Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2021 16:12

MAŁA STINIVA 2021 cz.1 (Większa plaża)

Od ostatniej naszej wizyty w 2019 r. pozmieniało się tu co nieco.
Wszystko za sprawą nowo wybudowanej drogi, która sprawiła, że wąska i mało atrakcyjna do parkowania
i zawracania jednopasmówka, zmieniła się w prawdziwe lotnisko z dużą ilością miejsc.
Krótko mówiąc pełen wypas z możliwością dojechania pod samą plażę, zarówno tę większą, jak i mniejszą.
Niewątpliwie wpłynęło to na popularność tego miejsca, a co za tym idzie na ilość ludzi tu przyjeżdżających.
W tym roku, w pierwszej połowie lipca, poszła na pierwszy ogień.
Małą Stinivę otacza szeroka droga, którą można dojechać do Uvali Prapatna.
Tu ją widać...
20210714_111217.jpg
20210714_111307.jpg
20210714_111335.jpg

My zaparkowaliśmy na zakręcie, ten mały, biały punkcik ...
20210714_111120.jpg

Stąd pstrykałem powyższe fotki. Całkiem stromy podjazd, którym dojedziemy lub dojdziemy, jak kto woli,
nad mniejszą zatoczkę...
20210714_111147.jpg
20210714_111150.jpg

20210714_111409.jpg
20210714_111429.jpg
20210714_111441.jpg
20210714_111443.jpg

Tu z lewej strony widać ścieżkę, która prowadzi do mniejszej zatoczki.
20210714_111524.jpg

I dalej do Prapatnej...
20210714_111733.jpg
20210714_112148.jpg
20210714_112024.jpg

Mniejsza zatoczka, na której wylądujemy już za kilka dni... :D
20210714_112533.jpg

Ale bohaterką tego dnia i główną atrakcją, była większa plaża, na której spędziliśmy bardzo przyjemny dzień :P
P.S.
Pozdrawiam Cromaniaka z którym uciąłem sobie sympatyczną pogawędkę na plaży... :papa:
20210714_155702.jpg
20210714_163452.jpg
20210714_163509.jpg
20210714_163548.jpg

20210714_163624.jpg
20210714_164035.jpg
20210714_145844.jpg
20210714_150148.jpg
20210714_150516.jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.08.2021 16:16

Uśmiech Zosi na ostatniej focie - bezcenny. :smo: :papa:
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 13.08.2021 18:42

Była mieszkanka Małej Stinivy.
IMG_20210813_184918.jpg
Hobka

Tu w trochę innej postaci...
IMG_20210813_192615.jpg
Peka z Hobki
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.08.2021 19:07

Pozostaje pozazdrościć takiej plaży.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 13.08.2021 19:46

My byliśmy pierwszy rat rok temu tam i już od strony Malej Stinivy widać było budowę tej drogi. I tak, dochodzi aż do mojej Prapatnej ;) Byłeś może ? :wink:
Ta droga to w ogóle jest dość ciekawa rzecz, nie wiem czy nią chodziłeś, my z Żoną pospacerowaliśmy nią trochę, Fascynuje jej szerokość i stopień przygotowania. Chociaż podjazdy np. właśnie z Prapatny nie są dla każdego samochodu. Przynajmniej ja takiego nie mam 8O

Pozdrawiam, Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.08.2021 13:38

Super relaks na kamyczkach :D Czego chcieć więcej 8)

Bravik napisał(a):Uśmiech Zosi na ostatniej focie - bezcenny. :smo: :papa:

Zgadzam się 8) Zosia wygląda na bardzo szczęśliwą :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2021 18:40

Bravik napisał(a):Uśmiech Zosi na ostatniej focie - bezcenny. :smo: :papa:

To prawda, Stinivka jej podeszła :P Ale już kolejnego dnia ciągnęła na dmuchańce :twisted: :wink:

dareksi napisał(a):Była mieszkanka Małej Stinivy...

Cóż to za monstrum 8O

dareksi napisał(a):...
Tu w trochę innej postaci...

Bardziej zjadliwej :wink:
Widać rękę fachowca :D

Ural napisał(a):Pozostaje pozazdrościć takiej plaży.

Powiem Ci Ural, że plaża jak najbardziej ok, ale gdy się już było i napatrzyło na te cuda któryś raz z rzędu,
a w perspektywie jest plażowanie "ręcznik w ręcznik" i tych ręczników ciągle przybywa, to chętnie by się uciekło gdzieś
na skałki, do swojej prywatnej oazy spokoju, tak żeby ino Jadran szumiał :mrgreen:

majkik75 napisał(a):My byliśmy pierwszy rat rok temu tam i już od strony Malej Stinivy widać było budowę tej drogi. I tak, dochodzi aż do mojej Prapatnej ;) Byłeś może ? :wink:
Ta droga to w ogóle jest dość ciekawa rzecz, nie wiem czy nią chodziłeś, my z Żoną pospacerowaliśmy nią trochę, Fascynuje jej szerokość i stopień przygotowania. Chociaż podjazdy np. właśnie z Prapatny nie są dla każdego samochodu. Przynajmniej ja takiego nie mam 8O

Pozdrawiam, Michał


Michał, przyznam Ci się, że nie byłem. Odnoszę wrażenie, że Prapatna skrojona jest głównie pod miejscowych.
Trochę przypomina mi się Skozanje i Jedra w gdinjskich zatoczkach i myślę, że ludzie płacący z miejscówkę
w takiej zatoczce, chcieliby ją mieć tylko dla siebie, a nie oglądać przyjezdnych, robiących tłok na plaży.
Dodam, że wcale im się nie dziwię. Oświeć mnie jeśli się mylę.
Poza tym nie wiem jak tam z parkowaniem w sezonie, czy w ogóle są jakieś akceptowalne miejsca dla ludzi z zewnątrz :roll:
Z tego co pamiętam, nie było z tym najlepiej, a ja lubię bezstresowo,... fajnie,.. fajniusio,.. po koleżeńsku wypoczywać :hut:
Pozdrawiam :papa:

maslinka napisał(a):Super relaks na kamyczkach :D Czego chcieć więcej 8)
...

W wodzie na kamyczkach było super fajnie, ale na brzegu mogłoby być ciut lepiej :wink:
Wiesz,... skałki, zakamary, odstępy i takie tam :wink:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 14.08.2021 20:07

Habanero napisał(a):Michał, przyznam Ci się, że nie byłem. Odnoszę wrażenie, że Prapatna skrojona jest głównie pod miejscowych.
Trochę przypomina mi się Skozanje i Jedra w gdinjskich zatoczkach i myślę, że ludzie płacący z miejscówkę
w takiej zatoczce, chcieliby ją mieć tylko dla siebie, a nie oglądać przyjezdnych, robiących tłok na plaży.
Dodam, że wcale im się nie dziwię. Oświeć mnie jeśli się mylę.
Poza tym nie wiem jak tam z parkowaniem w sezonie, czy w ogóle są jakieś akceptowalne miejsca dla ludzi z zewnątrz :roll:
Z tego co pamiętam, nie było z tym najlepiej, a ja lubię bezstresowo,... fajnie,.. fajniusio,.. po koleżeńsku wypoczywać :hut:
Pozdrawiam :papa:


Faktycznie, masz w dużym stopniu rację. Są tam głównie osoby, które tam mieszkają. Z perspektywy osoby, która już drugi rok tam siedziała, doceniam fakt, że jest kameralnie i widuje się te same osoby. Przyjezdnego zawsze się pozna ;)
Ale też jak najbardziej można tam zajrzeć, z parkowaniem - szczególnie teraz gdy jest ta nowa droga - nie ma już żadnego problemu.
Nie jest też tak, że "lokalsi" nie akceptują osób przyjezdnych - bez przesady ;)
Może kiedyś zajrzysz, ja już mam do nie ogromny sentyment, więc nie jestem pewno w swojej opinii obiektywny ;)

pozdrawiam, Michał :papa:
buona sera
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) buona sera » 15.08.2021 09:03

Cześć.

Za kilka chwil dopływamy do Stari Grad. To nasz 4 raz w Cro ale pierwszy poza stałym lądem. Zostajemy pewnie do soboty-niedzieli. W planach na pewno pozwiedzać Stari Grad i Hvar.
Odpłyniemy pewnie z Sucuraju. Podróżujemy we 2 samochodem.

Bardzo proszę polećcie kilka najlepszych/najpiękniejszych plaż. Cenimy spokój, brak małych dzieci (żona jest przedszkolanką i w wakacje potrzebuje odpocząć).
Dodam, że jedna z naszych ulubionych chorwackich plaż to Punta Rata (choć coraz mniej ze wzgl na rosnąca z roku na rok popularność).

Do tego jakie miejsce polecacie na bazę wypadową, mogą być dwa - możemy zmienić raz podczas pobytu.

Sorki za przydługi post :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.08.2021 09:59

buona sera napisał(a):Cześć.

Za kilka chwil dopływamy do Stari Grad. To nasz 4 raz w Cro ale pierwszy poza stałym lądem. Zostajemy pewnie do soboty-niedzieli. W planach na pewno pozwiedzać Stari Grad i Hvar.
Odpłyniemy pewnie z Sucuraju. Podróżujemy we 2 samochodem.

Bardzo proszę polećcie kilka najlepszych/najpiękniejszych plaż. Cenimy spokój, brak małych dzieci (żona jest przedszkolanką i w wakacje potrzebuje odpocząć).
Dodam, że jedna z naszych ulubionych chorwackich plaż to Punta Rata (choć coraz mniej ze wzgl na rosnąca z roku na rok popularność).

Do tego jakie miejsce polecacie na bazę wypadową, mogą być dwa - możemy zmienić raz podczas pobytu.

Sorki za przydługi post :D


Cześć buona sera.
Zajrzyj do spisu treści i kliknij na ranking plaż :idea:
Wybieraj, przebieraj, wszystkie są godne uwagi i dobrze opisane w relacji. Te z pierwszej 10 najpiękniejsze, ale musicie się liczyć, że dzieci, może nie w takiej ilości jak na Rivierze Makarskiej, tam nie zabraknie :idea: .
Dla mnie w sezonie najlepiej stacjonować w miejscowościach na północy wyspy, czyli Jelsa, Vrboska, Stari Grad . Przy Vrbosce i Jelsie można znaleźć wiele prywatnych miejsc na skałkach, ale zdecydowanie , za pierwszym razem na Hvarze, polecam wyjazdy na kultowe plaże, te z pierwszej 10 rankingu :coool: :papa: .
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.08.2021 10:14

majkik75 napisał(a):...
Ale też jak najbardziej można tam zajrzeć, z parkowaniem - szczególnie teraz gdy jest ta nowa droga - nie ma już żadnego problemu.
Nie jest też tak, że "lokalsi" nie akceptują osób przyjezdnych - bez przesady ;)
Może kiedyś zajrzysz, ja już mam do nie ogromny sentyment, więc nie jestem pewno w swojej opinii obiektywny ;)

pozdrawiam, Michał :papa:


Zachęciłeś mnie :D
Zwłaszcza tymi miejscami parkingowymi.
Czekam na fotki w Twojej relacji Michale, pokazujące zmiany jakie nastąpiły w Prapatnej, po wybudowaniu nowej drogi.
Pozdrawiam :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.08.2021 17:49

Pozdrawiam wszystkich spotykających się znad całkiem całkiem fajnie goryczkowatej IPY
1629046002676.jpg

Zdzihu
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.08.2021 13:18

Habanero napisał(a):MAŁA STINIVA 2021 cz.1 (Większa plaża)

Od ostatniej naszej wizyty w 2019 r. pozmieniało się tu co nieco.
Wszystko za sprawą nowo wybudowanej drogi, która sprawiła, że wąska i mało atrakcyjna do parkowania
i zawracania jednopasmówka, zmieniła się w prawdziwe lotnisko z dużą ilością miejsc.
Krótko mówiąc pełen wypas z możliwością dojechania pod samą plażę, zarówno tę większą, jak i mniejszą.
Niewątpliwie wpłynęło to na popularność tego miejsca, a co za tym idzie na ilość ludzi tu przyjeżdżających.

Nasza ulubiona w lato 2020.
Faktycznie szkoda, że za niedługo będą tam tłumy bo i dostęp jest banalnie prosty, a i parkowanie stało się banalnie proste dla większej ilości samochodów.

Dzięki za miłe słowa kilka postów wyżej w sprawie miłych cromaniaków.
Ty Konradzie i Twoja rodzina jesteście ludźmi, którzy łączą i zachęcają do spotkań Polaków w Chorwacji.
bojka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojka » 16.08.2021 21:26

My właśnie siedzimy na balkonie w SG w oddali port, myślimy co na jutro, dzień ma być bardziej wietrzny do 40km/h, pierwszy raz jakieś chmurki na niebie będą - czyli gorsza pogoda. Aż tu nagle jak nie huknie, jak nie błyśnie, ktoś mi przerywa przegląd przewodnika Habanero po Hvar ;) sztuczne ognie, to miły dodatek do urlopu.

W piątek o 11 wypłynęliśmy że Split do SG, tu nasza baza jest. W sobotę zaczynamy mocno od Dubovica, w niedzielę atrakcje dla 8 latka, czyli Vrboska i dzień na dmuchancach, dla mnie spacer dookoła cypla, śladami autora relacji. Są tu miejsca kultu, tabliczki : Habanero był i w tę stronę zapatrywał się na morze ;) a dzisiaj Pokrivenik na raty, czyli najpierw miasto potem plaża - mój błąd w ustawieniu navi ;) a jutro??? Chmurki to chyba Hvar, ale pierwszy raz bez budzika.

Dzięki jeszcze raz za relacje, przebieram i wybieram pod nas.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.08.2021 22:07

bojka napisał(a):,,,a jutro??? Chmurki to chyba Hvar, ale pierwszy raz bez budzika.

Dzięki jeszcze raz za relacje, przebieram i wybieram pod nas.


Cześć bojka :D

Tu z lewej strony przy drodze masz najtańszy parking w Hvarze .
Najtańszy i najbliżej starówki , w lipcu 6 kun /h.

Pozdrawiam i życzę miłego zwiedzania.
P.S.
Na dmuchańcach bez stresu, jak weźmiesz dzieciakowi na godzinę i przekroczysz czas, to nikt na to nie zwraca uwagi.
Miłej zabawy pożycz Młodemu :P
A w kawiarni przy dmuchańcach lody bardzo dobre po 8 kun i kawka równie pyszna, piwo puszkowe Ożujsko 18, a Pilsner 20kun.
20210716_105923.jpg
20210713_134109.jpg

kaeres napisał(a):
Dzięki za miłe słowa kilka postów wyżej w sprawie miłych cromaniaków.
Ty Konradzie i Twoja rodzina jesteście ludźmi, którzy łączą i zachęcają do spotkań Polaków w Chorwacji.


Krystian ściskamy Was serdecznie :D :papa:

Abakus68 napisał(a):Pozdrawiam wszystkich spotykających się znad całkiem całkiem fajnie goryczkowatej IPY
...
Zdzihu


Ja pozdrawiam Ciebie ZdziHu :wink: znad czeskiej Holby :P :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone