Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 04.08.2020 11:30

Wasze powyższe spory tylko dobitniej potwierdzają to, o czym pisałem. Są ludzie, którzy używają kk. Jedni z preemedytacją płacą za wakacje i rozkładają na raty a drudzy jak piekara114, używają i przed końcem okresu bezodsetkowego, spłacają. Rozumiem oba przypadki.
Rozumiem też to -
Bravik napisał(a):
piekara114 napisał(a): Dziś życie bez kk jest trudne (chociażby zakupy przez neta czy kupno biletów lotniczych).


Do czego potrzebna Ci karta kredytowa do zakupów w sieci? Bo nie ogarniam :?:

i ok, używasz gotówki. Każdy jest inny ale nie rozumiem dlaczego się dziwisz innym ze używają kk. Nawet jeśli przez to wydają więcej. Chociaż w przypadku piekara114 i spłaty w ciągu 54 dni, jest to bezkosztowo jeżeli zakupy są w naszym kraju. WYgodna forma w przypadku dyscypliny spłaty
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.08.2020 11:30

Mój nastolatek czasem upatrzy sobie jakąś grę.
Można ją kupić online na portalu internetowym.
Można ją kupić tylko za pomocą karty kredytowej.

Podobnie miałem z Minecraftem :lol:

Poza tym płace kartą kredytową za spotifay i za paliwo. Wiem ile przejeździłem. Spłacam przed końcem okresu bezodsetkowego.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 04.08.2020 11:47

Tym bardziej, że co miesiąc pewnie przychodzi raport i info ile masz spłacić. KK są dla ludzi myślących, wtedy masz darmowy dostęp do kasy. Jeżeli ktoś tak robi na wakacjach to dlaczego nie. Problem jest kiedy ludzie wydaja i wiedzą, że nie mają z czego spłacić
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2020 11:50

Gry na Xboxie swego czasu nie dało się inaczej przedłużyć niż używając karty kredytowej. Jak staram się kk nie używać w takich celach, ale czasami nie ma wyjścia. Są momenty, że bez kk nie zapłacisz, żadnym paypalem czy czymś innym (jeszcze nie tak dawno było tak np. przy zakupach na aliexpres).

KK spłacam zawsze (a raczej Pan M. on u nas o to dba) w okresie bezodsetkowym i to nie na samym jego końcu.
Garo&Justa napisał(a): KK są dla ludzi myślących, wtedy masz darmowy dostęp do kasy.
Dokładnie tak. Dodam jeszcze odpowiedzialnych i rozumiejących czym jest kk, bo niestety niewiele osób rozumie mechanizm działania karty kred.

Używając kk na wakacjach ile można być w plecy? To przy całości kosztów wakacji śmieszne kwoty. Muszę w końcu policzyć dokładny koszt wakacji i sprawdzę jaka była bym różnica w moim przypadku do wymian typu Revolut (przyjmę kurs średni 0,585).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2020 12:29

Garo&Justa napisał(a):Wasze powyższe spory tylko dobitniej potwierdzają to, o czym pisałem. Są ludzie, którzy używają kk. Jedni z preemedytacją płacą za wakacje i rozkładają na raty a drudzy jak piekara114, używają i przed końcem okresu bezodsetkowego, spłacają. Rozumiem oba przypadki.
Rozumiem też to -
Bravik napisał(a):
piekara114 napisał(a): Dziś życie bez kk jest trudne (chociażby zakupy przez neta czy kupno biletów lotniczych).


Do czego potrzebna Ci karta kredytowa do zakupów w sieci? Bo nie ogarniam :?:

i ok, używasz gotówki. Każdy jest inny ale nie rozumiem dlaczego się dziwisz innym ze używają kk. Nawet jeśli przez to wydają więcej. Chociaż w przypadku piekara114 i spłaty w ciągu 54 dni, jest to bezkosztowo jeżeli zakupy są w naszym kraju. WYgodna forma w przypadku dyscypliny spłaty


W necie od lat płacę blikiem i serdecznie polecam

KK nie mam, zakładam jak jest jakaś promo, spełniam warunki, spłacam przed terminem, zgarniam nagrodę wartą średnio z 4-5 stów i bezkosztowo rezygnuję.

Najczęściej z Citihandlowym i pamiętam, że płacenie tą kartą za granicą wyglądało fatalnie

Obecnie w regulaminie widnieje jak niżej
Prowizja za przewalutowanie Transakcji dokonanych w innej walucie niż PLN - 5,8% wartości Transakcji

Z wiedzą jaką posiadam, spłacać bezkosztowo w terminie, ale używać jej za granicą to słabe rozwiązanie. No chyba, że inne KK nie mają takich opłat za granicą

W jechanie na wakacje na kredyt i spłacanie przez rok nie wnikam i nie oceniam.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 04.08.2020 13:03

Akurat w naszym banku tak samo wychodzi płacenie karta debetową jak i kredytową.
2% marży + przewalutowanie ( EUR, USD ) po złodziejskim kursie bankowym. W przypadku Chorwacji podwójne przewalutowanie, bo najpierw operator kart z kun na EUR/USD a potem bank na zł.
W większości płacę karta, ale to raczej z wygody, bo taniej wychodzi gotówką. Trochę zł można zaoszczędzić, ale to juz niech każdy oceni, czy mu się opłaca.
W przyszłym roku jak już będzie spokojniej to muszę podejść do tematu Revoulta albo konta walutowego. Teraz zupełnie nie miałem do tego głowy.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.08.2020 14:28

Garo&Justa napisał(a):Tym bardziej, że co miesiąc pewnie przychodzi raport i info ile masz spłacić. KK są dla ludzi myślących, wtedy masz darmowy dostęp do kasy. Jeżeli ktoś tak robi na wakacjach to dlaczego nie. Problem jest kiedy ludzie wydaja i wiedzą, że nie mają z czego spłacić

Taki całkiem darmowy to on nie jest, bo za kartę kredytową (przynajmniej w moim banku) jest roczna opłata.
Ostatnio to było chyba 75 zł, ale nie pamiętam czy nie podnieśli.

Mam kartę płatniczą i kredytową w tym banku z żubrem co go jakiś czas temu spolonizowali.
Na szczęście Włosi z Unicredit mają tam nadal jakieś udziały i wypłata w bankomatach należących do grupy Unicredit jest za friko.
Przeliczenie praktycznie po kursie średnim.

Podczas zeszłorocznego pobytu na Węgrzech wypłacałem gotówkę ze ściany. Nigdzie w Polsce w kantorze nie znalazłem tak dobrego kursu.
W Cro płaciłem zarówno kartą płatniczą jak i kredytową. Różnice w kursie pomijalne.
Kurs dla wypłaty z bankomatu Unicredit i za zapłatę za zakupy w tym samym dniu był identyczny.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2020 14:50

krutom napisał(a):
(...)Mam kartę płatniczą i kredytową w tym banku z żubrem co go jakiś czas temu spolonizowali.
Na szczęście Włosi z Unicredit mają tam nadal jakieś udziały i wypłata w bankomatach należących do grupy Unicredit jest za friko.
Przeliczenie praktycznie po kursie średnim. (...)

Włosi udziałów już się pozbyli, natomiast co do wypłat to np. w Chorwacji się trochę zmieniło. ZaBa z grupy UniCredit dolicza do każdego wyciągnięcia gotówki ze ściany 22 kuny. W Austrii i Słowenii bez zmian.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.08.2020 17:14

Bravik napisał(a):
krutom napisał(a):
(...)Mam kartę płatniczą i kredytową w tym banku z żubrem co go jakiś czas temu spolonizowali.
Na szczęście Włosi z Unicredit mają tam nadal jakieś udziały i wypłata w bankomatach należących do grupy Unicredit jest za friko.
Przeliczenie praktycznie po kursie średnim. (...)

Włosi udziałów już się pozbyli, natomiast co do wypłat to np. w Chorwacji się trochę zmieniło. ZaBa z grupy UniCredit dolicza do każdego wyciągnięcia gotówki ze ściany 22 kuny. W Austrii i Słowenii bez zmian.

Wg regulaminu wypłaty dla konta przekorzystnego są nadal bezpłatne pod pewnymi warunkami.

Tyle, że ja mam inne (stare) konto. :?
Przeoczyłem wyjście Włochów.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 04.08.2020 18:24

Krutom, w Santander doliczają opłatę roczną ale jak z karty nie korzystasz. Używasz chyba 10 razy w miesiącu to jest za free.
Hmmm mam jakąś starą karte kred i nie używam, przejrzałem historię i zadnych oplat nie ma.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2020 19:24

W PKO BP muszę mieć obrót roczny na karcie chyba 3000 zł. Jak nie spełnię tego to opłata roczna. Jeszcze nigdy mi nie naliczyli tej opłaty, a kartę mam od 10 lat. Dodatkowo dla bezpieczeństwa ja mam ustalony limit miesięczny, powyżej którego po przekroczeniu (narastająco) nie wykona się operacji - takie zabezpieczenie jakby skradziono kartę. Jak się odpowiedzialnie korzysta z kk to jest w moim przypadku całkiem bezpłatna, a były okresy, że lepiej było korzystaj z kk niż ruszać z rachunku kasę (odsetki).
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2020 20:14

krutom napisał(a):Wg regulaminu wypłaty dla konta przekorzystnego są nadal bezpłatne pod pewnymi warunkami.

Tyle, że ja mam inne (stare) konto. :?
Przeoczyłem wyjście Włochów.


Jeszcze raz powtarzam, w ZaBa z grupy UniCredit, nieważne jakie masz konto w Pekao SA , pobierana jest opłata 22 kun przy każdej wypłacie z bankomatu
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 04.08.2020 20:27

W ING zmienia się regulamin od 16.08 i transakcje kk za granicą ale tylko chyba w EU, będą bez prowizji od przewalutowania. W przypadku kart debetowych prowizja wynosi 3% od transakcji
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 04.08.2020 21:15

KK będzie opłacalną ale w zależności od oferty. Te bardzo się różnią. Jeśli chodzi o roczną opłatę to najczęściej da się ją ominąć przez wykonywanie X transakcji bezgotówkowych. Jeśli chodzi o przewalutowanie to wcale nie musi być podwójne . Jeśli waluta rozliczeniową będzie PLN a takie są nie bedziemy przeliczać najpierw na euro.
Co do wypłat z bankomatu to jest trochę gorzej ponieważ tracimy w tym przypadku okres bezodsetkowy - ten przysługuje tylko dla transakcji bezgotówkowych. Zamiast bezpłatnego kredytu mamy płatny.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 17.08.2020 18:32

Bravik napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, w ZaBa z grupy UniCredit, nieważne jakie masz konto w Pekao SA , pobierana jest opłata 22 kun przy każdej wypłacie z bankomatu

Mój ulubiony (bo najbliższy :wink: ) bankomat HPB pobrał dzisiaj z karty do konta Przekorzystnego 29 kun. Takie mamy czasy ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 168
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone