Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 02.08.2020 12:05

greenrs napisał(a):
pawel.777 napisał(a):Czy bankomaty w Cro mają funkcję wypłaty kasy bez fizycznej obecności karty? Revolut nie dotarł na czas i podpiąłem kartę do GooglePay, ale czy to zadziała w maszynie?

W Euronet tak. Co do innych, nie wiem.
w bankomatach zagrebacka banka widziałem zamontowane czytniki zbliżeniowe. Nie testowałem. Może da radę tutaj przez GP
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.08.2020 13:30

lolekanabolek napisał(a):
greenrs napisał(a):
pawel.777 napisał(a):Czy bankomaty w Cro mają funkcję wypłaty kasy bez fizycznej obecności karty? Revolut nie dotarł na czas i podpiąłem kartę do GooglePay, ale czy to zadziała w maszynie?

W Euronet tak. Co do innych, nie wiem.
w bankomatach zagrebacka banka widziałem zamontowane czytniki zbliżeniowe. Nie testowałem. Może da radę tutaj przez GP


W zeszłym roku w kwietniu wyciągałem smartfonem kasę z bankomatu ZaBa w Makarskiej. Była awaria systemu MasterCard i blokowało karty.
matizmat
Cromaniak
Posty: 509
Dołączył(a): 28.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 02.08.2020 18:38

Płaciłem na bramkach za przejazd autostradami w Chorwacji. Sprawdzałem konto- przeliczyło 1 kunę za... 0,5863 groszy :D Nie odnotowałem żadnej prowizji :) Konto w Pekao S.A. Ten z żubrem.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2020 18:53

matizmat napisał(a):przeliczyło 1 kunę za... 0,5863 groszy :D

Tanio coś.
U mnie w rewolucie jest za 0,5861 zł ;)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 02.08.2020 20:50

Na poprzedniej stronie Bravik pisał, że w banku Raiffeisenbank wypłacał po 0, 5856, więc wychodzi, że to tak standardzik, z czego bardzo się cieszę,bo za 3 dni wyjazd.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.08.2020 22:02

matizmat napisał(a):Płaciłem na bramkach za przejazd autostradami w Chorwacji. Sprawdzałem konto- przeliczyło 1 kunę za... 0,5863 groszy :D Nie odnotowałem żadnej prowizji :) Konto w Pekao S.A. Ten z żubrem.


Przy płaceniu kartą nie masz dodatkowych opłat. Co innego jak wyciągniesz kasę np. z bankomatu ZaBa.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 02.08.2020 22:39

Zawsze jest kurs bankowy w momencie placenia. Rzewczywisty kurs i prowizja jest widoczna na koncie po 48 do 72 godz
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.08.2020 08:33

robertpeti napisał(a):Zawsze jest kurs bankowy w momencie placenia. Rzewczywisty kurs i prowizja jest widoczna na koncie po 48 do 72 godz


Co Ty za konto masz i jaką kartę, że Ci takie cuda robi. Nie zdarzyło mi się, żeby przy płaceniu kartą coś się zmieniło w kursie.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 03.08.2020 10:24

Zawsze tak było, ze bank po ok. 3 dniach księguje ostateczną kwotę.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.08.2020 13:08

Lechoo napisał(a):Zawsze tak było, ze bank po ok. 3 dniach księguje ostateczną kwotę.


Ok, ale jeśli masz kartę MasterCard do konta, w którym nie są pobierane żadne prowizje czy przewalutowania, to co może się zmienić? Stosowany jest średni kurs MasterCard w momencie transakcji i tyle. Zapisywałem wydatki do podziału podczas dwutygodniowych wakacji. Płaciłem kartą MC z Pekao SA w 4 krajach. Kwoty zdejmowane z konta nie zmieniły się nawet o pół grosza.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2020 13:33

Mniwoj napisał(a):Płać kartą (z przewalutowaniem 2% MasterCard, średnio 0,633 PLN/HRK), a kuny kupisz na miejscu za PLN. Dokładnie taki sam przelicznik.


Płaćcie "tańszą" kartą, niż tą którą płacił kolega powyżej

0,633 to nieco złodziejski przelicznik

Nie kupuj kun, poprostu wypłać je z bankomatu po uczciwym kursie :D
Mniwoj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniwoj » 03.08.2020 14:49

Słuszne uwagi, ale nie poparte argumentami. Poproszę o informacje jaką kartą kolega płacił i po jakim przeliczniku realnym (po kosztach przewalutowania). Poproszę także o informacje jakie opłaty kolega poniósł za korzystanie z bankomatu. Rzeczywiste.
Ja podałem wartości rzeczywiste. Karta kredytowa BNP Paribas.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2020 15:12

Mniwoj napisał(a):Słuszne uwagi, ale nie poparte argumentami. Poproszę o informacje jaką kartą kolega płacił i po jakim przeliczniku realnym (po kosztach przewalutowania). Poproszę także o informacje jakie opłaty kolega poniósł za korzystanie z bankomatu. Rzeczywiste.
Ja podałem wartości rzeczywiste. Karta kredytowa BNP Paribas.


Kredytowa? Do płacenia na zagranicznych wakacjach?????

No tak, życie na kredyt kosztuje

Ja płacę swoimi pieniędzmi, a nie bankowymi, pewnie dlatego takie moje zdziwienie Twoim kursem

Poczytaj nieco wątki na tym forum o płaceniu kartą za granicą, możesz zaoszczędzić nawet z 10% swojej kwoty zapłaconej kartą :)

np. tu placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127-2475.html#p2161902

0,58-0,59 to raczej taki standard
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 03.08.2020 15:28

piotrulex napisał(a):
Mniwoj napisał(a):Słuszne uwagi, ale nie poparte argumentami. Poproszę o informacje jaką kartą kolega płacił i po jakim przeliczniku realnym (po kosztach przewalutowania). Poproszę także o informacje jakie opłaty kolega poniósł za korzystanie z bankomatu. Rzeczywiste.
Ja podałem wartości rzeczywiste. Karta kredytowa BNP Paribas.


Kredytowa? Do płacenia na zagranicznych wakacjach?????

No tak, życie na kredyt kosztuje

Ja płacę swoimi pieniędzmi, a nie bankowymi, pewnie dlatego takie moje zdziwienie Twoim kursem

Poczytaj nieco wątki na tym forum o płaceniu kartą za granicą, możesz zaoszczędzić nawet z 10% swojej kwoty zapłaconej kartą :)

np. tu placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127-2475.html#p2161902

0,58-0,59 to raczej taki standard


Znam ludzi jadących do Cro i całe wakacje (paliwo, noclegi, życie), od wyjazdu do przyjazdu płacą kartą kredytową. Co więcej, bez tego nie pojechaliby na wakacje. Po powrocie rozkładają sobie kwotę na 10 równych rat i spłacają. Oczywiście powiesz że zamiast tego mogliby sobie odkładać, słusznie ale jeden rok musieliby nie jechać.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2020 15:49

Garo&Justa napisał(a): Znam ludzi jadących do Cro i całe wakacje (paliwo, noclegi, życie), od wyjazdu do przyjazdu płacą kartą kredytową. Co więcej, bez tego nie pojechaliby na wakacje. Po powrocie rozkładają sobie kwotę na 10 równych rat i spłacają. Oczywiście powiesz że zamiast tego mogliby sobie odkładać, słusznie ale jeden rok musieliby nie jechać.


OK, ja pewnie też choć o tym nie wiem. Miewam co jakiś czas i na krótki czas kartę kredytową, ekspertem finansowym nie jestem, ale zapamiętałem jedynie, aby nie płacić nią za granicą. OK, zatem przepraszam, nie krytykuję, umówmy się że wyraziłem jedynie zdziwienie słabym kursem i zachęcam, aby się zagłębić w temat i na tym nieco przyoszczędzić :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 166
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone