Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pf78
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pf78 » 21.07.2017 09:46

andy13 napisał(a):pf78
opis - ok. z jednym się nie zgodzę - wożenie wody tysiącami kilometrów - to chyba największy paradoks- Jana 1,5 litra to 6 kun,
3,5 zł. Jak tanio nie kupić by tej wody w Polsce, to po przewiezieniu jej 1500 kilometrów to będzie ona 4 razy droższa niż w kraju, a 2 razy droższa niż w Studenacu czy innym Konzumie


???
a w jaki sposób ta woda wieziona w "wolnym" miejscu bagażnika nabiera 4x wartości?
Rozumiem że może leciutko wzrosnąć spalanie, ale przy i tak załadowanym samochodzie i jeździe autostradowej
nie będzie to więcej niż 0,05l/100km przy 2 zgrzewkach wody (12butelek / 18kg) - niech to podniesie koszt butelki o 30gr
to i tak masz połowę taniej niż w Cro.
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 21.07.2017 16:56

a nie 0,005?
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 22.07.2017 07:56

zdecydujcie się Panowie ile wynosi kwota za 1,5 l butelkę na 1000 km, bo nie wiem czy wozić czy też kupować na miejscu :)
... a tonik jak się kalkuluje ?
Chyba sam siądę do obliczeń.... miłego liczenia ... bo ja mam dużo miejsca w autku ( 2 osoby jadą ) a jak dokupię boxa
:D i przyczepę to koszt wyjazdu zwrócony z nawiązką ... :D :papa:
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 22.07.2017 18:21

Jak chcecie sobie wieźć wodę to wieźcie .Ile można zaoszczędzić - nie wiadomo . My na początku też zabieraliśmy 2-3 zgrzewki . Teraz woda tylko na drogę . Reszta na miejscu . Nie widzę różnicy w rachunkach za wakacje (kosztowej) . Pozdrawiam . Maruś-man - 34 DDW
michaello
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaello » 23.07.2017 13:52

Witam, przeczytałem dzisiaj wszystkie strony tego wątku. Jest tu dużo przydatnych informacji, natomiast nadal mam kilka pytań - byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi przez osoby, które już były w pisaku i znają temat.
    1.
- czy był ktoś kiedyś tam we wrześniu ? Planuje z narzeczoną jechać tam od 10-20 września, na stronach tego forum nie widziałem ani jednego wpisu na temat września.
    2.
- czy lepiej zarezerwować coś wcześniej czy szukać na miejscu ? Moi znajomi, którzy tam byli twierdzą, że o wiele lepiej szukać na miejscu ( byli dwa razy i za każdym razem znaleźli nocleg w dobrej cenie w ciągu piętnastu minut )
    3.
- jeśli lepiej zarezerwować wcześniej - to może ktoś polecić coś niedrogiego a sprawdzonego dla dwóch osób ? ( powiedzmy, że max 40 euro za dobę ), dodam, że schody nam nie straszne.
    4.
- planujemy jechać samochodem, czy możemy prosić o jakieś wskazówki ? Gdzie tankować, na co uważać, itp. ?
    5.
- mamy 10 dni w pisaku, a z racji tego, że będziemy samochodem to chielibyśmy też zobaczyć kilka ciekawych miejsc w okolicy - czy może ktoś polecić co warto zwiedzić ? Wyczytałem na tym forum, że warto zwiedzić Mostar w BiH, natomiast potrzebna do tego jest zielona karta a poza tym to nasz pierwszy raz w(na ?) Chorwacji, więc raczej chcielibyśmy się skupić na Chorwacji ( chociaż nie koniecznie ).

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie wskazówki, odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Michał
macio11
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) macio11 » 23.07.2017 23:06

Witam,
czy jesteś jeszcze w Pisaku?
Pozdrawiam
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 24.07.2017 07:39

Do michaello .

Generalnie jeżdżę we wrześniu; w tym roku, z uwagi na mające nastąpić zmiany w pracy, wyjątkowo w czerwcu i to od 4 VI.
Jeżdżę w czasie, kiedy mniej turystów. Takie okresy to: do 22 czerwca oraz od ca 27 sierpnia; czas przygotowań do szkoły się rozpoczyna.
We wrześniu dzień nieco krótszy ale poza tym jest ok.
Tak po 15 września zaczyna się kończyć sezon ...
Byłem swego czasu od 12 września i uważam, że to troszkę zbyt późno.
Termin od 4 września byłby bardziej .... przynajmniej dla mnie.
Co zwiedzać: Jeżeli nie chcecie BiH to macie niejako w pobliżu Trogir; Split ... a nawet i Szybenik oraz Imotski z jeziorami w tym jedno do zwiedzania
a nawet kąpieli; Dubrownik to wyprawa na cały dzień - 180 km w jedną stronę. Można wkomponować " po drodze Plitvickie Jeziora.
.... a zielona karta nie jest problemem by rezygnować z Mostaru; idziesz do ubezpieczyciela samochodu i w 20 min powinien wydać; czasem trzeba dopłacić ca 20 zł.
Co do kwatery.... musisz podjąć sam decyzję; ja osobiście wolę zamówić i jechać na pewniaka... jeżdżę w to samo miejsce to znam de facto każdy apartament w domu Ivana. Gdyby miał wolny ap nr 4 - to optymalnie dla Was dwoje..... mielibyście jakieś 30 m do plaży ( w pionie ) i wszędzie blisko ... a że jest w miarę wysoko to i widoki pikne; zresztą kilka fotek z balkonu 4-ki zamieściłem powyżej. To tyle co mogę powiedzieć z mojego doświadczenia.
a propos co zwiedzać jeszcze .... Makarska; Omis .. też jest kilka "rzeczy" do pooglądania ..
Pozdrawiam i miłego wojażowania.
pf78
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pf78 » 24.07.2017 11:56

@michaello
co do bliskiego zwiedzania to polecam park Biokovo
i wjazd na Sv. Jure -wysoki poziom adrenaliny- narzeczonej serce zabije mocniej
i piękne widoki gwarantowane ;)

we wrześniu na 100% znajdziesz coś na miejscu

tak czułem, że wzmianka o wodzie "wywołam milionerów z lasu" :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 24.07.2017 12:22

...jak na Sv. Jure , o ile będzie można bo ponoć Park Biokovo zamknięty po pożarach, polecam jazdę na wypożyczonych skuterach ... :) a może we dwoje na jednym wystarczy ...:) :papa:
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 24.07.2017 13:17

macio11 napisał(a):Witam,
czy jesteś jeszcze w Pisaku?
Pozdrawiam

Hej, ja jestem do niedzieli w Pisak, coś chcesz wiedzieć?
anulka.pat
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) anulka.pat » 29.07.2017 20:43

Witam Wszystkich. Fajnie się czytało ale czas się samemu przekonać. Jutro ruszamy do Pisaka :D :D :D
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 29.07.2017 22:22

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 21:51 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 30.07.2017 18:42

... no to czekomy, przynajmniej ja .....
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 30.07.2017 18:45

anulka.pat napisał(a):Witam Wszystkich. Fajnie się czytało ale czas się samemu przekonać. Jutro ruszamy do Pisaka :D :D :D

Myślę, że podzielisz się sowimi wrażeniami zarówno z trasy jak i z pobytu .... ino, cobyś się nie ugrzoł na bramkach.... :papa:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 31.07.2017 22:24

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 21:52 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone