Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 22.07.2020 09:09

W tym roku wszędzie preferują płatności kartą, dlatego na to się nastawiam. Jakieś 1000 kun na lody dla dzieciaków wezmę ale tak to karta
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.07.2020 13:01

wikol napisał(a):
Bravik napisał(a):Przy wypłacie gotówki karta MC z Pekao SA (konto Przekorzystne) bankomaty Zagrebacka Banka i HPB Banka doliczają do każdej transakcji 22 kuny. To chyba ta opłata surcharge. Kwota stała, niezależna od ilości pobranej gotówki.

Bravik napisał(a):
wikol napisał(a): Czyżby zapowiadana prowizja ?


Chciałbyś, Wikol.
Austria Bank i UniCredit Banka Slovenija będące w grupie UniCredit żadnej dodatkowej dopłaty nie doliczają. Sprawdzone w drodze do Chorwacji. HPB Banka nie należy do włoskiej grupy, a chciał doliczyć sobie 25 kun. A bankomat Moneyget - wyplata bez żadnych dodatków. Tak więc Twoja teoria na razie nie trzyma się kupy.

Czyli reasumując od tego roku płacimy prowizję 22kn wypłacając z bankomatu Zagrebacka Banka kartą banku PEKAO SA w sławetnym koncie Przekorzystnym na terenie Chorwacji.


Wikol, i tylko tyle z tego załapałeś?
Nie, nie tylko z tego konta, bo i z innych kont Pekao SA. Ale na Zagrebacka Banka świat się nie kończy.
Poza tym prowizja ma zazwyczaj wartość procentową od wielkości transakcji, ta opłata jest stała. Nieważne czy weźmiesz 100 czy 10000 kun, masz doliczane 22 kuny.
Nie wiem, jak przeżyjesz bez tych 3 kugli lodów.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.07.2020 13:08

Bravik napisał(a):Przy wypłacie gotówki karta MC z Pekao SA (konto Przekorzystne) bankomaty Zagrebacka Banka i HPB Banka doliczają do każdej transakcji 22 kuny. To chyba ta opłata surcharge. Kwota stała, niezależna od ilości pobranej gotówki.

Napisałeś o koncie Przekorzystnym. Interesuje mnie to konto i wypłaty z bankomatów w Chorwacji.
Zresztą dużo ludzi wcześniej założyło to konto właśnie by brać kuny z bankomatu ZB bez dodatkowych opłat.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.07.2020 20:44

Tomek, jutro specjalnie dla Ciebie przetestuję kartę w innych bankach. Na pewno bankomaty MoneyGet nie pobierają żadnych dodatków. Zadowolony? :roll: :papa:
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 22.07.2020 22:57

Bravik, dopytam jedynie, czy wspomnianą opłatę 22 kun widać na ekranie bankomatu? Jeśli tak, rozumiem, że można anulować transakcję i poszukać inny, który tej opłaty nie pobiera.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2020 22:59

niuniek napisał(a):Bravik, dopytam jedynie, czy wspomnianą opłatę 22 kun widać na ekranie bankomatu? Jeśli tak, rozumiem, że można anulować transakcję i poszukać inny, który tej opłaty nie pobiera.


Bankomat dwa razy zapyta najpierw o wybór rozliczenia a potem o prowizję.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.07.2020 06:52

niuniek napisał(a):Bravik, dopytam jedynie, czy wspomnianą opłatę 22 kun widać na ekranie bankomatu? Jeśli tak, rozumiem, że można anulować transakcję i poszukać inny, który tej opłaty nie pobiera.


Jest dokładnie tak, jak piszesz. Możesz wycofać się z transakcji w każdej chwili. A kwota dopłaty jest stała, niezależna od ilości wyciąganej gotówki.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 23.07.2020 11:16

Dzięki serdeczne
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 23.07.2020 15:30

Pekao przekorzystne i Curve w Zagrebacka banka z prowizja 22 kuny. Ale za to Revolut pyknął aż miło, bez żadnych prowizji
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 23.07.2020 16:06

Nie wiem jak jest w waszych bankach ale w takim jak np mbank mam założone konto w HRK i kupiłem kuny po 59 groszy i po problemie. Pokazało mi się tyle kun ile kupiłem i jak płace kartą to schodzi mi z tego limitu. Bez przewalutowania etc itp.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 23.07.2020 16:31

Venom555 napisał(a):Nie wiem jak jest w waszych bankach ale w takim jak np mbank mam założone konto w HRK i kupiłem kuny po 59 groszy i po problemie. Pokazało mi się tyle kun ile kupiłem i jak płace kartą to schodzi mi z tego limitu. Bez przewalutowania etc itp.

Dokładnie tak robiłem w roku ubiegłym w mBanku. Miałem jeszcze konto HUF i EURO. Forinty kupowałem przez komórkę w kantorze online mBanku... raz nawet na stacji benzynowej przed tankowaniem. Do tego oczywiście wielowalutowa karta podpięta do każdego konta.
W tym roku planuję podobnie z kontem Aurum w PKO BP. Wygląda to na moje oko podobnie jak w mBanku. Dodatkowo wesprze mnie kredytowa karta PKO z walutą rozliczeniową w PLN ale to raczej na wszelki wypadek.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 23.07.2020 17:10

lolekanabolek napisał(a):Pekao przekorzystne i Curve w Zagrebacka banka z prowizja 22 kuny.


Będzie jednak trzeba posprawdzać inne bankomaty w danej miejscowości, które nie będą pobierały tej opłaty. Będę też liczył na kolegę Bravik, który obiecał sprawdzić ... :wink:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2182
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2020 21:43

milosz78 napisał(a):W tym roku planuję podobnie z kontem Aurum w PKO BP.



Problem w tym, że to konto kosztuje 40 zł miesięcznie :cry: :cry:

No, chyba, że ktoś ma miesięczne wpływy ponad 9 tys. zł.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.07.2020 22:04

Dzisiaj na próbę założyłem konto Revolut, wypróbuję jak się będzie sprawowało w stosunku do Eurokonta Mobilnego z PeKaO SA :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2020 07:09

niuniek napisał(a):
lolekanabolek napisał(a):Pekao przekorzystne i Curve w Zagrebacka banka z prowizja 22 kuny.


Będzie jednak trzeba posprawdzać inne bankomaty w danej miejscowości, które nie będą pobierały tej opłaty. Będę też liczył na kolegę Bravik, który obiecał sprawdzić ... :wink:


Tak, jak obiecałem - sprawdziłem kilka bankomatów. Opłaty nie ma w bankomatach OTP Banka, Angram Banka, Privredna Banka Zagreb (PBZ) i Hrvatska poštanska banka (HPB).
Ciąg dalszy (być może) nastąpi.... :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 163
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone