » 09.02.2022 12:09

Janusz Bajcer napisał(a):
kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Witam serdecznie :hearts: :papa:
Jak długo przeglądałeś forum bez przyjemności zabrania głosu. :?:


Oj, długo dosyć - w 2011 kupiłem zupełnie nową gumę 360cm i od tamtej pory co jakiś czas nachodziło mnie, żeby wybrać się z nią do Chorwacji - wówczas przeglądałem fora próbując się odnaleźć w obowiązujących przepisach, polecanych miejscach do pływania, itd.

Ostatecznie nie wyszło, ale w tym roku już z racji chociażby nowego nabytku wyjazd musi się odbyć :D
kuchpat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchpat » 09.02.2022 13:56

kozakowski napisał(a):Jeśli chodzi rejestrowanie łodzi w reja24.

Jestem świeżo po kilkumiesięcznym spektaklu na temat rejestracji.a mianowicie:

Zakupiłem ponton z silnikem który był zarejestrowany od 2014 roku w PZMINW.
Ponton honwave i silnik honda 20km z certyfikatem morskim C
CHCIAŁEM GO PRZEREJESTROWAĆ ale nie miałem książki zakupu i certyfikatu CE chociaż na tabliczce znamionowej był numer vin i certyfikat wybity.wcześniej 8 lat temu wszystko było Ok
Jak się okazuje wg nowych przepisów nr vin jest za krótki i doszukaliśmy się numeru CIN.
Jednak bez papierowego CE rejestracja jest niemożliwa.więc skierowany zostałem do rzeczoznawcy który zrobił opis za 200 złotych że łódź jest na wysokość fali 2m a siła wiatru 6st B.
Jednak kategorii morskiej a raczej przybrzeżnej C nie dostałem bo podobno tylko prosucent może to wydać.pisałem do Angli przedstawiciela na europę nie podjęli tematu pomocy.trwało to od września i w końcu zarejestrowałem bez tej kategorii.
Ciekawy jestem jak do tego podejdzie polcja w Chorwacji na wodzie w razie kontroli.
A z ciekawostek to już nie jest jak wg producenta ilość osób 5+dziecko tylko 5 osób i został mi nadany nowy numer CIN czyli już trzeci na jednej łodzi ktory mam nbić na nowej tabliczce znamionowej.czyli mój "wysokiej klasy gumowy jacht"będzie zlepkiem absurdalnych przepisów, których chorwat może nieodgadnąć i jak zechce to może ...


Doskonale Cię rozumiem - mam ten sam problem, a podstawowe pytanie to jak do tego podejdą Chorwaci.

Absurdów w tej sytuacji jest jeszcze więcej bo rejestrując na POL masz rejestrację teoretycznie morską (zaznaczone użytkowanie na morzu ), musisz wybrać port macierzysty na wybrzeżu, a w dowodzie masz że kategoria projektowa = brak kategorii.
Przecież to jest zaprzeczenie jednego przez drugie - jak można jednocześnie na jednym dokumencie dopuszczać pływanie po morzu nie podając kategorii tego dopuszczenia :roll: :lol: - po prostu absurd.

Mam nadzieję że są tu osoby, które mają taką sytuację, były już ze sprzętem w Chorwacji i podzielą się wiedzą jak to było z zakupem winiety czy ubezpieczenia.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 09.02.2022 18:50

Witajcie.
Przepraszam, że tu swe pytanie zamieszczę, jeśli to złe miejsce, proszę moderatora o przerzucenie we właściwe :)
Poszukuję noclegu dla 10 osób w okolicy Primosten - Rogoznica w terminie 13.08 -20.08. Jeśli ktoś posiada jakieś sprawdzone kontakty, proszę o pomoc w tej sprawie. Jak będzie blisko, żeby gumiaka widzieć, byłoby extra. Pozdrawiam wszystkich.
PS. Sprzedam Zodiak Mark II 420 alu z kpl. wyposażeniem i silnikiem - więcej priv
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 21.03.2022 16:02

ventus napisał(a):Witajcie.
Przepraszam, że tu swe pytanie zamieszczę, jeśli to złe miejsce, proszę moderatora o przerzucenie we właściwe :)
Poszukuję noclegu dla 10 osób w okolicy Primosten - Rogoznica w terminie 13.08 -20.08. Jeśli ktoś posiada jakieś sprawdzone kontakty, proszę o pomoc w tej sprawie. Jak będzie blisko, żeby gumiaka widzieć, byłoby extra. Pozdrawiam wszystkich.
PS. Sprzedam Zodiak Mark II 420 alu z kpl. wyposażeniem i silnikiem - więcej priv

Kiedy jdziesz z motorówką czy bez mam fajne miejsce w Zaborić z darmowym.miejscem do Łodzi pierwsza linia
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 21.03.2022 16:11

No a ogólnie to pytanie jak i miejsce trafne na 50% :-)
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 22.03.2022 22:05

Dziękuję za propozycję, mam już wszystko zarezerwowane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 728
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone