Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.08.2020 00:01

Ja w końcówce lipca dwukrotnie pobierałem kasę z bankomatu i nic mi nie potrąciło. Jeden bankomat to był ERSTE Bank, drugi to Raiffeisen Bank, a karta to Revolut.
Zaba007
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 25.08.2020 09:16

Mi obojętnie z jakiego bankomatu wali prowizje ok 29kun , konto mam w aliorze i przed wyjazdem włączyłem korzyść "darmowe bankomaty za granicą"... Nie wiem o co chodzi ale po powrocie będę dzwonił do banku.
sewa
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewa » 25.08.2020 10:26

Sprawdzales na wyciagu? Zzy widzisz taka informację w sytuacji, gdy nie chcesz wybierać dynamicznego przeliczenia waluty zaproponowanego przez bankomat? Jesli to drugie, to jest to chwyt operatora bankomatu, zeby skorzystac z ich zdzierczego kursu przeliczenia.
milosz78
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 25.08.2020 11:01

A ile bankomatów sprawdziłeś? Moja karta z PKO z darmowymi bankomatami na całym świecie też z prowizją w większości bankomatów. Jednak wspominany przeze mnie jak i przez innych bankomat ERSTE jednak dawał bez prowizji.
Chris_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.08.2020 11:47

Zaba007 napisał(a):Mi obojętnie z jakiego bankomatu wali prowizje ok 29kun , konto mam w aliorze i przed wyjazdem włączyłem korzyść "darmowe bankomaty za granicą"... Nie wiem o co chodzi ale po powrocie będę dzwonił do banku.

Prawdopodobnie wpadłeś w pułapkę zastawioną przez właściciela bankomatu, co nie tylko w Chorwacji jest powszechną praktyką:
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... rsion.html
Zaba007
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 25.08.2020 13:26

Wybierałam w 2 innych bankomatach ale zawsze na wyciągu miałem euronet i było coś o akceptacji przewalutowania która akceptowalem.
W innych 2 bankomatach chciałem wybrać, jeden coś "ht.. " Czerwono czarny a drugi żółto czarny to wywaliło prawie 40kun prowizji to zrezygnowałem z ich przewalutowania to wypluł kartę.
Załączniki:
IMG_20200825_132939.jpg
jimiasty
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimiasty » 25.08.2020 13:34

Bez prowizji jest w bankomatach OTP Bank i Agribank - przynajmniej dla kart z mBanku. Euronety, Plant Cash i Zagrebacka Banka chcą prowizję ~30kun. Mam opcje wielowalutową w mBanku, kupuję kuny online na subkonto po sesnownym kursie i płacąc, czy wybierając gotówkę trzeba odrzucić na terminalu propozycję przewalutowania wtedy z subkonta pobierają się czyste kuny bez dodatkowych narzutów. Jest dużo taniej.
pascalek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pascalek » 25.08.2020 14:35

Zaba007 napisał(a):Wybierałam w 2 innych bankomatach ale zawsze na wyciągu miałem euronet i było coś o akceptacji przewalutowania która akceptowalem.
W innych 2 bankomatach chciałem wybrać, jeden coś "ht.. " Czerwono czarny a drugi żółto czarny to wywaliło prawie 40kun prowizji to zrezygnowałem z ich przewalutowania to wypluł kartę.

400 kun powinno kosztować ok. 236 zł licząc po kursie 0.59.
Euronet doliczył sobie ok. 46 zł, czyli jakieś 20%.
Nie dość, że sami łaskawie przeliczyli na PLN z marżą 12.99%, to jeszcze dołożyli do tego 29.30 kun prowizji. Wyjątkowa bezczelność z ich strony.

Prawdopodobnie zgodziłeś się na DCC, czyli przeliczenie na PLN przez nich. Był to pewnie komunikat w stylu "wybierz nasze wspaniałe przeliczenie, bo nie wiesz jak przeliczy Twój bank, a my pokazujemy od razu kwotę w złotówkach".
No, ale po to masz kartę Aliora, żeby ją obciążać w walucie, a nie w PLN :)

Ogólnie w Chorwacji Euronet należy obchodzić szerokim łukiem.
sewa
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewa » 26.08.2020 09:46

pascalek napisał(a):
Zaba007 napisał(a):Wybierałam w 2 innych bankomatach ale zawsze na wyciągu miałem euronet i było coś o akceptacji przewalutowania która akceptowalem.

400 kun powinno kosztować ok. 236 zł licząc po kursie 0.59.
Euronet doliczył sobie ok. 46 zł, czyli jakieś 20%.
Nie dość, że sami łaskawie przeliczyli na PLN z marżą 12.99%, to jeszcze dołożyli do tego 29.30 kun prowizji. Wyjątkowa bezczelność z ich strony.

Prawdopodobnie zgodziłeś się na DCC, czyli przeliczenie na PLN przez nich. Był to pewnie komunikat w stylu "wybierz nasze wspaniałe przeliczenie, bo nie wiesz jak przeliczy Twój bank, a my pokazujemy od razu kwotę w złotówkach".
No, ale po to masz kartę Aliora, żeby ją obciążać w walucie, a nie w PLN :)

Ogólnie w Chorwacji Euronet należy obchodzić szerokim łukiem.

Dokladnie tak to wyglada, skorzystanie z dcc to strata od 8 do 13 procent w zaleznosci od operatora. Nigdy nie zgadzajcie sie na dcc jesli chodzi o bankomaty. Nowa dyrektywa wymusza co prawda wskazanie narzutu kursowego vs kurs referencyjny, ale wiele bankow jeszcze tego nie przestrzega.
RKStefan
Odkrywca
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 26.08.2020 19:10

Bravik napisał(a):Szukaj bankomatów OTP banka. Trzy tygodnie temu te bankomaty nie pobierały opłaty surcharge.

Dzięki, dzisiaj skorzystałem. Spacer na drugi koniec miasteczka się opłacił, prowizji nie pobrało. :mrgreen:
Bravik
Cromaniak
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.08.2020 20:41

RKStefan napisał(a):
Bravik napisał(a):Szukaj bankomatów OTP banka. Trzy tygodnie temu te bankomaty nie pobierały opłaty surcharge.

Dzięki, dzisiaj skorzystałem. Spacer na drugi koniec miasteczka się opłacił, prowizji nie pobrało. :mrgreen:

SVP :wink:
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.08.2020 20:50

Z tego wynika, że to zależy też od miasta, bo w Jelsie niestety pobierał.
Krismel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 26.08.2020 22:01

Byłem w Vodicach w zeszłym tygodniu. Sprawdziłem kilka bankomatów i w nie doliczało opłaty w opt banka i co mnie zaskoczyło w moneyget (a te stały praktycznie przy każdym sklepie sieci Djelo. Konto w alior z korzyściami darmowe bankomaty za granicą i brak prowizji za przewalutowanie. Ostatnia płatność kartą w niedzielę za autostradę przeliczona po kursie 0,5860.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.08.2020 00:03

Krismel napisał(a):Byłem w Vodicach w zeszłym tygodniu. Sprawdziłem kilka bankomatów i w nie doliczało opłaty w opt banka i co mnie zaskoczyło w moneyget (a te stały praktycznie przy każdym sklepie sieci Djelo. Konto w alior z korzyściami darmowe bankomaty za granicą i brak prowizji za przewalutowanie. Ostatnia płatność kartą w niedzielę za autostradę przeliczona po kursie 0,5860.

O MoneyGet pisałem kilkukrotnie, że nie doliczają oplaty surcharge, więc jest potwierdzenie z innego źródła. To samo z OTP banka. :wink:
kokon20
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokon20 » 28.08.2020 14:39

Witam,jak jest z możliwością płacenia kartą w barach,restauracjach w miejscowości Baśka Voda?
Czytałem że prawie wszędzie tylko gotówką.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 170
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019