Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.11.2020 19:06

jacek2336 napisał(a):Można zabrac ze sobą solidny worek ,który wypełniamy głazami których nie brakuje w wodzie, dobrze przywiązać linę z bojka i zrzucić z łódki do wody. Po wykorzystaniu nóż w rękę i zanurkować i wyjąć pusty worek.

Czyżby znajomy?

Wywalone poduszki powietrzne ( nie zgniją) i do nich kamienie. Sprawdzone w Grecji przy ribie - waga z silnikiem przekraczała 500kg wagi.
Ostatnio edytowano 29.11.2020 19:06 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
tmk123
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmk123 » 29.11.2020 19:06

Zago napisał(a):Ja zrobiłem to tak. Na złomie przez przypadek znalazłem metalowy kosz/koszyk, dorobiłem do niego wieko z drutu i oczko do mocowania liny lub łańcucha. Kosz był lekki wypełniałem go kamieniami zamykałem i gotowe.

To jest myśl! Ja myślałem o dwóch płytach betonowych ażurowych połączonych łańcuchem - ale Twój pomysł jest zdecydowanie lepszy.

Pozwolę go sobie trochę stuningować. Kosz skręcę z kątowników ocynkowanych perforowanych - łatwo zmieszczę je w bagażniku lub przyczepie, są lekkie, a na miejscu złożenie całości zajmie 10 minut.

Jedyna obawa - czy w transporcie na wodzie lub wodowaniu nie rozwalę gumiakia - ale może po prostu napełnię kosz kamieniami już w wodzie.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.11.2020 19:11

smoki3 napisał(a):a pewnie takie "zalane" metalowe wiaderko 10 litrowe ważyło by ze 30-40 kg.
Pomnóż to razy 3.
Na 30 kg wystarczą niecałe 3 litry ołowiu.
Bubbu
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 06.12.2020 23:09

Używałem dużego kamienia, mocowanego łańcuchem łączonym szeklami. Ostatnio podpatrzyłem ciekawy sposób: duży pojemnik plastikowy, wypełniony drobnym żwirkiem - 30 l to ok 50 kg , ale pod wodą traci 30 kg (wypór). Obciążniki betonowe tracą ok połowy ciężaru, a stalowe tylko 1/7.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.12.2020 19:55

Informacja dla tych, którzy rejestrują swoje rejsy przy pomocy Endomondo:
z dniem 31.12.2020 Endomondo zawiesza działalność.
Zostało kilka dni (?) aby wyeksportować swoje "linie".
31.03.2021 Endomondo planuje skasować wszystkie dane,
ale nie wiem czy będzie choć dostęp "read only" po 31.12.2020.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 13.01.2021 20:08

Cisza nastała to Ja się pochwalę.
Mój Rib wiosną dostanie nowe serce,
silnik Mercury 60 hp EFI z przebiegiem 75mth.
Wrzucam filmik z pracą silnika.

Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 694
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019