Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 30.08.2021 16:05

Habanero napisał(a):ROWEREM PO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY (VRBOSKA-BASINA-U.BOROVA-STARI GRAD-U.BRIZENICA) cz. 1

Z Vrboskiej obrałem kurs na Basinę.
Z głównej drogi zjechałem na U. Maslincę , a następnie dobrze oznaczoną drogą rowerową,
szutrami, kierowałem się na Basinę (pierwsze czerwone O ) ....
20200710_200221.jpg


W Basinie trochę pospacerowałem.


Też się wybierałem do Basiny, ale niestety pospacerować po niej nie było mi dane. Skuter drogi się nie bardzo chciał trzymać, a i osy też miały coś przeciw. :mrgreen: :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.08.2021 16:25

Konrad, świetny pomysł z wypożyczeniem roweru :D

Są jakieś miejsca, których nie widziałeś na Hvarze? ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 30.08.2021 17:53

maslinka napisał(a):Są jakieś miejsca, których nie widziałeś na Hvarze? ;)


Prapatna :mrgreen: :lol:

Bravik napisał(a):a i osy też miały coś przeciw

No właśnie też zauważyliśmy, że jakoś w tym roku częściej i więcej os było :roll:

pozdrawiam, Michał
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.08.2021 18:22

Os sporo też było w Omisiu i na Korculi. W poprzednich latach nie zapadły mi w pamięci. Za to mitycznych komarów nadal w Chorwacji nie spotkałem ;)
Ostatnio edytowano 30.08.2021 21:49 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.08.2021 20:28

Nawet fajnie wygląda ta Uvala Borowa. :) Sporo cienia, ciekawe półki skalne...
Konradzie, proszę o ciąg dalszy wycieczki. :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.08.2021 10:22

majkik75 napisał(a):
maslinka napisał(a):Są jakieś miejsca, których nie widziałeś na Hvarze? ;)


Prapatna :mrgreen: :lol:

To jeszcze nie koniec relacji.
Nie wierzę iż nie był na Prapatnej :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.08.2021 10:29

te kiero napisał(a):Habanero / Konrad trzeba przyznać dobra robota z tą exploracją Hvaru, ale jak jest możliwy tak długi wyjazd to wcale nie dziwota.
Niestety nie będę mógł odwiedzić wszystkich miejscówek.


Wybieraj, przebieraj, niech Ci relacja służy pomocą :D
kaeres napisał(a):Dla podtrzymania oraz poderwania Konrada do dalszej relacji.
Też wypożyczyłem sobie rowerek i pozwiedzałem nieco okolicę Jelsy i Vrboski.
Wypożyczalnia w hotelu Fontana.
Na rowerku odkryłem plażę Zenčišće (wspomniana już w relacji), a przy okazji "przeleciałem" Jelsę tak, że samochodem nigdy bym tak dokładnie nie "przeleciał" ;)


K poddierżenia razgawora :wink:
Ta moja relacja zrobiła się już...
pobrane.jpg

...
Ale coś jeszcze skrobnę, nie za dużo, od czasu do czasu,... ale skrobnę :oczko_usmiech:
Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):ROWEREM PO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY (VRBOSKA-BASINA-U.BOROVA-STARI GRAD-U.BRIZENICA) cz. 1

Z Vrboskiej obrałem kurs na Basinę.
Z głównej drogi zjechałem na U. Maslincę , a następnie dobrze oznaczoną drogą rowerową,
szutrami, kierowałem się na Basinę (pierwsze czerwone O ) ....
Załącznik 20200710_200221.jpg nie jest już dostępny


W Basinie trochę pospacerowałem.


Też się wybierałem do Basiny, ale niestety pospacerować po niej nie było mi dane. Skuter drogi się nie bardzo chciał trzymać, a i osy też miały coś przeciw. :mrgreen: :oczko_usmiech:

Pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj :o
J.....a osa, całe szczęście, że kości całe :D
Takie przygody Krzysiek i wychodzenie z opresji, to Twoja specjalność ,....
Pamiętasz pchanie busa pod górę :wink: i jak się wszystko pięknie skończyło na drugi dzień :oczko_usmiech:

maslinka napisał(a):Konrad, świetny pomysł z wypożyczeniem roweru :D

Są jakieś miejsca, których nie widziałeś na Hvarze? ;)


Agnieszko,... góry, doliny, wyspy na Hvarze, palczaste półwyspy i wiele innych Prapatnych :lol: :lol: :lol:

Mikromir napisał(a):Nawet fajnie wygląda ta Uvala Borowa. :) Sporo cienia, ciekawe półki skalne...
Konradzie, proszę o ciąg dalszy wycieczki. :wink:


Obiecuję, już wkrótce Danusiu :smo:
kaeres napisał(a):...
To jeszcze nie koniec relacji.
Nie wierzę iż nie był na Prapatnej :)


Krystian, nie byłem, smutne , ale prawdziwe :?
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.08.2021 10:41

kaeres napisał(a):Nie wierzę iż nie był na Prapatnej :)


Wydaje mi się, że Habanero pisał, że nie był ... :|

pozdrawiam, Michał
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.08.2021 11:47

Tosz to SZOK !
A plaża jest na prawdę piękna.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.08.2021 12:46

kaeres napisał(a):Tosz to SZOK !
A plaża jest na prawdę piękna.

No i zrobiłeś mi dzień :| :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.09.2021 15:50

Masz pretekst do kolejnej wizyty na tej pięknej wyspie.
My wróciliśmy na Pag niemal wyłącznie dla jednej knajpy, a wyszły nam jedne z najlepszych wakacji z Wami :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 01.09.2021 20:34

Habanero napisał(a):...
Ale coś jeszcze skrobnę, nie za dużo, od czasu do czasu,... ale skrobnę :oczko_usmiech:


:papa: No i to mnie trochę w błąd wprowadzało, bo myślałam, że ten wątek to takie afterparty :wink: i długi czas nie czytałam. Jak trafię na Hvar to małe Zaraće muszę odnaleźć.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.09.2021 09:07

kaeres napisał(a):Masz pretekst do kolejnej wizyty na tej pięknej wyspie.
My wróciliśmy na Pag niemal wyłącznie dla jednej knajpy, a wyszły nam jedne z najlepszych wakacji z Wami :)

Pag był cudowny, a czas spędzony wspólnie z Wami bezcenny :D
Pretekstów do powrotu mam dużo, ale nie będę ukrywać, że głównym priorytetem są dla mnie 4 tygodnie w Cro.
Jak na razie ciężko mi znaleźć coś godnego uwagi w cenie choćby zbliżonej do tej na Hvarze.
Jeśli mam wybierać pomiędzy 2 tyg. w nowym miejscu, a 4 w już sprawdzonym, to wybiorę to sprawdzone.
Nie mam problemu, żeby siedzieć w Cro tak długo jak się da, pod warunkiem, że kasa się zgadza :wink:

pomorzanka zachodnia napisał(a):
Habanero napisał(a):...
Ale coś jeszcze skrobnę, nie za dużo, od czasu do czasu,... ale skrobnę :oczko_usmiech:


:papa: No i to mnie trochę w błąd wprowadzało, bo myślałam, że ten wątek to takie afterparty :wink: i długi czas nie czytałam. Jak trafię na Hvar to małe Zaraće muszę odnaleźć.


Witamy na afterparty :D Tak jak piszesz, główna impreza już się skończyła, a ja nie chcę na nowo opisywać tego co już było (kolejna relacja z Hvaru). Jeśli wydarzy się coś nowego (np. pływanie kajakiem, nowa zatoczka/plaża), albo kogoś zainteresuje jakaś kwestia (np. droga w M.Stinivie, trasy rowerowe), to chętnie się tym podzielę (oczywiście jeśli będę potrafił).
Były wcześniej pytania właśnie o drogę w M. Stinivie i trasy rowerowe, a ja obiecałem, że po powrocie je opiszę,
no to lecę z tym koksem :wink: :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2021 10:09

Habanero napisał(a):Pretekstów do powrotu mam dużo, ale nie będę ukrywać, że głównym priorytetem są dla mnie 4 tygodnie w Cro.
Jak na razie ciężko mi znaleźć coś godnego uwagi w cenie choćby zbliżonej do tej na Hvarze.
Jeśli mam wybierać pomiędzy 2 tyg. w nowym miejscu, a 4 w już sprawdzonym, to wybiorę to sprawdzone.
Nie mam problemu, żeby siedzieć w Cro tak długo jak się da, pod warunkiem, że kasa się zgadza :wink:

Ja już siebie namówiłem na Pelješac, szczególnie po relacjach na forum, a najbardziej po filmach R.M.
Po prostu magiczne miejsce, które niestety zwiedziłem tylko pobieżnie.
Minimum 2 tygodnie, a może się uda 3 tygodnie na sezon 2022.
Namawiam i Was do polowania na kolejne cudowne miejsca w Cro (chociaż wiem, że jesteście doświadczeni).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.09.2021 12:36

Jestem na Małej Stinivie. Z drogą jest jak opisałeś, zrobili szeroki szuter na którym spokojnie można zawrócić. Podjechałem tą szutrową stromizną na mniejszą uvalę, nie było łatwo bo były poprzeczne uskoki i luźny żwir. Początkowo nie znaleźliśmy ścieżki, przejechaliśmy obok niej, początek jej zlewa się z żwirem z drogi. Wróciliśmy na dół. I poszedłem z buta ścieżką między domkami, nie wchodząc na private. Wyszedłem na górę i idąc wzdłuż urwiska dostrzegłem ścieżkę. Z jednej uvali na drugą szedł.niecałem 5min. Jest mega.
Minus taki, że przebiłem materac, ale mam drugi.
Dzięki za wskazówki.
IMG_20210902_124752.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 82
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone