Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Cromaniak
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.08.2020 21:58

RKStefan napisał(a):
Bravik napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, w ZaBa z grupy UniCredit, nieważne jakie masz konto w Pekao SA , pobierana jest opłata 22 kun przy każdej wypłacie z bankomatu

Mój ulubiony (bo najbliższy :wink: ) bankomat HPB pobrał dzisiaj z karty do konta Przekorzystnego 29 kun. Takie mamy czasy ...

Szukaj bankomatów OTP banka. Trzy tygodnie temu te bankomaty nie pobierały opłaty surcharge.
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 21.08.2020 11:02

Niestety już pobiera, wczoraj wróciłem z Jelsy, przeszedłem chyba wszystkie - każdy pobiera mniej lub więcej. Najmniej ZG - 22 kuny
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 11:10

niuniek napisał(a):Niestety już pobiera, wczoraj wróciłem z Jelsy, przeszedłem chyba wszystkie - każdy pobiera mniej lub więcej. Najmniej ZG - 22 kuny

Czyli zostaje jedno. Pobrać jednorazowe kwotę na caly wyjazd i odżałować te 13 złociszy. Kwota niewarta rozdrapywania ran, bo w tej chwili są ważniejsze problemy w Chorwacji.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2020 11:19

Bravik napisał(a):
niuniek napisał(a):Niestety już pobiera, wczoraj wróciłem z Jelsy, przeszedłem chyba wszystkie - każdy pobiera mniej lub więcej. Najmniej ZG - 22 kuny

Czyli zostaje jedno. Pobrać jednorazowe kwotę na caly wyjazd i odżałować te 13 złociszy. Kwota niewarta rozdrapywania ran, bo w tej chwili są ważniejsze problemy w Chorwacji.

Nie każdy lubi trzymać "grubszy szmal" w otwartym namiocie czy otwartym całymi dniami aucie pozostawionym na campingowym parkingu ...
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 11:25

piotrulex napisał(a):
Nie każdy lubi trzymać "grubszy szmal" w otwartym namiocie czy otwartym całymi dniami aucie pozostawionym na campingowym parkingu ...

To plać po te 20 - 30 kun do każdych 200 wyciąganych z bankomatu. Twoja kasa - Twój wybór. :papa:

Na marginesie - ile razy włamano Ci się do samochodu na campingowym parkingu? Drugie :papa:
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2020 11:39

Bravik napisał(a):
piotrulex napisał(a):

To plać po te 20 - 30 kun do każdych 200 wyciąganych z bankomatu. Twoja kasa - Twój wybór. :papa:

Na marginesie - ile razy włamano Ci się do samochodu na campingowym parkingu? Drugie :papa:

Wykaż trochę empatii :)

Mi się nie włamano, ale znam takich którym i owszem. Przepraszam. włamano się nam, ale na zlecenie i za 50E jak żona kluczyk w aucie zatrzasnęła :)

Mi nic nie skradziono, nawet jak zostawiałem ładujący się smartfon, aparat foto czy gopro w skrzynce z prądem w campingowym lesie, ale znam takich, którym żel pod prysznicem skradziono

Więc dokładnie, każdy ma wybór i nie zostaje jedno :)

Ja osobiście wszędzie gdzie to możliwe płacę kartą, a tu prowizji brak, nawet jak rachunek jest na 10kn. Gdy wypłacam z bankomatu to zwykle 500kn i ostatnio chyba tylko 2x wypłacałem przez 2 tygodnie
Ostatnio edytowano 21.08.2020 11:49 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Jukar
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 21.08.2020 11:43

Polecam Revoluta, przez cały pobyt w Chorwacji używałem jej wszędzie, również do wypłat z bankomatów (unikałem jedynie Euronetu) i nigdzie nie było żadnej prowizji
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 12:24

piotrulex napisał(a):Wykaż trochę empatii :)
(...)Mi się nie włamano, ale znam takich którym i owszem.

Z taka argumentacją kojarzy mi się od razu rozmowa Bolca z Fredem z "Chłopaki nie placzą "

"- No, więc posłuchaj mnie teraz uważnie, Bolek. Byłeś w Stanach?
- Nie.
- No właśnie, a ja... znam kogoś, kto był i opowiedział mi to i owo."
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 21.08.2020 12:46

Bravik napisał(a):

Czyli zostaje jedno. Pobrać jednorazowe kwotę na caly wyjazd i odżałować te 13 złociszy.

I tak też zrobiłem, a tam gdzie można, płaciłem kartą. Kurs - 0,5892. Na marginesie jak wjeżdżałem 07.08. w Mursko Sredisce z Raiffeisen Bank jeszcze nie pobrało, wypłacałem za 3 dni w Jelsie już pobierało wszędzie.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 13:08

Cóż, jeden browar w knajpie mniej. :mrgreen: :oczko_usmiech:
RKStefan
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 22.08.2020 15:57

Gdyby wszędzie dało się płacić kartą - OK, niech sobie pobierają. W Polsce nastąpił pandemiczny skok technologiczny, płacę kartą nawet w osiedlowym jarzyniaku. Tutaj (Okrug) wszystko po staremu. Od 7 lat w pekarze Eufemija tylko gotówka, jak kiedyś zobaczę "bułę" do kart to będzie szok :wink:
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.08.2020 16:56

RKStefan napisał(a):Gdyby wszędzie dało się płacić kartą - OK, niech sobie pobierają. W Polsce nastąpił pandemiczny skok technologiczny, płacę kartą nawet w osiedlowym jarzyniaku. Tutaj (Okrug) wszystko po staremu. Od 7 lat w pekarze Eufemija tylko gotówka, jak kiedyś zobaczę "bułę" do kart to będzie szok :wink:

Czyli dalej moja metoda. Jak coś zostanie, będzie jak znalazł na przyszły rok. :oczko_usmiech:
ewalla
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 22.08.2020 22:35

Bravik napisał(a):
RKStefan napisał(a):
Bravik napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, w ZaBa z grupy UniCredit, nieważne jakie masz konto w Pekao SA , pobierana jest opłata 22 kun przy każdej wypłacie z bankomatu

Mój ulubiony (bo najbliższy :wink: ) bankomat HPB pobrał dzisiaj z karty do konta Przekorzystnego 29 kun. Takie mamy czasy ...

Szukaj bankomatów OTP banka. Trzy tygodnie temu te bankomaty nie pobierały opłaty surcharge.

potwierdzam, otpbanka i reifeisen nie pobrały mi opłaty.
pgólnie pobiera sieć bankomatów amt chyba
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.08.2020 08:03

ewalla napisał(a):potwierdzam, otpbanka i reifeisen nie pobrały mi opłaty.
pgólnie pobiera sieć bankomatów amt chyba

ATM (ang. automatic teller machine) oznacza właśnie bankomat. 3 tygodnie temu jedyne bankomaty, które nie pobierały opłaty surcharge i jednocześnie nie były podpięte pod banki, to Money GET.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.08.2020 09:42

W piątek wybierałem z bankomatu ERSTE kartą z banku PKO SA, konto dosyć stare i prowizji nie pobrało. Koszt 1Kn 0,5905zł :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019