Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.08.2020 22:58

RKStefan napisał(a):
Bravik napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, w ZaBa z grupy UniCredit, nieważne jakie masz konto w Pekao SA , pobierana jest opłata 22 kun przy każdej wypłacie z bankomatu

Mój ulubiony (bo najbliższy :wink: ) bankomat HPB pobrał dzisiaj z karty do konta Przekorzystnego 29 kun. Takie mamy czasy ...


Szukaj bankomatów OTP banka. Trzy tygodnie temu te bankomaty nie pobierały opłaty surcharge.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 21.08.2020 12:02

Niestety już pobiera, wczoraj wróciłem z Jelsy, przeszedłem chyba wszystkie - każdy pobiera mniej lub więcej. Najmniej ZG - 22 kuny
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 12:10

niuniek napisał(a):Niestety już pobiera, wczoraj wróciłem z Jelsy, przeszedłem chyba wszystkie - każdy pobiera mniej lub więcej. Najmniej ZG - 22 kuny

Czyli zostaje jedno. Pobrać jednorazowe kwotę na caly wyjazd i odżałować te 13 złociszy. Kwota niewarta rozdrapywania ran, bo w tej chwili są ważniejsze problemy w Chorwacji.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2020 12:19

Bravik napisał(a):
niuniek napisał(a):Niestety już pobiera, wczoraj wróciłem z Jelsy, przeszedłem chyba wszystkie - każdy pobiera mniej lub więcej. Najmniej ZG - 22 kuny

Czyli zostaje jedno. Pobrać jednorazowe kwotę na caly wyjazd i odżałować te 13 złociszy. Kwota niewarta rozdrapywania ran, bo w tej chwili są ważniejsze problemy w Chorwacji.


Nie każdy lubi trzymać "grubszy szmal" w otwartym namiocie czy otwartym całymi dniami aucie pozostawionym na campingowym parkingu ...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 12:25

piotrulex napisał(a):
Nie każdy lubi trzymać "grubszy szmal" w otwartym namiocie czy otwartym całymi dniami aucie pozostawionym na campingowym parkingu ...


To plać po te 20 - 30 kun do każdych 200 wyciąganych z bankomatu. Twoja kasa - Twój wybór. :papa:

Na marginesie - ile razy włamano Ci się do samochodu na campingowym parkingu? Drugie :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2020 12:39

Bravik napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Nie każdy lubi trzymać "grubszy szmal" w otwartym namiocie czy otwartym całymi dniami aucie pozostawionym na campingowym parkingu ...


To plać po te 20 - 30 kun do każdych 200 wyciąganych z bankomatu. Twoja kasa - Twój wybór. :papa:

Na marginesie - ile razy włamano Ci się do samochodu na campingowym parkingu? Drugie :papa:


Wykaż trochę empatii :)

Mi się nie włamano, ale znam takich którym i owszem. Przepraszam. włamano się nam, ale na zlecenie i za 50E jak żona kluczyk w aucie zatrzasnęła :)

Mi nic nie skradziono, nawet jak zostawiałem ładujący się smartfon, aparat foto czy gopro w skrzynce z prądem w campingowym lesie, ale znam takich, którym żel pod prysznicem skradziono

Więc dokładnie, każdy ma wybór i nie zostaje jedno :)

Ja osobiście wszędzie gdzie to możliwe płacę kartą, a tu prowizji brak, nawet jak rachunek jest na 10kn. Gdy wypłacam z bankomatu to zwykle 500kn i ostatnio chyba tylko 2x wypłacałem przez 2 tygodnie
Ostatnio edytowano 21.08.2020 12:49 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Jukar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 21.08.2020 12:43

Polecam Revoluta, przez cały pobyt w Chorwacji używałem jej wszędzie, również do wypłat z bankomatów (unikałem jedynie Euronetu) i nigdzie nie było żadnej prowizji
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 13:24

piotrulex napisał(a):Wykaż trochę empatii :)
(...)Mi się nie włamano, ale znam takich którym i owszem.


Z taka argumentacją kojarzy mi się od razu rozmowa Bolca z Fredem z "Chłopaki nie placzą "

"- No, więc posłuchaj mnie teraz uważnie, Bolek. Byłeś w Stanach?
- Nie.
- No właśnie, a ja... znam kogoś, kto był i opowiedział mi to i owo."
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 21.08.2020 13:46

Bravik napisał(a):
niuniek napisał(a):Niestety już pobiera, wczoraj wróciłem z Jelsy, przeszedłem chyba wszystkie - każdy pobiera mniej lub więcej. Najmniej ZG - 22 kuny

Czyli zostaje jedno. Pobrać jednorazowe kwotę na caly wyjazd i odżałować te 13 złociszy.


I tak też zrobiłem, a tam gdzie można, płaciłem kartą. Kurs - 0,5892. Na marginesie jak wjeżdżałem 07.08. w Mursko Sredisce z Raiffeisen Bank jeszcze nie pobrało, wypłacałem za 3 dni w Jelsie już pobierało wszędzie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.08.2020 14:08

Cóż, jeden browar w knajpie mniej. :mrgreen: :oczko_usmiech:
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 22.08.2020 16:57

Gdyby wszędzie dało się płacić kartą - OK, niech sobie pobierają. W Polsce nastąpił pandemiczny skok technologiczny, płacę kartą nawet w osiedlowym jarzyniaku. Tutaj (Okrug) wszystko po staremu. Od 7 lat w pekarze Eufemija tylko gotówka, jak kiedyś zobaczę "bułę" do kart to będzie szok :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.08.2020 17:56

RKStefan napisał(a):Gdyby wszędzie dało się płacić kartą - OK, niech sobie pobierają. W Polsce nastąpił pandemiczny skok technologiczny, płacę kartą nawet w osiedlowym jarzyniaku. Tutaj (Okrug) wszystko po staremu. Od 7 lat w pekarze Eufemija tylko gotówka, jak kiedyś zobaczę "bułę" do kart to będzie szok :wink:


Czyli dalej moja metoda. Jak coś zostanie, będzie jak znalazł na przyszły rok. :oczko_usmiech:
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 22.08.2020 23:35

Bravik napisał(a):
RKStefan napisał(a):
Bravik napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, w ZaBa z grupy UniCredit, nieważne jakie masz konto w Pekao SA , pobierana jest opłata 22 kun przy każdej wypłacie z bankomatu

Mój ulubiony (bo najbliższy :wink: ) bankomat HPB pobrał dzisiaj z karty do konta Przekorzystnego 29 kun. Takie mamy czasy ...


Szukaj bankomatów OTP banka. Trzy tygodnie temu te bankomaty nie pobierały opłaty surcharge.


potwierdzam, otpbanka i reifeisen nie pobrały mi opłaty.
pgólnie pobiera sieć bankomatów amt chyba
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.08.2020 09:03

ewalla napisał(a):potwierdzam, otpbanka i reifeisen nie pobrały mi opłaty.
pgólnie pobiera sieć bankomatów amt chyba


ATM (ang. automatic teller machine) oznacza właśnie bankomat. 3 tygodnie temu jedyne bankomaty, które nie pobierały opłaty surcharge i jednocześnie nie były podpięte pod banki, to Money GET.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.08.2020 10:42

W piątek wybierałem z bankomatu ERSTE kartą z banku PKO SA, konto dosyć stare i prowizji nie pobrało. Koszt 1Kn 0,5905zł :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone