Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 31.01.2022 10:20

Teraz się rejestruje w starostwach
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 31.01.2022 23:01

swider1985 napisał(a):Teraz się rejestruje w starostwach


powiedz więcej ... coś się pozmieniało? Z tego co pamiętam w dokumentach ze starostwa, nie było wpisanego któregoś ważnego parametru wymaganego przy wykupieniu "winietki" w CRO...
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 31.01.2022 23:18

Długość jednostki i moc silnika. To jest potrzebne do obliczenia kwoty za winietę.
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 31.01.2022 23:21

Kiedyś jak się rejestrowało w starostwie nie wbijali mocy silnika bo można było na wiosłach pływać. Tzw. łódź do amatorskiego połowu ryb.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.02.2022 14:49

kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Ponieważ w tym roku zmieniłem sprzęt postanowiłem, że już nie odpuszczę i w tym roku wybiorę się do Chorwacji.
Korzystając z zimowego letargu, będę miał na pewno kilka pytań do doświadczonych w tej materii kolegów i koleżanek i mam nadzieję że wspólnie uda nam się na nie odpowiedzieć rozgrzewając trochę przy tym wyobraźnię i tęsknotę za ciepłymi chwilami na wodzie :-) :papa:

I od razu pytanie nr.1 Które rozwiązanie waszym zdaniem jest lepsze - rejestracja na POL czy na PL ?

Jaki sprzęt:
- Marka i model
- typ i moc silnika
- wymiary "sprzętu"
- zdjęcie "sprzętu"
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 01.02.2022 15:55

baunty napisał(a):
kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Ponieważ w tym roku zmieniłem sprzęt postanowiłem, że już nie odpuszczę i w tym roku wybiorę się do Chorwacji.
Korzystając z zimowego letargu, będę miał na pewno kilka pytań do doświadczonych w tej materii kolegów i koleżanek i mam nadzieję że wspólnie uda nam się na nie odpowiedzieć rozgrzewając trochę przy tym wyobraźnię i tęsknotę za ciepłymi chwilami na wodzie :-) :papa:

I od razu pytanie nr.1 Które rozwiązanie waszym zdaniem jest lepsze - rejestracja na POL czy na PL ?

Jaki sprzęt:
- Marka i model
- typ i moc silnika
- wymiary "sprzętu"
- zdjęcie "sprzętu"


Co to? Przesłuchanie?

Nie ma co. Miłe powitanie nowego kolegi na forum.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.02.2022 17:44

Morski Pas napisał(a):
baunty napisał(a):
kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Ponieważ w tym roku zmieniłem sprzęt postanowiłem, że już nie odpuszczę i w tym roku wybiorę się do Chorwacji.
Korzystając z zimowego letargu, będę miał na pewno kilka pytań do doświadczonych w tej materii kolegów i koleżanek i mam nadzieję że wspólnie uda nam się na nie odpowiedzieć rozgrzewając trochę przy tym wyobraźnię i tęsknotę za ciepłymi chwilami na wodzie :-) :papa:

I od razu pytanie nr.1 Które rozwiązanie waszym zdaniem jest lepsze - rejestracja na POL czy na PL ?

Jaki sprzęt:
- Marka i model
- typ i moc silnika
- wymiary "sprzętu"
- zdjęcie "sprzętu"


Co to? Przesłuchanie?

Nie ma co. Miłe powitanie nowego kolegi na forum.

Przestań tu trollować i szukać zaczepki :D
Ochłoń trochę :)
Zamiast bawić się w "moralizatora" to daj przykład zachowaniem, a nie czepianiem się :D
To chyba tyle dyskusji z Tobą, ponieważ szkoda na nie czasu :papa:


Kuchpat, rejestrować możesz przez Reja24, Starostowie, bezpośrednio w PZŻ i nie wiem jak jest teraz po zmianie przepisów rejestracyjnych w PZMiNW.
Ja dotychczas rejestrowałem w PZŻ z pewnych względów, aby ocenić, czy w Twoim przypadku ma to sens, potrzebne są parametry łodzi.

PS z powyższymi instytucjami można się skontaktować bezpośrednio i otrzymać potrzebne informacje.
Ostatnio edytowano 03.02.2022 14:30 przez baunty, łącznie edytowano 2 razy
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 02.02.2022 13:18

Cześć
Zauważyłem, że zdarza Ci się wchodzić w ostre interakcje. 8O .. Co jest Kolego ??? Za ostro się od razu odgryzasz na jakąś pierdołę :wink: :wink: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2022 20:20

kuchpat napisał(a):Jako nowy członek tego zacnego grona na wstępie pozwolę sobie powitać wszystkich forumowiczów (i forumowiczki oczywiście :P )

Mimo przeglądania od lat tego forum, szukając rożnych informacji nie maiłem dotychczas przyjemności zabrać głosu.

Witam serdecznie :hearts: :papa:
Jak długo przeglądałeś forum bez przyjemności zabrania głosu. :?:
kozakowski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozakowski » 06.02.2022 20:11

Witam.
Jestem w zasadzie nowy na forum ale przeglądam je od wakacji 2021, kiedy to zarazili mnie ludzie tam będący do pływania pontonem.
No i kupiłem.
Sprzęt mam podobny do Karpika z Raszyna którego filmy oglądałem z rodziną setki razy i dlatego poszukuję kontaktu do niego, celem wymiany doświadczen.czy ktoś pomoże .
Pozdrawiam Krzysztof Kozakowski
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2022 21:53

kozakowski napisał(a):Witam.
Jestem w zasadzie nowy na forum ale przeglądam je od wakacji 2021, kiedy to zarazili mnie ludzie tam będący do pływania pontonem.
No i kupiłem.
Sprzęt mam podobny do Karpika z Raszyna którego filmy oglądałem z rodziną setki razy i dlatego poszukuję kontaktu do niego, celem wymiany doświadczen.czy ktoś pomoże .
Pozdrawiam Krzysztof Kozakowski

Witam :papa:

member57808/

Możesz wysłać e-maila, uprawnienia do PW są po 4 postach na forum.
rusek_3000
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rusek_3000 » 06.02.2022 21:59

Witam szanowne grono.
1>czy istnieje możliwość wykupienia winiety na łódź/ponton przez internet ?
2>czy posiadacie namiary na kapitanat na wyspie Hvar?
Pozdrawiam
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 06.02.2022 22:22

rusek_3000 napisał(a):Witam szanowne grono.
1>czy istnieje możliwość wykupienia winiety na łódź/ponton przez internet ?
2>czy posiadacie namiary na kapitanat na wyspie Hvar?
Pozdrawiam


Witaj
1. Nie
2. Wpisz w google " Lučka Kapetanija Hvar, Jelsa Lub Stari Grad" i masz adresy. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy są otwarte, nie znasz dnia ani godziny :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2022 22:31

rusek_3000 napisał(a):Witam szanowne grono.
.....
2>czy posiadacie namiary na kapitanat na wyspie Hvar?
Pozdrawiam

https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapet ... split/8309
kozakowski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozakowski » 07.02.2022 00:32

Jeśli chodzi rejestrowanie łodzi w reja24.

Jestem świeżo po kilkumiesięcznym spektaklu na temat rejestracji.a mianowicie:

Zakupiłem ponton z silnikem który był zarejestrowany od 2014 roku w PZMINW.
Ponton honwave i silnik honda 20km z certyfikatem morskim C
CHCIAŁEM GO PRZEREJESTROWAĆ ale nie miałem książki zakupu i certyfikatu CE chociaż na tabliczce znamionowej był numer vin i certyfikat wybity.wcześniej 8 lat temu wszystko było Ok
Jak się okazuje wg nowych przepisów nr vin jest za krótki i doszukaliśmy się numeru CIN.
Jednak bez papierowego CE rejestracja jest niemożliwa.więc skierowany zostałem do rzeczoznawcy który zrobił opis za 200 złotych że łódź jest na wysokość fali 2m a siła wiatru 6st B.
Jednak kategorii morskiej a raczej przybrzeżnej C nie dostałem bo podobno tylko prosucent może to wydać.pisałem do Angli przedstawiciela na europę nie podjęli tematu pomocy.trwało to od września i w końcu zarejestrowałem bez tej kategorii.
Ciekawy jestem jak do tego podejdzie polcja w Chorwacji na wodzie w razie kontroli.
A z ciekawostek to już nie jest jak wg producenta ilość osób 5+dziecko tylko 5 osób i został mi nadany nowy numer CIN czyli już trzeci na jednej łodzi ktory mam nbić na nowej tabliczce znamionowej.czyli mój "wysokiej klasy gumowy jacht"będzie zlepkiem absurdalnych przepisów, których chorwat może nieodgadnąć i jak zechce to może ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 727
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone