Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.11.2020 20:06

jacek2336 napisał(a):Można zabrac ze sobą solidny worek ,który wypełniamy głazami których nie brakuje w wodzie, dobrze przywiązać linę z bojka i zrzucić z łódki do wody. Po wykorzystaniu nóż w rękę i zanurkować i wyjąć pusty worek.

Czyżby znajomy?

Wywalone poduszki powietrzne ( nie zgniją) i do nich kamienie. Sprawdzone w Grecji przy ribie - waga z silnikiem przekraczała 500kg wagi.
Ostatnio edytowano 29.11.2020 20:06 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
tmk123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmk123 » 29.11.2020 20:06

Zago napisał(a):Ja zrobiłem to tak. Na złomie przez przypadek znalazłem metalowy kosz/koszyk, dorobiłem do niego wieko z drutu i oczko do mocowania liny lub łańcucha. Kosz był lekki wypełniałem go kamieniami zamykałem i gotowe.


To jest myśl! Ja myślałem o dwóch płytach betonowych ażurowych połączonych łańcuchem - ale Twój pomysł jest zdecydowanie lepszy.

Pozwolę go sobie trochę stuningować. Kosz skręcę z kątowników ocynkowanych perforowanych - łatwo zmieszczę je w bagażniku lub przyczepie, są lekkie, a na miejscu złożenie całości zajmie 10 minut.

Jedyna obawa - czy w transporcie na wodzie lub wodowaniu nie rozwalę gumiakia - ale może po prostu napełnię kosz kamieniami już w wodzie.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.11.2020 20:11

smoki3 napisał(a):a pewnie takie "zalane" metalowe wiaderko 10 litrowe ważyło by ze 30-40 kg.
Pomnóż to razy 3.
Na 30 kg wystarczą niecałe 3 litry ołowiu.
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 07.12.2020 00:09

Używałem dużego kamienia, mocowanego łańcuchem łączonym szeklami. Ostatnio podpatrzyłem ciekawy sposób: duży pojemnik plastikowy, wypełniony drobnym żwirkiem - 30 l to ok 50 kg , ale pod wodą traci 30 kg (wypór). Obciążniki betonowe tracą ok połowy ciężaru, a stalowe tylko 1/7.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.12.2020 20:55

Informacja dla tych, którzy rejestrują swoje rejsy przy pomocy Endomondo:
z dniem 31.12.2020 Endomondo zawiesza działalność.
Zostało kilka dni (?) aby wyeksportować swoje "linie".
31.03.2021 Endomondo planuje skasować wszystkie dane,
ale nie wiem czy będzie choć dostęp "read only" po 31.12.2020.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 13.01.2021 21:08

Cisza nastała to Ja się pochwalę.
Mój Rib wiosną dostanie nowe serce,
silnik Mercury 60 hp EFI z przebiegiem 75mth.
Wrzucam filmik z pracą silnika.

swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 25.01.2021 10:24

Takie pytanie pływał ktos w okolicach Zaborić -może ma namiary na fajne miejsca ? Ktoś coś?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 25.01.2021 10:27

pabbllo_ldz napisał(a):Cisza nastała to Ja się pochwalę.
Mój Rib wiosną dostanie nowe serce,
silnik Mercury 60 hp EFI z przebiegiem 75mth.
Wrzucam filmik z pracą silnika.


Silnik widział pokaż lepiej riba kiedy lecisz na Cro masz silnik masz Silnik jakis pomocniczy ? Jaki duży i ciężki rybek?
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 25.01.2021 15:25

Riba mam 480 cm, silnika pomocniczego nie mam.
Wybieramy się na Pag do Kustici od 09.07 na 14 dni.
Tu masz filmik jeszcze z starym silnikiem 40 hp.

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2021 22:45

Nie chciał bym snuć czarnych scenariuszy, jednak jeśli ktoś zamierza zmienić sprzęt z pontonu na łódkę, zakup przyczepki pod łodziowej ... To niech się streszcza, cena stali w Polsce już poszła nawet o 100% w górę, nie inaczej będzie z innymi elementami gospodarki. Łódka na jakiej ja pływam i w podobnej konfiguracji na wiosnę w tamtym roku w promocji (!) kosztowała 14500 zł (po 17500 zł). Przez przypadek wczoraj sprawdziłem cenę i jest ona prawie 22000 zł 8O . Źle się dzieje w państwie Duńskim ....... .
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 30.01.2021 11:28

to "zadna" różnica ;)

@Marsik za swojego QS zapłacił X a teraz podobne jednostki kosztuą PONAD 2 x X

Na forum-motorowodnym wysyp (w porównaniu do zeszłych lat) osób, które chcą kupić 8m QS za 100-150 tys EUR

I płaczą, że na świecie kolejka chętnych i odbiory dopiero koniec 2021
Kilku z nich kupiło od dealerów w Niemczech

Po prostu ludzie z odłożonymi pieniążkami/"dobrze zarabiający" ruszyli na zakupy kamperów/przyczep/udek
W tych ostatnich - głównie z kabiną bo ludzie zakładaja, ze na 6-7-8m udce idzie mieszkać w izolacji tygodniami i nie kontaktować się z innymi

kolega co robi małe udki szukał silnika 50KM i ceny skoczyły o 40-50 %
zreszta unikałbym zakupu rzeczy produkowanych 2020

na YT motodziennik i w wielu programach podkreslaja, ze takich testów nie pamiętają
Najlepsze marki zle spasowane, auta z testów na lawecie, itp, itd
sa tam filmy z fabryk gdzie ludzie pracuja w kokonach z folii itp/itd (covid)

chyba ten odcinek i wiele innych


>>>>>>>>>>>>>

skoda octavia 150 tys PLN ... nowa o ile w autach rozumiem, ze opłata węglowa, nowe systemy itp to w prostych udkach podrozało bo podrożało + silniki podrozaly
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2021 12:58

Ogórek, nie myl nadmiernego popytu w jakiejś branży czy chęci wzbogacenia się jakiejś jednostki za wszelką cenę od fatalnego stanu gospodarki. Powrotu ludzi rządzącym państwem do systemu odgórnie sterowanego, dodatkowo wszystko ciągnących pod siebie. Już niedługo bony którymi płaci się w państwie Duńskim będą warte tyle co papier na nich wydrukowany. Już raz przeżyłem na początku lat dziewięćdziesiątych reformę gospodarczą gdzie rodzina nie miała przez dwa lata co wkładać do garnka. Lecz była ona konieczna dla Państwa i pomimo wielu błędów powiodła się. Teraz, to Państwo pędzi bez hamulców z ogromną prędkością na pionową granitową zaporę. Bardzo źle się dzieje w państwie Duńskim.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 31.01.2021 14:06

Panowie to nie to..
Większość podzespołów płynie z Chin..
W listopadzie 2019 koszt kontenera 20ki to max z opłatami portowymi 1000 usd, a i za 650 można było wyrwać jak się trafiło.
Dziś pytałem tą samą Polską firmę to koszt skoczył do 5000 usd po Nowym Chińskim Roku, bo na teraz jeszcze więcej.
Nie ma wolnych kontenerów w Chinach.
Za mojego RIB miałem kupca który płacił od ręki 20k PLN( bez silnika i przyczepy).
Co z tego że fajnego RIB 520 można dostać za 3600 usd, jak transport 10 cbm to teraz ok. 2500 usd..
Świat oszalał i tyle.
Balem się że nie odsprzedam Mojego Tohatsu, a jak sprzedałem to miałem multum tel. co juz Pan sprzedał bo ogłoszenie znikło.
Nie ma na rynku silników używanych, a jak coś jest fajnego to cena kosmos..
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 02.02.2021 10:25

pabbllo_ldz napisał(a):Riba mam 480 cm, silnika pomocniczego nie mam.
Wybieramy się na Pag do Kustici od 09.07 na 14 dni.
Tu masz filmik jeszcze z starym silnikiem 40 hp.


40 to 2suw ,? Jakie spalanie srednie ? I jaka waga riba?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 02.02.2021 10:55

Jestem ciekaw jak wyjdzie różnica w spalaniu u ciebie ,bo jednak jadąc do cro to niby mówiąc niech tam pali ile chce to nie takie łatwe bo tam się pływa codziennie przynajmniej ja tak mam U mnie narazie przy pływaniu wychodzi ok 10l na godzinę cykl mieszany 70 % slizgu mam alusa 5m waga 450kg . W tym roku pewnie niejedna beczka pójdzie bo w tamtym roku nie byłem w cro , sie wystraszyłem ale nie było czego . I też myślę o zmienieciu na 60km .A jeszcze jaka waga riba?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 694
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone