Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 18.05.2022 13:06

boboo napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):(...) drożej (...) koszty (...)
Jechać nie jechać, oto jest pytanie!
Jeśli zaczynasz się nad takimi rzeczami zastanawiać, to...
po prostu nie stać Cię na ten urlop.
Niby piszę personalnie do Ciebie, ale to jest takie uogólnienie.
Dla wszystkich, którzy myśląc o urlopie, zaczynają żonglować w portfelu.


Tak Boboo, wiem i pamiętam, że tobie, jako Niemcowi płaci za paliwo nawet w czasie urlopu niemiecka firma. My, jako ci gorsi musimy płacić sami za siebie i zarabiamy dużo mniej miesięcznie niż nasi zachodni sąsiedzi. W Polsce ogrzewając dom miesięcznie płaciliśmy do tej pory, uogólniając tysiąc złotych. Po nowych cenach będziemy musieli płacić trzy tysiące złotych. Wiec Pewnie, jako wzorowy obywatel masz absolutną rację, że co najmniej 80% Polaków nie będzie stać na urlop. W tej sytuacji myślę, że warto przeanalizować koszty ewentualnych wakacji w Chorwacji. Boboo oczywiście, absolutnie nie jest, to nic osobistego.

Serdecznie pozdrawiam.

ps Z ewentualną dyskusją o cenach, paliw, urlopu... Przerzućmy się do odpowiedniego działu.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.05.2022 16:20

CZYSZKOWEK napisał(a):
swider1985 napisał(a):No a tu ja rok temu ,też się szukuje


Pytanie brzmi jak w tym roku wyjdziemy z kosztami samego transportu. Mój zestaw, auto + motorówka pali na setkę około 8 litrów. Zakładając 3 tysiące kilometrów do przejechania cena ropy wyjdzie drożej około 1000/1500 złotych niż w poprzednim sezonie. Więc noga z gazu i na "szafie" 80 kilometrów na godzinę, zapominamy o 5 i 6 biegu. Dodatkowo z tyłu głowy chodzi zima i koszty ogrzewania................... Jechać nie jechać, oto jest pytanie!


Masz super oszczędny zestaw, skoro 8 z przyczepą. Mój benzynowy autobus pali 9 bez przyczepy a z RIB-em 1250 kg (waga riba + przyczepy) to pamiętam 13l / 100

W tym roku będę testował 2l disel autobus ale patrząc na testy innych to nie będzie wiele mniej

Jak policzyć koszty transport / ubezpieczenia / deprecjacji versus czas użytkowania (jak ktoś głownie na wakacjach) to tanie wypożyczyć będzie może na tydzień coś ...

A propo deprecjacji to może z łódkami jak z autami obecnie ?? "lokata kapitału"
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.05.2022 16:21

CZYSZKOWEK napisał(a):(...) My, jako ci gorsi (...)
To bardzo niedobrze o sobie tak myśleć.
Jest wiele rzeczy, na które mnie nie stać. Ale jakoś nie czuję się przez to gorszy od tych, którzy je mają.
Mam świetnych sąsiadów. Naprawdę dobrych kumpli. Znamy swoje zajęcia i mniej/więcej dochody.
Oni mają ze 3-4 razy tyle, co my i...
zazdroszczą nam, że mamy czas na wydawanie tego, czym dysponujemy.

Wracając do tematu:
jakiś tydzień/dwa przed wyjazdem napompujcie pontony, umyjcie je, sprawdźcie wodą z mydłem szwy i klejenia (ewentualne nieszczelności) i ładnie nawoskujcie jakimś środkiem anty-UV.
Przepyrkać trochę silnik, podsmarować różne metalowe elementy takielunku i można urlopować :hut:
:papa:
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 18.05.2022 17:37

Przy takim gruntownym przeglądzie należałoby w kolejnym kroku upuścić nieco ciśnienia z rozdętego ego. Do wartości wskazanych w instrukcji. Następnie można wyregulować zawór, aby się powtórnie nie nadymało. W razie problemów zawołać sąsiadów z paskami wypłat w ręku. Potem już szybka polerka i w drogę. :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.05.2022 18:04

Jeśli to do mnie, to chętnie podreguluję tylko musisz wskazać gdzie.
Czyżby wskazówką na rozdęcie byłby fakt, że nie stać mnie na wiele rzeczy?
Albo, że nie czuję się z tego powodu gorszy?
Albo, że mam mniej materialnie od kumpli, ale za to więcej czasu?
:?
Oświeć mnie, proszę :roll:
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 18.05.2022 18:09

CZYSZKOWEK napisał(a):
swider1985 napisał(a):No a tu ja rok temu ,też się szukuje


Pytanie brzmi jak w tym roku wyjdziemy z kosztami samego transportu. Mój zestaw, auto + motorówka pali na setkę około 8 litrów. Zakładając 3 tysiące kilometrów do przejechania cena ropy wyjdzie drożej około 1000/1500 złotych niż w poprzednim sezonie. Więc noga z gazu i na "szafie" 80 kilometrów na godzinę, zapominamy o 5 i 6 biegu. Dodatkowo z tyłu głowy chodzi zima i koszty ogrzewania................... Jechać nie jechać, oto jest pytanie!




Ja akurat za bardzo nie przejmuje sie kosztami i tez jade z lodzia , 3 litry wiecej gazu :lol: Koszt ze wszystkimi oplatami i z dojazdem przez Wegry plus ubezpieczenie i winieta na lodz to jak wypozyczenie na jeden dzien na miejscu a sprzet mam przez caly urlop 11 dni. Oczywiscie zakładam ze wypozyczenie mojego starocia na około 120 euro. :papa:
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 18.05.2022 21:27

Panowie - o czym tu tak mocno dyskutujecie, czy ktoś ma jechać, nie jechać, drogo, tanio. Przecież to każdego indywidualna sprawa. Co dla jednego drogo, dla innego może być okazją. Życzę spokojnej wody, udanej pogody, bezpiecznej, bezkorkowej drogi.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 19.05.2022 05:24

Szybko i na temat jak chodzi o targanie łodzi do cro zwrost spalania licząc 2.5tyś km mój przypadek to paliwo w aucie to 800zl spalanie łodzi średnio ok 2 tyś i koszt autostrady ok 150zl .A co do tego czy ktoś chce oszczędnie wiadomo ze zawsze chodzi o kasę .Ale licząc te koszty to są tylko dwa dni wypożyczenia podobnej łodzi więc ,trzeba targać to ze sobą.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 19.05.2022 06:20

A tak na marginesie jadę do Igrane od 07.07 do 18.07 jak by ktoś na wodzie odezwijcie się ahoj :)
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 19.05.2022 10:53

swider1985 napisał(a):A tak na marginesie jadę do Igrane od 07.07 do 18.07 jak by ktoś na wodzie odezwijcie się ahoj :)



Ja niestety dokładnie miesięcy później, chociaż bliskie okolice pobytu. Jestem umówiony z jednym z kolegów z forum, on będzie kwaterował w Klek.
Jeśli chcesz skorzystać, polecam piękne urokliwe, ciche zatoczki na "szczycie" Pelješac vis-a-vis Hvaru. Zakochacie się w tych miejscach.

Pamiętaj gdybyście płynęli do Korćuli rano będziecie mieli wodę jak lodowisko. Po południu mocny wiatr w twarz. Na wysokości Kućiśte, serwerów na żaglu pędzących w różnych kierunkach (stresujące miejsce).
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 23.05.2022 06:26

A co do forum wszystkich tematów to widzę że to umiera tak jak kalendarz wyjazdowy tylko 10stron wpisu normalnie to powinno być już ze 40 stron minimum . Pewnie niektórzy odpuścili czy ciekawe czy chodzi o kasę czy kierunek poza tematem:-)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 23.05.2022 06:29

Tu też było grubo nawet jak ktoś zapomniał przecinka jedna wielka obraza lub teksty czytaj posty było to 2kartki wstecz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.05.2022 07:26

A co i po co pisać, jeśli z reguły nowy wpis zostaje dość szybko przetematowany na koszty i kasę?
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 23.05.2022 19:32

boboo napisał(a):A co i po co pisać, jeśli z reguły nowy wpis zostaje dość szybko przetematowany na koszty i kasę?


Boboo jak zwykle wspaniale, wyrafinowana analiza matematyczna rozpadu forum od czaszów odejścia Leszka po dzień dzisiejszy.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 24.05.2022 07:49

Ostatnio przeglądając internety natrafiłem na taki środek do pielęgnacji pontonu.
Obrazek
Od razu przypomniało mi się, że właśnie w ubiegłym roku skończył mi się mój środek a od lat używam żółtego Yachticona
Obrazek
który uważam za bardzo dobry środek bo tak naprawdę robi wszystko i praktycznie czyści osady czy plamy i natłuszcza czy konserwuje aż przywraca kolory, no ale lata lecą i może jest coś lepszego, sprawdzonego, godnego polecenia. Jak tak trochę poprzeglądałem to jest tych środków od metra. Nawet sam Yachticon ma pare detergentów do samych pontonów, a gdzie jeszcze inni producenci. Co Wy używacie do pielęgnacji pontonu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 730
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone